خرید بک لینکخرید بک لینک,خرید رپورتاژ آگهی
zula

پيش نمايش كامل بازي Alan wake: A Psychological Action Thriller

شروع موضوع توسط Geronimo ‏28 نوامبر 2007 در انجمن معرفی بازی

 1. Geronimo

  Geronimo کاربر فعال هنرهای نمایشی کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏30 اکتبر 2007
  نوشته ها:
  5,770
  تشکر شده:
  132
  محل سکونت:
  Crystal Ship
  با سلام
  1. شروع
  كاغذهاي پر از لغت در كنار دست او قرار دارد در دست راستش قلم مشكي وجود دارد كه بر اثر نوشتن زياد اثرات مشكي را در جاي جاي دست او به جاي گذاشته است ، انگار بي هوش شده و بر روي كاغذي كه تا نصفه نوشته شده خوابيده است، موهاي مشكلي، يك ته ريش وچشماني بسته ، عرق در جاي جاي صورت او ديده مي شود و باعث اين شده است تا ورقي كه در روي آن خوابيده است از قطرات عرق خيس شود.ناگهان صندلي پشت فرد تكان شديدي مي خورد و او از خواب بيدار مي شود، صورت او قرمز قرمز است و نشانه اضظراب شديدي است كه در صورت او وجود دارد. او سريع از روي صندلي بلند مي شود و صورت خود را مي شويد او مي داند بايد تحمل كند اين كتابي است كه مي تواند او را به بلندترين قله ها ببرد. او بايد تمام تلاش خود را بكند.


  2.مقدمه
  بازي هاي عجيب و غريب در دنياي بازي هاي كامپيوتري كم پيدا مي شود ولي اين بازي كه قرار است تا اوايل سال 2008 درست شود واقعا متفاوت و زيبا است ...بازي كه شركت محبوب Remedy Entertainment قصد ساخت اونو داره،شركتي كه قبل از اين بازي محبوب مكس پين رو درست كرده و اين بار و به جاي ساخت پروژه اي به نام مكس پين3 از سه سال پيش شروع به ساخت اين بازي فوقالعاده كرده كه امروز مي خواهيم به تك تك جزئيات بازي بپردازيم.


  3.داستان
  داستان بازي حالت جالبي دارد داستان ،داستان نويسنده اي است كه در مورد داستان هاي ترسناك مي نويسد البته در اين كار موفقيت زيادي كسب نمي كند. ولي او تلاش هاي خود را براي نوشتن يك كتاب خوب ادامه مي دهد ولي باز هم به موفقيت نمي رسد. روزي به صورت تصادفي با دختري به نام آليس آشنا مي شود اين آشنايي بيشتر و بيشتر طول مي كشد تا به يك عشق عمقي تبديل شود. او خوشحال از اين آشنايي شكست هاي قبلي خود را در زمينه داستان هاي ترسناك فراموش مي كند و قصد نوشتن كتاب جديد را مي كند ولي حتي بعد از يك هفته هيچ چيز را نمي تواند روي كاغذ سفيد بنويسد او ناراحت و افسرده مي شود ولي هر بار كه آليس را مي بيند آرامش مي گيرد، ولي قضيه به اينجا ختم نمي شود روزي كه با آليس قرار ملاقات داشت قضيه نتوانستن نوشتن مطلب را به آليس در مي يان مي گذارد... آليس هم قول مي دهد در نوشتن كتاب به او كمك كند. آن شب بعد از ملاقات آليس خواب ها و كابوس هاي عجيبي ديد. چند روزي با اين كابوس ها اذيت شد ولي با نوشتن همين كابوس ها و خوابها به صورت يك كتاب برترين و پر فروش ترين رمان ترسناك سال را نوشت ... در طول نوشتن اين رمان هيچ خبري از آليس نبود و آلن هر چه به دنبال او گشت نتوانست او را پيدا كند.او اكنون به آرزوي خود رسيده بود هم معروف شده بود و هم پول نسبتا خوبي را به دست آورده بود ولي مشكل جديدي بعد از ناپديد شدن آليس به وجود آمده بود و آن بيماري انسومنيا (بي خوابي) بود كه گريبان او را گرفته بود.آلن با اينكه امروز معروف و محبوب و پولدار شده بود ولي اين مشكل از مشكلات قبلي براي او سخت تر بود او به كلينيكي در شمال غربي آمريكا براي درمان خود راهي شد بعد از چند مدت او كاملا سلامتي خود را به دست آورد ولي باز آليس آمده بود او در هتلي اقامت مي كند ولي در شب باز هم كابوس ها شروع ميشود. صبح روز بعد با تاكسي به تعميرگاه نزديك خانه خود مي رود (نزديك يعني چند كيلومتر) از او ماشينش را مي گيرد(براي تعمير آنجا گذشاته بود).او اكنون قصد دارد تا به كلبه خود بر گردد و اتفاقات جديدي را كه در كابوس هاي جديد خود مي بيند به صورت داستان بعدي خود در بياورد.در وسط راه رهگذري را سوار مي كند،رهگذر كه آلن را مي شناسد صحبت را با او باز مي كند و در مورد كتاب آلن صحبت مي كند در مورد اينكه چگونه در اول كتاب آلن يك نويسنده كه قصد نوشتن دوم كتاب خود را دارد يك رهگذر را سوار مي كند و رهگذر مي ميرد،رهگذر در مورد اين شروع داستان آلن بحث مي كند ناگهان كمي جلوتر تصادفي اتفاق افتاده است فردي خوني در وسط خيابان است آلن پياده مي شود و به سمت جسد مي رود ولي نه تنها از جسد خبري نبود بلكه انگار داستان آلن در حال واقعيت پيدا كردن است. كاميوني بزرگ به سمت ماشين آلن مي آيد و مسافر را له مي كند و موج حاصل از انفجار آلن را بيهوش مي كند.بعد از بهوش آمدن بقيه داستان در حالت خطي و به صورت فيلمي دنباله دار و طولاني ادامه پيدا مي كند.


  در اينجا او بايد كليد ماشين خود را از تعميركار بگيرد به فلش و حالت بازي توجه كنيد و ماموريت در گوشه اي نوشته شده است.

  در وسط راه آلن يك مسافر را مثل داستاني كه خود نوشته است سوار مي كند.

  در راه نيز بلايي كه در داستان بر سر مسافر مي آيد در واقعيت نيز به چشمان خود مي بيند.


  4.حالت بازي(گيم پلي)
  حالت بازي را مي توان به چندين قسمت تقسيم كرد كه به هريك به صورت مفصل مي پردازيم1.سبك بازي 2.حالت بازي
  1.سبك بازي: بايد گفت سبك بازي حالت خاصي دارد شايد شبيه ترين بازي كه با اين سبك ساخته شده است را بتوان تا حدودي سايلنت هيل ناميد ولي اين بازي با سايلنت هيل تفاوت بسياري دارد كه در موقع خود به آن مي پردازيم. سبك بازي حالتي در عين گستردگي،ترسناكي و همچنين اكشن را نيز در خود دارد و البته به خاطر وسعت بالاي بازي حالتي جستجويي نيز به بازي مي دهد زيرا بازي به قدري بزرگ و البته زيباست كه انجام دهنده بازي را به كنج و كاو در اين دنيا وادار مي كند.پس مي توان گفت اين بازي از چندين سبك بازي به وجود مي آيد و يك نوآوري كاملا عالي را به وجود آورده است.در بعضي صحنه ها شما با قسمت هاي فكري نيز رو به رو مي شويد .كه با اين همه تفاسيل بازي فوق العاده از ظنر سبك را پيش روي شما قرار مي دهد.
  2.حالت:سير سريالي بازي از جالبترين حالت هاي بازي است شما ماموريت خود را به خوبي مي دانيد و بايد با استناد به نقشه ماموريت را انجام دهيد و اين مسئله بسيار جالب است اگر به قسمت داستان بازي برگرديد من به شما مي گويم كه از قسمت رفتن به پيش تعميركار تا آن تصادف در بازي وجود دارد و شما نقش اول را به صورت سوم شخص ايفا مي كنيد و بعد از آن بيدار شدن آلن اتفاقات شروع مي شود، شنيدن صداهاي عجيب، ناپديد شدن مسافر، تاريكي مطلق و ... شما به صورت جالبي انگار سريالي دنباله دار را خود اجرا مي كنيد تا به راز و رمز آن دست يابيد تا آخر خود را از اين كابوسي كه رنگ واقعيت پيدا كرده است نجات بدهيد و يا نتوانيد نجات دهيد!!در مورد كاركرد اسلحه ها و مسائل ديگر در جلوتر بحث مي كنيد.

  5.شهر و محيط اطراف
  محيط شهر گسترده است در جاي جاي شهر افرادي هم زندگي مي كنند. بازي سير شب و روزي دارد و زندگي در نزديك به 100 كيلومتر بازي كه ساخته شده است در جريان است.قسمت هاي مختلفي در اين 100 كيلومتر وجود دارد از درياچه گرفته شده تا دهكده هاي متروكه و راه آهن، جنگل،شهر و اين ها در داستان بازي يك به يك نقش دارند و هر قسمت بازي در قسمتي از اين دنياي 100 كيلومتري اتفاق مي افتد گاهي اوقات به بازي حالت اكشني مي بخشد، گاهي معما و مسئله اي را براي شما مطرح مي كند، و گاهي در يك جنگل تاريك لرزه را بر بدن شما مي اندازد. شهر ها و محيط به خوبي ساخته شده اند و بسته و مكان در جاي مناسب قرار گرفته شده اند براي درست كردن اين محيط از هزاران نقاشي كه توسط نقاشان گروه رمدي كشيده بود ساخته و طراحي شد. در دور شما كوههايي را مي بينيد كه شايد حتي بشود به آنجا هم براي يك گشت (كوهنوردي) رفت كه اين رد نوع خود فوقالعاده است.


  بازي به استناد عكس هاي زيبايي كه از سطح بازي گرفته شده است بنا شده است(در عكس ماشين هايي رو مي بينيد كه هر كدام قابل استفاده هستند).

  نقاشي ها با كيفيت بالا كشيده مي شود و بعد به صورت سه بعدي در مي آيد


  6.ترس واضطراب در تاريكي:
  بازي چون حالت شب و روزي دارد پس بايد گفت ترس را بايد در شب بيشتر حس كرد و سازندگان بازي هم همين را مي خواهند در روز كاري با قلب شما ندارند ولي وقتي كه خورشيد در بازي غروب كند و هوا كم كم تاريك و تاريك تر شود تعداد ضربان قلب شما نيز افزايش مي يابد و اتفاقات شروع مي شود صداهاي عجيب و زوزه ها شروع مي شود. انگار افرادي در لابه لاي برگهاي درختان شما را نگاه مي كنند . ترس از هر سمتي به شما هجوم مي آورد . موجودات عجيبي كه فقط به نور حساسند وارد كار مي شوند.روح ها و اشباح ظاهر مي شوند و بلاي جان آلن قصه و همچنين قلب وقت برگشته ما مي شوند. با تاريك شدن هوا آلن چراغ قوه خود را روشن مي كند ولي چراغ قوه اي كه تنها بخشي از محيط را قادر به روشن كردن است چطور مي تواند شما را از ترس نجات دهد.اگر شما در ماشين باشيد چراغ ماشين به زيبايي تاريكي را مي شكافد ولي ترس و وحشت بيشتر و بيشتر مي شود.ترس با نزديك شدن دشمنان بيشتر مي شود. در قسمت هاي شب كه به حالت اكشني است ترس را حس مي كنيد و نمي توانيد از آن فرار كنيد. صداهايي كه شما را به صورت عجيبي صدا مي كنند.آيا شما مي توانيد از كابوسي كه به آن گرفتار شديد نجات پيدا كنيد؟؟


  7.تجهيزات:
  تجهيزات شما در ابتدا و آن چيزهايي كه اطلاع داريم يك تفنگ و يك چراغ قوه است(حالا در طول بازي هم بسته به سخت تر شدن مراحل و قسمت هاي بازي حتما تفنگ ها و اسلحه هاي جديد را هم بدست مي آوريد ولي هنوز معلوم نيست)خوب اين دو اسلحه كاربردهايي خوبي براي شما دارند شايد سوال اول شما اين باشد كه چراغ قوه چه كاربردي براي شما مي تواند داشته باشد و چرا من به عنوان اسلحه از چراغ قوه استفاده كردم ولي مسئله اينجاست نو آوري در بازي بسيار بالا است همان طور كه در قسمت بالا گفته شد چراغ قوه نيز در شب كاربرد دارد و همچنين صداها و موجودات عجيب نيز در شب ظاهر مي شود پس ارتباطي بين چراغ قوه و موجودات مرموز بازي وجود دارد و آن حساسيت است بله اين موجودات به نور شديد حساسند پس در شب حتي چراغ هاي كنار خيابان هم اگر از كار بيفتند شما خرده نگيريد چون حتما كار همون موجودات ناشناختههست و نبايد تقصير رو گردن كسي ديگه انداخت.پس نور مي تونه اين موجودات رو مشخص و يا نابود كنه كه با مشخص شدن اونها مي تونيد بوسيله تفنگ آنها را نابود كنيد ولي مسئله جالب اينجاست هنوز معلوم نيست اين تفنگ و اين چراغ قوه را چه كسي به آلن داده است زيرا بعد از تصادف و به هوش آمدن آلن اين دو را پيدا كرده است شايد همان آليس مرموز او را به اين دنيا آورده است و اين تجهيزات را در اختيار او گذاشته است ولي هنوز هيچ چيز معلوم نيست.


  8.سيستم آب و هوا
  در بازي هاي كامپيوتري براي اولين بار است كه سيستم روز و شبي منظم وبه اين زيبايي درست شده است كه هر چيزي را در بر مي گيرد حتي وقت گرگ وميش صبح با آن تاريكي مطلق، وقت طلوع خورشيد ،غروب خورشيد و هر چيزي را كه شما فكر مي كنيد در بازي ديده مي شود در اويل صبح در بعضي مناطق جنگلي مه زيبايي به وجود مي آيد . در بعضي روزها هوا ابري است و باران مي بارد ، در بعي روزها هوا طوفاني است كه اين مسئله در نزديكي درياچه موجود در بازي بيشتر خود را نشان مي دهد.هر كدام از اين حالت به صورت اتوماتيك هست و هيچ چيز از قبل تعيين نشده است و تاثير مستقيم در بازي مي گذارد و باعث اتفاقاتي جديد الوقوع مي شود.در كل بايد گفت آسمان به شكلي زيبا براي شما درست شده است تا آن را با تمام زيبايي و در بعضي موارد ترسناكيش را حس كنيد.


  9.تفاوت با بازي سايلنت هيل
  بازي تفاوت هاي بسيار زيادي با بازي سايلنت هيل دارد ولي به بخشي از آن مي پردازيم: اگر ما از گرافيك فوقالعاده بازي بگذريم بهتر است چون گرافيك اين بازي قابل مقايسه با سايلنت هيل نيست (آلن ويك يك سر و گردن بالاتر است)پس با گرافيك يكسان اين دو بازي را مقايسه مي كنيم .. 1.در بازي سايلنت هيل بيشتر بازي فكري است تا اكشن چنانكه اگر از دست دشمنان هم فرار كنيد چيزي را از دست نداده ايد . ولي در آلن ويك بيشتر بازي هول و هوش اكشن مي گذرد2.در سايلنت هيل بيشتر دشمنان آدم هاي كج و كوله اي هستند كه يا سر و دست و پا ندارند و يا به صورت عجيبي درست شده اند ولي هنوز ماهيت موجودات بازي آلن ويك اصلا مشخص نيست3.در بازي سايلنت هيل با گشت و گذار گسترده بايد هدف بعدي خود را پيدا كنيد ولي در آلن ويك با فلشي كه بقل صفحه وجود دارد و نوشته شدن ماموريت شما در هر قسمت كار شما ساده تر و راحتر و بهتر بگويم شيرين تر است.4.وسعت بازي سايلنت هيل را نمي توان حتي با آلن ويك مقايسه كرد در آلن ويك 100 كيلومتر بازي داريم كه به زيبايي درست شده اند.5.حالت آب و هوايي و صبح و شبي در سايلنت هيل وجود ندارد و بيشتر مواقع در شب بازي در جريان است.


  10.گرافيك
  گرافيك بازي را بايد به چندين قسمت تقسيم كرد و هركدام را به صورت جداگانه براي شما توصيف كرد:1.كلي2.نورپردازي 3.فيزيك 4.جزئيات
  1.كلي:گرافيك بازي را به صورت كلي بايد گرافيك آينده ناميد يعني گرافيكي كه بر پايه دايركتيس10 ساخته مي شود و با ويندوز ويستا به اوج خود مي رسد. گرافيكي كه بايد براي اجراي آن سيستم قدرتمندي را داشته باشيد تا بتوانيد بازي را به راحتي انجام دهيد.
  2.نورپردازي:اين بخش يكي از برترين قسمتهاي بازي در بخش گرافيك محسوب مي شود. واقعا نور بسيار زيبا درست شده است و بر محيط پيرامون خود تاثير خود را مي گذارد.وقتي خورشيد در بازي از لابه لاي كوهستان بالا مي آيد انگار همه چيز زنده شده است ،آن چيزهاييكه در تاريكي براي شما ترسناك بوده اند ماهيت اصلي خودشان را به شما نشان مي دهند.سايه ها به واسطه نور و نوع تابش اندازه و مسير متفاوتي را دارند و اگر باد و يا نسيمي هم وزيده شود باعث حركت درختان و در نهايت تكان خوردن سايه آنها مي شود.در روز نور زيبا و دلنشين است و حتي كوچكترين چيزها ي روي زمين را هم در بر ميگيرد.با رفتن روز به سمت بعد از ظهر خورشيد كم كم قصد پنهان شدن دارد و در لا به لاي درختان به پايين ميخزد و ناپديد مي شود با ناپديد شدن خورشيد تاريكي مطلق آغاز مي شود و فقط نورهاي بعضي چراغهاي وسط راه و چراغ قوه و چراغ هاي خانه ها و چراغ ماشينتان است كه روشنايي را به بازي عرضه مي كند. اين بار هر كجا كه شما چراغ قوه خود را بگيريد سايه اي كوچك ايجاد ميشود. همان درختان ساده به موجوداتي ترسناك در تاريكي براي شما مبدل مي شوند .نور چراغ قوه تاريكي را در خود مي بلعد و بخش رو به روي شما را روشن مي سازد. ماشين هم به همين حالت است و فقط چراغ ها هستند كه روشنايي شما را تامين مي كنند.در كل بخش نورپردازي بسيار زيبا و كارآمد درست شده است و نظيري ندارد.
  3.فيزيك:در طول اين زماني كه بازي ساخته شده است بيشترين زمان را صرف ساخت اين قسمت از بازي كرده اند. شركت رمدي مي خواهد تا هيچ مشكلي در اين قسمت از بازي به وجود نيايد چون اين قسمت رابطه مستقيمي با كل بازي دارد مثلا همين در قسمت بالا اگر فيزيك بازي مشكل داشته باشد نمي تواند به اين زيبايي سايه توليد كند . وقتي كه باران شروع به باريدن مي كند و بر روي آسفالت خيابان مي ريزد اون موقع است كه شما به فيزيك فوقالعاده بازي دست پيدا مي كنيد. آب باران به زيبايي روي سطح آسفالت برخورد كرده و متلاشي مي شود.وقتي كه به درختان نگاه مي كنيد اين بار آنها را زنده مي بينيد اين فوقالعاده است و در بازيهاي شبيه به هيچ وجه ديده نشده است .وقتي كه شما صحبت از فيزيك مي كنيد بايد بدانيد فيزيك بازي كاري كرده است كه شما حتي از دور بتوانيد تا 2كيومتر از سطح بازي را ببينيد.فيزيك همه چيز را در برگرفته است تا هيچ مشكلي در هيچ جايي به وجود نيايد.
  4.جزئيات:وقتي كه شما در بازي تخته سنگي را در گوشه خيابان مي بينيد شما متعجب خواهيد شد. تخته سنگ به قدري زيبا و با دقت درست شده است كه شما را به فكر فرو مي برد .علف هاي گوشه و كنار بازي به قدري طبيعي هستند كه شما را وارد طبيعت مي كند.همه چيز به زيبايي و با جزئيات بسيار بالا درست شده است تا شما مشكلي در گرافيك بازي مشاهده نكنيد.  11.صداگذاري
  وقتي در تاريكي صداهايي مي شنويد بايد بدانيد روي تك تك اينها كار شده است ، وقتي ديالوگ ها به زيبايي با دهان گفتگو كننده مچ است .و وقتي در صحنه هاي ترسناك و اكشن موسيقي خاص و در صحنه هاي آرام موسيقي خاص مي شنويد بايد به اين قضيه پي ببريد كه تمام اينها با برنامه ريزي انجام شده است تا شما بتوانيد از حداكثر توانايي هاي بازي استفاده كنيد،اطلاعات بيشتري درمورد اين قسمت نيست پس بايد تا انتشار بازي صبر كنيد.


  12.نتيجه گيري:
  كامپيوتر خود را به سيستم پردازنده: CPU CORE 2(دوهسته اي)وگرافيك جيفورس 7200 و رم حداقل1 گيگ ارتقاء بديد البته اگر مي خواهيد اين بازي را بازي كنيد وگرنه اگر سيستم پايين تري داريد بايد فكر بازي را از سرتان بيرون كنيد در كل بايد تا سال2008 منتظر اين شاهكار بمانيم تا ببينيم كدام يك از اين صحبت هاي بالا رنگ حقيقت پيدا مي كند و كدام فقط شايعه اي بيش نبوده است موفق باشيد


  تاريخ عرضه : 2008 نامعلوم
   

  فایل های ضمیمه:

 2. کوتاه کننده لینک
 3. aiat_gamer

  aiat_gamer کاربر فعال بازیهای کامپیوتری کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏12 جولای 2007
  نوشته ها:
  501
  تشکر شده:
  4
  شاید یکی از دلایلی که من 360 خریدم همین بازی بود...فقط اینکه بیشتر از دو ساله که هنوز تاریخ realese نداره نگران کننده هست
   
avanak عسل طبیعی و گرده گل ایرانی همکاری در فروش