برگزیده های پرشین تولز

پيشرفت هنديها

ghaboli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1- شبكه راه آهن كشور هند بيش از ۶۳۱۴۰ كيلومتر طول دارد و يكي از بزرگترين شبكه هاي راه آهن جهان است.قرار است از چند روز ديگر در قطارهاي اين كشور خدمات اينترنتي ارائه شود. در هر قطار يك واگن براي ارائه خدمات اينترنت در نظر گرفته شده كه مسافران علاقه مند قادر خواهند بود حداقل از دو دستگاه كامپيوتر متصل به اينترنت استفاده كنند.
2- چند وقتي هست كه شركتهاي هندي هم بازار ايران رو دارن قبضه ميكنن و با شركتهاي زيادي قراردادهاي IT Based بسته اند. نكته جالب كلاسي هست كه براي ايرانيها ميذارن. بعنوان مثال فقط قهوه ميل ميكنن و لب به چائي نميزنند.
با همين روند كه جلو بريم سال 2005 بايد براي كارشناس هاي افغاني كاپوچينو سرو كنيم

persian_boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دوسته عزيز آيا شما ديديد كشور هند را!!
ميدانيد آنها در قطار مي ايستند و انقد پر ميشود كه مردم تا لبه قطار مي ايستند
تا اونجايي كه من شنيده ام روسيه بزرگترين راه آهن را دارد

و اينكه آيا ديدين چجوري در هند كامپيوتر ميباشد؟

بر روي مانيتور يك شيشه كلفت ميباشد و بجاي موس يك توپ نصب شده كه بجاي موس ميباشد كه مردم ضربه نزنند

حالا اين كامپيوتر چقدر تميز ميباشد خدا ميداند

persian_boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آيا ميدانيد هندي ها اين قرار داد ها را نمي بندند و اينگليسي ها هستند كه در هندوستان سرمايه گذاري ميكنند؟؟

يه چيزي رو ميدونستيد

خط هاي كمك بعضي شركت ها يا همين خط ADSL من كه الان نصب كردم كه در همين لندن استفاده مكنم ولي وقتي زنگ ميزنم به شماره كمك فني و نرم افزار اين ها مرا به هند نصب ميكند هم براي شركت صود دارد هم اصلا من رو يك پنس هم چارج نميكند

ghaboli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از persian_boy :

بر روي مانيتور يك شيشه كلفت ميباشد و بجاي موس يك توپ نصب شده كه بجاي موس ميباشد كه مردم ضربه نزنند

persian boy عزيز , نه متاسفانه هند رو نديدم
از صحبت هات متوجه نشدم چه نتيجه اي ميخواي بگيري؟
اما واقعيت اينه كه همين امروز تعداد زيادي از هندي ها با قراردادهاي چند ميليون دلاري دارن به شركتهاي ايراني خدمات فني ارائه ميكنن. (تو همين تهرون)

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آره قربونش برو از مين آقا پرشيا بپرس ميفهمي اين هندي ها چه پولهايي دارن ميخورن.

ghaboli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از persian_boy :
آيا ميدانيد هندي ها اين قرار داد ها را نمي بندند و اينگليسي ها هستند كه در هندوستان سرمايه گذاري ميكنند؟؟

يه چيزي رو ميدونستيد

خط هاي كمك بعضي شركت ها يا همين خط ADSL من كه الان نصب كردم كه در همين لندن استفاده مكنم ولي وقتي زنگ ميزنم به شماره كمك فني و نرم افزار اين ها مرا به هند نصب ميكند هم براي شركت صود دارد هم اصلا من رو يك پنس هم چارج نميكند
شايد واقعا همين طور باشه
ولي چيزي كه قبول كردنش سخته اينه كه شركتهاي ايراني پول هاي ميلياردي به هنديها ميدن تا كاري رو كه همين ايرانيها از عهده اش برمي آيند انجام بدن.......فكرش رو بكن هنديها.....با چه هدفي؟.....حتما انتقال knowledge based هندي ها!!!

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
حالا شما ها چرا دارين سر پيش رفت هندي ها جوش ميزنيد...؟ :blink:

shaar

Registered User
لایک‌ها
57
جي تي جان فكر نكنم بحث سر هندي ها باشه! اون بهانه اي است براي مايي كه به امپراطوري كوروش مي باليم و حكومت نادر شاه در يادمونه فكر كنيم چرا هند به اندازه نفت خام ما از IT درآمد داره؟
مهم تفکره! که ما هنوز مغرورانه (از نوع هيتلري) به هوش آذريايي مون مي باليم در عوض در شهر ما جمعيت موش بيشتر از آدميزاد و آدميراد کم ارزش تر از هر چيز ديگر . . . .

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از shaar :
جي تي جان فكر نكنم بحث سر هندي ها باشه! اون بهانه اي است براي مايي كه به امپراطوري كوروش مي باليم و حكومت نادر شاه در يادمونه فكر كنيم چرا هند به اندازه نفت خام ما از IT درآمد داره؟
مهم تفکره! که ما هنوز مغرورانه (از نوع هيتلري) به هوش آذريايي مون مي باليم در عوض در شهر ما جمعيت موش بيشتر از آدميزاد و آدميراد کم ارزش تر از هر چيز ديگر . . . .
به نظر من ما ايرانيها هميشه به گذشتگانمان افتخار مي كنيم و مي گويم مثلا ما با تمدن ترين ملت هستيم، اولين و قدرترين امپراطوري دنيا، ما چنانيم و چنينيم و ... در صورتي كه ما مثلا يه طبل توخالي چيزي بيش نيستم... اين فخرفروشي ما بوده كه اينقدر از دنيا عقب مونديم در صورتي كه ايران مي تونه بزرگترين و سرمايه دارترين كشور جهان باشه به چند علت زير:
1. معادن زير زميني
2. توريست
3. هوش و استعداد ما ايرانيها
4. و ...

persian_boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از Mashaheer :
به نظر من ما ايرانيها هميشه به گذشتگانمان افتخار مي كنيم و مي گويم مثلا ما با تمدن ترين ملت هستيم، اولين و قدرترين امپراطوري دنيا، ما چنانيم و چنينيم و ... در صورتي كه ما مثلا يه طبل توخالي چيزي بيش نيستم... اين فخرفروشي ما بوده كه اينقدر از دنيا عقب مونديم در صورتي كه ايران مي تونه بزرگترين و سرمايه دارترين كشور جهان باشه به چند علت زير:
1. معادن زير زميني
2. توريست
3. هوش و استعداد ما ايرانيها
4. و ...
موافقم
ولي خود ما خودمون رو بدبخت كرديم

taher007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از persian_boy :

دوست عزیز سلام...
آیا شما هند رو دیدید؟ کجای هند رو؟ آیا هند یه نقطه یا یک شهره که به همین راحتی اظهار نظر می کنید؟

البته بگم که هیچ تعصبی ندارم ولی متاسفم که سعی نمی کنیم خودمون رو درست کنیم... سعی می کنیم دیگران رو با دلایل هر چند سطحی پایین بیاریم...

آیا شما در شهر بنگلور بودین ؟ آیا کارخانه های intel و .... رو در این شهر دیدید؟ آیا به شرکتهای عظیم مایکروسافت یه سری زده اید ؟ آیا می دونید تنها موسسه تحقیقاتی گوگل در بنگلور تاسیس شده ؟ آیا شنیده اید که 30 درصد مهندس های مایکروسافت رو هندی ها تشکیل میدهند... آیا ...

در مورد قطار هم همونطور که گفتم اینجا یک نقطه نیست... ده ها نوع قطار ... اون مدل قطارهایی که شما می گید مثل مینی بوس روستاهای خودمونه ... مگه اصلا توی اتوبوس های شهری خودمون تا سر پر آدم نمیشه ؟؟ با یک میلیارد و اندی جمعیت چاره ی دیگری ندارند...

به هر حال... هیچ تعصبی نیست... بسیار هم وطن پرست هستم...

به امید ایرانی سربلند...

موفق باشید...

persian_boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
همه ي اينهاي كه شما گفتيد هم من ميدونم هم بيشتره مردم هم شما

ولي چرا هند؟
1-اقتصاد بالا ماليات خرج كم سود و درامده £ و $ در هند
2- خيلي مورد هاي بالا

ولي در كشور ما همهچي بستست
اگر الان ما در كشور سلطنتي بودم در سطح بهترين كشور هاي اقتصادي بوديم

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
227.jpg

من در كف پست عمو ام .....
:eek:

ghaboli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از taher007 :
دوست عزیز سلام...
آیا شما هند رو دیدید؟ کجای هند رو؟ آیا هند یه نقطه یا یک شهره که به همین راحتی اظهار نظر می کنید؟

البته بگم که هیچ تعصبی ندارم ولی متاسفم که سعی نمی کنیم خودمون رو درست کنیم... سعی می کنیم دیگران رو با دلایل هر چند سطحی پایین بیاریم...

آیا شما در شهر بنگلور بودین ؟ آیا کارخانه های intel و .... رو در این شهر دیدید؟ آیا به شرکتهای عظیم مایکروسافت یه سری زده اید ؟ آیا می دونید تنها موسسه تحقیقاتی گوگل در بنگلور تاسیس شده ؟ آیا شنیده اید که 30 درصد مهندس های مایکروسافت رو هندی ها تشکیل میدهند... آیا ...

در مورد قطار هم همونطور که گفتم اینجا یک نقطه نیست... ده ها نوع قطار ... اون مدل قطارهایی که شما می گید مثل مینی بوس روستاهای خودمونه ... مگه اصلا توی اتوبوس های شهری خودمون تا سر پر آدم نمیشه ؟؟ با یک میلیارد و اندی جمعیت چاره ی دیگری ندارند...

به هر حال... هیچ تعصبی نیست... بسیار هم وطن پرست هستم...

به امید ایرانی سربلند...

موفق باشید...
خيلي جالب بود...خبر نداشتم كه تو اين بنگلور چه خبره
چون اين شركتهاي هندي كه تو تهران مشغول شده اند اكثرا تو همين شهر بنگلور هستند
اما نكته اصلي اينه كه اين هنديها كه من ديدم يه مشت بچه هستن كه ميان ايران و از كارشناس هاي ما ياد ميگيرن و output كارشون رو به قيمت ميلياردي به خودمون ميفروشن...اينجاي كار اشكال داره

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از ghaboli :
اما نكته اصلي اينه كه اين هنديها كه من ديدم يه مشت بچه هستن كه ميان ايران و از كارشناس هاي ما ياد ميگيرن و output كارشون رو به قيمت ميلياردي به خودمون ميفروشن...اينجاي كار اشكال داره
اين هم برميگرده به غرور ما كه هميشه ما فكر مي كنيم از ديگران بهتريم در صورتي كه ...

taher007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
:D :D :D

دیده بودم عکسو...
به عکس اعتماد نکن عزیز...

taher007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از ghaboli :

قبول دارم...
میدونی چرا؟ به خاطر زبان انگلیسی که بلدن... روابطشون خیلی قویه با دنیا... و از اونجا که نسبت به جاهای دیگه ارزونتر کار می کنن کم کم دارن همه جا رو قبضه میکنن...
همونطور که دوستم گفت "غرور" رو هم نباید نادیده بگیریم...
اینجا (البته منظورم تو شهره!!) از اول راهنمایی به انگلیسی تدریس میشه... خداییش IQ شون تعطیله...
ولی جای تاسفه که همین آدمای .... روی دست ما که اینهمه به خودمون می بالیم بلند شدن...

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از Mashaheer :
اين هم برميگرده به غرور ما كه هميشه ما فكر مي كنيم از ديگران بهتريم در صورتي كه ...
نه مشاهير جان اين دوست من اصلا منظورش اين نيست كه بيشتر ميدونه نه،من خودم اين باباهايي كه رفيقم ميگه روديدم حداقل درباره اينها حرف رفيقم صادقه جدا آدمهاي بيسوادين(شايد دليلش اين باشه كه آدم باسواد هيچ وقت پا تو اين كشور نميزاره) من به چشم ديدم افرادي كه خودش رو مهندس زيست شناسي اعلام كرده و فقط 3 سال سابق كار كامپيوتر داره و آمده از كارشناساي ايروني ياد ميگيره و نرم افزار رو به اينا ميفروشه ولي وقتي همين كارشناس حرف ميزنه ميزنن تو سرش تا خفه شه .
طرف روز اول بجاي صحبت كردن راجب كليات و بقول خارجكي كانسپت سيستم راجب منوهاي سيستمش صحبت ميكرد واقعا جاي تعجب و شگفتي واسه من بود :eek: (يا خيلي تيزه نميخواد بروز بده يا خيلي ...)

بالا