برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ پزشكي

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
روی گیرنده ی نیکوتینی تاثیر نمیذاره و با همون اثر SNRI روی میل فرد اثر میذاره. خط اول در درمان دارویی برای ترک سیگار هستش بعد از اون TCA ها (نورتریپتیلین).
SNRI چه فرقی با SSRI داره؟

easytrading

Registered User
لایک‌ها
386
سلام
ببخشید ولی به نظرم شما منو با کس دیگه ای اشتباه گرفتین...من تا حالا اینچا عضو نبودم و این اولین بارم هست که اینجا اومدم چون این سوال تمام ذهن منو مشغول خودش کرده بود...و اینکه من نگفتم ms دارم!!دکترم به من چیزی نگفته...اولین بار که معاینه ام کرد گفت که علائم رماتیسم هست و خداروشکر زود مراجعه کردیم و دکتر میتونه با قرص و دارو جلوشو بگیره
من نمیدونم شما منو با کی اشتباه گرفتین ولی کار شما و حرفاتون خیلی خیلی منو ناراجت کرد و دلمو شکست...این درست نیست که با احادیث و آیات قرآن شوخی کنید...من آدمی نیستم که بد کسی رو بخوام ولی........................................................برای شما آرزوی سلامتی میکنم.ببخشید که مزاحمتون شدم و فکرتونو خراب کردم.من خیلی اضطراب داشتم و تو هر سایتی که دنبال جواب این سوالم رفتم چیزی پیدا نکردم که یکدفعه اینجا رو دیدم و گفتم خدایا توکل بر تو..ایشالا که اینجا جواب سوالمو بگیرم...ببخشید
حسبی الله و نعم الوکیل
سلام
دوست عزیز آمپول هاتون ضرفا یه چیزی مثل مایع مفصلی هست. احتمالا آرتروز دارید دوست عزیز. یک سری کیف ها هستن که دیابتی ها انسولین هاشون رو اون تو نگه میدارن از اونها تهیه کنید...هرچند به نظر شخصی خودم یکی دو روز تغییر در تزریق اینها مشکلی ایجاد نمیکنه اما باز هم نظر پزشکتون مهمه

مدیر وب سایت easytrading.ir

blue7077

Registered User
لایک‌ها
11
خود ارضایی از نظر ارضای جسمی هیج فرقی با سکس نداره
اگه سکس سلولای مغزو از بین میبره پس خودارضایی هم ازبین میبره!!!! این چرندیاتو بیخودی پراکنده نکنید لطفن
تنها تفاوت در ارضای روحی هست و همینه که مشکل ایجاد میکنه
به نظر من خود ارضایی واسه فرد مجرد مشکلی نداره ولی اگه طرف شریک جنسی داره ولی هنوزم اینکارو انجام میده باید حتمن مشاوره بگیره و بره تحت درمان

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,179
خود ارضایی از نظر ارضای جسمی هیج فرقی با سکس نداره
اگه سکس سلولای مغزو از بین میبره پس خودارضایی هم ازبین میبره!!!! این چرندیاتو بیخودی پراکنده نکنید لطفن
تنها تفاوت در ارضای روحی هست و همینه که مشکل ایجاد میکنه
به نظر من خود ارضایی واسه فرد مجرد مشکلی نداره ولی اگه طرف شریک جنسی داره ولی هنوزم اینکارو انجام میده باید حتمن مشاوره بگیره و بره تحت درمان
موضوع اینه که در خود ارضایی مغز برای تحریک کردن بدن تجسم سازی میکنه. و همین تجسم سازی باعث آسیب دیدنش میشه..

blue7077

Registered User
لایک‌ها
11
موضوع اینه که در خود ارضایی مغز برای تحریک کردن بدن تجسم سازی میکنه. و همین تجسم سازی باعث آسیب دیدنش میشه..
کی گفته تجسم باعث آسیب میشه؟؟؟
خب حالا گیرم کسی با فیلم عکس یا روش دیگه ای خودارضایی کرد بدون تجسم!!! اونوقت قضیه از چه قراره؟
به طور علمی دلیل و مدرک بیارین حرف الکی نزنید

YANMAR

Registered User
لایک‌ها
235
سلام دوستان.
برای اینکه بفهمیم قلب رو به راه هست و سلامت باید چه آزمایشی داد؟
نوار قلب فقط؟
دکتر باید رفت یا اینکه آزمایشگاه خودش میدونه؟
ممنون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان.
نوار قلب فقط؟
ممنون
تست ورزش هم میگیرند .

YANMAR

Registered User
لایک‌ها
235
تست ورزش هم میگیرند .
ممنون بابت جواب.
هم کاراته کار میکنم و هم بدنسازی.
تا حالا تست ورزششو نشنیده بودم.
حقیقتش چند روز پیش یه حس ناراحتی بهم دست داد و چند سدعت بعدش حس کردم قلبم درد گرفت.سنگین شدم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون بابت جواب.
هم کاراته کار میکنم و هم بدنسازی.
تا حالا تست ورزششو نشنیده بودم.
حقیقتش چند روز پیش یه حس ناراحتی بهم دست داد و چند سدعت بعدش حس کردم قلبم درد گرفت.سنگین شدم.
باید یک متخصص قلب برید . اکو و نوار قلب هم میگیرند . ولی کلا این برای ورزشکارا پیش میاد .

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
SNRI چه فرقی با SSRI داره؟
SNRI مخفف serotonin norepinephrin reuptake inhibitor هستش و فرقش هم اینه که جلوی بازجذب نوراپی نفرین رو هم میگیره.
اما بوپروپیون SNRI نیست و الان که توی uptodate نگاه می کردم نوشته که جلوی بازجذب دوپامین رو میگیره و در کل مقدار نوراپی نفرین رو هم افزایش می ده که اثر مفیدش برای ترک سیگار رو هم به افزایش غلظت دوپامین در مراکز پاداش (reward) مغز نسبت میدن.
(با عرض پوزش از اشتباهی که در مورد SNRI بودن بوپروپیون کردم پست قبلی رو هم تصحیح می کنم.)

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
سلام دوستان.
نوار قلب فقط؟
ممنون
آزمایشات و تصویربرداری های گوناگونی برای قلب هست که بسته به شرایط مختلف هرکس به بعضی هاشون احتیاج داره. برای مورد شما هرچند که خیلی کلی گفتید و شرایط دقیق درد رو ذکر نکردید بهترین کار اینه که به یه متخصص قلب مراجعه کنید ولی اگر دسترسیتون به متخصص قلب سخت بود حتما یک نوار در حالت بدون درد بگیرید و به پزشک نشون بدید. راهنمایی های بعدی رو بهتون خواهند کرد.(که یکیش این خواهد بود که اگر درد تکرار شد همون لحظه به نزدیکترین مرکز برید و یک نوار دیگه بگیرید.) ولی باز هم صد در صد بهتره که ویزیت قلب بشید یا حداقل ویزیت عمومی تا اگر مشخصات دردتون به درد قلبی می خورد ارجاعتون بده. و اینجور دردها رو جدی بگیرید که اگر درد قلب باشه در هیچ شرایطی طبیعی نیست.

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
با سلام،
نقاطی از مغز که هنگام تجسم فعال هستند همون هایی هستند که موقع تجربه فعال هستند، مثلا شما اگر تجربه درد خاصی رو داشته باشید وقتی کس دیگری رو ببینید که اون درد رو میکشه یا وقتی که اون رو تصور کنید همون بخش هایی از مغزتون فعال میشن که موقع درد خودتون داشتید. (البته اگر یک فرد سالم بوده و سایکوپات نباشید)، و یکی از ضرر های خود ارضایی هم همینه که ممکنه به شما این احساس رو بده که احتیاجی به جنس مخالف نداشته ارتباطتون با اونها ضعیف بشه! البته نمیدونم این ضرره یا سود!؟

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
چگونه میشه این مرکز رو نسبت به بعذی لذتها خاموش کنیم؟
این خیلی کار سختیه که بخواهیم با دارو مغز رو نسبت به بعضی لذت های خاص به صورت اختصاصی خاموش کنیم. چون دارو خیلی کلی اثر میکنه. در مورد بوپروپیون هم کاملا مکانیسم اثرش در ترک سیگار شناخته نشده و فقط در مطالعات مختلف اثر بخشیش معلوم شده و همونطور هم که گفتم اثر ترک سیگارش رو به این اثر بوپروپروپیون (افزایش غلظت دوپامین در مرکز پاداش) نسبت می دن و در حد تئوری هستش. اما اثر داشتنش در مطالعات دیده شده.
اما دستگاه هایی ساخته شده که قسمت های مختلف مغز رو تحریک کنه و خیلی اختصاصی تر احساسات و ادراکات مختلف رو در فرد ایجاد یا جلوگیری کنند. (البته این سیستم های تحریکی از مدت ها پیش وجود داشتن ولی عمق نفوذ کمی داشتند و با دستگاه های جدید تر امکان دسترسی به بخش های عمقی تر مغز ایجاد شده که قسمت پاداش مغز هم همونطور که احتمالا میدونید یکی از قسمت های در عمق زیاد مغز هستش)

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
این خیلی کار سختیه که بخواهیم با دارو مغز رو نسبت به بعضی لذت های خاص به صورت اختصاصی خاموش کنیم. چون دارو خیلی کلی اثر میکنه. در مورد بوپروپیون هم کاملا مکانیسم اثرش در ترک سیگار شناخته نشده و فقط در مطالعات مختلف اثر بخشیش معلوم شده و همونطور هم که گفتم اثر ترک سیگارش رو به این اثر بوپروپروپیون (افزایش غلظت دوپامین در مرکز پاداش) نسبت می دن و در حد تئوری هستش. اما اثر داشتنش در مطالعات دیده شده.
اما دستگاه هایی ساخته شده که قسمت های مختلف مغز رو تحریک کنه و خیلی اختصاصی تر احساسات و ادراکات مختلف رو در فرد ایجاد یا جلوگیری کنند. (البته این سیستم های تحریکی از مدت ها پیش وجود داشتن ولی عمق نفوز کمی داشتند و با دستگاه های جدید تر امکان دسترسی به بخش های عمقی تر مغز ایجاد شده که قسمت پاداش مغز هم همونطور که احتمالا میدونید یکی از قسمت های در عمق زیاد مغز هستش)
همین مرکز لذته که باعث وابستگی به هر چیزی میشه از جمله موادمخدر سیگار و معشوقه

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
همین مرکز لذته که باعث وابستگی به هر چیزی میشه از جمله موادمخدر سیگار و معشوقه
بله، مکانیسمش هم دو نوع تا حالا شناخته شده (حداقل اونهایی که من خبر دارم) که اگه خیلی خیلی کلی بخوام بگم یکی وابستگی بر اساس دریافت لذت هست (با نقش اصلی گیرنده های اوپیوئیدی مثل وابستگی به تریاک) یکی هم بر اساس ارضای حس کنجکاوی (با نقش اصلی گیرنده های دوپامینی مثل وابستگی به قمار) که معمولا نوع دومی های شدیدتر هستند چون مغز انسان طوری هستش که 10 برابر بیشتر علاقه مند به کشف لذت های جدید هست (سیستم دوپامینی) تا لذت بردن از لذت های حاضر (سیستم اوپیوئیدی) اما درکل برایند این دو خیلی مهمه و این دو سیستم همدیگرو تکمیل می کنن.

blue7077

Registered User
لایک‌ها
11
و یکی از ضرر های خود ارضایی هم همینه که ممکنه به شما این احساس رو بده که احتیاجی به جنس مخالف نداشته ارتباطتون با اونها ضعیف بشه! البته نمیدونم این ضرره یا سود!؟
خودارضایی اصلن نمیتونه جای جنس مخالفو بگیره اصلن این غیر ممکنه
گفتم مگه شخص بیمار باشه همچین مشکلی پیدا کنه که با داشتن شریک بازم خودارضایی کنه و باید هرچه زودتر با مشاور جنسی صحبت کنه ...
سکس یه چیز کامله هیچوقت خودارضایی جاشو پر نمیکنه
خودارضایی وقتی بده که از حد رد بشه منظورم اینه تحت کنترل آدم نباشه که میشه اعتیاد و خیلی بده
دقت کنید که هرچیزی که از حد اعتدالش خارج بشه بده

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
خودارضایی اصلن نمیتونه جای جنس مخالفو بگیره اصلن این غیر ممکنه
گفتم مگه شخص بیمار باشه همچین مشکلی پیدا کنه که با داشتن شریک بازم خودارضایی کنه و باید هرچه زودتر با مشاور جنسی صحبت کنه ...
سکس یه چیز کامله هیچوقت خودارضایی جاشو پر نمیکنه
خودارضایی وقتی بده که از حد رد بشه منظورم اینه تحت کنترل آدم نباشه که میشه اعتیاد و خیلی بده
دقت کنید که هرچیزی که از حد اعتدالش خارج بشه بده
دوست عزیز ببنده هم نگفتم که جای جنس مخالف رو در حالت طبیعی میگیره گفتم که یکی از ضرر های خود ارضایی هم همینه که ممکنه به شما این احساس رو بده که احتیاجی به جنس مخالف نداشته ارتباطتون با اونها ضعیف بشه.(توی خود جمله این موضوع هست که این فقط یه احساس و تفکر هستش که واقعی نیست)
که اگر خودارضایی زیاد انجام بشه مخصوصا اگر همراه با تصاویر پورن باشه یکی از دلایلی هستش که احتمال این مشکل رو زیاد میکنه.
در ضمن هر چیزی کیفیت و خصوصیات خوب و بد خودش رو داره چه خود ارضایی چه ارتباط با فرد دیگه (این جمله ی من هم معنیش این نیست خود ارضایی خوبه).

blue7077

Registered User
لایک‌ها
11
دوست عزیز ببنده هم نگفتم که جای جنس مخالف رو در حالت طبیعی میگیره گفتم که یکی از ضرر های خود ارضایی هم همینه که ممکنه به شما این احساس رو بده که احتیاجی به جنس مخالف نداشته ارتباطتون با اونها ضعیف بشه.(توی خود جمله این موضوع هست که این فقط یه احساس و تفکر هستش که واقعی نیست)
که اگر خودارضایی زیاد انجام بشه مخصوصا اگر همراه با تصاویر پورن باشه یکی از دلایلی هستش که احتمال این مشکل رو زیاد میکنه.
در ضمن هر چیزی کیفیت و خصوصیات خوب و بد خودش رو داره چه خود ارضایی چه ارتباط با فرد دیگه (این جمله ی من هم معنیش این نیست خود ارضایی خوبه).
حرفتو قبول ندارم
بذار برات مثال بزنم
مثل این میمونه بگی حله حوله خوردن نیاز به غذا خوردنو از بین میبره!! خوب ممکنه با حله حوله زیاد سیر بشی ولی آدم سالم و عاقل میدونه نیازش غذاست تا غذا باشه که نمیره سراغ جیزی که ارزش غذایی نداره میره؟؟ حله حوله فقط مال وقتیه که چیزه دیگه نداره داره از گشنگی میمیره چاره ای نداره!!!!
راجب اینکه هرچیزی خوصوصیات خوب بد داره خوب مشخصن اینجوره شما اگه سکس هم قرار باشه معتادش بشین و زیاد انجام بدین هم برای خودتون زیان داره هم شریکتون ...
ببین من طرفدار خودارضایی نیستم و امیدوارم همه بتونن شخصیو داشته باشن که کنارش به آرامش روحی و جسمی برسن ولی خودارضایی خیلی بهتر از اینه که بعضی افراد اینکارو نمیکنن اما تو روابطشون فقط دنبال سکس هستن ...

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
دوست عزیز ببنده هم نگفتم که جای جنس مخالف رو در حالت طبیعی میگیره گفتم که یکی از ضرر های خود ارضایی هم همینه که ممکنه به شما این احساس رو بدهکه احتیاجی به جنس مخالف نداشته ارتباطتون با اونها ضعیف بشه.(توی خود جمله این موضوع هست که این فقط یه احساس و تفکر هستش که واقعی نیست)

بالا