پردازنده اینتل مدل Xeon E5-1660 v2

ElaheKiani

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 می 2020
نوشته‌ها
5
لایک‌ها
2
سن
25
پردازنده اینتل مدل Xeon E5-1660 v2 از جمله پردازنده های سری E5 اینتل می باشد.
پردازنده اینتل مدل Xeon E5-1660 v2 دارای فرکانس 3.7 گیگاهرتز و حافظه پنهان 15 مگابایت است. همچنین تعداد هسته های این پردازشگر 6 می باشد.
این سری از پرداشگر ها به سازمان های فناوری اطلاعات در سراسر جهان با مجازی سازی مراکز داده و اضافه کردن اتوماسیون بالا به کسب و کار ارزش می بخشد.
مجازی سازی باعث کاهش هزینه و ارائه خدمات جدید مبتنی بر داده را سریع تر و کارآمد تر می پردازد. سرورهای مبتنی بر پردازنده Intel Xeon پیکربندی و اساس این نوآوری را فراهم می کنند. آنها بطور معمول در تمام سرورهای مراکز داده مجازی و clouds، قرار دارند و همچنین بسیاری از ایستگاه های کاری با کارایی بالا را قدرت می بخشند.
پردازشگر اینتل سری lntel Xeon E5-V2 برای مجازی سازی در مقایسه با پردازنده های نسل قبل 50 درصد حافظه پنهان بیشتر، حافظه سریعتر و سخت افزار پیچیده تری را ارائه می دهند.

E5-1660-v2-mrshabake-2-2-600x600.jpg
خصوصیات پردازنده های سری E5:

عملکرد:
پردازنده های سری E5 اینتل زئون با استفاده از تکنولوژی پردازشی 14 نانومتری، حداکثر 22 هسته و 44 نخ (thread) در هر سوکت و 55 مگابایت حافظه نهان (LLC) را در هر سوکت برای افزایش کارایی ارائه می دهند. همچنین این پردازنده ها از تکنولوژی Intel TSX برای افزایش عملکرد حجم های کاری موازی پشتیبانی می کنند.

بهینه سازی شده برای ارکستریشن
کاربران می توانند به صورت پویا منابع اشتراکی را به طور مؤثر مدیریت کرده و استفاده از منابع را با استفاده از تکنولوژی Intel RDT افزایش دهند. این تکنولوژی همچنین امکان نظارت بر حافظه نهان و تخصیص آن، اولویت بندی كدها و داده ها و نظارت بر پهنای باند حافظه را فراهم می کند.

امنیت پیشرفته
تسریع عملکرد رمزنگاری کاربران را قادر می سازد تا داده های رمزنگاری شده را سریعتر، از طریق ارتباطات امن انتقال دهند. به علاوه کلیدهای امنیتی بهبود یافته از دسترسی به شبکه و پلتفرم ها محافظت می کنند.

تکنولوژی ها:
  • Intel Transactional Synchronization Extensions
این تکنولوژی عملکرد پردازش تراکنش های آنلاین (OLTP) و سایر حجم های کاری multi-thread را که با قفل کردن حافظه با تکنولوژی Intel TSX کند می شوند، افزایش می دهد.

  • Intel Advanced Vector Extensions 2
تکنولوژی (Intel AVX2 (Intel Advanced Vector Extensions 2 عملکرد کلی حجم های کاری ناهمگون را که به صورت همزمان اجرا می شوند و همچنین اپلیکیشن هایی که از Intel AVX استفاده نمی کنند را بهینه می کند.

  • تکنولوژی Intel Resource Director
تکنولوژی Intel RDT با استفاده از ویژگی های ارکستریشن و اتوماسیون به صورت پویا در مدیریت بهتر منابع پلتفرم مشترک در عملیات محاسباتی، شبکه و ذخیره سازی کمک کند.

منبع: مستر شبکه
 
بالا