nexpay

پورت های باز

شروع موضوع توسط athar ‏19 اکتبر 2005 در انجمن بایگانی

1. athar

athar Registered User

سلام
    کسی لیست پورت های باز رو داره؟
    منظورم اینه که آی اس پی ها برای اینکه کسی از پراکسی سرور استفاده نکنه پورت های بدون استفاده رو میبندن. حالا من به لیستی از پورت هایی که باز هست نیاز دارم. مثلا فرضا پورت xx باز هست و من با این پورت کار خاصی انجام نمیدم و برنامه مربوطه روی سرور هم بسته هست. پس میتونم کانفیگ پراکسی سرور رو تغییر بدم و اون رو رو روی این پورت تنظیم کنم و ازش استفاده کنم.
    حالا نمیدونم اون پورت هایی که باز موندن چی هستن.
    ممکنه دوستان سوال کنن که از کدوم IPS استفاده میکنم. مساله اینه که نمیدونم ( :D ) ولی تقریبا همه مشابه هم کار میکنن و شما مثلا همون داتک یا ParsOnline رو بگید.
    راستی با اسکن روتر میشه این پورت ها رو پیدا کرد؟
    Tnx

2. sota

sota کاربر تازه وارد

اطهر جان اینکه یه ISP همه پورتها رو غیر از پورتهای معمول ببنده مال خیلی قدیم قدیمهاست... اون زمانی که هر ISP واسه خودش یه پراکسی هم داشت. من در خفنترین فیلترهایی هم که الان تو ISP ها استفاده میشه، چمدونم مثلا دات*، ندیدم اینکار رو بکنن.
    یه جورهایی برعکسه یعنی هر پورتی رو که نخوان شما استفاده کنی میبندن یا redirect میکنن روی فیلترشون. غیر از اونها بقیه بازن مگه اینکه این پراکسیهای خارجی زیاد ازش استفاده کنند. مثلا اگر یادت باشه اول 8080 و 3128 رو که خیلی پرکاربرد بودن بستن بعد دیدن یه سری هستن مثل 3127 و 8081 . اونها رو هم بستن. :wacko:
    نمیگم نمیشه ولی کلا دردسرش خیلی بیشتره که همه رو ببندی اونهایی که ملت نیاز دارن باز کنی.:rolleyes:
    در ضمن یکی از معروفترین پورتهایی که خودت هم مطمئنا میدونی و میدونی که نمیشه بست پورت https خودمونه، واقعا هم کاریش نمیشه کرد.(حداقل با سواد من) بنابراین پراکسی با این پورت احتمال گیرنکردنش خیلی بالاست:f34r:

3. athar

athar Registered User

مرسی Sota جان
    اگه اینطور باشه که خیلی خوبه. یعنی با این حساب کلی پورت باز داریم.
    حالا به نظر خودت من پراکسی رو روی کدوم پورت تنظیم کنم؟

4. athar

athar Registered User

راستی
    بستن پورت با تحت کنترل گرفتنش فرق میکنه.
    در حال حاظر اینا پورت 80 رو نبستن. بلکه تحت کنترل قرار دادنش. به همین خاطر میتونن تعیین کنن که کدوم سایت یا آی پی فیلتر باشه.
    کنترل کردن پورت ها کار سختی هست. مثلا فکر نمیکنم بتونن سایت های SSL رو تحت کنترل خودشون قرار بدن و سایت های دلخواه فیلتر بشه و بقیه باز بمونه. مگر اینکه تحولی توی ریاضیات صورت بگیره. چون اطلاعات روی این پورت کد شده هست.
    اما اینی که شما گفتی چیز دیگه ای هست. بستن این پورت واقعا ساده هست و حتی خود من هم میتونم اون رو از روی روتر ببندم. اما در این صورت هیچکدوم از سایت هایی که روی این پورت در جریان هستن باز نمیشن.
    حالا مشکلی که من دارم اینه که اگه سرور رو روی پورت مربوط به SSL تنظیم کنم ..........
    دیگه سایت هایی که https هستن (البته روی سرور) بالا نمیان. آخه این سرور وب سرور هست از پورت هایی که روشون سرویس خاصی فعال هست نمیتونم استفاده کنم. در ضمن فکر کنم خود من هم نتونم هیچکدوم از سایت های https رو ببینم. چون پورت من فقط به سرور متصل هست.

5. sota

sota کاربر تازه وارد

خوب اگر پراکسی مال خودته که خیلی عالیه ، میتونی همین https رو بزاری، آهان فقط یه نکته ای هست که اون رو نباید فراموش کنی. اگر پراکسیت لو بره دیگه این پورتت نیست که میبندن، IP رو خواهند بست و این یعنی تمام:(
    همین wproxy اگر یادت باشه رو https بود و کلی قرتی بازی هم داشت و certificate امنیتی میفرستاد و این حرفا. ولی خوب دیگه همه شناختنش دیگه..:f34r:

6. sota

sota کاربر تازه وارد

منظورم از نمیشه https رو بست هم دقیقا همین بود، که اگر ببندن دیگه باید فاتحه اینترنت رو خوند، اگر هم اون پورت محدوده هم میتونی بری سراغ همسایه های همین پورت آشناها:cool: مثل 8082و 8083 یا اینکه بری بالا دیگه بالای 10000.

7. athar

athar Registered User

آره دیگه
    پورت هایی که روشون سرویس گوش به زنگ هست رو نمیتونم استفاده کنم. میرم همین بغلیاشو تست میکنم.
    سرور مال خودمونه. ولی لو نمیره چون قرار نیست به هیچ کس بدم. و یه چیز دیگه....... الان روی یکی از سرورهامون پراکسی سرور نصب هست. فقط پورتش واسه من بسته هست. الان میرم تنظیمش میکنم.
    ممنونم ازت sota عزیز

8. sota

sota کاربر تازه وارد

آقا ما خیلی هم خوشحال میشیم بتونیم کمکی بکنیم.:happy:

9. afshin_electronic

afshin_electronic Registered User

من كه از بقيه ي پورت ها نااميد شدم ...

فقط 8080

باز بازه

مخصوصا يه پروكسي سرعت بالاي خصوصي هم روي همين پورت پيدا كردم ديگه خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا..........!!!!!!!!!!!

10. Shahed

Shahed Registered User

خوب به مام بدش !

11. afshin_electronic

afshin_electronic Registered User

آخه اگر قرار بود همه داشته باشنش كه ديگه يه پروكسي خصوصي و سرعت بالا نبود .... تازه سه سوت مخابرات ميفهميد و مي بستش.....

اينو يكي از دوستام كه توي يكي از isp هاي معروف كار ميكنه ... از سرور اونجا دزديده ... و من كلي بالاش سلفيدم ..!!!!!! كلي سر كيسم كرد تا بهم داد......
    اينطور كه خودش ميگفت با اين پروكسي مستقيم وصل ميشي به ماهواره و ...... (از اين جور حرفا )

خلاصه به پولي كه بالاش دادم مي ارزيد!!!!!:happy: ;)

12. kingehp

kingehp کاربر تازه وارد

میشه مام یه پولی بدیمو از این حرفا؟

13. avajang.com .leftjee.ir.right
zarpopخرید بک لینک عسل طبیعی و گرده گل ایرانیfootbal