exchanging

پنهان کردن سیستم عامل

شروع موضوع توسط Seighalani ‏15 دسامبر 2007 در انجمن سیستمهای عامل

1. Seighalani

Seighalani کاربر تازه وارد

سلام دوستان

من میخواستم بدونم چطور میشه قبل از اینکه سیستم بالا بیاد روی آن پسور گذاشت. در واقع من نمیخوام حتی طرف بدونه من چه سیستم عاملی نصب کردم. آیا میشه در تغییر در cmos یا setup این کارو کرد؟امکانش هست؟

2. mazoolagh

mazoolagh Registered User

جواب بدیهی اینه که میشه - حداقل 8-9 سالی هست که همه مینبردها این قابلیت رو دارن که admin/supervisor password رو قبل از بوت شدن بپرسه

3. SiriusBlack

SiriusBlack کاربر تازه وارد

وقتي كامپيوتر رو روشن ميكني بايد فورا وارد set up بشي. تو اولين تصوري كه مي بيني پايينش نوشته كه براي ورود به set up بايد چه كليدي رو بزني. براي اكثر مادربوردها كليد Delete است.

4. Seighalani

Seighalani کاربر تازه وارد

منظور م این بود که اصلا وقتی کلید پاور را زد سیستم قبل از اینکه سیستم عاملش معلوم بشه پسور د بخواد. میشه؟

5. pirmard

pirmard Registered User

بله دیگه
    اون راهکارهای بالا برای همین بود .

6. soheilspeedart

soheilspeedart Registered User

توضیحات بیشتر واسه سایر دوستانی که این مشکل رو دارن

برای ورود به تنظیمات بایوس (setup) وقتی سیستم رو روشن کردین، به محض شنیدن بوق سلامت سیستم، با زدن کلید delete یا ctrl+f2 یا... (بسته به مدل مادربورد) وارد صفحه اصلی تنظیمات می شین

من عکس هایی از یه مدل معروف تهیه کردم که توضیحات رو بر اساس اونا می دم

به تصویر زیر دقت کنید، شما می تونید واسه سیستم خودتون سوپر پسورد یا یوزر پسورد تعریف کنید (هر دو قادر به عبور و ورود به ویندوز هستند اما یوزر پسورد قادر به تغییر رمز عبور نیست)

به تصویر زیر دقت کنید، شما می تونید تعیین کنید که پسورد برای کل سیستم باشه یا فقط برای بخش تنظیمات بایوس

فکر می کنم وجود عکس ها، نیاز به توضیح اضافی رو برطرف کرده باشه، بازم اگه چیز مبهمی وجود داشت، من در خدمتم