برگزیده های پرشین تولز

پول هایپ خوردن داره؟

پولی که ادمین هایپ درمیاره حلاله یا حرومه؟

• حلال

Votes: 7 30.4%
  • حرام

Votes: 16 69.6%

• Total voters
    23

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بگید هایپ چییییییییییییییییییییییییییه

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اقا دزدی دزدیه

این حرف ها تو کته ما نمی ره که اونا خراجی هستند و سره ما کلاه گذشتن و پدر ما رو در اوردن و حالا من در تلافیش ازشون دزدی می کنم

نه آقا جون این صحبتها همش کشکه

همین سیستم هایپ تو کشور های بدبخت بی چاره اینقدر طرف دار داره
اگر باورتون نمی شه و دوزار سواد اینگلیسی دارید یه سرچ تو ویکی پدیا در باره هایپ کنید تا موضوع دستتون بیاد

اون ها قوانین ویژه ای مربوط به این جور شرکت ها دارند که اگر تخطی کنند از پا آویزونشون می کنند

حالا اگر از قاضی های ما بپرسی مثل قل مراد می گن ...ها ؟

کلاه برداری ممنوع است

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بگید هایپ چییییییییییییییییییییییییییه

Hyipe (فکر کنم دیکتش اینجوری بود) اگه تو ویکی پدیا سرچ کنی تا فی ها خالدونشو می اره جلوت

یعنی سرمایه گذاری یه چیزی تو مایه های سهام می مونه البته اینترنتیش

مثلا شما می خوای یه شرکت برای خودت باز کنی نیاز به سرمایه داری , می آی سرمایه رو از مردم می گیری شرکته هاستتو راه می اندازی و در آمد کسب می کنی و طبق قراری که با سرمایه دار ها بستی مثلا ماهی 20 درصد سود می دی بهشون

حالا یه عده آدم سود جو میاد به این سیستم و ازش دزدی و کلاه برداری کردن و گند می زنه به تجارت الکترونیک و به خیال پوچشون دارن E-bussiness می کنند .

حالا سیستم اصلی هایپ چه جوری کار می کرد ؟ قصش مفصله ولی مقدمشو برات می گم

همون یارو که شرکت هاستینگ گرفته بود در آمدش حتی یک دهم سودی که باید به سرمایه دار ها بپردازه نبود ولی حالا چیکار می کنه ؟؟ هیچکار جایه هیچ نگرانی وجود نداره این شخص میاد به سرمایه دار ها در اکانتشون اعتبار می ده و میگه مثلا اگر مبلغتون به یه حد خاصی رسید می تونید از حسابتون برداشت کنید

این جوری همه سرمایه دار ها نمی تونند در یک زمان پولشونو بکشن بیرون و زره و زره اینکار صورت می گره شرکت هم برشکسته نمی شه و سرمایه دار ها هم به سودشون می رسند

ولی گذشت اون روزگار ! دیگه همشون کلاه بردارن تا اینجایه کار هم دو نفر خودشونو معرفی کردند یه نفر هم می خواد به جمعشون بپیونده

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
منظورت ماها هستیم !!!

شما که املای کلمه رو هم درست ننوشتی. در ضمن من فقط اینوست می کنم در هایپ ها و درآمد بدی هم از این راه ندارم.

به نظر من اینوست بهتره (البته اگه مهارت داشته باشی) هایپ زدن هم سخته - هم خطرناک چونکه هر لحظه ممکنه پولتو هکرها سرقت کنند.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
خیلی خنده داره بعضیا همچین میگن ایردی نداره که انگار اصلا نمیدونن چی هست
ضمن اینکه کی گفته همش خارجیا پول ایرانیارو میخورن؟
شاید به سنتون قد نده
ولی اون زمانی که گلدن استاد چند صد میلیونی کلاهبرداری کرد ما فکر میکردیم خارحیه وقتی ردشو گرفتیم سر از مشهد در اوردیم و خیلیای دیگه رو میشناسم که ایرانی بودن
ضمن اینکه کی گفته از خارجیا بخوری حلاله؟
خارجیا کافر نیستن که اکثرا مسیحین . اهل کتاب هستن و دیندار و نمیشه ازشون خورد این حرفای الکی رو بریزید دور
حالا دوست دارید بخورید به لال حرومیشم کاری نداشته باشید اون بحثش جداس ولی نیاید بگید حلاله باعث بشید 4 نفر باور کننو برن ....
ولی اینم بدونید همشون دزد نیستن من خودم هایپ داشتم و با فارکس سود میدادم خیلیا نمیدونن چون نخواستم پابلیک کنمش و الانم نمیگم چی بود ولی بعضی از دوستان میدونن
قشنگ داشتم سود رو میدادم چون فارکس خوب کار میکردم تا اینکه بر پدر ... لعنت هاستی که ازش گرفتم مشکل پیدا کرد و .... دیگه جواب ندادن
منم واسه اینکه اعضا فکر نکنن که کلاهبردارم باهاشون با میل تماس گرفتمو پول همشونو همراه با سود اضافه از جیب دادم
واسه همینه به اونایی که قیافشون شبیه پدر مادر داراس شاید بشه واسه سرمایه گذاری اعتماد کرد کهع البته اصلا فایده نداره به نظر من باید برید سراغ یه چیز دیگه

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
شروین خان حرف شما درست

خوردن مال دیگران درست نیست. چه خارجی چه ایرانی چه کافر چه مسلمون و ....

اما شما سیستم قمار بازی رو در نظر بگیر
الان شما میبینی در کشورهای خارجی این سیستمها هستند البته با شرایط خاص خودشون. بله اونها هم کشیش دارن - دین دارن - مذهب دارن . اگه از علمای دینیشون بپرسی شاید اونم اینا رو نادرست بدونه

اما در کنارش اینا رو هم دارن و شما چنانچه بخوای در فعالیت قمار شرکت کنی باید برای جایی که واسه این کار هست. قوانینش رو رعایت کنی و ....

من نمیگم هایپ حلاله یا حرامه چون من عالم دینی نیستم. اما اگه هایپ زدن جرم داشت مطمئن باش که الان این همه هایپ نبود. کافیه یه سر به مانیتورها یزنی. حساب کار میاد دستت (مگه اینکه شما از اون بی منطق ها باشی و بگی همه ایرانین که خوب فکر نمی کنم اینطوری باشه)

به هر حال دوست عزیزی که فکر زدن هایپ تو سرت بود به عنوان یه صربه خورده بهت پیشنهاد می کنم چشم بسته عمل نکن. یه جاهایی مجبوری خرج کنی - از جیب بدی و ....
حواست به هکر ها و اسکریپتت باشه

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من نگفتم هایپ زدن ایراد داره
اگه بتونی کار کنی و سود بدی اصلا ایراد نداره اتفاقا خیلی هم خوبه هم خودت سود میکنی هم به بقیه سود میدی
مثل بقیه سیستم های معمولی سرمایه گذاریه اونم نه با این سود
من بحثم سر زدن سیستم پونزی بود
FeederFund.com
مگه کم ساله داره کار میکنه البته خودش سود نمیده پولارو جمع میکنه تو سیستمای بزرگ دنیا میزاره نه این سایتای معمولی ... مثل بانکهاو ...
ولی خوب این ایراد داره؟

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
بذارید در مورد حلال و حرام بودن خیالتون رو راحت کنم

من در مورد حرام نبودن ربا و همچنین حرمت نداشتن مال غیر مسلمان و این مساله هایپ برام سوال بود اون موقع که به بعضی چیزها اعتقاد داشتم به سایت آیت الله سیستانی رفتم و موضوع رو مطرح کردم و گفتم که سیستمی هست به این شکل و ماهیتش کلاهبرداری اما اینکه مال غیر مسلمان حرمت نداره و این در رساله بعضی از مراجع آمده میشه این سیستم را راه انداخت و اموال غیر مسلمانان را غارت کرد ( هایپ چیزی غیر از این که نیست)

بعد از ده روز جواب دادن که شما باید قوانین را رعایت بکنید و این کار جایز نیست

متاسفانه اون ایمیل رو پاک کردم اما اگر کسی شک داره می تونه خودش بره بپرسه

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
اصلا نیازی به تحقیق نداره یه چیز خیلی واضحه
ضمنا هیچجا نداریم میتونی مثلا مال مسیحی رو یا زرتشتی رو غارت کنی

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
غارت رو گفتم چون اصل هایپ چیزی جز این نیست طبیعتا خواستم دوستمون رو متوجه کارش کنم و من با این لحن مکاتبه نکرده بودم

اما سوال اصلی من در مورد حرمت نداشتن مال غیر مسلمان بود که این جمله دقیقا در رساله آمده و من معنی دقیق آن را متوجه نشدم

1- چرا ربا از مسلمان حرام و از غیر مسلمان حرام نیست
2- غنیمت جنگی از غیر مسلمانان که از اول اسلام بوده ( چه زرتشتی چه مسیحی چه یهودی)

الان موضوع ک÷ی رایت هم برای من حل نشده است آیا نوعی دزدی نیست ؟ و خوب مالی است که صاحبش راضی به استفاده از آن به این طریق نیست؟

اما محور اصلی سوال همان ربا بود

و من از لحاظ اخلاقی جواب را می دانستم اما خوب در دین شفاف نبود

بله شما از فیدر نام بردید برنامه بدی نیست اما خیلی از برنامه های آن اسکم شدند و خیلی ها هم ضرر کردند البته ادمین درست کاری دارد

خوب این هم قسمت دوم اراجیفاتم

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
غارت رو گفتم چون اصل هایپ چیزی جز این نیست طبیعتا خواستم دوستمون رو متوجه کارش کنم و من با این لحن مکاتبه نکرده بودم

اما سوال اصلی من در مورد حرمت نداشتن مال غیر مسلمان بود که این جمله دقیقا در رساله آمده و من معنی دقیق آن را متوجه نشدم

1- چرا ربا از مسلمان حرام و از غیر مسلمان حرام نیست
2- غنیمت جنگی از غیر مسلمانان که از اول اسلام بوده ( چه زرتشتی چه مسیحی چه یهودی)

الان موضوع ک÷ی رایت هم برای من حل نشده است آیا نوعی دزدی نیست ؟ و خوب مالی است که صاحبش راضی به استفاده از آن به این طریق نیست؟

اما محور اصلی سوال همان ربا بود

و من از لحاظ اخلاقی جواب را می دانستم اما خوب در دین شفاف نبود

بله شما از فیدر نام بردید برنامه بدی نیست اما خیلی از برنامه های آن اسکم شدند و خیلی ها هم ضرر کردند البته ادمین درست کاری دارد

خوب این هم قسمت دوم اراجیفاتم
1- والا تا اونجایی که من میدونم غیر مسلمان نیست کافر حربی هست
2- این همه جا هست توی جنگ طرف پیروز میتونه غنائم رو جمع کنه مشکلتون کجاشه؟ اونام مسلمونارو شکست بدن غنائم مال اوناس
در مورد کپی رایت من تحقیق کردم
گفتن که این مسئله از احکام ثانویس ینی اون اول که نبوده و این یه قانونه و یه قرار داده ینی دولت ها قبول میکنن اینو و کشوری که قانون کپی رایت رو هنوز قبول نکرده مردمش هم نیازی نیست که ازش پیروی کنن چون ما تابع حکومتیم و به ما چیزی نیست ولی در مورد داخلی ها بحث فرق میکنه درسته ما قانون کپی رایت رو رعایت نمیکنیم ولی حق نداریم نرم افزار تولیدی داخل کشور رو کرک کنیم

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
درسته

حلال و حرام و مال مردم خوردن درست نیست . ولی یه نگاهی هم به خودمون بندازیم میبینیم که ویندوزی که داریم ازش استفاده می کنیم خودش یه نوع استفاده غصبیه

در ضمن با این ایرادات نمیشه هایپ ها ور متوقف کرد. میان و میرن. میدونید که معمولا عمر کوتاهی هم دارند و مثل سیستمهای هرمی هم نیستند که بشه جلوش رو گرفت.

فقط می تونم بگم اگه هایپ میزنید مواطب باشید. اگه اینوست هم می کنید با دقت این کار رو بکنید و تو هر هایپی هم پول نذارید. مانیتورها رو چک کنید.

بالاخره اینوست کردن هم یه راه درآمدیه که نیاز به مهارت و دانش خاص خودش رو داره.

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مرسیـــــــــــــــــــــی

NabiKAZ

Registered User
لایک‌ها
0
حالا یه بحث دیگه پیش میاد.
حکم طراحی این گونه سایتها چطوریه؟
یعنی اگر کسی سفارش طراحی همچین سایتی رو بده.
صحیحه که ما براش طراحی کنیم؟
منظورم فقط طراحی است ها.
حلاله ؟
اگر لینک مستقیم به استفتا هم باشه بهتره.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
حالا یه بحث دیگه پیش میاد.
حکم طراحی این گونه سایتها چطوریه؟
یعنی اگر کسی سفارش طراحی همچین سایتی رو بده.
صحیحه که ما براش طراحی کنیم؟
منظورم فقط طراحی است ها.
حلاله ؟
اگر لینک مستقیم به استفتا هم باشه بهتره.

دوست من
اصلا نیاز به فتواهای مذهبی نیست .

مشخص است که طرف پول این طراحی را از راه نادرستی به شما می دهد .
یه وقت است که شما کاری را انجام می دهید اما نمی دانید برای چه مصرفی است . مثلا آنکسی که چاقو را می سازد .
اما طراحی سایت برای HYPE که دیگر مشخص است و طراح نمی تواند ادعا کند که من نمی دانستم این هایپ است .

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این هایپ با اون نوشیدنی های هایپ
crazy.gif
رابطه داره؟

NabiKAZ

Registered User
لایک‌ها
0
دوست من
اصلا نیاز به فتواهای مذهبی نیست .

مشخص است که طرف پول این طراحی را از راه نادرستی به شما می دهد .
یه وقت است که شما کاری را انجام می دهید اما نمی دانید برای چه مصرفی است . مثلا آنکسی که چاقو را می سازد .
اما طراحی سایت برای HYPE که دیگر مشخص است و طراح نمی تواند ادعا کند که من نمی دانستم این هایپ است .
اینجا دکمه تشکر نداره که بزنم . این بود مجبور شدم پست بزنم.

با این حساب علاوه بر طراحی، میزبانی و ثبت سایت هم اشکال دارد.

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
ببخشید هایپ چیه؟
اگه یه توضیح بدید شاید ما هم تونستیم کمکتون کنیم.

hyip monitoring

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید من ادمین بیشتر هایپها رو میشناسم بیشتر اسکمرها ایرانی هستند بقیشم یا از چین یا هند یا مالزی مکزیکی هم دیدم برزیل اسلونی بلغارستان و آمریکاس و........ بیشترشونم فک می کنن با یه هایپ پولدار میشنو به آرزوهاشون میرسن در حالی که اینا همش حرفه و من کاری ندارم حلاله یا حرامه هیچ وقتم از یه کشور پیشرفته کسی نمیاد هایپ بزنه اسکم کنه میاد یه سیستم پایدار سود دهی مبتنی بر فارکس یا هر چیز سود ده دیگه میکنه و سود ملتو میده همه این اسکمرها از کشورهای فقیر هستند و همه اینوستورا
براتون یه ماجرایی رو میگم که خودم توش بودم یه نفر بچه پولدار اومد پیشم گفت یادم بده منم 3 ماه به این همه چیزو یاد دادم گفت میخوام از طریق فارکس سود بدم بعد این دیگه همه چیزو که بلد شد به کل منو از یاد برد 6 ماه گم شد تا اینکه بعد 6 ماه دوباره اومد گفت 150 میلیون اسکم کردم ولی مادرم سرطان گرفته باید ببرم آلمان خرج دکترش کنم این از آخر عاقبت این .
حالا هم اگر شما میخواین هایپ بزنین کاری به حلال و حرام نداشته باشین برین سراغ وجدان خودتون و سعی نکنین با حرف مردم تصمیم بگیرین که آقا طرف گفت پول این درسته پس درسته (تو این کشور اسم حلال و حرام مونده یادش به خیر )
منم کار خودمو توجیه نمی کنم و می دونمم کار من اشتباس که هایپ مونیتورینگ دارم و با خودمم کنار اومدم چون کسانی که میان پست میدن اینجا تو وضعیتهای مختلف هستند و عقاید بعضا متفاوت

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
ببخشید هایپ چیه؟
اگه یه توضیح بدید شاید ما هم تونستیم کمکتون کنیم.
هايپ عزيزم در واقع HYIP هست همون High Yield Investment Program يعني سيستم سرمايه گذاري با بازده بسيار بالا كه در واقع الان شده يه جور برنامه كلاهبرداري و خيلي هم تو اينترنت زياد شده و به هيچ وجه هم ديگه سرمايه گذاري نيست يعني فقط از پول اعضاي جديد به اعضاي قديمي سود ميدن و اين كار تا وقتي كه سايت عضو جديد داشته باشه ادامه پيدا ميكنه. روش كار به اين صورت هست كه طرف يه سايت راه ميندازه و ادعا ميكنه كه من مثلا تا 1 ماه به اعضاي سايتم روزي 5 درصد سود ميدم، البته پلن هاي مختلفي دارن ولي اين يه مثال ساده بود.
خوب الان ديگه اين برنامه ها 9/99 درصد كلاهبردار هستن و بعد از يه مدت كوتاهي سايت هايپ تبديل ميشه به SCAM كه پول اعضا رو بالا ميكشن و سايت رو تعطيل ميكنن و اعضا هم دستشون به هيچ جايي بند نيست ولي خوب براي اونهايي كه زرنگتر باشن ميتونه منبع درآمد خوبي باشه و خيلي ها هم از اين راه دارن پول در ميارن يعني در واقع اونها سر صاحب سايت هايپ كلاه ميذارن.
بهر حال به نظر من كه اين كار كلاهبرداريه و پولش هم حرومه، ايراني و خارجي و مسلمون و كافر هم نداره.

بالا