برگزیده های پرشین تولز

پوز سیار با شرایطی خاص (سوال دارم)

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام دوستان

فرض کنید شرکتی معتبر هست که می تونه برای کسب و کار افراد پوز سیار ارائه کنه به این صورت
که 300 هزارتومن پول می گیره ، و فرد به ازای هر تراکنش نیم درصد پورسانت به اون شرکت
ارائه هنده پوز پرداخت می کنه ، و اینکه پذیرنده موظف هست در ماه حتما 300 تراکنش رو داشته
باشه . ضمنا پذیرنده مالک پوز نیست و اجازه نداره که به شخص دیگری واگذار کنه .

به نظر شما با این شرایط ، پذیرنده هایی رو جذب کنه که از این پوز استفاده کنن ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
چون امکان خرید دستگاه پوز وجود داره , کسانی که کسب و کار قانونی و روزی 10 تراکنش دارند دلیلی نداره یک دستگاه برای خودشون نخرند
مگر کسانی که فعالیت خلاف دارند جذب این طرح بشن

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
چون امکان خرید دستگاه پوز وجود داره , کسانی که کسب و کار قانونی و روزی 10 تراکنش دارند دلیلی نداره یک دستگاه برای خودشون نخرند

مگه قیمت پوزهای سیار از 2.5 شروع نمیشه ؟
تو این طرح شخص مجبور نیست دو میلیون
رو از همون کار پرداخت کنه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
مگه قیمت پوزهای سیار از 2.5 شروع نمیشه ؟
تو این طرح شخص مجبور نیست دو میلیون
رو از همون کار پرداخت کنه

آخه الان دیگه 2.5 مبلغی نیست
بعد کسب و کاری که 300 تا تراکنش داره یعنی وضعیت کاسبیش خوبه و احتمال بالا ترجیح میده یه بار پول بده تا اینکه روی هر تراکنش نیم درصد پورسانت بده

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
من خودم با 1 گرفتم و اونم توی بانک بلوکه شده و برنمیدارن

اما اگه قرار باشه 2.5 رو طرف یکبار پرداخت بکنه و مالک دستگاه بشه ، اگه فرض بکنیم بعد از 4 سال کل اون پول رو مستهلک بکنیم ، سالی 625 هزار تومن هزینه داره
یعنی ماهی 52 هزار تومن
با در نظر گرفتن 0.5% پورسانت روی هر تراکنش ، اگه متقاضی ماهیانه 10 میلیون و 400 هزار تومن فروش داشته باشه ، برای اون شخص بهتره دستگاه رو یکبار بخره و مالک بشه

با توجه به اینکه این مبلغ ماهیانه ، میزان فروش 2 یا حداکثر 3 روز یک وانتی یا دست فروش یا کاسب معمولیه ، بنابراین پایینترین رده کسب و کارها هم براشون منطقی نیست این کار رو بکنن

تنها کسایی جذب این طرح میشن که کارشون 100% غیر قانونی باشه یا اگه قانونی هستش ، برای فرار مالیاتی از اون استفاده بکنن !
اداره مالیات مالک دستگاه پوز رو مسئول پرداخت مالیات میدونه

پس دو حالت داره :
  • شما دستگاه رو به شخص X میدی و اون شخص برای کارای غیر قانونی و کلاهبرداری استفاده میکنه و در نهایت شما رو دستگیر میکنن
  • شما دستگاه رو به شخص Y میدی و اون شخص ارقام ده ها میلیاردی در هفته با اون پوز استفاده میکنه و هرچیزی شما به عنوان کارمزد دریافت کردی ، باید ده الی بیست برابر اون رو بابت مالیات پرداخت بکنی

نتیجه نهایی : این طرح عملی نیست

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681
Screenshot_20210401_195443_com.android.chrome.jpg

با توجه به قوانین جدید بانک مرکزی
برای مقابله با پولشویی
مالیات‌ها و کارمزد ها
افراد سعی می‌کنند از 12 شرکت ارائه کنند
شاپرک تهیه کنند تا متفرقه

مگه برعکس عمل کنی، برای تشویق نیم درصد به مالک دستگاه جایزه بدی... ;)... :D

300 تراکنش میشه، 10 تا تراکنش در روز
صنف هایی که با خورد و خوراک ارتباط دارند، قطعا دارند

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
من خودم با 1 گرفتم و اونم توی بانک بلوکه شده و برنمیدارن

اما اگه قرار باشه 2.5 رو طرف یکبار پرداخت بکنه و مالک دستگاه بشه ، اگه فرض بکنیم بعد از 4 سال کل اون پول رو مستهلک بکنیم ، سالی 625 هزار تومن هزینه داره
یعنی ماهی 52 هزار تومن
با در نظر گرفتن 0.5% پورسانت روی هر تراکنش ، اگه متقاضی ماهیانه 10 میلیون و 400 هزار تومن فروش داشته باشه ، برای اون شخص بهتره دستگاه رو یکبار بخره و مالک بشه

با توجه به اینکه این مبلغ ماهیانه ، میزان فروش 2 یا حداکثر 3 روز یک وانتی یا دست فروش یا کاسب معمولیه ، بنابراین پایینترین رده کسب و کارها هم براشون منطقی نیست این کار رو بکنن

تنها کسایی جذب این طرح میشن که کارشون 100% غیر قانونی باشه یا اگه قانونی هستش ، برای فرار مالیاتی از اون استفاده بکنن !
اداره مالیات مالک دستگاه پوز رو مسئول پرداخت مالیات میدونه

پس دو حالت داره :
  • شما دستگاه رو به شخص X میدی و اون شخص برای کارای غیر قانونی و کلاهبرداری استفاده میکنه و در نهایت شما رو دستگیر میکنن
  • شما دستگاه رو به شخص Y میدی و اون شخص ارقام ده ها میلیاردی در هفته با اون پوز استفاده میکنه و هرچیزی شما به عنوان کارمزد دریافت کردی ، باید ده الی بیست برابر اون رو بابت مالیات پرداخت بکنی

نتیجه نهایی : این طرح عملی نیست
مشاهده پیوست 1231524

با توجه به قوانین جدید بانک مرکزی
برای مقابله با پولشویی
مالیات‌ها و کارمزد ها
افراد سعی می‌کنند از 12 شرکت ارائه کنند
شاپرک تهیه کنند تا متفرقه

مگه برعکس عمل کنی، برای تشویق نیم درصد به مالک دستگاه جایزه بدی... ;)... :D

300 تراکنش میشه، 10 تا تراکنش در روز
صنف هایی که با خورد و خوراک ارتباط دارند، قطعا دارند

من یه توضیح بیشتری بدم خدمت سروران گرامی ! ، اصل طرحی که شرکت ما مجری اون هست به این صورت هستش که : به ازای «پذیرنده هایی » که از تراکنش به ما پورسانت می دن به مشتریان اونا تحت شبکه شتاب یه اعتبار مجازی می دیم که بتونن در کسب و کارهایی که با ما قراردااد دارند این اعتبار رو خرج کنن .
مثلا شما از جایی مثل رستوران بارکو پیتزا خرید می کنی از پوزی که پیک بارکو براتون آورده کارت می کشین و صد هزارتومن پرداخت می کنید . یه SMS براتون میاد که
صد هزارتومن اعتبار دارین و یه آدرس سایت که بهتون بازارهایی که می تونید اعتبارتون رو به صورت تخفیف بسوزونید معرفی میشه ..
یعنی ما به هر مشتری که از بارکو خرید می کنه معادل خریدش اعتبار می دیم ، بارکو هم به ازای حالی که به مشتریش داده میشه مثلا یه درصد به ما پورسانت می ده ..
تو بیزنس مدلش بارکو میشه بازار اول ما

اون صدهزارتومن اعتباری که گرفتین می تونید 30 هزارتومنش برای خرید بلیط استخر ، 30 هزار تومنشو برای ویزیت دکتر پوست ، 40 تومنشو برای خرید کت و شلوار
تخفیف بگیرید .
کسب و کارهایی که توافق می کنن به مشتریان ما تخفیف بدن «بازار دوم » نام دارن ..

تخفیف ها عموما از جاهایی هستن که در حالت عادی به هیچ وجه تخفیف نمی دن . دوم اینکه برعکس سایر سیستم های تخفیفی شناخته شده اجازه
نذارن قیمت رو بالا ببرن بعد بیان بگن ما تخفیف دادیم .
همه این عملیات تحت شبکه شتاب و با کارت بانکی انجام میشه و اتوماتیک انجام میشه .
اما موضوع اینکه اجرای این طرح به دلایل فنی احتمالا تا خرداد ماه زمان می بره ، به موفقیتش و اینکه افرادی هستن که حاضرن تخفیف بدن .. تخفیف بگیرن
پورسانت بدن اطمینان دارم اما بازم مساله زمان هست
من میخواستم بررسی کنم ایا بدون باشگاه مشتریان که تا خرداد طول می کشه ، می تونیم درآمد داشته باشیم یا نه ..

Last edited:

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681
دو گروه در نظر بگیرید

1)دارندگان دستگاه پوز
2)کسانی که تاز میخوان دستگاه پوز بگیرن(اولین بار)

باید طرحهای تشویقیتون اینقدر جذاب باشه
گروه اول قبول کنند، دستگاه پوز قبلیش جمع کنه از دستگاه شما استفاده کنه

گروه دوم ‌‌
مشاغل پیک موتوری، رانندگان شخصی، ‌سرویس کارها و تعمیرات که به منزل مراجعه می‌کنند،...
اکثرا شیوه کارت به کارت یا نقدی بیشتر میپسنند

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
شرکت نوین پرداخت یه چند ماه قبل دستگاه سیار i9000s اندرویدی واسم اورد یه چک سه تومنی ضمانت گرفت دستگاهش اخرین بار هفت تومن قیمتش بود ماهی سیصد تا رو روش تراکنش میگیرم اینستا و اینا هم میشه رفت واقعا عالیه ...

اپ هم دارم ماهی ۱۲۰۰ تا تراکنش داره حدودا هر چند ماهی یه بنده خدا زنگ میزنه تشکر میکنه :D

بانک ملت هم چند دفه است میگه بیا دستگاه بهت بدیم تا سیصد میلیون هم بهت وام میدیم ...

یه زمانی دستگاه نبود ولی الان دستگاه گرفتن خیلی راحت شده خصوصا اگر تراکنشت بالا باشه

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681
وقتی چند تا دستگاه پوز به اسمتون
کسب و کارتون رونق خوبی داره و درآمد بالایی دارید
اداره مالیات، چند وقت دیگه زنگ میزنه ازتون تشکر میکنه... ;)... :D

Tgplus.ir

Registered User
لایک‌ها
166
پوز سیار یه جا زده 1 میل و 400 میشه خرید ولی تاچ نبود

این کار که اصلا عقلانی نیست سود بدی به یه نفر دیگه تازه پولم بدی

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681
الان اکثر شرکت‌ها پرداخت دارند، سعی می‌کنند با نرم افزار و آپ های موبایلی، گوشی هوشمند افراد تبدیل به پوز سیار کنند
هزینه ها کمتر بشه

شعار هر ایرانی، یک پوز سیار... ;)... :D

us12

Registered User
لایک‌ها
410
داشتن کد مالیاتی برای درگاه پرداخت آنلاین و پوز اجباری شده و به زودی چک کردن گردش حساب ها و تماس های تلفنی برای احوال پرسی از اداره داریی شروع میشه ...

در حال حاظر بهترین روش کارت به کارت است و بعد از آن کیف پول مجازی و استفاده از QR کد و nfc است که دیگه دردسر هایی مثل ، واریز شدن وجه در سیکل واریز شاپرک ( هر روز صبح ) ، برگشت خوردن ، خرابی کارت و ... را ندارد .

Soheil_vkh

Registered User
لایک‌ها
83
سلام عزیزان
شرمنده بنده هم یه سوال داشتم گفتم بپرسم
من میخام یه دستگاه پوز بخرم که با حدود یک و خورده ای میشه خرید و به نام شخص میشه و ن تعداد تراکنش مهمه و ن کد مالیاتی
فکر کنم چند ماهه که تصویب شده برای پوز ها کد مالیاتی اجباری هستش میخاستم بدونم الان این وسط چی میشه
من یه دستگاه میخرم به نام خودم بدون کد مالیتای و این داستان ها بعد تکلیف این قانون جدید چیه؟مشکلی که نداره یا بعدا که به مشکل بر نمیخورم؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
سلام عزیزان
شرمنده بنده هم یه سوال داشتم گفتم بپرسم
من میخام یه دستگاه پوز بخرم که با حدود یک و خورده ای میشه خرید و به نام شخص میشه و ن تعداد تراکنش مهمه و ن کد مالیاتی
فکر کنم چند ماهه که تصویب شده برای پوز ها کد مالیاتی اجباری هستش میخاستم بدونم الان این وسط چی میشه
من یه دستگاه میخرم به نام خودم بدون کد مالیتای و این داستان ها بعد تکلیف این قانون جدید چیه؟مشکلی که نداره یا بعدا که به مشکل بر نمیخورم؟

تا جایی که من شنیدم تا یک ماه پیش بدون کد مالیاتی فعال میکردن ولی الان دیگه فعال نمیکنن
همچنین اگر در دارایی پرونده نداشته باشین و دستگاه پوز داشته باشین خودشون براتون پرونده تشکیل میدن

Skill_Master

Registered User
لایک‌ها
366
سلام دوستان

فرض کنید شرکتی معتبر هست که می تونه برای کسب و کار افراد پوز سیار ارائه کنه به این صورت
که 300 هزارتومن پول می گیره ، و فرد به ازای هر تراکنش نیم درصد پورسانت به اون شرکت
ارائه هنده پوز پرداخت می کنه ، و اینکه پذیرنده موظف هست در ماه حتما 300 تراکنش رو داشته
باشه . ضمنا پذیرنده مالک پوز نیست و اجازه نداره که به شخص دیگری واگذار کنه .

به نظر شما با این شرایط ، پذیرنده هایی رو جذب کنه که از این پوز استفاده کنن ؟
من باشم هرگز
مثلا لپتاپ کارت گرافیک و... نیم دردصد خیلی میشه براشون
و ترجیح میدم خودم بخرم ازش استفاده کنم
تازه 300ت هم باید بیعانه بدم چکاریه

Skill_Master

Registered User
لایک‌ها
366
دقیقا

بالا