برگزیده های پرشین تولز

septic563

کاربر تازه وارد
امتیاز - 0%
0   0   0
تاریخ عضویت
22 آپریل 2018
نوشته‌ها
3
لایک‌ها
0
سن
35
طراحی و تولید پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی از زمینه های اصلی فعالیت شرکت ناب ار بدو تأسیس بوده است. پکیج تصفیه فاضلاب مجموعه های فلزی پیش ساخته ای هستند که از ظرفیت 10 تا 600 متر مکعب در روز برای مصارف در اجتماعات کوچک نظیر هتلها، بیمارستانها و کارخانه های مختلف صنعتی طراحی و تولید می شوند. این پکیج ها مجموعه کاملی از مخازن مختلف مورد نیاز برای تصفیه فاضلاب نظیر مخزن هوادهی، ته نشینی، هاضم و تصفیه نهایی را به همراه تجهیزات الکترومکانیکال مربوطه نظیر بلوئر، پمپهای انتقال، پمپ تزریق و دیگر تجهیزات مورد نیاز را در قالب یک سیستم واحد با کنترل مرکزی را شامل می شود. شرکت ناب با تکیه بر دانش مهندسی تصفیه فاضلاب و تجربه بیش از یک دهه در طراحی و ساخت این پکیج ها، طراحی و تولید این پکیج ها را متناسب با نیاز کارفرمایان محترم در کارخانه تولید و ساخت به انجام می رساند.

چندین روش متفاوت برای تصفیه در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی وجود دارد که شرکت ناب توانایی تأمین پکیج تصفیه فاضلاب به روشهای ذیل را مطابق با آخرین استاندارهای بین المللی و منطبق بر استاندارد سازمان حفاظت از محیط زیست ایران به شرح ذیل را دارد:

- هوادهی گسترده لجن فعال (EAAS)

- بیو راکتور غشایی (MBR)

- بیو راکتور ناپیوسته متوالی (SBR)

- بیو راکتور بستر متحرک (MBBR)

- بیو راکتور بستر ثابت (IFAS)

طراحی، عملکرد و اجزای پکیج تصفیه فاضلاب
توری های آشغالگیر:
برای جداسازی مواد جامد درشت و جلوگیری از گرفتگی لوله های ارتباطی در ابتدای پکیج تصفیه فاضلاب قرار دارد. و به دو صورت آشغالگیر دستی و آشغالگیر مکانیکی می باشد.

جایگاه متعادل سازی:
در اکثر موارد فاضلاب های ورودی شرایط کیفی متفاوتی دارند. از سویی پکیج تصفیه فاضلاب بهترین عملکرد را زمانی دارد که فاضلاب ورودی از لحاظ کیفی یکسان و ثابت باشد. به همین منظور از مخازنی استفاده می شود که در آن فاضلاب ورودی به ثبات و پایداری می رسد.

سیستم هوادهی:
برای انجام بی نقص واکنش ها در فرایند لجن فعال، به اکسیژن کافی نیاز است که بر عهده مخازن هوادهی می باشد. به طور کلی نقش اصلی سیستم هوادهی تامین اکسیژن مورد نیاز پکیج تصفیه فاضلاب می باشد.

مخزن ته نشین سازی:
فرایندهایی که در سیستم هوادهی رخ می دهد موجب ایجاد توده های بیولوژیکی که توانایی ته نشینی دارد، می شود. مخزن ته نشین سازی توده های ساخته شده را از مسیر فاضلاب دور می کند.

سیستم هاضم لجن:
لجن های فعال ته نشین شده در مرحله قبل می باست وارد سیستم هاضم لجن شوند. دستگاه تصفیه فاضلاب

عملیات گندزدایی:
در این بخش فرایند ضدعفونی یا انجام یکسری از واکنش ها بر روی جریان فاضلاب صورت می گیرد. به منظور نگهداری لجن مازاد تا زمان دفع نهایی آن، یک مخزن برای ذخیره لجن در نظرگرفته شده است

سیستم کنترل:
برای بهره برداری بهتر از پکیج تصفیه فاضلاب یک تابلو فرمان در نظر گرفته شده است که تمام سیتم های الکترومکانیکی را کنترل می نماید.
 

farzadmirlohi

کاربر تازه وارد
امتیاز - 0%
0   0   0
تاریخ عضویت
24 آگوست 2020
نوشته‌ها
4
لایک‌ها
0
سن
36
اگر درست متوجه شده باشم پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی برای صنایع مثل فولاد و نفت و گاز استفاده میشه . پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی برای تصفیه فاضلاب انسانی هست .

طبق تحقیقات انجام شده در انگلیس ، سالانه حدود نیم میلیون تن چربی زائد و نامحلول وارد سیستم فاضلاب شهری می شود. چسبیدن چربی به دیواره های لوله های فاضلاب می تواند منجر به انسداد و گرفتگی لوله ها شود . این نوع از چربی های نامحلول می تواند به تجهیزات تصفیه فاضلاب آسیب می رساند. چربی گیر فایبرگلاس جهت گرفتن چربی و آشغال فاضلاب رستوران کترینگ فست فود می باشد که در مسیر لوله خروجی فاضلاب قرار گرفته است.
شهرداری ها هرساله هزینه های بسیار زیادی را صرف تعویض و تعمیرات لوله های انتقال فاضلاب می کنند. دستگاه چربی گیر می تواند راه مناسبی برای جلوگیری از ورود چربی و انباشت شدن آنها در مجرای ورودی و لوله های انتقال فاضلاب باشد.
سپتیک تانک پلی اتیلن - سپتیک تانک ها از جنس های بتنی ، پلی اتیلنی ، فایبرگلاس می باشند کار سپتیک تانک پلی اتیلن تصفیه میکروبی فاضلاب به کمک فرایندهای ته نشینی T شناورسازی و بیولوژیکی روی آن می باشد و همچنین جلوگیری از کور شدن سوراخ های چاه های جذبی که پذیرنده فاضلاب هستند

 
بالا