• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پاک کردن ویروس فلش

sahar1992

Registered User
لایک‌ها
83
ویروسهای بسیاری از طریق فلش مموری ها قابل انتقال هستند. فلش ها در انتقال فایلها کمک بسیاری به ما می کنند پس نمی توان برای جلوگیری از ورود ویروس، استفاده از فلش ها را کنار گذاشت. میتوان برای این منظور از نرم افزارهای امنیتی مثل آنتی ویروس ها استفاده کرد. یکی از روشهای رایج محافظت از حافظه های خارجی تا چند وقت پیش استفاده از گزینه Safely Remove بود . گاهی اوقات با قرار دادن فلش مموری – flash memory - در داخل کامپیوتر و با کلیک کردن بر روی آیکون آن در داخلMycomputer با پیغامهایی مثل Access Denied و یا Open With مواجه می شوید.
اگر که هسته اصلی این ویروس بر روی کامپیوتر شما نباشد به راحتی می توانید این ویروس را از روی فلش مموری خود پاک کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال بفرمایید.
- MyComputer
را باز می کنیم .
-
به منوی Tools رفته و Folder Options را انتخاب می کنیم .
-
به تب View رفته و Show Hidden Files and Folders را تیک میزنیم و Hide protected operating file system تیکش را بر می داریم. بر روی منوی start کلیک سمت راست کرده و Explorer را انتخاب می کنیم. در پنجره Explorer قسمت سمت چپ آن فلش مموری را انتخاب می کنیم .
-
فایلهای Autorun وRecycler را که به صورت پنهان می باشند را از سمت راست داخل فلش پاک می کنیم.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
غیر فعال کردن اتوران کمکی نمی کنه؟

frenzy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یه ویروس دیگه هم هست که فیل های فلش رو exe میکنه اینو باید چی کار کرد؟

Strans

Registered User
لایک‌ها
63
من هر دفه که فلش رو به کامپیوتر میزنم برای اینکه سیستم ویروسی نشه اینکارو میکنم: یه برنامه دلخواه مثِ windows media player رو باز میکنم و ازونجا open file میکنم و بهش آدرس درایو مربوط به فلش رو میدم و فایل های روی فلش رو ازونجا برمیدارم. اینجوری هیچوقت ویروسی نمیشین چون عملاً فلش رو باز نکردین.

stole110

Registered User
لایک‌ها
481
من هر دفه که فلش رو به کامپیوتر میزنم برای اینکه سیستم ویروسی نشه اینکارو میکنم: یه برنامه دلخواه مثِ windows media player رو باز میکنم و ازونجا open file میکنم و بهش آدرس درایو مربوط به فلش رو میدم و فایل های روی فلش رو ازونجا برمیدارم. اینجوری هیچوقت ویروسی نمیشین چون عملاً فلش رو باز نکردین.
در اصل ویروس رو دور می زنی

Strans

Registered User
لایک‌ها
63
یعنی چی ؟ یعنی فایل های فلش رو از open file ویندوز مدیا کپی می کنید ؟

بله درسته. شما با هر نرم افزار دیگه ای مثِ winrar یا KMPlayer هم میتونید اینکارو انجام بدین. فقط کافیه open file کنید و در پنجره ای که باز میشه درایو مربوط به فلش رو انتخاب کنید. فقط دقت کنید که در پنجره مورد نظر نوع فایل رو بذارید روی Any files یا All files تا تمام محتویات داخل فلش با هر فرمتی که هست واستون نمای داده بشه.

tcp/ip

Registered User
لایک‌ها
72
اگه میتو نید بزنید فلش بزنید به یه لینوکس کل مخربها رو پاک کنید

mmiladd

Registered User
لایک‌ها
510
ممنون

و این که از این طریق میشه فایل رو کپی کرد ؟

مثلا من یه چند تا عکس دارم توی فلش برم با km عکس ها رو کپی کنم

الان این عکس هایی که کپی شده ویروسی نیست یعنی ؟

Strans

Registered User
لایک‌ها
63
ممنون

و این که از این طریق میشه فایل رو کپی کرد ؟

مثلا من یه چند تا عکس دارم توی فلش برم با km عکس ها رو کپی کنم

الان این عکس هایی که کپی شده ویروسی نیست یعنی ؟

خواهش میکنم.

نه ویروسی نیست. فرمت عکسها مشخص هست. ضمن اینکه شما اگه از قسمت بالا سمت راست هر پنجره ای در ویندوز سون، حالت مشاهده فایل ها رو روی Tiles بذارید میتونید عکسها رو ببینید.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611

YosefFaraji

Registered User
لایک‌ها
1,434
دوستان چه روش هایی جالبی پیشنهاد کردن.یه آنتی ویروس خوب داشته باشید و همیشه آپدیت باشه مشکل حله.اگر نمی خواید فلش رو هم باز کنید میتونید با sent toفایل کپی کنید داخل فلش

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
یک برنامه باید بسازند که روی فلش دیسک نصب بشه و با هر بار باز شدن خودش فلشو تمیز کنه

mmiladd

Registered User
لایک‌ها
510
خواهش میکنم.

نه ویروسی نیست. فرمت عکسها مشخص هست. ضمن اینکه شما اگه از قسمت بالا سمت راست هر پنجره ای در ویندوز سون، حالت مشاهده فایل ها رو روی Tiles بذارید میتونید عکسها رو ببینید.

ولی خوب یه مشکلی هم هست این که شما وقتی فلش رو داخل سیستم مذارید اوتو ران کار می کنه راهی نیست اوتو ران اجرا نشه ؟

Strans

Registered User
لایک‌ها
63
ولی خوب یه مشکلی هم هست این که شما وقتی فلش رو داخل سیستم مذارید اوتو ران کار می کنه راهی نیست اوتو ران اجرا نشه ؟

اونو مطمئن نیستم ولی من از یه دوستم که مهندس کامپیوتر بود شنیدم که میگفت تا وقتی که فلش open نشه فایل اوتوران ویروسی که از قبل تو فلش بوده کار نمیکنه و به کامپیوتر منتقل نمیشه. به هر حال من خودم الان چند سال هست که دارم با همین روشی که خودم گفتم فلش رو باز میکنم و تا حالا ویروسی نشده سیستم. الانم که 2 ماهی هست اصلاً آنتی ویروسم ندارم!:)

mmiladd

Registered User
لایک‌ها
510
ممنون دوست من :دی

پس برای کپی فایلی که ویروسی شده از نرم افزاری مثل km بهره بگیریم..؟ یه چیزه دیگه این shift اصلا کاربردی نداره

یعنی وقتی می زنیم باز فلش ران میشه !

YosefFaraji

Registered User
لایک‌ها
1,434
تا رو فلش دبل کلیک نکنید اتوران اجرا نمیشه.میتونید رو فلش کلیک راست کنید و open رو بزنید باز مشکلی پیش نمیاد.ولی بهترین راه نصب آنتی ویروسه

Strans

Registered User
لایک‌ها
63
ممنون دوست من :دی

پس برای کپی فایلی که ویروسی شده از نرم افزاری مثل km بهره بگیریم..؟ یه چیزه دیگه این shift اصلا کاربردی نداره

یعنی وقتی می زنیم باز فلش ران میشه !

آره از هر نرم افزاری که دوس داری میتونی استفاده کنی

بعد از متصل کردن فلش، شیفت رو باید چند ثانیه نگه داری تا Auto run فلش باز نشه اما نیازی به اینکار نیست. اوتوران فلش به خودی خود مشکلی ایجاد نمیکنه فقط نباید ازون واسه Open کردن محتویات فلش استفاده کنی.

بالا