• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینت سه بعدی غذا با پرینترهای جدید

ellanorouzi

Registered User
تاریخ عضویت
23 ژانویه 2016
نوشته‌ها
230
لایک‌ها
28
سن
41
ز این به بعد دیگر خیالتان در آشپزی راحت خواهد بود. زیرا همان تکنولوژی که در ساخت اسلحه، اسباب بازی و حتی انگشترهای الماس بکار رفته بود، اکنون قرار است در پخت غذاهای خانگی نیز استفاده شود. منظور همان تکنولوژی پرینت سه بعدی است که طی زمان کوتاهی همه گیر شده است. و اکنون قرار است یکی دیگر از قابلیت های آن به دنیا عرضه شود. دستگاهی در راه است که به شما کمک می کند هر دفعه بتوانید بلااستثنا پیتزای کاملی درست کنید.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فاکس‌نیوز ؛ شرکت بارسلوناییِ فعال در زمینۀ پرینت سه بعدی، Natural Machines، بزودی دستگاهی به اسم فودینی (Foodini) را عرضه می کند. فودینی یک پرینتر سه بعدی است که به آشپزها اجازه می دهد غذاهایی بدون کم و کاست را پرینت کنند.

این دستگاه به کاربران امکان این را میدهد که از ۶ خوراکی و مادۀ اولیه برای پرینت غذاهای دلخواه خود استفاده کنند. با فشار دادن یک دکمه، دستگاه شروع به تولید غذای شما با توجه به الگوهایی که از قبل برای آن تعیین کرده اید می کند. به پیتزا، برگر یا حتی راویولی هایی فکر کنید که شکل کامل و بدون نقصی داشته باشند. دقیق ترین غذاهایی که تا به حال دیده اید. و خبر خوب این است که فودینی بگونه‌‏ای طراحی شده که آشپزهای خانگی هم بتوانند براحتی از آن استفاده کنند. این دستگاه، که تا حدی به یک فر کوچک شباهت دارد، همچنین می تواند فعالیت های مفیدی برای آماده سازی و تزئین غذا انجام دهد. برای مثال با کمک آن می توانید یک کیک را آنگونه که دوست دارید تزئین کنید.

البته، فودینی کاستی های خاص خود را هم دارد. مثلا در یک زمان تنها می تواند با استفاده از یک ماده پرینت بگیرد، بنابراین در حین پرینت گرفتن می بایست مادۀ مورد استفاده را با استفاده از دکمه های روی دستگاه تغییر دهید. کمبود دیگر فودینی این است که فقط می تواند مواد را ترکیب کند و نمی تواند آنها را بپزد. بنابراین نمی توان همۀ کار را به آن سپرد.

با وجود این کاستی ها، این دستگاه ایدۀ بسیار فوق العاده‏ای دارد چرا که تولید غذا را اتوماتیک می گرداند، همچنین به آشپزها اجازه می دهد چیزهایی را درست کنند که بدون وجود فودینی هیچوقت امکانش را نداشتند. البته همه می دانیم که این تنها شروع راه است و به زودی انواع و اقسام این پرینترها در راه خواهند بود. قرار است که فودینی بهار امسال با قیمت ۱۴۰۰ دلارعرضه شود.

منبع : پرینتر سه بعدی
 
بالا