برگزیده های پرشین تولز

پرشين تولز و مجيد آنلاين! یک نقد علمي و جدی!

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
نميدونم قبلا كسي در اين مورد حرف زده يا نه. ولي فكر كنم الان ديگه وقتش باشه.

من توي فورومهاي ايراني زياد نگشتم فقط پرشين تولز و مجيد آنلاين رو ميشناسم.
بچه هاي اينجا كه تقريبا همشون خيلي باحالند. به جز يه تعدادي كه يخورده جنسشون خورده شيشه داره! :D

ولي مجيد آنلاين هم داره كولاك ميكنه:

اولا كه طراحي مجيد آنلاين خيلي جالبه
دوما اگه كسي تاحالا اونجا پست زده باشه ديده چقدر امكانات دارن
مثلا توي همين پست سريعشون هم دكمه فارسي و انگليسي رو دارن
توي پست معموليش كه ديگه نگو, از تگهايي براي فلش و فايلهاي Real گرفته تا آپلود كردن عكس و فايل و اينجور چيزا.

هر روز هم داره بهتر ميشه...

تازه برام خيلي جالب بود كه من يه شب براي اولين بار يه پست زدم اونجا و شب بعد صاحاب سايت اونجا (مجيد علوي زاده) فرداش براي من ايميل زد كه اگه ميشه اون مقالت رو براي من زيپ شده بفرست ميخوام بزارم توي قسمت مقالات.
من هم براش فرستادم ولي خيلي دلم سوخت كه پرشين تولزي ها از اين كارها نميكنن. چرا ما نبايد يه قسمت كامل مقالات و راهنماها داشته باشيم؟!!! :?

خوب به اينجا كه رسيديم ديگه بايد دود از كله بچه هاي اينجا بلند شده باشه و بخوان من رو با كلنگ اعدام كنن.

ولي اولندش كه همش درسته و چهارمندش كه مخصوصا اينا رو نوشتم كه يخورده غيرتي بشين.
بابا ميدونم احسان كار داره. ميدونم محمدرضا وقت نداره. ميدونم بقيه سرشون شلوغه ولي قرار نيست كه همه كارها رو اونا بكنن. (دومن و سومن هم رد گم كني بوده و حذف به قرينه معنوي شده...)

بياين خودمون هم آستين ها رو بالا بزنيم و يخورده از كار اينجا رو بر عهده بگيريم.

من كه از همين الان آمادگي خودم رو اعلام ميكنم كه هر چه زودتر يه فوروم داشته باشيم بسيار بهتر و عالي تر از الان. (الان هم خيلي خوبه ها)

نظرم اينه كه مثلا احسان بياد اين بخش Knowledge Base رو هر چه زودتر راه بندازه.
فكر كنم اگه از بچه هاي اينجا كمك بخواد فوري همه چيز درست ميشه. مطمئن باشين همه ميان مطلب و مقاله و نوشته هاي علمي خودشون رو ميدن كه شما بزارين اونجا.

كافيه بگين با چه قالب و فرمتي ميخواين تا براتون ارسال كنن...
اگه خواستين چند تا مدير متفرقه ديگه هم دست و پا كنيد كه بيان تو كارها كمكتون... اينجوري هم بچه هاي اينجا يه مسئوليت گردنشون ميوفته و هم فوروم پربارتر ميشه...

حالا از خوبي هاي پرشين تولز بگم كه يخورده عصبانيتتون بخوابه
اولن مجيد آنلاين چون كلي گرافيك و فلش و از اين جور چيزا داره خيلي دير لود ميشه...
اينجا چون يه فوروم PHP معموليه خيلي سريع باز ميشه...
فضاي حاكم بر اينجا يه فضاي دوستانه است كه همه ميتونن توش با آرامش مشكلاتشون رو بگن. حتي مشكلات اجتماعي خيلي عجيب و غريب هم اينجا مطرح ميشه و همه يجورايي سعي ميكنن دوستانه حلش كنن.
و خيلي عاملهاي ديگه هست كه باعث ميشه تنها فورومي باشه كه من و خيلي هاي ديگه مثل من بهش سر بزنن.

برين يه فنجون چايي بخورين و به نوشته هام فكر كنيد.
cup.gif

اميدوارم احسان هم اينارو بخونه و متحول بشه....

ببخشيد اگه يه كم گستاخانه نوشتم.. فكر كنم لازم بود.

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
به علت استفاده ابزاري ازين پست اين پست اديت شد

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
اولن كه احسان اينا خيلي هم باحالن. دومن كي گفته همش به فكر پولن. سومن مگه چه اشكالي داره. چهارمن پول خيلي هم خوبه. آخه براي خاطر چي چيه ما ميان يه هاست 200 مگي بزارن توش يه فوروم بزنن. كه ما به هم فحش بديم و از افتخارات هك كردنمون براي همديگه بنويسيم؟

اين كاري كه احسان اينها كردند (منظورم همه بچه هاي اينجاست) اولن باعث بالارفتن سطح علمي همه بچه هاي وبلاگ كار شده.

كجا ميتوني يه همچين مرجع كاملي از جواب مشكلات ام تي و بلاگ اسپات و ... رو پيدا كني.

اينطوري حرف زدن در مورد بچه هايي كه از اول با عشق كمك اومدن يخورده نامرديه.

خوب من هم اگه شب تا صبح بشينم پاي يه فوروم كه فقط دارم پول ميسوزونم. بايد يجوري راه برگشت داشته باشه.

اين بنده خداها هم اومدن يه هاست دست و پا كردن و ميدن به مردم. قيمتاشون هم بد نيست. كيفيتش هم خداييش من ازش راضيم. خدا هم ازشون راضي باشه :)

شما هم بهتره دست خانوم بچه ها رو بگيري و حواست رو جمع كني كه اينا بهت يه چيزي قالب نكنن :) (شوخي بوده ها)

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
اقا هيچ جا پرشن تولز نميشه.. مجيد انلاين هم طراحيش سنگين شده اعصاب من خورد ميشه ديگه اصلا زياد نمي رم اونجا!

در مورد ارسال فايل به نظر من بسته باشه بهتره وگرنه يه نفر بايد بشينه ببينه كدوم فايل ضميمه شده ويروسي هست و كدوم نيست! در مورد دكمه تغيير زبان موافقم حتا اسمايلي ها رو شاه كليد زير باكس quick reply قرار داده و كار رو خيلي راحت كرده.. در مورد تغيير زبان من اينجا هربار كليد ويندوز رو ميزنم بعدش r و توي باكس run مينويسم و كپي پيست ميكنم چون فكر ميكنم سريعترين راه همينه ولي يه كليد تغييرزبان توي quick reply واقعا لازمه ..

pedram1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا ... معرفت ....صفا ... دوستی.... عشق ... زندگی.... معلومات.... و...
همه در پرشین تولز...
مجید کیلویی چنده...
درسته امکانات اینجا کمتره ... ولی خداییش بروبچز باحالترن ...
مگه نه...؟
اقا من خودشیرینی نمیکنم... اینجا که مال بابای من نیست ...
ولی دم صاحاب سایت گرم...
چاکریم همگی...

ROZEGAR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
به نقل از black_jack_of_black_city :
اينو نبايد يادتون بره بچه هاي مشهد بامعرفتن

اينو به من بچه هاي نتيه مشهد به من ثابت كردن! ;)

ROZEGAR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
پرشين تولز عاليه! اينجا رو من خيلي دوست دارم مجيد انلاينم فكر كنم پارسال بود رفتم ديگه نرفتم!
حال نكردم! اصلا باهاش! چراشو نميدونم!
اما با اينجا حال كردم! شايد به خاطر اين بود كه بلاگ احسان رو ميخوندم هميشه ! و بايد بگو من ديگه كرم اينجا رو حتي يه چند وقتيه عوض اينكه وقتي ميام تو نت اول برم تو ضيافت به كارام برسم ! اول ميام اينجا يه خورده ميخندم بعدا ميرم!

در كل اينجا مشكل زياد داره ! اما عوضش نميكنم با جايي ديگه! چون باهاش حال ميكنم!

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
آقايون و خانومها من هم كه گفتم , اين پرشين تولز معرفت داره. فقط گفتم بياين با هم بسازيمش.
تنها چيزي هم كه ميخواد اجازه احسان اينهاست و اينكه يخورده به بچه هاي اينجا قدرت مانور بدن.

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
عابر جان فكر كنم سريع ترين راه براي تايپ انگليسي توي كادر كوييك ريپلاي استفاده از آدرس بار خود اكسپلورر باشه. :)

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
فقط پرشين تولللللز !
نبينم حرف از مجيدآفلاين بزنيد ها ! :evil:
من كلا جو صميمانه اينجا رو به اون جو مقرراتي و خشك مجيد آفلاين ترجيه ميدم
فقط پرشين تولللللز ! ! ;)

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از pedram1 :
اقا ... معرفت ....صفا ... دوستی.... عشق ... زندگی.... معلومات.... و...
همه در پرشین تولز...
مجید کیلویی چنده...
درسته امکانات اینجا کمتره ... ولی خداییش بروبچز باحالترن ...
مگه نه...؟
اقا من خودشیرینی نمیکنم... اینجا که مال بابای من نیست ...
ولی دم صاحاب سایت گرم...
چاکریم همگی...
دمت گرم , حال كردم :D

shaar

Registered User
لایک‌ها
57
جالب بيد!
دقيقا برداشتها مشابه هست! جو مجيد كمي سنگين و رسمي هست و صفحاتش هم سنگينه لابد چون مخصوصه گرافيكه! و جو پي تي هم كه معرف حضور هست! ولي دليل نميشه كه وجود نفي يا خدماتشان ناديده شود.
مجيد آنلاين يه فورم خوب و پرمحتواست كه براي كاربران گرافيك مناسبه ولي اينجا گرافيك جزئي از كل ماجراهاي وب هست.
خب معلومه من اينجا بيشتر حال مي كنم!
اينجا عابر داره و چندين آرش داره كه همه شون باحالن! كامي و روتوشباشي و غازمر و . . . دست آخر بلكي و بهار داره كه هيشكي نداره!!!!
همه شون دستشون درد نكنه (هر دو فورم دار ها رو عرض مي كنم) و به اميد گسترش سيستم هاي توليد محتواي فارسي در وب!

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
به نقل از black_jack_of_black_city :
مطمئنم احسان براش مهم نيست كه من و تو چي ميخوايم مهم اينه كه ازشون خريد كني اونوقت از تو بهتر روي كره زمين وجود نداره
بابا مرام! بابا انصاف! دمت گرم! :D

ei_baba_bi_khial

Registered User
لایک‌ها
20
البته منم بيدم;) :D

دهه احسان اول شما بفرما. :D

برداشت منم همينه كه اينجا خوبه ولي اگه بخايم بهتر باشه بايد همه كمك كنن نميشه كه همه بار رو دوش احسان و ممد رضا باشه بقيه كيفشو ببرن كه.

اين KNOWLEDGE BASE هم زودتر راه بيفته بيترتره.

منم نه با قيافه و نه با جو مجيد انلاين حال نميكنم ولي از انصاف نبايد گذشت كه فاروم پرباريه.

تا حالا هم خيلي به درد من خورده.ولي پي تي كه هست يه چيز ديگس!! ;)

voodoo

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از ....P30.... :
فقط پرشين تولللللز !
نبينم حرف از مجيدآفلاين بزنيد ها ! :evil:
من كلا جو صميمانه اينجا رو به اون جو مقرراتي و خشك مجيد آفلاين ترجيه ميدم
فقط پرشين تولللللز ! ! ;)

اره مجيدي انلايني خيلي خشكي البتي من نميدوني هدفي شما از امادني به فورمي چي بودي اما اگي توي كاري گرافيكي هستيني اونجاي يه چيزي ديگس ولي در بقيه مواردي اينجا سري .

ما هم از موقعيت استفاده كنيم يه تبليغي بكنيم :
اگه تو كار كرك هم هستيد اينجا يه چيز ديگس:
forum.PCSEVEN.com

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
اول كه اين تاپيك رو ديدم فكر كردم باز الان يه تاپيكي درست شده كه آخرش بايد با دعوا بسته بشه و ...
ولي بعد كه نوشته اول و بقيه رو خوندم خوشحال شدم كه به اصول كار و خلاصه تكنيكي ايراد گرفتين و بحث رقابت و چشم و همچشمي وسط نيومده. چون شكر خدا قصد رقابت با هيچ سايت و فرومي رو ندارم. چون در مورد مجيد هم صحبت شده بود ، قبل از فرومش اونو دوست خودم ميدونم و هرجا كمكي ازم بربياد براش انجام ميدم.

در مورد فروم اينجا و مواردي كه نوشته بودين ، اول از لطف همه دوستان به خاطر راهنماييهاي خوبشون ممنونم. تقريبا نود درصد موارد ذكر شده رو قبول دارم و وظيفه خودم و بقيه مديران سايت ميدونم كه تك تك اونا زودتر اصلاح بشه.

در مورد همكاري بقيه دوستان در قسمتهاي مختلف سايت نوشته بودين. من يه مدت از خيليها براي اين مورد خواهش كرده بودم ولي خب شايد انگيزه لازم براي اين كار رو نداشتن. به قول خودتون شمايي كه نشستين پاي كامپيوتر و توي فروم ميچرخين دارين پول ميسوزونين و اين پسره با رفيقاش دارن پول در ميارن. اين يكي دو ماه اخير همش دنبال راههايي بودم كه يه جورايي افرادي هم كه دارن براي اينجا وقت ميذارن و از دانش فني خودشون به رايگان دارن براي اينجا مايه ميذارن بهتر نيست يه انگيزه اي هم براي اين كار داشته باشن. ولي خب اين انگيزه چي باشه و چجوري باشه كه اونا رو هم متعهد نگه داره و هم راضي.
خيلي ها ميگن چرا بالاي سايت تبليغ نميذاري و ال نميكني و بل نميكني... والا اون روز اولي كه اين سايت رو راه انداختم و بعد از يه مدت ديدم خرجش داره زياد ميشه به فكر افتادم كه كاري بكنم حداقل خرجش رو در بياره. كه بعد از استقبال از كار تصميم به توسعه اون گرفتم.
نميدونم چرا اين احساس توي خيليها ايجاد ميشه كه اينا فقط مشتريهاشون رو توي فروم ميبينن و بقيه رو تحويل نميگيرن! يا يه عده تا يه جا من يا مديران ديگه برخوردي نشون ميديم كه نظم و قانون اينجا حفظ بشه سريع ميگن اينا از ترس جيبشون اين كارها رو ميكنن و ديكتاتوري و ...
بگذريم. از بحث هم زياد خارج نشيم. اينجا نياز به اصلاحات زيادي داره. خيلي از قسمتهاش بايد مرتب بشه. قبل از مشكلاتي كه براي ديتابيس پيش اومد من با كمك چند نفر ديگه داشتيم فرومهاي مختلف رو كامل ميخونديم و سعي ميكرديم مطالب رو دسته بندي و در حد امكان اصلاح كنيم ولي بعد از اون مشكلات اولا كلي برگشتيم به عقب و بعدش اصلا يه جورايي خستگي اون فعاليت 2-3 هفته براي مرتب كردن فروم مضاعف شد.
اما اينا دليل نميشه كه به اينجا نرسيم يا فراموش بشه. من نيمي از وقتي كه آنلاين هستم رو دارم توي فروم ميگردم و به كارهاش ميرسم و حتي دلم ميخواد تمام وقتم رو به فروم اختصاص بدم چون ازش لذت ميبرم! (البته اگه نگين باز براي جيبش اينكارها رو ميكنه! :D )
اينكه من يا محمدرضا و امير گرفتار هستيم و وقت نميكنيم دليل منطقي و خوبي از طرف ما نيست و اين وظيفه ما (و تمام كساني كه سايتي رو راه ميندازن) است كه به سايتمون برسيم.

زياد نوشتم! دوستان فعلا نكات ريز فني رو نديده بگيرين كه اونا بايد با تغيير سيستم فروم حل بشه. اما اگه در مورد سياست گذاري هاي كلي نظري داشتن حتما بنويسيد.

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
راستش من قبلا همش توي مجيد آنلاين بودم(آلان كمتر شده) اونجا حدود 280 تا پست دارم و من مي خواهم كه مقايسه كنم با كسي هم رودواسي ندارم
اولين چيزي كه باعث شد من به پرشين تولز نقل مكان كنم جو دوستانه اون بود من به محضي كه اومدم توي اينجا شدم وكيل شار(كه همين باعث محكوميتش شد!)

راستش رو بخواهيد تنها فرقي كه ديدم همين بود (كه خيلي مهمه)

وگرنه مجيد و برو بچ اونجا مثل ايجا سعي و تلاش مي كنند كه به همه جواب بدند كمك كنند و...
يك چيزي كه باعث شده من هنوز به مجيد وفادار بمونم اينه كه توي اونجا هم سن هاي من بيشتر هستند مثلا همينجا رو نگاه كنيد :
سن احسان به اندازه سن برادر بزرگه منه (فكر كنم خر زدنشون هم مثل هم باشه ;) )
سن شار به اندازه باباي منه
سن عابر به اندازه بابا بزرگمه!!!!
:D :D :D :D :D
همين ديگه

احسان مي توني مثل مجيد هر از چند مدتي براي كساني كه فعال بودند(بر اساس راي اعضا) يك فضاي چيزي بدي اين طور شايد براي بعضي ها انگيزه درست بشه! ها!!!!!

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
پرشین تولز وقتی که راه افتاد احسان یک هاست خریده بود و یک دامین ثبت کرده بود و خودش پی اچ پی نوک رو نصب کرده بود روش و به من گفت که بیا ببین سایت رو.
من هم اومدم و چرخیدم و حال کردم. دیگه از اون روز با هم شروع کردیم به جواب دادن به ملت و من چون زیاد اهل بحث های حاشیه ای نبودم (هنوزشم نیستم) سعی می کردم تا جایی که بلدم جوابهای فنی رو بدم. یه خورده که گذشت مشکلاتی برای هاست و فضا و ترانسفر ایجاد شد. ما دیدیم با این رشدی که فروم داره پیدا می کنه دیگه از جیب براش گذاشتن خیلی سخته. توی اون دوران هم هر جایی رو گشتیم دیدم یک هاست ایرانی خوب که جواب ملت رو به فارسی و در حضور همه بده وجود نداره. بهترین شرکتهای هاست فروش در بهترین شرایط نهایتا بعد از 24 ساعت مشکلت رو تازه متوجه می شدند و تا می خواستند حلش کنند 2 روز طول می کشید. به یک هاست فروش اون موقع ها (برای هاست کاپوچینو) من گفتم مای اس کیو ال می خوام 10 روز طول کشید تا بفهمه چیه و نصبش کنه. آخرش هم من نتونستم توش لاگین کنم و هاست رو عوض کردیم و .... خلاصه که این حرفها ما رو بر این داشت که دل رو به دریا بزنیم و شروع کنیم به فروش هاست با قیمتی پایین تر از همه و با خدمات رسانی آنلاین به صورت 24 ساعته. اون روز اصلا به فکر گسترش این کار نبودیم و فکر نمی کردیم استقبال بشه.
اینها رو گفتم که بدونین ما فروم رو راه انداختیم برای کمک به تولید محتوای فارسی بر روی وب و هاست رو هم در همین راستا داریم می فروشیم و هر خدمت دیگه ای که به ذهنمون برسه برای آسون تر کردن تولید محتوای فارسی انجام می دیم. خداییش روزی که ما اومدیم و هاست با ام تی دادیم چند تا وبلاگ با ام تی بود ؟! الان چند تا هست ؟! چند وقت پیش دیدم توی روزنامه یک شرکت هاست فروش نوشته بود هاست با ام تی !!!!!!!!
من وقتی سوالی رو می بینم اگه بلد باشم جواب می دم. کاری ندارم ببینم طرف هاست از ما گرفته یا نه. اصلا من نمی دونم کدوم کاربرهای اینجا از ما هاست دارند !!!!!!
خلاصه ، اینجا اشکال زیاد داره ! ولی در حد خودش فروم عالیی است. من هر روز می بینم که چقدر referrer از گوگل ميان اينجا. چقدر به ما ايميل مي زنند كه آقا من مشكلم توي سايتتون حل شد و فقط ايميل براي تشكر زدم و keep up good work . خيلي ها مشكلشون اينجا حل مي شه و اصلا اينجا عضو هم نيستند و چه برسه به هاست !!!!!
خلاصه كه ما همه تلاشمون بهتر كردن اينجاست و قصد رقابت با هيچ سايت ديگه اي رو هم نداريم.
مجيد آنلاين رو من اصلا توش عضو نشدم فقط يكي دو دفعه گشتم توش. تعداد اينجور فروم ها در ايران بايد به 1000 ها برسه تا ايراني ها هم هر مشكلي كه داشتند با يك سرچ فارسي در گوگل مشكلشون حل بشه. ما بايد به هم كمك كنيم. همونطور كه مجيد به ما كمك مي كنه و ما به مجيد و هر كس ديگه اي كه بياد و فروم بزنه و محتواي فني فارسي توليد كنه به نظر من ارزش كارش خيلي بالاست.
خوب پيش به سوي پرشين تولزي آباد تر. با كمك همه بچه هاي فروم.
از نظر من اين فروم متعلق به همه كاربرهايي است كه دارند توش مي نويسند.
متعلق به كورش كه اگه نبود فروم شبكه اينقدر پربار نمي شد. همينطور ايليا و آريا گوهر و ....
آرش و مازيار و مديرهاي قسمت بازيها و عطا عسگري تازه وارد و .... كه گاهي پشت كارشون تو جواب دادن به فروم من رو متعجب مي كنه.
متعلق به بلكي و مافيا و .... كه اگه نمي بودند و گاهي چوب لاي چرخمون نمي كردند ما فروم برامون يك نواخت مي شد !!!!!!!
متعلق به عابر و قضمر و روتوشباشي و شار و روزگار و مشاهير و همه شما .... كه اگه نمي بودند و دلگرمي هاشون نمي بود شايد اين فروم خيلي زودتر از اينها مي خوابيد.

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از knowhow :
مجيد آنلاين رو من اصلا توش عضو نشدم
من عادت به مچ گيري ندارم ها :shock: گفتم شايد فراموش كرده باشي عضوي با همين ID يك نگاهي كن ;)
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

بالا