برگزیده های پرشین تولز

پرینت عکس در ویندوز 10 با کمک ابزار The Photo Printing Wizard

sanjary

Registered User
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2017
نوشته‌ها
99
لایک‌ها
1
سن
35
قطعا تا به حال برای همه ی ما پیش آمده است که بخواهیم سایز یک عکس را برای پاسپورت، شناسنامه و عکس هایی که به دقت بالایی نیاز دارند پرینت بگیریم و چاپ کنیم. در این مقاله ما قصد داریم یکی از کاربردی ترین کارها را در ویندوز 10 به شما آموزش دهیم. پس از مطالعه ی این مقاله و یادگیری مطالب شما می توانید به صورت کاملا فوری عکس های خود را پرینت و چاپ کنید.


ابزار the Photo Printing Wizard در ویندوز 10

شما می توانید این کار را با ابزار the Photo Printing Wizard در ویندوز 10 انجام دهید. کافی است که عکس مورد نظر خود را انتخاب، روی آن راست کلیک کرده و سپس روی دکمه ی Print کلیک کنید.

Print-Passport-Photos.jpg

پرینتر، سایز کاغذ، کیفیت و تعداد نسخه ها را انتخاب کنید. در سمت راست پنجره، به سمت پایین اسکرول کنید و سپس Wallet را انتخاب نمایید. در نهایت روی Print کلیک کنید.

Print-Passport-Photos1.jpg

صبر کنید تا عکس های درخواست شده ی شما چاپ شوند.

Print-Passport-Photos2.jpg

اگر به تنظیمات عکس نیاز دارید تا آن را به ابعاد مورد نظر خود تغییر دهید، ابتدا سایز دقیق عکس خود را که مثلا برای پاسپورت یا شناسنامه است را با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور خود در بیاورید و سپس Microsoft Paint را باز کنید. حال بر روی دکمه ی Resize یا همان تغییر سایز در زیر تب Home کلیک کنید. جعبه ی رادیویی Pixels را انتخاب نمایید و سپس ابعاد مناسب را برای عکس مورد نظر خود وارد کنید.

Print-Passport-Photos3.jpg

جایگزینی نرم افزارهای شخص ثالث برای چاپ عکس های مورد نظر

برنامه های رایگان بسیاری وجود دارند که شما می توانید برای چاپ عکس های خود از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال Irfanview نرم افزاری است که شما می توانید آن را در فروشگاه ویندوز بیابید، توسط این نرم افزار شما می توانید امکانات بسیاری را برای تغییر سایز و دیگر ویژگی ها روی عکس پیاده سازی کنید.

Print-Passport-Photos4.jpg

در IrfanView روی File سپس Print کلیک کنید و Custom را انتخاب کنید. حال شما می توانید ابعاد و اندازه ی تصویر را در گوشه ی سمت راست ثبت کنید. و سپس بر روی دکمه ی Print کلیک کنید.

Print-Passport-Photos5.jpg

در این جا خدمات آنلاین بسیاری وجود دارد که شما به کمک آن ها می توانید تصویری حرفه ای را از عکس خود بسازید. یکی از گزینه های محبوب PassportPhoto4You است که کشور شما را به صورت خودکار شناسایی می کند. یک عکس از درایو داخلی خود انتخاب کنید و سپس روی upload کلیک کنید.

Print-Passport-Photos6.jpg

اگر که این ویژگی غیر فعال باشد شما بایستی برای ماژول های مختلف آن را فعال کنید. پس بعد از فعال سازی آن بر روی Make Photo کلیک کنید.

Print-Passport-Photos7.jpg

قبل از دانلود تصویر خود 90 ثانیه صبر کنید.

Print-Passport-Photos8.jpg

توصیه های لازم برای استفاده از این ویژگی ها

در این مقاله شما چند راه آسان برای چاپ و تغییر سایز عکس های خود آموختید. این کار قطعا در زمان و هزینه ی شما صرفه جویی می کند زیرا که نیاز نیست به عکاسی بروید و عکس جدیدی را بگیرید و یا عکس های قدیمی خود را چاپ کنید. در نظر داشته باشید که این نرم افزارها عینک آفتابی، کلاه، هدست و هر چیزی اضافه ای روی چهره را نمی پذیرد. پس قبل از مراحل قابل طی این مسائل را در نظر بگیرید.
 
بالا