برگزیده های پرشین تولز

پايان توليد پيكان و آردي تا چند ماه ديگر

خوبی کن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
پايان توليد پيكان و آردي تا چند ماه ديگر

مدير عامل ايران خودرو در مراسم افتتاح بزرگترين مركز تست كيفي خودروي خاورميانه گروه صنعتي ايران خودرو گفت: خط توليد پيكان و آردي به تدريج از سال 83 جمع‌آوري خواهد شد و توليد اين دو نوع خودرو متوقف مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس، منوچهر منطقي در اين مراسم افزود: طراحي خودروهاي كلاس متوسط يا خانوادگي، امضاي پلات فورم‌هاي جديد در كار طراحي خودرو، تكميل سبد محصولات اين شركت تا سال 84، كاهش مصرف سقف خودروها و افزايش كيفيت آنها و توسعه صادرات از استراتژي‌هاي كلان ايران خودرو مي‌باشد.

وي افزود: با بهره‌برداري از اين آزمايشگاه، خودروهاي توليدي پيش از اينكه به دست مصرف‌كنندگان برسد،از نظر مسايل مختلف از جمله آلايندگي، سرعت، شرايط مختلف جاده‌اي، ميزان و نوع مصرف سوخت و كيفيت تا سقف 80 هزار كيلومتر مورد آزمايش قرار مي‌گيرد.

وي با اشاره به اين كه ايران خودرو در سال گذشته ميلادي نوزدهمين خودروساز بزرگ دنيا و امسال هفدهمين خودروساز بزرگ دنيا است، اظهار كرد: با راه‌اندازي پروژه‌هاي بي‌نظير مركز تست ايران خودرو ، نبايد نگران واردات خودرو بود زيرا نقطه برتري ما رعايت استاندارد و كيفيت مطلوب است كه علاوه بر حفظ بازار داخلي، توسعه صادرات را نيز امكان‌پذير مي‌كند.

وي با اشاره به اين كه 70 درصد تقاضاي توليد خودرو در ايران، خودروهايي با قيمت حدود 8 ميليون تومان است، گفت: براين اساس تعداد مدل خودروهاي توليدي اين شركت از 23 مدل در سال 82 به 42 مدل در سال 85 افزايش مي‌يابد.

منطقي با اشاره به اين كه به دليل عدم عضويت ايران در پيمانهاي منطقه‌اي، سوريه براي واردات خودرو از ايران 25 درصد تعرفه وضع كرده است، خواستار حمايت ديپلماسي سياسي ايران از بخشهاي اقتصادي شد.

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
عمرا تا 190 سال ديگه پيكان ميزنن

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
صنعت خودرو داره تغييرات اساسي ميكنه منم شنيدم.
ولي جناب خوبي كن يه چيزي هم راجب اين قرارداد ننگين براي ايجاد Erp توي سايپا مينوشتي من دو روز پيش شنيدم، گريم گرفت كه اين كثافتها واسه جيب خودشون چه غلط ها نميكنن (من اينو از يكي از برو بچه هاي دانشگاه شريف شنيدم) ، اين ويسه كثافت گفته بايد بريم از هندي سيستم بخريم .
من اينجا جدا نميخوام مسله نژاد رو بيارم وسط فقط.
اولا اگه هندي بلدبود واسه خودش ميكرد
دو: ايروني مگه چشه من شركت هايي زيادي ميشناسم كه توي اين كار پيش تازن. همين رايورز و مشاورين پارس سيستم و ....
سومش : ما شركت هايي داريم كه توي اين زمينه مقاله دادن و كارهاي زيادي كردن مثل ايران سيستم و مشاورين تدوين... (همين شركت تدوين براي اولين بار شايد بگم تو خاور ميانه و تا حدود زيادي توي آسيا و اروپا روش هزينه يابي برمبناي فعاليت رو پياده كرده توي يه شركت پيستون و سيلندر سازي كه اين سيستم با قوانين فعلي ايران اجراش واقعا خفنه ، اجرا شده و داره هيمن الان فعاليت ميكنه)
چهارمش توي همه سمينارها گفتن اجراي اين سيستم نيازمند يه كار فرهنگي گسترده هست.
پنجمش : اگه ميخوايي راه بندازي برو از مثلا پژو بخر كه اينكارو كردن نه يه هندي چلگوز
ششم : هندي ها شايد توي نرم افزار نويسي خوب باشن ولي اساسا تحليلگر نيستن(من خودم تو چند تا سايت با هندي جماعت برخورد داشتم واقعيتش اينه كه تحليل گر و طراح نيست و اكثرا پشتيباني سيستم هاي كشورهاي ديگرو بعهده دارن) مثلا يه هندي مسلمون بود به اسم سهيل (اول فك كردم ايرانيه) ولي اين بابا خودش ميگفت من تو هند پشتيباني سيستم Sap رو دارم ميكنم. و حتي گفت من فقط برنامه نويس جاوا هستم.

تف به شرفتون بياد بخصوص اون ويسه پدر سوخته كه باعث و باني اين كثافتاست(معلوم نيس چقدر توش پول بالا كشيده)
راستي قراردادش هم چند ميليارد تومنيه.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
منم باهات موافقم ويجي !
تف به هر چي خودرو و كل صنعت خودرو ه !
من سر سهم ايران خودرو 250 تومن ضرر دادم . تف بهش !!!!!!!!!!!!!!!!
بعدشم ! آردي خيلي ماشين مزخرفيه ولي برا كسيكه دستش نميرسه خوب ميشه ! با اين كيفيت! حاجيتونم يكي داره . از اين سبزاي حال بهم زن .
بهش ميگم سيد جوات !!!

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
اين يارو گفته تا سال 85، مدلهامون مي شه 42 تا. اين خيلي خوبه
ولي مسئله اينجاست كه گفته الان 23 مدل توليد مي كنيم. مي شه بپرسم كدوم 23 تا!؟
در خوشبينانه ترين حالت: پيكان، آردي، 405، 206، سمند و پرشيا (در حالي كه در عرف جهاني خودرو به پرشيا و آردي مدل جداگانه اطلاق نمي شه) اينا شد 6 تا، با پيكان وانت 7 تا، كو تا 23 تا!؟

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
عزيز جان پيكان فقط خودش به چند قسمه :
پيكان معمولي
پيكان پژويي
پيكان دنده آرژانتيني
پيكان با چراغ پژو
پيكان با سر دنده پژو
پيكان با ضبط پژو
پيكان دولوكس
پيكان 3 لوكس
و...

اينطوريه كه ميشه 23 مدل .

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ببشيد بلك جان ! اين پست قبليتو من نديدم .
منظورت قيمت ايران خودروئه يا آردي ؟
ايران خودرو دوران ركود بعد از افزايش سرمايه رو طي ميكنه و شديدا منفي خورده . همينطورم خورده تو حال ما !
ارديمونم 7100 گرفتيم حالا باس بديم 6 تومن !

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از iranvig :
صنعت خودرو داره تغييرات اساسي ميكنه منم شنيدم.
ولي جناب خوبي كن يه چيزي هم راجب اين قرارداد ننگين براي ايجاد Erp توي سايپا مينوشتي من دو روز پيش شنيدم، گريم گرفت كه اين كثافتها واسه جيب خودشون چه غلط ها نميكنن (من اينو از يكي از برو بچه هاي دانشگاه شريف شنيدم) ، اين ويسه كثافت گفته بايد بريم از هندي سيستم بخريم .
من اينجا جدا نميخوام مسله نژاد رو بيارم وسط فقط.
اولا اگه هندي بلدبود واسه خودش ميكرد
دو: ايروني مگه چشه من شركت هايي زيادي ميشناسم كه توي اين كار پيش تازن. همين رايورز و مشاورين پارس سيستم و ....
سومش : ما شركت هايي داريم كه توي اين زمينه مقاله دادن و كارهاي زيادي كردن مثل ايران سيستم و مشاورين تدوين... (همين شركت تدوين براي اولين بار شايد بگم تو خاور ميانه و تا حدود زيادي توي آسيا و اروپا روش هزينه يابي برمبناي فعاليت رو پياده كرده توي يه شركت پيستون و سيلندر سازي كه اين سيستم با قوانين فعلي ايران اجراش واقعا خفنه ، اجرا شده و داره هيمن الان فعاليت ميكنه)
چهارمش توي همه سمينارها گفتن اجراي اين سيستم نيازمند يه كار فرهنگي گسترده هست.
پنجمش : اگه ميخوايي راه بندازي برو از مثلا پژو بخر كه اينكارو كردن نه يه هندي چلگوز
ششم : هندي ها شايد توي نرم افزار نويسي خوب باشن ولي اساسا تحليلگر نيستن(من خودم تو چند تا سايت با هندي جماعت برخورد داشتم واقعيتش اينه كه تحليل گر و طراح نيست و اكثرا پشتيباني سيستم هاي كشورهاي ديگرو بعهده دارن) مثلا يه هندي مسلمون بود به اسم سهيل (اول فك كردم ايرانيه) ولي اين بابا خودش ميگفت من تو هند پشتيباني سيستم Sap رو دارم ميكنم. و حتي گفت من فقط برنامه نويس جاوا هستم.
تف به شرفتون بياد بخصوص اون ويسه پدر سوخته كه باعث و باني اين كثافتاست(معلوم نيس چقدر توش پول بالا كشيده)
راستي قراردادش هم چند ميليارد تومنيه.

من كارمند سايپا هستم.(يه وقت ريا نشه ;) ) البته در قسمت غير كامپيوتر. واسه همين اطلاعاتم كامل نيست.
1- ظاهرا براي سيستم نرم افزاري شركت در حال مذاكره با هندي ها هستند تا سيستم خريداري و توسط تيم مشترك مطابق نياز سايپا كاستومايز بشه.
2- بعنوان يه شخص ثالث مي گم! منم به نرم افزارهاي ايراني اعتماد ندارم. (فك كردين فقط شما بلدين از خودروهاي توليدي ما بد بگين؟ مي خواين صد تا نرم افزار ايراني نام ببرم كه با يه بار نصب كردن گند ميزنن تو كل سيستم و بايد ويندوزو دوباره نصب كني؟ ;) )
3- بعيد مي دونم براي يه سيستم نرم افزاري خود ويسه تصميم بگيره.
4- به نظر من ويسه از مديران خوش فكر و سالم است. تا جايي هم كه من شنيدم ارتباطات قوي سياسي و حزبي نداشته و خودش بالا اومده. (اين چيزايي كه گفتم نسبيه و در مقايسه با مقتضيات مملكت خودمون گفتم. وگرنه هيچكس مطلق نيست!)
5- ويسه اگه بخواد پول بالا بكشه تو قرارداد ال 90 ميكشه. نياز به اين قرارداداي كوچيك نداره كه. اين قرارداد سيستم فوقش مگه از 1 ميليارد بيشتره!
6- مي دونم الآن فك مي كنين ويسه پسر خالمه دارم ازش طرفداري مي كنم. اما باور كنين اينطور نيست و نظر خودمو گفتم.
7- اون قضيه Erp چيه؟ يه توضيحي ميدي؟

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از Persia :
من كارمند سايپا هستم.(يه وقت ريا نشه ;) ) البته در قسمت غير كامپيوتر. واسه همين اطلاعاتم كامل نيست.
1- ظاهرا براي سيستم نرم افزاري شركت در حال مذاكره با هندي ها هستند تا سيستم خريداري و توسط تيم مشترك مطابق نياز سايپا كاستومايز بشه.
2- بعنوان يه شخص ثالث مي گم! منم به نرم افزارهاي ايراني اعتماد ندارم. (فك كردين فقط شما بلدين از خودروهاي توليدي ما بد بگين؟ مي خواين صد تا نرم افزار ايراني نام ببرم كه با يه بار نصب كردن گند ميزنن تو كل سيستم و بايد ويندوزو دوباره نصب كني؟ ;) )
3- بعيد مي دونم براي يه سيستم نرم افزاري خود ويسه تصميم بگيره.
4- به نظر من ويسه از مديران خوش فكر و سالم است. تا جايي هم كه من شنيدم ارتباطات قوي سياسي و حزبي نداشته و خودش بالا اومده. (اين چيزايي كه گفتم نسبيه و در مقايسه با مقتضيات مملكت خودمون گفتم. وگرنه هيچكس مطلق نيست!)
5- ويسه اگه بخواد پول بالا بكشه تو قرارداد ال 90 ميكشه. نياز به اين قرارداداي كوچيك نداره كه. اين قرارداد سيستم فوقش مگه از 1 ميليارد بيشتره!
6- مي دونم الآن فك مي كنين ويسه پسر خالمه دارم ازش طرفداري مي كنم. اما باور كنين اينطور نيست و نظر خودمو گفتم.
7- اون قضيه Erp چيه؟ يه توضيحي ميدي؟
سلام به برادر سايپايي(نفس من بيده) : از آخرش شروع ميكنم تا مشكل حل شه.
1- اين Erp يه نرم افزار نيست بلكه شايد بشه گفت يه فرهنگه ، يه روشه ، يه بقول خارجكيش سلوشنه
2- به زبون ساده يعني من كارم جدا از ديگران نيست و نتيجه كار ديگران توي كار من تاثير داره و نتيجه كار من تو كار ديگران اين يعني ERP
3- نرم افزار فقط يه واسطه براي اجرا هستش وگرنه اجراي يه سيستم مثل ERP مستلزم اجراي يه فرهنگ و روش و ....(خيلي ساده يه كارگر وقتي داره كاري انجام ميده اگه نخواد همكاري كنه غير ممكنه ERP پياده شه بايد به اون كارگر فهموند كارخونه مال خودته تا بدونه همكاريش موثره)
4- اين واسطه نرم افزاري باعث ميشه دادهاي همه سيستم ها يه جا جمع شه و بشه نتايج دلخواه رو گرفت مثلا بخش مالي كارش مستقيما ربط پيدا ميكنه به بخش توليد يعني مثلا BOM يا MRP توليد شده تو بخش توليدي مستقيما قابل استفاده در بخش مالي براي انجام امور مالي هستش.(حالا فرض كن تو توليد يه اشكال تو يكي از اينها پيش بياد ميتونه مالي رو دچار مشكل كنه و اشكال در مالي منجر به اشكال تو سيستم اداري ميشه و ...) توي اجراي ERP شوخي با كسي وجود نداره همه بايد بدونن يه اشكال ولو كوچيك كاملا غير قابل برگشته و حتي ميتونه يه شركت رو ورشكست بكنه.
5- گفتي به نرم افزار ايراني اعتماد نداري منم بهت يه اشكل ميگيرم ،
الف)چقدر خودت پابند قانون كپي رايتي (يعني سي دي رو هميشه از سازنده اصل ميخري نه از ديگري)
ب) نميدونم چقدر با ويندوز آشنايي ولي فقط بدون ويندوز ايكس پس تا حالا 7 تا هشت تا سرويس پك داده بيرون (يعني خفن خرابه كار حتي سرويس پك 2 اش معادل حجم خود ويندوز ايكس پي بوده) ولي آمريكا حتي با اينكه ماكروسافت خيلي از قوانين كشور رو زير پا گذاشت بازم از حمايتش دس برنداشت.
ج) چه حمايتي از نرم افزار تو ايران شد (معادل يكدهم شايدم يك صدم همون حمايتي كه از خودرو شد بوده؟؟؟؟؟؟)
د) سالم بودن و خوش فكر بودن خوبه ولي هنوز من كسي رو اينجوري نديدم (حالا ويسه نميدونم شايد ؟؟؟؟!!! ) حالا مگه ويسه چه كار شاقي گرده كه لايق اين سمت شده ؟؟؟ چون اين ديگه محرزه كسي وقتي پستي رو ميگيره يا بايد لايقش باشه (كه تو ايران بيخيال) يا رابطه داشته باشه. مدرك خاصي هم كه نداره - قبلشم كه خودرو ساز نبوده مثل خيامي پس چي؟؟؟؟؟
6- اگه واقعا ميخوايي ERP راه بندازي و به نرم افزار ايراني اعتماد نداري و يا داري نميخوايي ، بهتره بري سراغ كشورهايي مثل آلمان و يا فرانسه و ... كه قبلا دقيقا اين تجربه رو داشتن و بصورت كاملا ملموس پياده كردنش هند صنعت خوردرو نداره كه توش ERP به مفهوم واقعي توش پياده شده باشه پش در واقع ما ميشيم موش آزمايشگاه آقايان هندي.
7- هندي ها توي نرم افزار خوبن ولي تحليل گر و طراح و دهنده روش نيستن اينو من بجد ميگم و بهش ايمان دارم ، اونها نميتونن روش اجرايي و عملياتي بهت بدن فوق فوقش يه نرم افزار در پيت بهت ميدن خودت بايد اونو با نيازهات و ... متناسب كني و يا اصلا بيخيال شي.
8- فرانسوي ها تازه با كلي منت اين قرارداد ال 90 روبستن بابتش كه رشوه نميدن ، ولي اين هندي واسه دوزار پول حاضره كلي رشوه بده.
9 - فقط نرم افزار خالي بدون اجرا در باره ERP حداقل 20 ميليون دلاره.
10-راستي داداش تو كدوم قسمت كار ميكني ببين يه نرم افزاري تو قسمت شما نميخوان درخدمتيم.(درسمونم خوب بلديم پاچه ماچه حسابي ميخارونيم).
11- يه برنامه زيپ شده هم واست ميزارم مقاله مربوط به شركت نرم افزازي رايورزه (فك نكني رايورز پسر خالمه :lol: ) راجب همين ERP بخون و بخصوص برو تو قسمت قيمت و شرايط و نحوه پياده سازي و بستر لازم.
چاكر سايپاييا (پاچه رو بده بياد)

فایل های ضمیمه

• ERP.zip
    36.2 KB · نمایش ها: 90

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از iranvig :
سلام به برادر سايپايي(نفس من بيده) : از آخرش شروع ميكنم تا مشكل حل شه.
سلام. از آخر شروع كن اما كدوم مشكل؟
به نقل از iranvig :
1- اين Erp يه نرم افزار نيست بلكه شايد بشه گفت يه فرهنگه ، يه روشه ، يه بقول خارجكيش سلوشنه
2- به زبون ساده يعني من كارم جدا از ديگران نيست و نتيجه كار ديگران توي كار من تاثير داره و نتيجه كار من تو كار ديگران اين يعني ERP
3- نرم افزار فقط يه واسطه براي اجرا هستش وگرنه اجراي يه سيستم مثل ERP مستلزم اجراي يه فرهنگ و روش و ....(خيلي ساده يه كارگر وقتي داره كاري انجام ميده اگه نخواد همكاري كنه غير ممكنه ERP پياده شه بايد به اون كارگر فهموند كارخونه مال خودته تا بدونه همكاريش موثره)
4- اين واسطه نرم افزاري باعث ميشه دادهاي همه سيستم ها يه جا جمع شه و بشه نتايج دلخواه رو گرفت مثلا بخش مالي كارش مستقيما ربط پيدا ميكنه به بخش توليد يعني مثلا BOM يا MRP توليد شده تو بخش توليدي مستقيما قابل استفاده در بخش مالي براي انجام امور مالي هستش.(حالا فرض كن تو توليد يه اشكال تو يكي از اينها پيش بياد ميتونه مالي رو دچار مشكل كنه و اشكال در مالي منجر به اشكال تو سيستم اداري ميشه و ...) توي اجراي ERP شوخي با كسي وجود نداره همه بايد بدونن يه اشكال ولو كوچيك كاملا غير قابل برگشته و حتي ميتونه يه شركت رو ورشكست بكنه.
ممنون از توضيحاتت. اما پياده كردن اين چيزايي كه نوشتي تو شركتهاي ايراني صد سال طول ميكشه! اما اميدوارم با موفقيت انجام بشه. در مورد اين قضيه كه: بايد به اون كارگر فهموند . . . بايد بگم مگه ميشه به كسي فهموند ماست سياهه؟

به نقل از iranvig :
5- گفتي به نرم افزار ايراني اعتماد نداري منم بهت يه اشكل ميگيرم ،
الف)چقدر خودت پابند قانون كپي رايتي (يعني سي دي رو هميشه از سازنده اصل ميخري نه از ديگري)
ب) نميدونم چقدر با ويندوز آشنايي ولي فقط بدون ويندوز ايكس پس تا حالا 7 تا هشت تا سرويس پك داده بيرون (يعني خفن خرابه كار حتي سرويس پك 2 اش معادل حجم خود ويندوز ايكس پي بوده) ولي آمريكا حتي با اينكه ماكروسافت خيلي از قوانين كشور رو زير پا گذاشت بازم از حمايتش دس برنداشت.
ج) چه حمايتي از نرم افزار تو ايران شد (معادل يكدهم شايدم يك صدم همون حمايتي كه از خودرو شد بوده؟؟؟؟؟؟)
د) سالم بودن و خوش فكر بودن خوبه ولي هنوز من كسي رو اينجوري نديدم (حالا ويسه نميدونم شايد ؟؟؟؟!!! ) حالا مگه ويسه چه كار شاقي گرده كه لايق اين سمت شده ؟؟؟ چون اين ديگه محرزه كسي وقتي پستي رو ميگيره يا بايد لايقش باشه (كه تو ايران بيخيال) يا رابطه داشته باشه. مدرك خاصي هم كه نداره - قبلشم كه خودرو ساز نبوده مثل خيامي پس چي؟؟؟؟؟
الف: والا ما ديديم اين شركتهاي كامپيوتري مثلا ويندوزو گرفتن يه فونت بهش اضافه كردنو يه قفل روش گذاشتن بعد خداتومن فروختن، يا كلي برنامه كه هر كدوم كلي قيمت داره رو برداشتن ريختن تو يه سيدي بعنوان چي چي نما يا چي چي تولز يا چي چي سبز، بعد يه نوشته اولش گذاشتن كه: هر گونه كپي شرعا حرام مي باشد(يكي نيست بگه كار خود شما مگه چيز ديگه ايه؟ ) ما هم ازشون ياد گرفتيم.
حالا من يه سوال: تو اين شركتهاي ايراني توليد نرم افزار طبيعتا از نرم افزارهايي (مانند سيستم عامل، زبانهاي برنامه نويسي، برنامه هاي كاربردي و . . . استفاده ميشه. آيا اين شركتها خودشون كپيرايتو رعايت مي كنند؟
فقط خواهشا نگو كپيرايت براي نرم افزارهاي توليد داخل لازمه اما براي خارجيا نه!
ب- خداييش اين نرم افزاراي ايراني با ويندوز ايكس پي قابل مقايسه است؟
عين اين ميمونه شما بپرسي: اين پيكان چرا اينقدر مشكل كيفي داره و همه جاش خرابه؟
من جواب بدم: خوب اين كه چيزي نست! من شنيدم ماشيناي بنز هم توش بو ميده!(اون خبر استخدام يه نفر براي بو كردن خودروها رو شنيدين كه!
ج) قبول دارم حمايت قابل توجهي نشده.
د) انصافا اين قضيه ساخت داخل كردن قطعات خيلي كار بزرگي بود. ميدونني كه ويسه مدير عامل شركت ساپكو بود و كسي بود كه ساپكو را ساپكو كرد. بحث در مورد ساخت داخل كردن قطعات مفصله. بعدا تو يه فرصت مي نويسم. ولي ويسه يكي از كساييه كه هنوز انتقاد يا نقطه ضعف خاصي نتونستن ازش بگيرن.
زمان خيامي هم فك كنم فقط يه سري قطعه از خارج ميومد و اينجا به هم وصلش مي كردن. همين. اونم با تيراژ محدود.

به نقل از iranvig :
6- اگه واقعا ميخوايي ERP راه بندازي و به نرم افزار ايراني اعتماد نداري و يا داري نميخوايي ، بهتره بري سراغ كشورهايي مثل آلمان و يا فرانسه و ... كه قبلا دقيقا اين تجربه رو داشتن و بصورت كاملا ملموس پياده كردنش هند صنعت خوردرو نداره كه توش ERP به مفهوم واقعي توش پياده شده باشه پش در واقع ما ميشيم موش آزمايشگاه آقايان هندي.
7- هندي ها توي نرم افزار خوبن ولي تحليل گر و طراح و دهنده روش نيستن اينو من بجد ميگم و بهش ايمان دارم ، اونها نميتونن روش اجرايي و عملياتي بهت بدن فوق فوقش يه نرم افزار در پيت بهت ميدن خودت بايد اونو با نيازهات و ... متناسب كني و يا اصلا بيخيال شي.

نميدونم. احتمالا درست ميگي. اما من فكر مي كنم اصل قضيه همون نرم افزاره. وگرنه سيستمهاي اينجا اونقدر هم پيچيده نيست. الآن هم داره خيلي از كارا انجام ميشه. اما چون دستي و كاغذيه، كند و پر هزينه و پر اشتباه است.

به نقل از iranvig :
8- فرانسوي ها تازه با كلي منت اين قرارداد ال 90 روبستن بابتش كه رشوه نميدن ، ولي اين هندي واسه دوزار پول حاضره كلي رشوه بده.
اين قرارداد هم حاصل يكي از خوش فكريهاي ويسه است.
قبل از ويسه، تفكر قالب اين بود كه: ما بايد طراح خودرو بشويم و از اول تا آخر خودرو را خودمان بسازيم و چرخ را از نو اختراع كنيم كه ثمره اين تفكر خودروي سمند با اين هزينه بالا بود. اما ويسه ميگويد براي ماندگاري و پيشرفت صنعت خودرو بايد با خودروسازان بزرگ دنيا جوينت شويم. . . .

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از iranvig :
9 - فقط نرم افزار خالي بدون اجرا در باره ERP حداقل 20 ميليون دلاره.
چه گرون! :eek:
اما بازم چيزي نيست!
در حال حاضر در ايران خودرو و سايپا حدودا روزانه 3000 خودرو توليد مي شود. شما ميانگين قيمت هر خودرو را 8 ميليون تومان فرض كن. در نتيجه گردش مالي اين دو شركت روزانه بيش از 20 ميليارد تومن است.
تازه بجز خودروسازان، كلي شرمت ريز و درشت ديگه هم زير مجموعه سازمان كسترش هستند.
بازم ميگم: بعيد ميدونم ويسه تو اين موضوع كوچيك اعمال نظر بكنه.

به نقل از iranvig :
10-راستي داداش تو كدوم قسمت كار ميكني ببين يه نرم افزاري تو قسمت شما نميخوان درخدمتيم.(درسمونم خوب بلديم پاچه ماچه حسابي ميخارونيم).
ما خودمونم اينجا اضافه ايم. اما اينو بگم كه الآن وضعيت خودروسازيها براي يك كارشناس معمولي مثل من خيلي هم خوب نيست! شايد آدم بيرون بتونه بيشتر در بياره! ;)

به نقل از iranvig :
11- يه برنامه زيپ شده هم واست ميزارم مقاله مربوط به شركت نرم افزازي رايورزه (فك نكني رايورز پسر خالمه :lol: )
دستت درد نكنه! :)

به نقل از iranvig :
چاكر سايپاييا (پاچه رو بده بياد)

چمنتيم (چاكرتيم مخلصتيم نوكرتيم) ;) :rolleyes:

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دمت گرم ما ده كرتيم.(ازت خوشم آمد چون اهل فني)
مشكلي نيست . بيخيال.
تفكر و روش ويسه در نوع خودش توي ايران يه روشو تفكر خوب و بجاييه واقعا قرار نيس من همه چي رو از اول اختراع كنم. قبول ، ولي ايا توي عمل هم به حرفم پابندم؟؟ من حرفم اينه كه اگه از ايروني نميخري نخر تو كه نقدينگيت زياده چرا هندي (اونم كسي كه من نرم افزاري ميدونم چه آدمهاي خيسيس هستن توي اطلاعات دادن)
واسه اينكه نگي به كارگر نميشه گفت ماست سياه يه مثال ميزنم تا شايد برات روشن شه.
يه مثال كوچولو ميزنم حتما باهاش برخورد داشتي : تا حالا دستور به يه كارگر نسبتا پير دادي چقدر حرفتو خونده؟؟؟؟
اول چيزي كه اين بابا ميگه اينه كه (تو دلش) جوجه مهندس هنوز آچار دستش نيس آمده به من دستور ميده.
دليل اين اينه كه اون بابا فرهنگ و شعور اينو نداره كه يه جوون اونم تحصيل كرده خيلي خوش فكرتر از يه پير مردنيه .(پس ميبيني كه ماست ميتونه سياه هم باشه.) جلوت مقاومت ميكنه و تو نميتوني بهش بگي اگه هم مجبور به اطاعت باشه كارت رو خراب ميكنه .(اينها تجربه يه عمر تحليله كه پدر مغر منو درآورد بجز تحليل بايد روشناسيو جامعه شناسي هم بدوني).
راستي فك نكني سني دارما بهار بياد تازه اول 18 همه :)

ببين وقتي يه تكنولوژي تازه به بازار مياد بايد فرهنگشم بياد وگرنه نتنها مشكلي حل نميشه بلكه مشكل ميسازه . مثل اين ماشين ملت ما همه ماشين دارن ولي فرهنگش چي؟؟؟؟ چقدر ما خودمونو پابند فرهنگ ماشين سواري كرديم.
يا همين خونه و آپارتمان چقدر ما فرهنگش رو پياده ميكنيم. علت اينكه ما اينهمه مشكل داريم همينه كه يك عده (شايد ويسه يكي از اونها نباشه ولي... آينده معلوم ميكنه) اومدن بودون كار فرهنگي يه تكنولوژي رو وارد كردن به اين اسم كه قرار نيست ما چرخ رو دوباره اختراع كنيم. ولي حالا ايران شده يه كشور بدون فرهنگ همه هم مينالن ولي كسي نيس به فكرش باشه بازم حرف اينه كه ما نبايد چرخ رو دوباره اختراع كنيم.
من قبول دارم واقعا چرخ رو دوباره اختراع كردن غلطه محزه ولي فرهنگ استفاده از چرخ رو بايد قبل از چرخ وارد كرد.
قبل از انقلاب ، اون مرتيكه همه چيز رو وارد ميكرد به اين اسم كه ايراني نميتونه ، بعد از انقلابم يه عده گفتن فقط خودمون بايد بسازيم .
من نه اونو قبول دارم نه اينو ، ما بايد اول فرهنگمونو بسازيم بعد دنبال اين كارا باشيم.
بنظر من ويسه خيلي بهتر بود ميومد با تلاش و كوشش اول از همه جوينت ميشد با خارجيا در همين حال در كارخونه ها رو هم بسرعت پيرها رو با جونها جايگزين ميكرد (حتي اگه هزينه داشت)(اگه من كشور بدستم ميافتاد همه پيرها رو ميزاشتم كنار اينا مشكل اصلي اين كشورن) بعد با يه كار فرهنگي و اجتماعي اين تفكر غلط رو كه ديگي كه واسه من نميجوشه نبايد بجوشه رو از سر همه مينداختم. كاري ميكردم تا كارگر واقعا فك كنه كارخونه مال اونه .
بعدش حالا ميومدم دنبال بهينه كردن سيستمها و ....
خسته شدم تو چي؟

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
منم طلبت شدم اساس.
در مورد اينكه قبل از ورود تكنولوژي بايد فرهنگشم وارد بشه، فك نكنم كسي مخالف باشه. اما چگونه؟
اون قضيه اي هم كه در مورد كارگر گفتي زياد پير و جوون نداره. البته تو پيرا اين حالت بيشتره.
اما تو خودت حاضري يه پير مردي كه جوونيشو و عمرشو تو شركت گذاشته، با چند سر عائله و خرج و مخارج بندازي بيرون؟ چرا؟ چون مثل جوونا نميتونه كار كنه. يه لحظه فرض كن پدر خودت يكي از هموناست. آيا باز هم حاضري همچين كاري كني؟(چون گفتي 18 سالمه اينو گفتما)

تازه اگر هم بخواي اين كارو بكني قانون كار اجازه نمي ده. گارگري كه 10 بيست سال تو شركت مونده و استخدام رسمي هم هست، با توپ هم نميشه تكون داد. ممكنه مدير عامل بره اما اونو نميشه انداخت بيرون.(قانون كار مملكت ما رو نشناختي هنوز!)

اون قضيه فرهنگ سازي و اين حرفها هم كه ميگي درسته. اما راهكار عمليش چيه؟

بگذريم. با كسب اجازه از محضر شما، من از طرف خودم كفايت مذاكرات را اعلام مي نمايم.

هوچيكتيم ;)

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ببين چه جيگر دل و قلوه اي تيكه پاره ميكنن اساس.
ماهم اوچيكتيم اساس
پايان مذاكرات (فقط اگه سيستم راه افتاد يا نه بگو)

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از iranvig :
ببين چه جيگر دل و قلوه اي تيكه پاره ميكنن اساس.
ماهم اوچيكتيم اساس
پايان مذاكرات (فقط اگه سيستم راه افتاد يا نه بگو)
گفتم كه من فك كنم صد سال طول بكشه! :rolleyes:
ولي باشه به روي چشم!

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
میبینم که بحث کارگری توی صنایع خوئدرو سازی اومد وسط

چون من خودم 5 سال آزگار کاگر این شرکت لعنتی ایران خودرو بودم میگمم

چه عرقهایی واسه همین سایپا ریختیم تا دسته سیمهای رنو ون پاژن رو دادیم بهشون چه بد بختیهایی کشیدیم از آخر این شد ککه باز خرید کنیم بیایم بیرون چون سیستمی که پیاده میکردن انسانیت رو زیر پا میذاشت

چون رییس لعنتی ایران خودرو با باز خرید کردن نیروهای قدیمی و رود کارگران روز مزد قصد داره که سودهای هنگفت روبالا بکشه
اگه شما فقط یکروز بیاین اینجا کار کنین میفهمین چی میگم
بنا بر این مرگ بر ایران خودرو مرگ بر سایپا و مرگ بر نژاد پرستی

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
حرفات يكم مشكوكه بلكي!
تو ايران خودرو كار كردي يا شركت قطعه سازي براي سايپا؟
تازه مگا تو چند سالته كه 5 سال تو ايران خودرو كار كردي؟
بعدشم ايران خودرو و سايپا كه هنوز باز خريد نكردن! هنوز در حال استخدامن. ضمنا ايران خودرو و سايپا تا اين لحظه كارگر روزمزد ندارند. كارگز قراردادي (6 ماهه 1 ساله) دارند كه بعد از 5-6 سال استخدام رسمي مي شوند.

اون مرگ بر هايي هم كه گفتي با آخريش موافقم. ;) :rolleyes:

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
اولندش كجاش مشكوكه؟

ايران خودور خراسان كه هم قطعه براي ايران خودرو ميزنه هم سايپا هم برا هر كي پول بده

من عزيز دلم متولد 25 اسفند 1359 از سال 77 وارد ايران خودرو شدم و تا 3 سال عنوان كوچكترين كارگر ايران خودرو مال من بود

قربون اون پك و پوزت برم من الان رفيقام هستن ككه 13 سال سشابقه دارن ولي هنوز رسمي نشدن رسمي شدن مال زمان قديم بود تازه حواله پيكان هم ميدادن كه تبديل شد به حواله 2 تا رينگ كه بايد 13 تومن بسرفي تا بهت 2 تا رينگ غير قابل ارسال بدن
ميخواي يه آمار بهت بدم تا كفت ببره ؟ واسه اينكه ديگه كارگر قراردادي نميگيرن و همش روزمزد پرشيا اوضاع خيلي خرابه

دارن ملت رو بد بخت ميكنن من به خاطر يه دعوا اومدم بيرون و فحاشي كردن بكب از مسولان به عكس يه مفقودالاثر بود كه كار رو به اطلاعات كشوندم

در ضمن اگه بري روي كارتونهاي كه وارد سايپا ميشن يه نيگاه بندازي ميبيني كه دااشت اونا رو نوشته

بالا