برگزیده های پرشین تولز

پورت سريال + دلفي + Thread مربوط به پورت سريال را هم خوندم اما...

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من مي خواهم بوسيله دلفي برنامه اي براي انتقال اطلاعات توسط پورت سريال بنويسم. پست مربوط به پورت سريال را در فروم ديدم و رفتم و از طريق لينكي كه Littlerabbit‌ گذاشته بود كامپوننت ComPort‌ را دانلود كردم. اما اين كامپوننت اصلا در كامپيوترم كار نمي كند.يعني با وجوديكه آيكون ComPort را در SystemTab مي بينم.
و اين كامپوننت را روي فرمم مي گذارم و براي امتحان هيچ كار ديگه اي هم نمي كنم يعني توي برنامه ام اصلا از اين كامپوننت استفاده نمي كنم.اما وقتي مي خواهم برنامه ام را كامپايل كنم پيغام ميدهد كه فايل هاي CPortTrmSet.DFM, CPortImg.Res,CportSetUp.DFM را پيدا نمي كند.
لطفاً اگر كسي با اين كامپوننت كار كرده راهنمايي ام كنه.خيلي ممنون مي شم.
-با تشكر

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
من از serialcom استفاده میکنم همیشه. یه thread هم واسش مینویسم که برنامه به مشکل زمان برنخوره.
http://www.propix.hu/share/SplitCom/Component.html

مشکل شما احتمالاً با add کردن دایرکتوری که کامپوننت اونجا هست به ليست include ها (منوی Projects بعد Options) حل میشه.

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام FireBird،
راستش در منوي ProjectT Options و در Packages Tab‌ ، دكمه Add‌ را كه مي زنم از من فايل bpl‌مي خواهد كه من در پكيجي كه دانلود كردم يكسري فايل dpk دارم. خودم فكر مي كنم بايد كامپوننتي به نام CPort‌وجود داشته باشه اما توي اينترنت تمام لينكهايي كه به اين پكيج وجود دارند، Not Found Error مي دهند.
در هر صورت از توجهتون متشكرم

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
همه کامپوننت ها رو که bpl یا dpk نمیدن که. اونا مال بسته های بزرگ هست. خیلی کامپوننتها یک فایل pas بیشتر نیستن. از install component استفاده کنی خیلی بهتر هست. این serialcom رو هم امتحان کنی بد نیست.

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من SerialCom‌ را كه گفتيد، دانلود و نصب كردم. منتها الان مشكل شد دوتا.
فكر كنم اصلا من كامپوننت نصب كردن بلد نيستم، چون الان موقع كامپايل برنامه ام دلفي پيغام مي دهد كه فايل .pas‌ را پيدا نكرده ام و واقعا هم چنين فايلي در داخل پكيج دانلودي وجود ندارد.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
شما چند تا پست واسه یه موضوع میزنید؟؟؟؟/
شما فولدر این کامپوننت را به مسیر جستجوی دلفی اضافه نکردید. از گزینه Envoirment option در منوی Tools (اگر اشتباه نکنم ) بخش Library اینکار را انجام دهید.

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1- برنامه ام درست شد. از همه خيلي خيلي ممنونم.
2-چند روز پيشا، توي Environment Option، وقتي Library path را تغيير دادم، كل دلفي داغون شدو...
اما امروز با روشي كه توي سايت delphi.about گفته شده رفتم و از Install Component استفاده كردم، اما موقع كامپايل، دلفي پيغام مي داد كه فايل .dcu‌ و ... را پيدا نمي كنه .
سرانجام هرچي فايل توي پكيج بود را توي دايركتوري Lib‌ و Imports كپي كردم، بعدش هم برنامه كار كرد. :)
وقتي يك پكيجي غير از فايل هاي .pas‌ فايل هاي ديگه هم داره، بايد چجوري اون رو نصب كرد؟ شما معمولا براي نصب چنين پكيج هايي چكار مي كنيد؟ البته من Install Package را هم امتحان كردم، اما درست نشد.
- مرسي كه كمك كرديد.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
1- خوب اينكه تغييرش دادي و كب دلفي خراب شده بايد بگم اشتباه از شما بوده چون من هميشه تغيير ميدم (كاري به قبلي ها ندارم فقط آيتم جديد اضافه ميكنم) چندين سال هم هست كه اينكارو ميكنم!! :D
2-همون كه قبلا كفتم بعد از نصب آئرس فايلهاي سورس رو بايد اضافه كني. همين.

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
من اونایی که تک فایلن رو توی پکیج استاندارد دلفی نصب میکنم. تقریباً همونطوری که توی about نوشته

بالا