• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ در مورد گیاهان : خرید و نگهداری

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
امیر علی از کی زدی تو کار گل؟
به منم یاد میدی؟ :D

Damn

Registered User
لایک‌ها
630

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
عزیز دلم میدونم با وسایل گرمیشی منظورم اینه که وقتی از اونا استفاده نمی کنیم

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
از هیتر میشه استفاده کرد برای گیاهانی که به سرما حساسن!؟
مثلا الان اینجا هوا سرده ولی خب به اندازه ای نیست که بخاری یا شوفاژ روشن کنیم!

sama90

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
یه طرحی هست به اسم گلدان خانه ات کجاست؟ هرکی دوست داشته باشه میتونه یه عکس از فضایی که تو خونش گل وگیاه نگهداری می کنه بفرسته و اگه اطلاعاتی هم داشت ضمیمش کنند
برای اطلاعات بیشتر لینک زیر رو ببینید
http://blog.haminaa.com/?page_id=532

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
این تاپیک رو میذارم تا در مورد کشاورزی و گل گیاه هر فوت وفن درمورد اعمال بهتر کشاورزی کمک میکنه دیگران یاد بگیرن

از خودم شروع میکنم

1.چگونگی خشک کردن میوه جات را توضیح دهید بی زحمت؟

2. درختچه پرتغالم رشد نکرده یم 3ساله ای است میخواهم بدانم چرا همه پیش به راهه هم اب نور و سایش چرا رشد نکرده؟؟؟؟؟

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
این تاپیک رو میذارم تا در مورد کشاورزی و گل گیاه هر فوت وفن درمورد اعمال بهتر کشاورزی کمک میکنه دیگران یاد بگیرن

از خودم شروع میکنم

1.چگونگی خشک کردن میوه جات را توضیح دهید بی زحمت؟

2. درختچه پرتغالم رشد نکرده یم 3ساله ای است میخواهم بدانم چرا همه پیش به راهه هم اب نور و سایش چرا رشد نکرده؟؟؟؟؟
1. از لحاظ صنعتی میخای یا مصارف داخلی ؟
2. نفهمیدم چی میگی

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
1. از لحاظ صنعتی میخای یا مصارف داخلی ؟
2. نفهمیدم چی میگی

شما هم صنعتی بگو هم داخلی

درختچه پرتغالمو 3ساله کاشتم ولی رشدی نکرده هم سایه داشته هم نور ولی تو این سه سال رشدی نداشته

sama90

Registered User
لایک‌ها
5
آبیاری گیاهان آپارتمانی به هنگام سفر

هرساله هنگام تعطیلات و مسافرت ها خانواده هایی که در فضای داخل خانه شان تعدادی گیاه آپارتمانی را پرورش می دهند، هموارده دل نگران آبیاری آنها می شوند. برخی مسئولیت آبیاری را به همسایه و یا فامیل خود می سپارند ولی بعضی دیگر که چنین امکانی را ندارند، به هنگام برگشتن با گیاهانی پژمرده روبرو می شوند. در صورتی که می توانند با به کارگیری یکی از چند راهکار زیر با خیالی آسوده به سفر بروند.
1. گلدان ها را کف حمام یا آشپرخانه بچینید و سطلی حاوی آب را در کنار هر گلدان و در سطحی بالاتر از آن قراردهید. پارچه ای نخی به اندازه یک متر یا بیشتر و به عرض حدود پنج سانتی متر آماده کنید و یک سر آن را از کنار گلدان به داخل خاک فرو کنید. سر دیگر را در سطل پر از آب قرار دهید.
به این ترتیب دستمال پارچه ای همواره آب را به خود جذب می کند و آب کم کم به داخل خاک گلدان منتقل می شود.
2.در داخل وان حمام یا در یک لگن بزرگ، کمی آب بریزید و چند آجر در کف آن و در داخل آب قرار دهید. سپس گلدان ها را بر روی آجرها بچینید. توجه داشته باشید، گلدان ها به طور مستقیم درون آب قرار نگیرند و در ضمن در کف هریک از گلدان ها نیز حداقل چند سوراخ وجود داشته باشد.
3. یک تکه حوله یا پتوی کوچک مستعمل را در کف وان یا لگن بزرگ قرار دهید.داخل وان یا لگن را به ارتفاع دو الی سه سانتی متر آب بریزید. گلدان ها را بر روی حوله یا پتوی مرطوب قرار دهید یا آن که نیمی از یک تکه حوله بزرگ را درون لگن و یا سینی بزرگ قرار داده و گلدان ها را روی آن بچینید. سر دیگر حوله را در داخل ظرف گود دیگری که با آب پر شده است بگذارید. توجه داشته باشید ظرف دوم باید در سطحی بالاتر از ظرف اول قرار بگیرد. در ضمن اندازه ظروف را با توجه به ابعاد گلدان ها و گیاه درونشان انتخاب کنید.

vista8

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
بهترین پیشنهاد شما برای گلهای خانگی چیه؟

ni88

Registered User
لایک‌ها
50
سلام کسی میدونه روغن ولک رو روی درختچه پرتقال چه موقع باید استفاده کرد؟ منظور اینه که الان که بارندگی زیاده چه هنگامی باید استفاده بشه؟ چند روز قبل یا بعدش نباید بارون بیاد؟

shakira

Registered User
لایک‌ها
89
با سلام
دوستان من سه مدل گل داخل اطاقم دارم
1-کاج مطبق
2-اگلونما
3-کاکتوس

جدیدا یه حشره مشکی رنگ خیلی ریز (کوچیک تر از پشه!) که پروازم میکنه داخل گلدونم پیدا میشه مخصوصا داخل گلدون کاکتوسم رفتم سم حشره داخل خاک خریدم ( سم سوین) با اب قاطی کردم میشه گفت روی کاج مطبقم با اگلونمام اثر کرده ولی داخل کاکتوس هنوز حشره ها هست

به پیشنهاد یکی از دوستان گفت سیر خشک پوست کنده بزار داخل خاک اثر میکنه این راهو امروز تست کردم نمیدونم جواب میده یا نه فقط میترسم خاصیت اسیدی سیر به گلهام اسیب بزنه

پشنهادی راه حلی ممنون

Loveless64

Registered User
لایک‌ها
80
یدونه حشره کش اگر دارید کمی روی خاک اسپری کنید جواب میده...
واسه من که چند سالی هست جواب داده...

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
این حشره ها عموما به خاطر ابیاری زیاد سر و کلشون پیدا میشه
فواصل ابیاری زیاد کن ببین نتیجه میگیری
سم زدن هم ادامه بده

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
تو اندازه ریختن سم سوین دقت کن
من چند بار نمیدونستم زیاد ریختم گلدون رو خشک کردم :)

بالا