منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

پنجره های ویندوز باز نمیشه!

jerak

Registered User
لایک‌ها
0
از دیروز تا حالا پنجره های ویندوز مثل مای کامپیوتر و مای دکیومنت رو که می خوام باز کنم ال یه مقدار سیستم هنگ می کنه و کند میشه و بعد با فاصله باز میشن علتش چیه؟

ITI

Registered User
لایک‌ها
138
از دیروز تا حالا پنجره های ویندوز مثل مای کامپیوتر و مای دکیومنت رو که می خوام باز کنم ال یه مقدار سیستم هنگ می کنه و کند میشه و بعد با فاصله باز میشن علتش چیه؟

چطوری برادر

1. یحتمل در اون لحظه کل سی پی یوت داره توسط یه برنامه ای که ممکنه ویروس هم باشه استفاده میشه که بعد از چند ثانیه یهو همشون باز میشن . ctrl+alt+del v, بزن برو تو processes ببین کدوم مورد بیشترین ظرفیت سی پی یوت رو اشغال کرده و دقت کن ببین برای چه برنامه ای هستش ، اگه این مورد بود یه آنتی اسپای ور قوی و اپدیت شده نصب و اسکن کن ( معمولا برای این نوع برنامه های مخرب ، آنتی ویروس ها جواب نمیدن ، حالا اگه حال داشتی در قدم دوم اون رو هم یه امتحان بکن ) اگه جواب نگرفتی برو مورد دوم رو انجام بده

2. ممکنه بخاطر گرمی هوا این اتفاق افتاده باشه ، دمای سی پی یو رو از بایوس چک کن . 40 درجه نرماله و نهایت باید 60 باشه بیشتر بود این دو کارو انجام بده :

A. سرعت فن سی پی یو رو چک کن اگه کند میچرخه بندازش دور و یکی نو بگیر بنداز ( یه دفعه میزنه و سی پی یوت میسوزه )

B. یکم خمیر سیلیکون بزن رو سی پی یوت ( زیاد نزن که نتیجه عکس داره )

3. مورد 1 و 2 نشد خبر بده

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
چطوری برادر

1. یحتمل در اون لحظه کل سی پی یوت داره توسط یه برنامه ای که ممکنه ویروس هم باشه استفاده میشه که بعد از چند ثانیه یهو همشون باز میشن . ctrl+alt+del v, بزن برو تو processes ببین کدوم مورد بیشترین ظرفیت سی پی یوت رو اشغال کرده و دقت کن ببین برای چه برنامه ای هستش ، اگه این مورد بود یه آنتی اسپای ور قوی و اپدیت شده نصب و اسکن کن ( معمولا برای این نوع برنامه های مخرب ، آنتی ویروس ها جواب نمیدن ، حالا اگه حال داشتی در قدم دوم اون رو هم یه امتحان بکن ) اگه جواب نگرفتی برو مورد دوم رو انجام بده

2. ممکنه بخاطر گرمی هوا این اتفاق افتاده باشه ، دمای سی پی یو رو از بایوس چک کن . 40 درجه نرماله و نهایت باید 60 باشه بیشتر بود این دو کارو انجام بده :

A. سرعت فن سی پی یو رو چک کن اگه کند میچرخه بندازش دور و یکی نو بگیر بنداز ( یه دفعه میزنه و سی پی یوت میسوزه )

به به چه جوون برازنده ای. چه قدر اطلاعات داره (شوخی)!
جدا مورد B نتیجه عکس داره؟! زمان جوونی هر چی می تونستیم رو CPU بدبخت می مالیدیم. تپه درست می کردیم روش!

ITI

Registered User
لایک‌ها
138
به به چه جوون برازنده ای. چه قدر اطلاعات داره (شوخی)!
جدا مورد B نتیجه عکس داره؟! زمان جوونی هر چی می تونستیم رو CPU بدبخت می مالیدیم. تپه درست می کردیم روش!

بچه برو با هم سنت شوخی کن ، من سنی ازم گذشته ( شوخی ) :D

چطوری شما

همون یکم بزن ، مگه مایونزه که خالی میکنی روش

jerak

Registered User
لایک‌ها
0
چطوری برادر

ربطی به برنامه فکر نمی کنم داشته باشه چون همه پنجره ها رو هم بستم باز این مشکل بود یا جند بار ویندوز رو ریستارت کردم.حجم بالای مای کامپیوتر و همین طور تعداد فایل هایی که روش هستن هم تاثیر داره؟
دمای سی پی یو و سرعت فن رو با چه نرم افزاری میشه اندازه گرفت به جز دیدن از طریق بایوس.
خمیر سیلیکون هم من والا به سی پی یو نزدم یعنی به سی پی یو دست نزدم حالا چجوری بمالم؟فنش رو باید باز کنم؟خمیر سیلیکون کجا دارن؟

ITI

Registered User
لایک‌ها
138
ربطی به برنامه فکر نمی کنم داشته باشه چون همه پنجره ها رو هم بستم باز این مشکل بود یا جند بار ویندوز رو ریستارت کردم.حجم بالای مای کامپیوتر و همین طور تعداد فایل هایی که روش هستن هم تاثیر داره؟
دمای سی پی یو و سرعت فن رو با چه نرم افزاری میشه اندازه گرفت به جز دیدن از طریق بایوس.
خمیر سیلیکون هم من والا به سی پی یو نزدم یعنی به سی پی یو دست نزدم حالا چجوری بمالم؟فنش رو باید باز کنم؟خمیر سیلیکون کجا دارن؟

ویروس که نمیاد عین برنامه براتون پنجره باز کنه ، پشت پرده ظرفیت cpu رو پر میکنه .
بله حجم بالای اطلاعات هارد هم تاثیر داره ، درایوی که ویندوز نصبه حداقل 2 گیگ و سایر درایور ها باید حداقل 1 گیگ فضای خالی داشته باشند ( دقت کن گفتم حداقل )

الان که اسم برنامه یادم نیست ولی بعضی از این برنامه های مربوط به اطلاعات سی پی یو هستند که حجم کمی هم دارند و احتیاجی به نصب نداره ، حالا چرا از بایوس نمیری راحت تره که

کاری نداره فن سی پی یو رو باز کن ( اگه اینتله دقت کن خارهای بست فن شکسته نشه ) یکم بد قلقه ولی اگه یکم دقت کنی دستت میاد ، فن رو که باز کردی روی cpu که مشخصاتش رو نوشته و حتما هم آثار سیلیکون از قبل مونده یکم روش بریز اونقدری که وقتی به اندازه یه لایه روی cpu پخش بشه از 4 طرف نزنه بیرون

برو یه مغازه کامپیوتری بگو خمیر سیلیکون بده ، از همین سرنگی ها بخر دونه 500 هستش

بالا