برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام وقت بخیر
یک کیس دست دوم گرفتم بعد ۳ ماه الان داداشم دیشب خاموشش کرد صب رفتم روشنش کنم خودبخود خاموش روشن میشه و بوت هم بالا نمیاره
شهرستانم بردم پیش تعمیر کار گفت احتمال زیاد از مادربورد باشه تعمیر کار مادربورد هم نداره شهرمون - اینجا هم ینفر گفته همین مشکل رو داره ولی من چیزی ازش سر در نمیارم مثل این که این نوع مادربورد خوبی نیست و و این مشکل در این سری وجود داره و یوتیوب هم سرچ کردم از این دست مشکلات زیاد بود .
اطلاعات سیستم -
مادربور GIGABYTE GA P67A D3 B3
intel i5 2400
رم ۲تا DDR3 enhance corsa geil 4gb
گرافیک ایسوس PH-GT1030-O2G
پاور Green 530
hdd seagate 1tb

- حالا دوستان به نظرتون من بخوام یه مادربورد جدید بندازم با این سیستم که هماهنگ باشن با هم و دو سه سالی دوم بیاره چی بخرم لطفا پیشنهاد بدید .
- در مورد اینجا و اینجا نظرتون چیه ؟
- مادربوردی کی نوشته DDR4 ایا DDR3 هم پشتیبانی میکنه یا نه؟
سپاسگزارم

سلام باید سیستم رو به خوبی عیب یابی بشه . باید با کارت دیباگر عیب یابی بشه

sallar110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
سلام باید سیستم رو به خوبی عیب یابی بشه . باید با کارت دیباگر عیب یابی بشه
intel i5 2400
پاور Green 530
hdd seagate 1tb

عزیز میخوام یه مادربرد جدید بگیرم از این دو تا لینک کدومو پیشنهاد میدید که به قطعات بالا بخوره
https://www.digikala.com/compare/dk.../dkp-154322/dkp-154254/dkp-156123/dkp-540625/
https://www.digikala.com/compare/dkp-154322/dkp-154254/dkp-156123/dkp-540625/

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
intel i5 2400
پاور Green 530
hdd seagate 1tb

عزیز میخوام یه مادربرد جدید بگیرم از این دو تا لینک کدومو پیشنهاد میدید که به قطعات بالا بخوره
https://www.digikala.com/compare/dk.../dkp-154322/dkp-154254/dkp-156123/dkp-540625/
https://www.digikala.com/compare/dkp-154322/dkp-154254/dkp-156123/dkp-540625/

این مادربردها به پردازنده شما سازگار نیست .
سیستم رو برای عیب یابی پیش شخص وارد ببرید

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
@AMD.POWER

سلام

من مدتی هست درگیر انتخاب ssd هستم:D بین دو گزینه adata su655 و WD Green موندم!:general208:
تحقیق که میکنم طبق بنچمارک های منتشر شده adata از wd green بهتره. ولی وقتی به برند نگاه میکنم قطعا wd بهتره.

حالا بقول معروف موندم دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت ابوالفضل! به بنچمارک اعتماد کنم یا به برند؟

پیشنهاد شما چیه ؟

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
سلام . جهت نصب NVME SSD روی مادربرد Asus Maximus Vi Extreme قطعه زیر رو خریداری کردم :
https://www.digikala.com/product/dkp-1698885/کارت-توسعه-pci-e-افزایش-m2-nvme-اوریکو-مدل-pdm2

با توجه به اینکه این قطعه از اسلات PCIE استفاده میکنه بهترین SSD که میتونم بخرم براش چیه ؟ یعنی SSD باشه که سرعتش در حد همین قطعه باشه . مثلا نوعی نباشه که سرعتش بیشتر باشه . چون پول اضافه بدم ولی نتونم از ماگزیمم توان استفاده کنم فایده نداره

ممنونم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام . جهت نصب NVME SSD روی مادربرد Asus Maximus Vi Extreme قطعه زیر رو خریداری کردم :
https://www.digikala.com/product/dkp-1698885/کارت-توسعه-pci-e-افزایش-m2-nvme-اوریکو-مدل-pdm2

با توجه به اینکه این قطعه از اسلات PCIE استفاده میکنه بهترین SSD که میتونم بخرم براش چیه ؟ یعنی SSD باشه که سرعتش در حد همین قطعه باشه . مثلا نوعی نباشه که سرعتش بیشتر باشه . چون پول اضافه بدم ولی نتونم از ماگزیمم توان استفاده کنم فایده نداره

ممنونم
سلام
سامسونگ 970 EVO یا وسترن بلک M2 NVME

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
@AMD.POWER

سلام

من مدتی هست درگیر انتخاب ssd هستم:D بین دو گزینه adata su655 و WD Green موندم!:general208:
تحقیق که میکنم طبق بنچمارک های منتشر شده adata از wd green بهتره. ولی وقتی به برند نگاه میکنم قطعا wd بهتره.

حالا بقول معروف موندم دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت ابوالفضل! به بنچمارک اعتماد کنم یا به برند؟

پیشنهاد شما چیه ؟
اگر طول عمر دستگاه برای شما مهمه SU850 ای دیتا

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
اگر طول عمر دستگاه برای شما مهمه SU850 ای دیتا
برادر منظور شما SU800 هست ؟ به نظر SU850 نداریم

طول عمرکه قطعا مهمه , منتها مقوله مالی هم مهمه :D
شانس ما رو باش !! همین امروز که شما جواب دادی از صبح میخواستم برم سفارش بدم ولی درگیری کاری بودم , الان اومدم چک کردم قیمتا 10% کشید بالا !!:general210:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
برادر منظور شما SU800 هست ؟ به نظر SU850 نداریم

طول عمرکه قطعا مهمه , منتها مقوله مالی هم مهمه :D
شانس ما رو باش !! همین امروز که شما جواب دادی از صبح میخواستم برم سفارش بدم ولی درگیری کاری بودم , الان اومدم چک کردم قیمتا 10% کشید بالا !!:general210:
SU650

hamidreza f

Registered User
لایک‌ها
150
سلام دوستای عزیزم
آقا ما یه لپتاپ داریم از چند سال پیش که گرفتیمش ویندوز8 ش رو عوض کردیم 7 نصب کردیم و بعضی درایور هاش نصب نشد به خاطر ویندوز. مهم نبود تا اینکه کارمون به usb3ش افتاد. الان ویندوز 10 نصب کردم همه درایور هارو خود ویندوز دانلود کرد اما سرعت جابجایی رو هارد اکسترنال حدودای 70 مگابایته. دوتا هارد usb3 رو چک کردم همینقدر بود. همین هارد ها رو لپتاپ دیگه 150 تا سرعت داشتن. باdriver reviver بقیه درایور هایی که پیشنهاد داد رو دانلود کردم بازم همونه سرعتش.
بعد یه چیزی متوجه شدم که اگه یه فایل رو از هارد خود لپتاپ کپی پیست کنم رو خود همون هارد لپتاپ، بازم سرعت همینه.
اینم device managerه. رو درگاه usb هاش نوشته شده ss
ممنون میشم اگه نظرتونو بگید

فایل های ضمیمه

• IMG_20190716_193114.jpg
    IMG_20190716_193114.jpg
    861.8 KB · نمایش ها: 6
Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستای عزیزم
آقا ما یه لپتاپ داریم از چند سال پیش که گرفتیمش ویندوز8 ش رو عوض کردیم 7 نصب کردیم و بعضی درایور هاش نصب نشد به خاطر ویندوز. مهم نبود تا اینکه کارمون به usb3ش افتاد. الان ویندوز 10 نصب کردم همه درایور هارو خود ویندوز دانلود کرد اما سرعت جابجایی رو هارد اکسترنال حدودای 70 مگابایته. دوتا هارد usb3 رو چک کردم همینقدر بود. همین هارد ها رو لپتاپ دیگه 150 تا سرعت داشتن. باdriver reviver بقیه درایور هایی که پیشنهاد داد رو دانلود کردم بازم همونه سرعتش.
بعد یه چیزی متوجه شدم که اگه یه فایل رو از هارد خود لپتاپ کپی پیست کنم رو خود همون هارد لپتاپ، بازم سرعت همینه.
اینم device managerه. رو درگاه usb هاش نوشته شده ss
ممنون میشم اگه نظرتونو بگید
سلام
درایور USB 3.0 را از سایت اینتل جستجو کنید و دانلود کنید

hamidreza f

Registered User
لایک‌ها
150
سلام
درایور USB 3.0 را از سایت اینتل جستجو کنید و دانلود کنید
مرسی. چندتا فایل دانلود کردم از اینتل که فکر میکردم مناسب دستگاه باشه ولی همه شونو مینویسه نرم افزار سیستم حداقل requirements رو نداره. به نظرتون ممکنه یکی از کابل هایی که سوکت رو از داخل وصل میکنه قطع شده باشه؟
نرم‌افزارهای نصب درایور هم هیچ حرفی راجع به USB3.0 نمیزنن اصلا که نصب شده یا نشده

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
سلام به دوستان

دوستان من یک مادبرد جدیدا گرفتم که به مشکل تنظیم کارت گرافیک دوم برخورده ام مادبرد TB250 BTC pro هست
این مادبرد گرافیک انبرد دارد حالا من یک کارت گرافیک جدا گرفتم و با رایزر به پورت PEX1 متصل کرده ام
درایور ان را هم در ویندوز نصب کردم هم میتوانم تصور از گرافیک انبرد مادبرد بگیرم و هم از کارت گرافیک دوم تا اینجا مشکل نیست اما برای یک برنامه من در قسمت system Agent (SA) Configuration گزینه internal Graphics را برای اینکه از گرافیک انبرد استفاده نکند
Desibaled میکنم و ویندوز با کارت گرافیک دوم بالا میاید و تصویر نشان میدهد تو منیجر ویندوز هم گرافیک انبرد دیگه نیست اما مشکل این هست که برنامه که من استفاده میکنم کارت گرافیک دوم را نمیشناسه من باید کجا در بایوس باز برای شناسایی گرافیک دوم تغییرات بدم؟

همچنین من که گرافیک 1 گیگ دارم چرا با internal Graphics Desibaled هنوزGTT size 8m ,Aperture size 256M تغییر نمیکند

یا اینکه من برای شناسایی کارت گرافیک دوم جایی دیگه را در بایوس باید تنظیم کنم
2.jpg 3.jpg 1.jpg

لطفا دوستان راهنمایی بفرمایید

ممنون

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
سلام
کسی از دوستان نمیتونه راهنمایی کنه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مرسی. چندتا فایل دانلود کردم از اینتل که فکر میکردم مناسب دستگاه باشه ولی همه شونو مینویسه نرم افزار سیستم حداقل requirements رو نداره. به نظرتون ممکنه یکی از کابل هایی که سوکت رو از داخل وصل میکنه قطع شده باشه؟
نرم‌افزارهای نصب درایور هم هیچ حرفی راجع به USB3.0 نمیزنن اصلا که نصب شده یا نشده
احتمالا مشکلی در کنترلر USB 3.0 هست .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
کسی از دوستان نمیتونه راهنمایی کنه
سلام
توضیحاتی که نوشتید اصلا قابل فهم نیست . عکس ها حجم زیاد دارند . عکس ها را مرتب و توضیحات را شمرده و دقیق بیان کنید .

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
سلام
توضیحاتی که نوشتید اصلا قابل فهم نیست . عکس ها حجم زیاد دارند . عکس ها را مرتب و توضیحات را شمرده و دقیق بیان کنید .

سلام عکس ها را با سایز کوچکتر اپلود کردم شاید بشه از روی عکس منظورم فهمیده بشود در واقع من برای شناسایی کارت گرافیک دومی DDR5 1 گیگ که خریدم به مادبرد دچار مشکل شده ام انرا از طریق رایز به مادبرد وصل کردم عکسی که اول ان smart fan control هست را قرار داده ام که اگر شد بگوید که باید به کدام گزینه برای شناسایی کارت گرافیک مراجعه کنم

2.jpg 3.jpg 1.jpg

دوستان من یک مادبردonboard motherboard جدیدا گرفتم که به مشکل تنظیم کارت گرافیک دوم برخورده ام مادبرد TB250 BTC pro هست
این مادبرد گرافیک انبرد دارد intel hd Graphics 510 حالا من یک کارت گرافیک جدا گرفتم و با رایزر به پورت PEX1 متصل کرده ام
درایور ان را هم در ویندوز نصب کردم هم میتوانم تصویر از گرافیک انبرد مادبرد بگیرم و هم از کارت گرافیک دوم تا اینجا مشکل نیست اما برای یک برنامه ماینینگ من در قسمت system Agent (SA) Configuration گزینه internal Graphics را برای اینکه از گرافیک انبرد استفاده نکند
Desibaled میکنم و ویندوز با کارت گرافیک دوم بالا میایدیعنی کابل را ار گرافیک دوم به مانیتور وصل میکنم و تصویر نشان میدهد تو منیجر ویندوز هم گرافیک انبرد دیگه نیست اما مشکل این هست که برنامه که من استفاده میکنم کارت گرافیک دوم را نمیشناسه من باید کجا در بایوس باز برای شناسایی گرافیک دوم تغییرات بدم؟

همچنین من که گرافیک 1 گیگ دارم چرا با internal Graphics Desibaled هنوزGTT size 8m ,Aperture size 256M تغییر نمیکند

یا اینکه من برای شناسایی کارت گرافیک دوم جایی دیگه را در بایوس باید تنظیم کنم

Last edited:

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
در واقع اگر من گزینه internal Graphics را Desibaled نکنم هر دو کارت گرافیک در قسمت منیجر نشان داده میشود
5.png

اما کجای مادبرد باید تنظیم کنیم که گرافیک دوم مثلا HD 5850 بعنوان گرافیک اصلی است؟

بالا