برگزیده های پرشین تولز

پروفسور زن انگلیسی: نسل مردان در مسیر انقراض!

Affe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عصر ایران- یک پروفسور زن انگلیسی ادعا کرد: "ژن مردان به تدریج در حال تحلیل رفتن و نابودی است و از این رو نسل مردان ممکن است طی چند میلیون سال آینده به طور کامل منقرض شود."

به گزارش عصر ایران (asriran.com) به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، «جنیفر گریوز» متخصص کروموزوم های جنسیتی می گوید: "کروموزم Y در مردان رو به زوال است و احتمال دارد ظرف پنج میلیون سال آینده با نابودی کامل این کروموزوم، هیچ موجود مردی بر روی کره زمین باقی نماند."
این محقق انگلیسی در عین حال می گوید: "البته مردان ممکن است بتوانند همچون گونه ای از یک جونده (نوعی موش) که به رغم فقدان ژن های حیاتی تشکیل دهنده کروموزوم Y، هنوز قادر به تولیدمثل است، به بقای خود ادامه دهند."

وی که در جمع دانشجویان پزشکی در «رویال کالج جراحان» ایرلند سخنرانی می کرد، افزود: " شما برای مرد بودن به یک کروموزم Y احتیاج دارید، اما حتی ممکن است در آینده شاهد تولد گونه ای جدید از انسان ها باشیم."

گریوز خاطرنشان کرد: "کروموزوم Y رو به نابودی است و این سئوال مهم مطرح است که پس از آن چه اتفاقی خواهد افتاد."

این محقق دانشگاه ملی استرالیا که در زمینه «محو کروموزوم Y و تاثیر آن بر روی انسان ها» سخنرانی می کرد ادامه داد: "هنوز معلوم نیست زمانی که کروموزوم Y ناپدید شود چه اتفاقی خواهد افتاد. انسان ها نمی توانند مثل برخی حیوانات تولید مثل غیرجنسی نمایند زیرا چند ژن حیاتی است که باید از مردان بوجود آید."

گفتنی است تقریباً یک دهه از زمان اولین پیشگویی دانشمندان در رابطه با از دست رفتن کروموزوم Y در مردان می گذرد. در واقع کروموزوم Y باعث می شود که مردان ، مرد باشند.

با این حال تمام ژنتیک دانان معتقدند زوال کروموزوم Y در انسان متوقف شده است. «جنی آ. مارشال» از دانشگاه ملی استرالیا معتقد است: از 300 میلیون سال گذشته که کروموزوم Y انسان متولد شد، به تدریج تحلیل رفته است. ولی همچنان این بحث ادامه دارد که آیا کاهش نسل مردان در مقایسه با زنان متوقف شده است یا خیر ؟

Affe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برید یه فکری به حال خودتون بکنید آقایون محترم:D

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
همینجوری هس تو ایران گویا فعلا.
من شنیدم دختر به پسر 50.5 به 49.5
یه جای دیگه هم 51 به 49 شنیدم.

histamin

Registered User
لایک‌ها
1
عوضش آمار تنگناها به شدت رو به افزایشه !!!!

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
توهم زده ...جو تحقيقات گرفتتش !

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
دختر تو داري جوش 1 ميليون سال ديگه رو ميزني ؟ نگران نباش ، اگه اون موقع زنده بودي شوهر گيرت مياد .

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
سال 2012 بر اساس پیشگویی مایاها همه قراره بمیرن شما نگاران 5میلیون سال بعدین ؟ البته شاید شماها زنده موندین کی چه می دونه

shama

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم حاضرم فدا کاری کنم تا 100 تا هم حاضرم دخترا رو بگیرم

بالا