برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
فرق gddr6 و gddr5x تو گرافیک چیه؟
ممنون
سلام
لینک زیر را چک کنید
1585220528622.png

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان سلام
من میخوام گیم پلی بازی های خودم رو تو PS4 رکورد کنم , به من گفتن باید کارت کپچر بخری (میدونم از طریق خود PS4 هم میشه رکورد کرد اما به کارم نمیاد) , رفتم قیمت کردم بهم گفتن برای گیمینگ دو مورد الگاتو و ریزر هستش که بالای 3 میلیون تومن قیمت هرکدومشونه !!! میخواستم بدونم کسی اطلاعی از این موضوع داره ؟ کسی میدونه مدل ارزون تری هست یا نه ؟
سلام
من تخصصی روی کنسول ندارم ولی ویدیو زیر را نگاه کنید توضیح میده
PHP:
https://www.youtube.com/watch?v=qoaMkcjLgM0
(((((
)))

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
درود بر دوستان ميخواستم بدونم آيا
کارت گرافيک ام اس آي مدل GT 710 1GD3 HLP

به مادربورد MSI مدل 970A-F45 ميخوره؟ممنون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
دیجی کالا سایز موس رو اینطوری میزنه تفکیک کوچک و بزرگ نداره از روی عکس هم نمیشه تشخیص داد
110x60x40 میلی‌متر
معلوم نیست طول و ارتفاع کدومه
لطفا یه موس بزرگ و ارزون معرفی کنید یه سایز که کف دست رو کامل بگیره کوچیک نباشه
موس باسیم و معمولی فقط سایزش بزرگ باشه
این سایز هایی که دیجی کالا گذاشته کدومشون طول و ارتفاعه؟

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
110x60x40 میلی‌متر
تشخیصش زیاد سخت نیست ,
110 میلیمتر یعنی 11 سانت پس قطعا میشه طول
60 میلیمتر یعنی 6 سانت که احتمالا عرض هست
40 میلیمتر یعنی 4 سانت که احتمالا ارتفاع هست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دیجی کالا سایز موس رو اینطوری میزنه تفکیک کوچک و بزرگ نداره از روی عکس هم نمیشه تشخیص داد
110x60x40 میلی‌متر
معلوم نیست طول و ارتفاع کدومه
لطفا یه موس بزرگ و ارزون معرفی کنید یه سایز که کف دست رو کامل بگیره کوچیک نباشه
موس باسیم و معمولی فقط سایزش بزرگ باشه
سلام
شما میتونید به سایت سازنده محصول مراجعه کنید . معمولا انداره ها و سایر مشخصات را به طور صحیح تر مینویسند .

parsipersian

Registered User
لایک‌ها
1,776
سلام
یه لپ تاپ ایسوز مشکل عجیبی براش پیش اومده
هنگام کار با موس -نشانگر خودش پرش و حرکت و کلیک داره - موقع تایپ حروف دیگه هم تایپ میشه
ویندوز عوض شده - ویروسی هم نیست که مشکل نرم افزاری باشه
به نظرتون چه مشکلی داره و راه حلش چیه؟

Alone Men

Registered User
لایک‌ها
31
دوستان مانیتورم چند وقته دچار مشکل شده.
وقتی دارم باهاش کار میکنم یکدفعه خاموش میشه ( زمان خاموش شدن از تایمی که روشنه و باهاش کار میکنم متغیره، ممکنه 20 دقیقه ممکنه 1 ساعت یا ... ) وقتی دوباره با کلید پاور روشنش میکنم اوکی هست ولی دوباره مدتی بعد خاموش میشه! بعضی وقتا بعد از خاموش شدن روشن میکنم بلافاصله بعدش یا چند ثانیه بعد دوباره خاموش میشه. این مشکل رو حدود 3 4 ماهه دارم ولی اینم بگم قبل از این حدودا" 3 سال ، مانیتور بعد از مدت طولانی استفاده ( مخصوصا" تابستون ) یکدفعه خاموش میشد و حتی با کلید پاور هم دیگه روشن نمیشد ، این مشکل تا 1 2 دقیقه ادامه داشت و خود به خود مانیتور روشن میشد و مشکلی نداشت، منم فکر میکردم یه نوع سیستم تدافعی مانیتور در برابر گرما هست. ولی الان این مشکل بعضی وقتا وسط یه کار مهم و فوری که پیش میاد 20 بار هم خاموش روشن مانیتور و خود پی سی هیچ تاثیری نداره و بعضی وقتا کلا" یکاری میکنه سیستمو ول کنم برم ( اگه بمونم مجبورم با کله برم تو مانیتور :d :) .

یه مقدار گوگل کردم به یسری نتیجه رسیدم که اصلی ترین هاش مشکل منبع تغذیه و لحیم سردی بود. اینم بگم من کارت گرافیک ندارم و از GPU خود CPU استفاده میکنم.

از دوستان اگر کسی تخصصی در مورد این مشکل داره یا تجربشو داره ممنون میشم یاری کنه.

در آخر اگر تعمیرکار با تجربه و منصف سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید ( تهران هستم )

مدل مانیتورم هم Samsung syncMaster T1900

پیشاپیش سپاس

kratus7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
سلام دوستان گرامی لطفا راهنمایی بفرمایید
اول که ببینید این قطعات با هم مچ میشن؟
دوم هم با این قیمت این قطعات معقول اند؟
سوم با این قیمت میشه سیستم بهتری جمع کرد(در بدترین شرایط فقط cpuوpower دست دو)؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
مادربرد ایسوس مدل PRIME Z270-P قیمت=1655
رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفیت 8 گیگابایت قیمت=720
پردازنده مرکزی اینتل سری Skylake مدل Core i5-6600 قیمت=3350
کارت گرافیک ایسوس مدل ROG STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING قیمت=3500
منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 750 BRONZE
قیمت=1276
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
قیمت کل=10404
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگه قطعات بهتری سراق دارین بدون افزایش قیمت هم بگید ممنون

kratus7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
ممنون میشم یه کیس مناسب هم برای موارد بالا معرفی کنید-قیافش هم مهم نیست مقرون به صرفه باشه:)
@AMD.POWER

hamedhhpp

Registered User
لایک‌ها
305
سلام و ارادت بنده از همکاران فروشنده هستم دوتا برد biostar b360 gt5s دو سه روز پیش خرید زدم الان مشکلی که دارم اینه که نمیتونم ویندوز روی سیستم نصب کنم به هر روشی که بگید و به فکرم میرسه امتحان کردم ولی موقع بوت ویندوز اون دایره نقطه ای که می‌چرخه سیستم قفل می‌کنه و دیگه هیچ کاری نمیشه کرد و اصلا نمیشه چه با فلش چه با دی وی دی ویندوز چه با دی وی دی رایتر اکسترنال ویندوز نصب کرد با هر دو برد هم این مشکل رو دارم و هر دوتا سیستم همه چی متفاوت هست و فقد برد یکی هست چندین تا ویندوز هم تست زدم و فایده نداره شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید

ho3in_pro

Registered User
لایک‌ها
30
سلام دوستان
میخوام یه کارت گرافیک بخرم واسه فیلم های 4k
چی پیشنهاد میدین
پی سی رو میخوام به تی وی وصل کنم پورت اچ دی ام ای هم داشته باشه
Hdr هم ساپورت کنه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
یه لپ تاپ ایسوز مشکل عجیبی براش پیش اومده
هنگام کار با موس -نشانگر خودش پرش و حرکت و کلیک داره - موقع تایپ حروف دیگه هم تایپ میشه
ویندوز عوض شده - ویروسی هم نیست که مشکل نرم افزاری باشه
به نظرتون چه مشکلی داره و راه حلش چیه؟
با ماوس یا تاچ پد ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان
میخوام یه کارت گرافیک بخرم واسه فیلم های 4k
چی پیشنهاد میدین
پی سی رو میخوام به تی وی وصل کنم پورت اچ دی ام ای هم داشته باشه
Hdr هم ساپورت کنه
سلام مشخصات سیستم را قید کنید همینطور پاور

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام و ارادت بنده از همکاران فروشنده هستم دوتا برد biostar b360 gt5s دو سه روز پیش خرید زدم الان مشکلی که دارم اینه که نمیتونم ویندوز روی سیستم نصب کنم به هر روشی که بگید و به فکرم میرسه امتحان کردم ولی موقع بوت ویندوز اون دایره نقطه ای که می‌چرخه سیستم قفل می‌کنه و دیگه هیچ کاری نمیشه کرد و اصلا نمیشه چه با فلش چه با دی وی دی ویندوز چه با دی وی دی رایتر اکسترنال ویندوز نصب کرد با هر دو برد هم این مشکل رو دارم و هر دوتا سیستم همه چی متفاوت هست و فقد برد یکی هست چندین تا ویندوز هم تست زدم و فایده نداره شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید
سلام
اپدیت بایوس را تست کنید . ولی به نظر من احتمال خرابی چیپست در هر دو برد هست . متاسفانه بایوستار انتخاب خوبی نیست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان مانیتورم چند وقته دچار مشکل شده.
وقتی دارم باهاش کار میکنم یکدفعه خاموش میشه ( زمان خاموش شدن از تایمی که روشنه و باهاش کار میکنم متغیره، ممکنه 20 دقیقه ممکنه 1 ساعت یا ... ) وقتی دوباره با کلید پاور روشنش میکنم اوکی هست ولی دوباره مدتی بعد خاموش میشه! بعضی وقتا بعد از خاموش شدن روشن میکنم بلافاصله بعدش یا چند ثانیه بعد دوباره خاموش میشه. این مشکل رو حدود 3 4 ماهه دارم ولی اینم بگم قبل از این حدودا" 3 سال ، مانیتور بعد از مدت طولانی استفاده ( مخصوصا" تابستون ) یکدفعه خاموش میشد و حتی با کلید پاور هم دیگه روشن نمیشد ، این مشکل تا 1 2 دقیقه ادامه داشت و خود به خود مانیتور روشن میشد و مشکلی نداشت، منم فکر میکردم یه نوع سیستم تدافعی مانیتور در برابر گرما هست. ولی الان این مشکل بعضی وقتا وسط یه کار مهم و فوری که پیش میاد 20 بار هم خاموش روشن مانیتور و خود پی سی هیچ تاثیری نداره و بعضی وقتا کلا" یکاری میکنه سیستمو ول کنم برم ( اگه بمونم مجبورم با کله برم تو مانیتور :d :) .

یه مقدار گوگل کردم به یسری نتیجه رسیدم که اصلی ترین هاش مشکل منبع تغذیه و لحیم سردی بود. اینم بگم من کارت گرافیک ندارم و از GPU خود CPU استفاده میکنم.

از دوستان اگر کسی تخصصی در مورد این مشکل داره یا تجربشو داره ممنون میشم یاری کنه.

در آخر اگر تعمیرکار با تجربه و منصف سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید ( تهران هستم )

مدل مانیتورم هم Samsung syncMaster T1900

پیشاپیش سپاس
سلام
مانیتور شما باید عیب یابی بشه . اولین قسمت که باید تست بشه قسمت تغذیه هست .

Alone Men

Registered User
لایک‌ها
31
ممنون بابت پاسخ

تعمیرکار کاربلد و منصف اگر سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید.

بالا