برگزیده های پرشین تولز

پخش قطعات موبایل

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سلام دوستان

یکی از اقوام نزدیک ما واردکننده ی دست اول قطعات موبایل در علاالدین هستش که همه ی برند ها رو کار میکنه و از این راه بارش رو بست جوری که از یک مغازه الان به 2 تا مغازه و انبار و دفتر و 15 تا کارمند رسیده .

با این قیمت بالای گوشی ها خیلی ها قدرت خرید دیگه ندارن و برای مثال گوشی از دست یکی میوفتاد ممکن بود بگه میدم یه آکبند میخرم اما الان طرف مجبوره بره و ال سی دی رو تعویض کنه , خلاصه که میشه گفت بازار قطعات موبایل نه تنها بد نبود بلکه بهتر هم شده , سر همین موضوع تصمیم گرفتم حالا یا خودم یا یه بازاریاب رو استخدام کنم و برم تعمیرکارای سطح شهر رو خودم تامینشون کنم از لحاظ قطعات .

الان با توجه به این که همچین موقعیتی کنارم هستش نظر شما چیه ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
سلام
نه تنها این بازار بلکه همه بازارها به این شکل نیست که شما راحت مراجعه کنید به یه مغازه و بتونید بهشون جنس بفروشید
همه مغازه ها قبل از اینکه شما برید تامین کننده دارن و احتمالا چندین ساله دارن کار میکنن و خیلی سخت هست که بتونید کاری کنید که روابط چند ساله رو قطع کنند و کالایی رو از بازاریاب بخرن ,مخصوصا قطعات که قیمت های بالایی هم داره
نکته دیگه بحث سود هست که باید ببینید چه قیمتی میخواید بگیرید و چند باید بفروشید و اینکه صرف اقتصادی داره یا نه
به نظر من اینکه اقوام توی اینکار هست برای شما خیلی موقعیت خوبی محسوب نمیشه که این کار رو شروع کنید
البته امتحانش که ضرری نداره , چند جا مراجعه کنید ببینید امکان فروش هست یا نه

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سلام
تعمیرکار جز قطعه نمی خره نگه داره مخصوصا که تنوع گوشی اینقدر زیاد شده تا مشتری براش گوشی میاره قطعه مورد نیاز را تلفنی پیدا می کنه و میخره حالا شما می تونید موجودی فامیلتون را دائما به روز داشته باشید؟؟؟؟؟ اگر بله .پس یک کار ویزیت چاپ کنید ببرید تو تعمیرگاه های مختلف پخش کنید .
اما بازار تهران رقابتش بالا است اگر یک کانال بزنید +یک سایت فروشگاهی + پیج اینستا برای تبلیغ
هم مشتری های تهرانتون راحت تر هستند هم می تونید به شهرهای دیگه جنس بفروشید .

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سلام
نه تنها این بازار بلکه همه بازارها به این شکل نیست که شما راحت مراجعه کنید به یه مغازه و بتونید بهشون جنس بفروشید
همه مغازه ها قبل از اینکه شما برید تامین کننده دارن و احتمالا چندین ساله دارن کار میکنن و خیلی سخت هست که بتونید کاری کنید که روابط چند ساله رو قطع کنند و کالایی رو از بازاریاب بخرن ,مخصوصا قطعات که قیمت های بالایی هم داره
نکته دیگه بحث سود هست که باید ببینید چه قیمتی میخواید بگیرید و چند باید بفروشید و اینکه صرف اقتصادی داره یا نه
به نظر من اینکه اقوام توی اینکار هست برای شما خیلی موقعیت خوبی محسوب نمیشه که این کار رو شروع کنید
البته امتحانش که ضرری نداره , چند جا مراجعه کنید ببینید امکان فروش هست یا نه
ممنون از نظرت
البته من خودم سه سال علاالدین کار کردم , سود قطعات بسیار بسیار بالاست , ممکنه تو ذهن خودمون بگیم یه قطعه ی کوچولو مگه چه قدر سود داره اما اون موقع که من در علاالدین کار میکردم روی تاچ ال سیدی آیفون 200 هزار تومن سود بود (تازه این داستان برای 5 6 سال پیش هستش و در ارزونی) حالا خودت الان حساب کن که چه قدر سود میکشن روی اینا , درسته اکثر تعمیرکارا به طور ثابت دارن با این و اون کار میکنن و سخته بشه جذب کرد اما خوب امتحانش ضرری نداره درسته .

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سلام
تعمیرکار جز قطعه نمی خره نگه داره مخصوصا که تنوع گوشی اینقدر زیاد شده تا مشتری براش گوشی میاره قطعه مورد نیاز را تلفنی پیدا می کنه و میخره حالا شما می تونید موجودی فامیلتون را دائما به روز داشته باشید؟؟؟؟؟ اگر بله .پس یک کار ویزیت چاپ کنید ببرید تو تعمیرگاه های مختلف پخش کنید .
اما بازار تهران رقابتش بالا است اگر یک کانال بزنید +یک سایت فروشگاهی + پیج اینستا برای تبلیغ
هم مشتری های تهرانتون راحت تر هستند هم می تونید به شهرهای دیگه جنس بفروشید .

ممنون از جوابت
آره خودم در جریانم که داستان چجوریه چون همونطور که به دوستمون در بالا گفتم من خودم سه سال علاالدین کار کردم و میدونم داستانشون به چه شکله , اما خوب راستش تصمیم به سفارش ساحت یک اپلیکیشن فقط برای تعمیرکارا دارم و بله خیلی راحت میتونم به موجودی دسترسی داشته باشم

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
ممنون از نظرت
البته من خودم سه سال علاالدین کار کردم , سود قطعات بسیار بسیار بالاست , ممکنه تو ذهن خودمون بگیم یه قطعه ی کوچولو مگه چه قدر سود داره اما اون موقع که من در علاالدین کار میکردم روی تاچ ال سیدی آیفون 200 هزار تومن سود بود (تازه این داستان برای 5 6 سال پیش هستش و در ارزونی) حالا خودت الان حساب کن که چه قدر سود میکشن روی اینا , درسته اکثر تعمیرکارا به طور ثابت دارن با این و اون کار میکنن و سخته بشه جذب کرد اما خوب امتحانش ضرری نداره درسته .

خواهش میکنم
کار من لوازم جانبی موبایل هست و واردکننده هستم و در جریان سود ها هستم (البته قطعات کار نکردم)
مثلا جنسی که هزار تومان تموم میشد رو 3 تومن میفروختیم الان همون جنس 4 هزار تومان تموم میشه ولی 8 هزار تومان فروخته میشه (اگر طبق روال قبل میخواستیم بفروشیم 12 هزا تومان میشد . الان سود ها کمتر شده چون بازار کشش نداره)
البته این میزان سود برای واردکننده هست ,همکار پخش کننده ای که از واردکننده جنس میگیره اگر بخواد رقابتی کار کنه نهایت 20 % براش میمونه
باز چون میگید با بازار آشنا هستید و ایده اپلیکیشن رو دارید به نظرم بتونید مشتری جذب کنید . توی این وضعیت اگر ایده جدید نباشه مشتری پیدا کردن سخت هست

بالا