برگزیده های پرشین تولز

پرشین بلاگ واگذار می شود

Web_Site

Registered User
لایک‌ها
261
خوب مگر هر کسی یه کاری راه میندازه همه سرمایه اش رو داره؟ شما توی دنیای آفلاین ممکنه بخوای کار تجاری کنی که 100 میلیون سرمایه اولیه بخوای ولی خودت 10 میلیون بیشتر نداشته باشی.

اگرچه من با این قضیه کاملا مخالفم که میشه یک شبه پرشین بلاگ رو با 20 یا حتی 50 میلیون راه انداخت. من فکر میکنم که بعضی از دوستان پرشین بلاگ شدن رو خیلی ساده فرض کردن.

به شدت تاييد مي‌شه !!

پرشين بلاگ شدن به اين راحتي‌ها كه فكر مي‌كنيد نيست !!

به نظرم تا درآمدهاش مشخص نباشه به هيچ وجه نمي‌شه قيمتو مشخص كرد

ولي در اين كه پرشين بلاگ سايت بزرگيه هيچ شكي نيست و واقعا تاثير بسزايي در شكل گيري فرهنگ جامعه‌ي ما داره !!

موفق باشيد

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504

maziar2267

Registered User
لایک‌ها
91
برای من سوال اینکه، اگر میشه پس چرا انجام نمیدید؟

حق با شماست
ما پولشو نداریم متاسفانه

البته منظور من رو اشتباه گرفتید چون من نه قصد خرید چنین سایتی رو داشتم و نه قصد ساختن چنین سایتی
من گفتم با این پول بهتر از این رو میشه ساخت

اگه کسی 10 تا داره به من بگه من همه کاراشو براش میکنم و یک تیم برای این کار راه میندازم

ajaxo

Registered User
لایک‌ها
68
حق با شماست
ما پولشو نداریم متاسفانه

البته منظور من رو اشتباه گرفتید چون من نه قصد خرید چنین سایتی رو داشتم و نه قصد ساختن چنین سایتی
من گفتم با این پول بهتر از این رو میشه ساخت

اگه کسی 10 تا داره به من بگه من همه کاراشو براش میکنم و یک تیم برای این کار راه میندازم

من از این لحاظ عرض کردم که، شما فرمودید با 20 میلیون میشه بهتر از پرشین بلاگ راه اندازی کرد. مطمئن باشید اگر شدنی بود تا حلا پرشین بلاگهای زیادی داشتیم حداقل به تعداد ماشین های 40 میلیونی که دارن تو خیابونا میچرخن سرویس وبلاگ در اون سطح داشتیم.

در هر صورت من فکر میکنم اگر پرشین بلاگ فروش بره، و قیمتش هم منتشر بشه، خیلی از بچه ها از جمله خودم، به قیمت گذاری خودمون میخندیم. :D

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
ارزش هر سایت به ترافیکی هست که الان داره و نحوه رشدش در گذشته و آینده هست...

چون ترافیک یعنی پول

من اگه پولشو هم داشتم این سایت و کلا سایت های بلاگ رو نمی خریدم...چون کنترل کردن بلاگ ها کار سخت و شاید نشدنی باشه

ALI4GHA

Registered User
لایک‌ها
17
فاوانیوز - در روزهای اخیر انتشار خبری مبنی بر فروش پرشین بلاگ موجب حیرت بسیاری از فعالان حوزه وب شده است، برای اطلاع دقیق از جزئیات تصمیم فروش و نحوه فروش نخستین سرویس دهنده وبلاگ های فارسی به سراغ مهدی بوترابی سهامدار اصلی پرشین بلاگ رفتیم.

مستقیم می‌رویم سراغ اصل موضوع، چرا واگذاری پرشین بلاگ؟ و بدین صورت و در این زمان؟
چون تصور می کنیم زمان آن رسیده است تا پرشین بلاگ مسیر جدیدتر و روزآمدتری را با توان و فرصت های متفاوت تجربه کند و چون به امروز بودن امروز توجه داریم؛ هر چند به فردا نیز فکر می کنیم و چون این روش را مسئولانه تر از روش های دیگر واگذاری می دانیم.

یعنی توان و فعالیت شما و دوستان شما دیگر کمکی برای پرشین بلاگ محسوب نمی شود؟
هر کس با هر مقدار امکان و انرژی و توانی که دارد می تواند موثر باشد ولی امروز موضوع انتخاب بهتر و متناسب با شرایط مطرح است. البته کمک و تلاش بعضی از دوستان و شاید همه آنها ادامه خواهد داشت.

آیا فرصتی برای متقاضیان خرید سایت وجود دارد یا صرفا برای شکل مناسب دادن به یک توافق یا تصمیم قبلی این روش اطلاع رسانی را انتخاب کرده اید؟
البته پیش از این پیشنهاداتی به ما شده بود ولی هنوز هیچ چیز نهایی نشده و به همین دلیل اطلاع رسانی کردیم که در پایان به نتیجه ای قطعی برسیم و تصور می کنیم به لطف خدا موفق می شویم.

آیا واگذاری سایت به بالاترین پیشنهاد مالی صورت می گیرد؟
طبیعتا بله، ولی این بالاترین ترکیبی از صلاحیت های عمومی و تخصصی و پیشنهاد مالی است.

منظورتان از صلاحیت های عمومی، چیزی شبیه گزینش ادارات و نهادها است؟
نه دقیقا ولی به هر حال فرد یا تیم یا شرکتی که می خواهد اداره یک سایت محبوب در کشور را برعهده بگیرد لازم است از حداقل هایی برخوردار باشد که امکان فعالیتش در کشور فراهم باشد و امنیت سایت از هر جهت و البته در حد امکان حفظ شود.

تکلیف صلاحیت تخصصی برای اداره سایت تا حدی روشن است ولی در مورد شرایط مالی تصور می کنید که نظر شما برای واگذاری تامین شود؟
بله تصور می کنم تامین شود چون آمادگی و انعطاف کافی را در خود ایجاد کرده ایم و امیداریم شرایط برای خریدار و کاربران و ما همگی رضایتبخش باشد.

بعد از واگذاری چه می کنید؟ آیا در زمینه سایت های اینترنتی فعالیت می کنید یا مثلا وبلاگ سرویس جدیدی راه می اندازید؟
به نظر من دوران تاسیس بسیاری از سایت ها من جمله وبلاگ سرویس ها مدت ها است به اتمام رسیده و راه اندازی سایت جدید در فضای رقابتی موجود در چنین عرصه هایی توجیه اقتصادی نخواهد داشت و البته درصدد هستم در حوزه اینترنت و وب فعال بمانم ولی می دانم بدون پرشین بلاگ و پشتوانه های مرتبط با آن کار آسانی نخواهد بود. واقعیت آن است که مدیران و مالکان یک سایت اعتباری معادل همان سایت ندارند و مقایسه نقش و اعتبار آنان در زمان مسئولیت در یک سایت بزرگ و خارج از آن محک خوبی برای روشن شدن این مساله است. بنده همیشه تلاش کردم که دچار چنین توهمی نشوم.

آیا قیمت پایه ای نیز اعلام می کنید؟
در مرحله اول پیشنهادات دریافت می شود تا هویت و توانایی و امکانات پیشنهاد دهنده تا حدی روشن شود و سپس با تعدادی از آنها مذاکراتی صورت می گیرد و در نهایت تعداد محدودی برای انتخاب نهایی باقی خواهند ماند و در واقع نوعی رقابت میان کسانی است که شرایط مناسب تری برای پذیرش این مسئولیت دارند.

پس در واقع همه فرصت مساوی ندارند
بله همینطور است در مرحله اول همه می توانند پیشنهاد بدهند و فرصت مساوی است و در مراحل بعد رقابت بین کسانی است که شرایط بهتری دارند.

آیا ممکن است که واگذاری نهایی نشود و در بین راه منصرف شوید؟
بعید می دانم و حتی اگر لازم باشد روش های جایگزین دیگری را دنبال خواهیم کرد. مساله این است که ما تصمیم داریم پرشین بلاگ را در مسیر جدیدی قرار دهیم که امکانات آن و فرصت های جدید برای حفظ و رشد و وتوسعه اش فراهم شود.

چقدر زمان برای دریافت پیشنهادات تعیین کرده اید؟
برآنیم تا در اسرع وقت تصمیم گیری کنیم و تا زمانی که به انتخاب نهایی نرسیده ایم، از دریافت پیشنهادات استقبال می کنیم.

سابقه واگذاری با اطلاع رسانی اینگونه قبلا نبوده هدف شما از اطلاع رسانی عمومی در این باره چیست؟
ما می دانیم که سایت های دیگری بوده اند که به روش های دیگری واگذار شده اند ولی به نظر می رسید که پرشین بلاگ بخشی از میراث دیجیتال کشور است و نسبت به حقوق عام معنوی آن که متعلق به وبلاگنویسان و ملت ایران در دوران مختلف است باید حساس تر باشیم و به همین دلیل تلاش می کنیم تا واگذاری آن نسبتا شفاف و همراه با حداکثر اطلاع رسانی ممکن باشد.

در صورت موفق نبودن در این روش واگذاری چه خواهید کرد؟
تغییر مالکیت پرشین بلاگ صورت های مختلفی دارد که فعلا ما در یکی از مسیرهای آن هستیم. راه های دیگر مسدود نیست.

آیا این واگذاری یک اقدام سیاسی محسوب می شود؟
در شرایط فعلی شاید اقدامات اقتصادی و اجتماعی نیز معنای سیاسی پیدا کنند ولی در واقع اقدامی اقتصادی و در چارچوب اهداف تجاری است. البته برای ما مهم است که خریدار توانایی فعالیت در شرایط امروز کشور را دارا باشد و این ملاحظات را در تصمیم گیری خویش مد نظر خواهیم داشت.

jigol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
100 مليون خوبه:blink:

1 ساله پولش در مياد :wacko::wacko::f34r:

هر كي ميخواد بخره بايد خونه و زندگيشو بفروشه :D:rolleyes:

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399
مثل اینکه واگذار شده ... !
تو بالا تر ین یک لینکی بود یه چجیزایی نوشته بود ...
انگار به س پ اه واگذار شده ...

avan

Registered User
لایک‌ها
207

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
:D

هي هي هي

رفقا پايه هستيد يك تاپيك بزنيم بنويسيم خريد اشتراكي پرشين بلاگ ؟ :blink::D

من خودم 200 هزار مي ذارم :D

چند نفر ديگه لازم ميشه ؟

irantrack

Registered User
لایک‌ها
4
میهن بلاگو 100 تومن فروختن . این که دیگه نصف اونم نیست که قیمت میلیاردی میدید

jigol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

هي هي هي

چند نفر ديگه لازم ميشه ؟

منم 100 ميدم :rolleyes::rolleyes:

حدودا 998 نفر ديگه لازم داريم :p:blink:

Captain Sparrow

Registered User
لایک‌ها
642

هي هي هي

چند نفر ديگه لازم ميشه ؟

منم 200 می ذارم مهدی جان :دی

علیرضا

Registered User
لایک‌ها
11
میهن بلاگو 100 تومن فروختن . این که دیگه نصف اونم نیست که قیمت میلیاردی میدید
سلام

اون میهن بلاگو! نه این میهن بلاگو!
(نسخه 4 و 5 و کیفیت کار منظورمه!)

یا حـــــــــق

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,519
250 تومن پیشنهاد دادم گفتن بررسی میکنم و تماس میگیریم!
کمتر از 1 میلیارد نخواهند داد !!!

بابا متایه دار :lol:

تو یکی از کامنتهای پرشین بلاگ اینو زده:

سلام من قیمت وبسایتتون رو از سایتwww.priceofweb.com گرفتم و در حدود $3,023,254 بود حالا قیمت خودتون چه قدره؟
آدرس تخمین قیمت پرشین بلاگ http://www.priceofweb.com/www.persianblog.ir

:happy: پرشین تولز هم دست کمی از پرشین بلاگ نداره قیمت اینجا رو زده $1,181,817
راستی این اطلاعات رو چطوری به دست میارن؟

Last edited:

ppro

Registered User
لایک‌ها
65
بابا متایه دار :lol:

تو یکی از کامنتهای پرشین بلاگ اینو زده:

سلام من قیمت وبسایتتون رو از سایتwww.priceofweb.com گرفتم و در حدود $3,023,254 بود حالا قیمت خودتون چه قدره؟
آدرس تخمین قیمت پرشین بلاگ http://www.priceofweb.com/www.persianblog.ir

:happy: پرشین تولز هم دست کمی از پرشین بلاگ نداره قیمت اینجا رو زده $1,181,817
راستی این اطلاعات رو چطوری به دست میارن؟

این قیمت ها صحیح نیستند و 10000 تا از این سایت ها هست که هر کدوم یک قیمتی تخمین میزنه , برای دلخوشی خوبه فقط

مثلا این یکی http://www.dnscoop.com-/

معیار قیمت گذاری رو هم هر کدوم یک جوری گفتن

این گفته :
This value is calculated based on several factors shown above, including: Links, Traffic (Alexa), age of the domain, site category, domain keyword popularity, and overall occurrences of the domain name on the web.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,306
فکر نکنم بفروشن
به نظر من فقط می خواستن ببینن کسی هست سایتشونو بخره و قیمت رو در بیارن:f34r:

بعد تکلیف بقیه سایت هاش چی میشه:blink:
خدماتی: پرشین بلاگ :: پردیس من :: پرشین استت :: جستجوگر دهیو! :: پرشین تم :: پرشین پتیشن
علمی و تفریحی: لبخند ریاضی :: پرشین بازی :: پرشین گپ :: زنده رود :: سایت عمو
خبری: فاوانیوز :: پرشین هک :: پرشین وبلاگ :: بلاگ فستيوال
تجاری: پرشین اوربیت :: زی دامین :: پرشین تل :: ادز ردی

بالا