برگزیده های پرشین تولز

پختیم از گرما : یه راه پیشنهاد بدین برای سرد کردن خونه که هزینه کم داشته باشه اما کارساز باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
رفقا تو تاپیک های مخصوص اسپم کنید نه تو هر تاپیکی. این تاپیک می تونست (و شاید بتونه) یه تاپیک مفید باشه اگر اسپم نداشته باشه.
برادر... این کسی که آپارتمانو ساخته ( فحش نمیدم با دهن روزه :D) کانال کولر نذاشته و وفقط کابل کشی کولر گازی کرده که فعلا اونم نداریم ...یه کولر بی بخار داخل خونه گذاشتیم بیشتر مثل بخاری میمونه تا کولر
تو نمایشگاه ساختمان یه نوع کولر های آبی بود که بالای توالت و یا حمام تو سقف کاذب نصب می شد، خیلی کم صدا بود و علاوه بر سرمایش، یه رادیاتور داشت که به پکیج وصل می شد و گرمایش هم داشت، اگر خواستی، پخ بده یه جا قرار بذاریم کاتالوگش رو بهت بدم.

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,683
رفقا تو تاپیک های مخصوص اسپم کنید نه تو هر تاپیکی. این تاپیک می تونست (و شاید بتونه) یه تاپیک مفید باشه اگر اسپم نداشته باشه.

تو نمایشگاه ساختمان یه نوع کولر های آبی بود که بالای توالت و یا حمام تو سقف کاذب نصب می شد، خیلی کم صدا بود و علاوه بر سرمایش، یه رادیاتور داشت که به پکیج وصل می شد و گرمایش هم داشت، اگر خواستی، پخ بده یه جا قرار بذاریم کاتالوگش رو بهت بدم.

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354

مخلص همشهری ، هم محله ای گلم هستم ... با این روش خونه دم نمیکنه ؟ سرد میشه ... اتفاق تو خونه تا دلت بخواد سقف کاذب داریم ... و البته اگه بخواد هزینه زیاد بشه بهتره که از کولر گازی استفاده کنیم

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
مخلص همشهری ، هم محله ای گلم هستم ... با این روش خونه دم نمیکنه ؟ سرد میشه ... اتفاق تو خونه تا دلت بخواد سقف کاذب داریم ...
قربانت ...
این فرقی با کولر آبی نداره اونقدر. بالای سقف کاذب نصب میشه و یه کانال به نمای ساختمان باید داشته باشه که هوا رو از بیرون بکشه و خنک کنه و بده تو، برای همین که هوای داخل رو نمی کشه خونه دم نمی کنه.
می دونی، اگر یک کولر آبی معمولی رو تو خونه روشن کنی، شاید خونه خنک بشه اما تو هر مرحله چون از هوای خونه تغذیه می کنه و یه مقدار خنک و مرطوب ترش می کنه، در نهایت رطوبت خونه بالاتر میره.
اما این چون هوای بیرون رو میگیره این مشکل نداره.
مثلا برای یه خونه 100 متری حدود 3 تومن میشه با کانال کشی هاش و نصبش.
البته ابنم بگم که به این دلیل از کولر آبی گرون تره چون هم پد سلولوزی داره بجای پوشال و هم رادیاتور، یعنی می تونید فقط به گرمایش همن سیستم تو زمستون اکتفا کنید و با انرژی یک بخاری کل خونه رو گرم کنید.
یه دلیل دیگه گرونی اش نوع موتورش هست که مستقیما به پره وصله و تسمه نداره، بنابراین بسیار کم صدا هست.

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
راهش فقط کولر گازیه.کولر آبی جواب نمیده.
دوستان میدونید مصرف یه کولر گاز و آبی چقدر فرق داره؟برام جالبه بدونم.

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
راهش فقط کولر گازیه.کولر آبی جواب نمیده.
دوستان میدونید مصرف یه کولر گاز و آبی چقدر فرق داره؟برام جالبه بدونم.

مصرف کولز گازی از آب خیلی پایین هست اگر اوجنرال باشه که دیگه چه بهتر

javadyazdani

Registered User
لایک‌ها
10,633
کولر گازی الآن چنده؟
معمولیشو میگم

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
کولر گازی الآن چنده؟
معمولیشو میگم
برا یکی قیمت گرفتم کارکرده پنجره ای 18000 از 900 تا 1200.
24000 هم از 1 تومن تا 1.600
نو هم که نگم بهتره
یه اسپیلت ال جی یه تابستون کار کرده سرد و گرم 24000 بود 2 تومن ناقابل!
خودمونم 4 سال پیش سامسونگ 24000 پنجره ای گرفتیم 500 تومن! مثل شوخی میمونه قیمتش.الان 1.500 مشتری داره
شبا با پتو خوابم میبره.البته اگه بابام هی خاموشش نکنه!:mad:

Sent from my A5300 using Tapatalk

status

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
47
کنتور برق و دستکاری کن حالشو ببر

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
کنتور برق و دستکاری کن حالشو ببر
تایید میشه ما هم همینکار رو کردیم الان سه تا کولر با هم روشنه البته دستکاری کنتور حق مسلمه ماست چون درجه حرارات الان روی 49 درجه ست o_O

Reza_Mohammad

Registered User
لایک‌ها
769
ما چند وقت بود کنتور رو دستکاری کرده بودیم بعد از 2سال قبض برامون اومد نزدیک به 2میلیون ! رفتیم اونجا گفتند منزل شما 5طبقه هست چطوری هر 2 ماه 20 تومان میاد ؟
بلاخره بعد از صحبت هایی که کردیم اوردیمش روی 600 700 تومان چک دادیم رفتیم :|

status

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
47
کنتور دیجیتاله چیکار میشه کرد!
البته وجدانمون بدتر از بابامونه!

Sent from my A5300 using Tapatalk
خیلی معذرت میخوام ولی وجدان بعضی وقتها کار دست ادم میده یارو رئیس اداره برقه کنتور خونش دستکاریه شما اگه خط امام و هم دنبال کنین خود ایشون گفتن ما برق و اب و مجانی میکنیم میدونست چه خبره. واسه کنتور دیجیتال هم نزدیک 10 سانتی متری کنتور یه لامپ 100 روشن کنین متوقف میشه باید زمان بازدید کنتور و توسط مامور برق در نظر داشته باشین

amir_coolboy

Registered User
لایک‌ها
902
دوش آب سرد بگیر خیلی خوبه

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,661
دو سه روز بیای پیش من کار کنی گرما واست عادی میشه:general601:

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
من جلو خندمو دیگه نشد با پست های دوستان بگیرم،عالی بود خداییش...
25r30wi.gif

استارتر گرامی شما کولر یا پنکه خورشیدی بخرید خیال خودتونو راحت کنید! 24 ساعته بزارید روشن باشه و شماره کنتور برق هم نمیدازه واستون! توی گوگل یک سرچی داشته باشید...;)
به عنوان نمونه تصویر هم ضمیمه کردم براتون...

فایل های ضمیمه

• Khunires (1).jpg
    Khunires (1).jpg
    88.7 KB · نمایش ها: 44
  • Khunires (2).jpg
    Khunires (2).jpg
    102.8 KB · نمایش ها: 43
Last edited:

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
آخه پنکه که هورارو خنک نمیکنه.فقط نمیزاره عرق کنی.

نسیم یار

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
نه بابا جان شمال هم همیچی جالب نیست شرجی بودنش و اینکه لباست دیر خشک میشه و همش احساس چسبیدن لباس به تنت داری جالب نیست خصوصا که آفتابش بدتر از آفتاب تهران هست. ولی خداییش جنوب گرماش کشنده است البته بگم قدیمها اینطور نبوده و اونها هم یه زمان نسیم خنک و هوای خوبی داشتن دلیلش اینهمه آسفالت و تردد ماشین ها و دود و مواد شیمیایی پالایشگاههاست که عرصه زندگی رو تنگ کرده دولت باید به تناسب این صنایع و جاده ها که گرما رو تشدید می کنن فضای سبز و جویبارها در شهرهای جنوبی احداث کنه بخاطر تلطیف هوای اونجا . البته مردم اونجا هم باید همت کنند و محیط زیست شون رو سبز تر کنن حتی با یه درخت تو حیاتشون .

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
تایید میشه ما هم همینکار رو کردیم الان سه تا کولر با هم روشنه البته دستکاری کنتور حق مسلمه ماست چون درجه حرارات الان روی 49 درجه ست o_O
شما واقعا چطوری خوزستان زندگی میکنید؟
دوروز سربندر بودم مجبور شدم رو کفی تریلی بخوابم صبح که از خواب بیدار شدم فکرکردم شب شا..یدم به خودم:دی همه جای بدن عرق میکنه لامصب
الان از هوای شهرکرد دارم لذت میبرم

Sent from my C5303 using Tapatalk

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا