برگزیده های پرشین تولز

پنهان کردن سیستم عامل

Seighalani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

من میخواستم بدونم چطور میشه قبل از اینکه سیستم بالا بیاد روی آن پسور گذاشت. در واقع من نمیخوام حتی طرف بدونه من چه سیستم عاملی نصب کردم. آیا میشه در تغییر در cmos یا setup این کارو کرد؟امکانش هست؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
جواب بدیهی اینه که میشه - حداقل 8-9 سالی هست که همه مینبردها این قابلیت رو دارن که admin/supervisor password رو قبل از بوت شدن بپرسه

SiriusBlack

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وقتي كامپيوتر رو روشن ميكني بايد فورا وارد set up بشي. تو اولين تصوري كه مي بيني پايينش نوشته كه براي ورود به set up بايد چه كليدي رو بزني. براي اكثر مادربوردها كليد Delete است.

Seighalani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظور م این بود که اصلا وقتی کلید پاور را زد سیستم قبل از اینکه سیستم عاملش معلوم بشه پسور د بخواد. میشه؟

soheilspeedart

Registered User
لایک‌ها
1
توضیحات بیشتر واسه سایر دوستانی که این مشکل رو دارن

برای ورود به تنظیمات بایوس (setup) وقتی سیستم رو روشن کردین، به محض شنیدن بوق سلامت سیستم، با زدن کلید delete یا ctrl+f2 یا... (بسته به مدل مادربورد) وارد صفحه اصلی تنظیمات می شین

من عکس هایی از یه مدل معروف تهیه کردم که توضیحات رو بر اساس اونا می دم

به تصویر زیر دقت کنید، شما می تونید واسه سیستم خودتون سوپر پسورد یا یوزر پسورد تعریف کنید (هر دو قادر به عبور و ورود به ویندوز هستند اما یوزر پسورد قادر به تغییر رمز عبور نیست)

80b228e4e2c66d219c6abf3cf05596fa.jpeg

به تصویر زیر دقت کنید، شما می تونید تعیین کنید که پسورد برای کل سیستم باشه یا فقط برای بخش تنظیمات بایوس

7ec6fe7790bb952876689ae4d50a8029.jpeg

فکر می کنم وجود عکس ها، نیاز به توضیح اضافی رو برطرف کرده باشه، بازم اگه چیز مبهمی وجود داشت، من در خدمتم

بالا