برگزیده های پرشین تولز

پیشنهادات، انتقادات و اطلاعیه های بخش هواشناسی

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام.

در این قسمت راجع به مسائل مربوط به این بخش صحبت خواهیم کرد.

با تشکر از همکاری و همراهی همه شما.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
در راستای تخصصی کردن هر چه بیشتر این قسمت، از دو دوست خوب و فعالمون که تاپیک های اختصاصی مباحث مشخص رو زنده و فعال نگه می دارن؛ با انتخابشون به عنوان کاربر فعال قدردانی می کنم: محمد از قم و Amir Mohsen

امیدوارم شاهد فعالیت بهتر و بیشتر این دوستان در این بخش باشیم.

Amir Mohsen

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
12,637
در راستای تخصصی کردن هر چه بیشتر این قسمت، از دو دوست خوب و فعالمون که تاپیک های اختصاصی مباحث مشخص رو زنده و فعال نگه می دارن؛ با انتخابشون به عنوان کاربر فعال قدردانی می کنم: محمد از قم و Amir Mohsen

خانم Amadea عزیز

از اینکه منو قابل دونستین ازتون بسیار سپاسگذار و قدرانم.:)

امیدوارم که بتونم موجبات رضایت خاطر شما دوست عزیز و گرامی و سایر دوستان خوبم رو فراهم کنم:wub:

کدخدا

کاربر فعال فوتبال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,562

بسیار سپاسگزارم.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام.

همکار جدید بخش هواشناسی Amir Mohsen، از این به بعد مسئول رسیدگی به مسائل این بخش خواهند بود. بهشون تبریک میگم، ازشون پیشاپیش ممنونم که قبول زحمت کردند و امیدوارم با ایشون کمال همکاری رو داشته باشید.

Amir Mohsen

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
12,637
با تشکر از زحمات بی دریغ دوست خوب و فعالمون آقای مهرداد شهبازی و در راستای بالابردن سطح علمی مبحث هواشناسی فورم پرشین تولز لقب کاربر فعال به ایشون اعطاء گردید.

انشاء الله که ایشون با پست های بسیار خوبی که در فورم قرار میدن موجبات بالابردن سطح اطلاعات علمی سایر کاربران فوروم را بیشتر از پیش فراهم نمایند

mehrdad_sh

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
52,239
با تشکر از زحمات بی دریغ دوست خوب و فعالمون آقای مهرداد شهبازی و در راستای بالابردن سطح علمی مبحث هواشناسی فورم پرشین تولز لقب کاربر فعال به ایشون اعطاء گردید.

انشاء الله که ایشون با پست های بسیار خوبی که در فورم قرار میدن موجبات بالابردن سطح اطلاعات علمی سایر کاربران فوروم را بیشتر از پیش فراهم نمایند

با تشكر از شما امير محسن جان، سركار خانم آماديا و مديريت محترم فروم

اميدوارم اين فرصتي كه به من داده شده به نحو احسن ازش استفاده كنم و بتونم در جهت بالا بردن سطح علمي فروم هواشناسي قدمي بر دارم.

با تشكر از شما بزرگواران

Amir Mohsen

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
12,637
دوستان عزیز سلام و خسته هم نباشید.

جهت جلوگیری از پراکندگی و انحراف مبحث هواشناسی اقدام به راه اندازی یک بخش ویژه در صفحه اولیه مبحث هواشناسی با عنوان ذیل نمودم:

http://forum.persiantools.com/t226985.html

از کلیه دوستان عزیز خواهشمندم که از این پس هرگونه مطلب جالب و مهمی به غیر از هواشناسی رو در بخش فوق ادامه بدن

اونجا میتونید عکس حیوانات زیبای خونگیتون رو با خیال راحت قرار بدین و از صحبت کردن با هم لذت ببرین ولی حتما به قوانین و موازین فوروم احترام بذارید.

در ضمن با عرض پوزش از همه عزیزان و بزرگوارانم از این پس کلیه کامنت های غیر مرتبط با مسئله هواشناسی در اینجا فورا و بدون هیچ گونه اغماضی پاک خواهد شد.

این قانون جدید فوروم از همین لحظه عملیاتی شد و پست بعضی از عزیزان با عرض پوزش از همشون پاک شد.

جا داره که دوستان عزیزم منو در این امر مهم یاری کنند تا لااقل حق امتیاز این بخش از فوروم از ما سلب نشه که چه بسا در صورت ادامه این پست های غیر مرتبط با مبحث هواشناسی از سوی شما عزیزان مدیران فوروم اقدام به بستن تاپیک یا انتقال اون به بخش گفتگوی آزاد اقدام نمایند.

پس این دست یاری رو که به جهت روشن نگاه داشتن چراغ این بخش به سوی شما عزیزان دراز شده رو بفشارید و با من همراه باشید.

از همتون سپاسگذارم.

Last edited:

maiak

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,316
سلام. امیدوارم خوب و خوش باشید.

هممون به آب و هوا مخصوصا آب و هوای ایران علاقمندیم و علت حضورمون توی این فروم هم همین هست. اما وقتی روزانه میام به این فروم سر بزنم این بحث‌های فلان‌جا گرمسیریه فلان‌جا سردسیریه خیلی وقت‌ و انرژی‌گیر می‌شه و برا که یه مطلب مفید رو آدم پیگیری کنه کلی باید این بحث‌های مسخره رو بخونه تا بتونه به مطالب مفید برسه. خوب شاید دوستانی که به اون بحث‌ها می‌پردازند وقتشون آزاد باشه و دوست داشته باشند هر روز ۱۰ ساعتشون رو برای این بحٍث‌ها بذارند اما خیلی‌های دیگه دوست دارند از وقتی که در این فروم می‌ذارند مفیدتر استفاده کنند. برای مثال بعضی وقتا می‌بینم یک ساعت گذشته و دارم بحثای مسخره که هیچ اساس علمی هم نداره رو می خونم تا بالاخره به بحث‌های خوب فروم برسم. مطمئن هستم شماها هم حتما وقتتون براتون ارزش داره. خلاصه الان راه حلی که به ذهنم رسید این هست که یک مقایسه آماری برای مناطق مختلف کشور انجام بدیم و نتایجش رو در فروم بذاریم هم کار جالبی می‌شه و خیلی‌ها توی اینترنت می‌تونند ازش استفاده کنند و هم شاید بشه امیدوار بود که به این بحث‌ها خاتمه داده بشه. هر چند اون‌هایی که به این بحث‌های بی اساس علاقمند هستند احتمالش هست که دوباره از یه منظر دیگه به بحث بپردازند:hmm: حالا پیشنهادم اینه:

۱- چند معیار که برای مقایسه آب و هوای مناطق مختلف کلیدی هستند رو انتخاب کنیم مثل دمای متوسط روزانه (سالانه - دی‌ماه و تیرماه)، دمای متوسط کمینه، دمای متوسط بیشینه، تعداد روزهایی که دمای کمینه زیر صفر هست، تعداد روزهایی که دمای بیشینه زیر صفر هست، بارندگی سالانه، تعداد روزهای با بارش برف، رطوبت متوسط، رطوبت کمینه و رطوبت بیشینه و همین‌طور مختصات جغرافیایی ایستگاه (طول، عرض و ارتفاع)، زاویه تابش خورشید در زمستان و تابستان و ... این‌ها چیزهایی بود که از نظر من مهم بود اما خوب تصمیم نهایی بر اساس نظر شما.

۲- چند ایستگاه کشور رو که می‌تونن نماینده آب و هوای مناطق مختلف باشند رو انتخاب کنیم (مثلا می‌تونه کلیه مراکز استان‌ها به اضافه چند ایستگاه خاص مثل آبعلی در البرز مرکزی، سیاه‌بیشه و ماسوله در البرز غربی کوهرنگ در زاگرس مرکزی، سمیرم در زاگرس جنوبی، زرینه اوباتو در زاگرس شمالی، سراب در آذربایجان، ایستگاهی در بینالود، لاله‌زار در کوه‌های کرمان، و همین طور چند ایستگاه کویری). در این زمینه هم نظر شما مهمه.

۳- یک دوره زمانی خاص که مطمئن باشیم همه ایستگاه‌های که در مرحله دوم انتخاب شدند آب و هواشون ثبت شدند رو انتخاب کنیم (مثلا ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵).

۴- شاخص‌های مرحله اول رو بین خودمون تقسیم کنیم. مثلا اگر ۱۵ شاخص رو تصمیم گرفتیم و پنج نفر شدیم هر کس ۳ شاخص رو بررسی کنه. هر کسی آمار شاخص‌های محول شده رو برای ایستگاه‌هایی که در مرحله دوم ذکر شدند در بازه زمانی که در مرحله سوم تصمیم گرفته شد رو در بیاره، همه آمارها رو یکی کنیم و مثلا به صورت اکسل یا اچ تی ام ال منتشر کنیم. اگر به صورت اچ تی ام ال باشه خوبیش اینه که می‌شه جوری برای هر شاخص نتایج رو اعلام کرد که بشه بر اساس اون شاخص ایستگاه‌ها رو از کم به زیاد یا زیاد به کم مرتب کرد.

۵- در نهایت می‌شه متوسط جهانی شاخص‌ها رو هم پیدا کرد تا وضع ایران در مقیاس دنیا هم با عدد و رقم سنجیده بشه.

خوب دوستان نظرتون چیه؟ اگر کسی علاقمند بود جواب بده تا وقتی به تعداد کافی رسیدیم این کار رو شروع کنیم. در مورد تک تک موارد ۱ تا ۵ هم نظرتون بگید، ممنون.

mohamad-tehran

Registered User
لایک‌ها
22,762

هممون به آب و هوا مخصوصا آب و هوای ایران علاقمندیم و علت حضورمون توی این فروم هم همین هست. اما وقتی روزانه میام به این فروم سر بزنم این بحث‌های فلان‌جا گرمسیریه فلان‌جا سردسیریه خیلی وقت‌ و انرژی‌گیر می‌شه و برا که یه مطلب مفید رو آدم پیگیری کنه کلی باید این بحث‌های مسخره رو بخونه تا بتونه به مطالب مفید برسه. خوب شاید دوستانی که به اون بحث‌ها می‌پردازند وقتشون آزاد باشه و دوست داشته باشند هر روز ۱۰ ساعتشون رو برای این بحٍث‌ها بذارند اما خیلی‌های دیگه دوست دارند از وقتی که در این فروم می‌ذارند مفیدتر استفاده کنند. برای مثال بعضی وقتا می‌بینم یک ساعت گذشته و دارم بحثای مسخره که هیچ اساس علمی هم نداره رو می خونم تا بالاخره به بحث‌های خوب فروم برسم. مطمئن هستم شماها هم حتما وقتتون براتون ارزش داره. خلاصه الان راه حلی که به ذهنم رسید این هست که یک مقایسه آماری برای مناطق مختلف کشور انجام بدیم و نتایجش رو در فروم بذاریم هم کار جالبی می‌شه و خیلی‌ها توی اینترنت می‌تونند ازش استفاده کنند و هم شاید بشه امیدوار بود که به این بحث‌ها خاتمه داده بشه. هر چند اون‌هایی که به این بحث‌های بی اساس علاقمند هستند احتمالش هست که دوباره از یه منظر دیگه به بحث بپردازند:hmm: حالا پیشنهادم اینه:

۱- چند معیار که برای مقایسه آب و هوای مناطق مختلف کلیدی هستند رو انتخاب کنیم مثل دمای متوسط روزانه (سالانه - دی‌ماه و تیرماه)، دمای متوسط کمینه، دمای متوسط بیشینه، تعداد روزهایی که دمای کمینه زیر صفر هست، تعداد روزهایی که دمای بیشینه زیر صفر هست، بارندگی سالانه، تعداد روزهای با بارش برف، رطوبت متوسط، رطوبت کمینه و رطوبت بیشینه و همین‌طور مختصات جغرافیایی ایستگاه (طول، عرض و ارتفاع)، زاویه تابش خورشید در زمستان و تابستان و ... این‌ها چیزهایی بود که از نظر من مهم بود اما خوب تصمیم نهایی بر اساس نظر شما.

۲- چند ایستگاه کشور رو که می‌تونن نماینده آب و هوای مناطق مختلف باشند رو انتخاب کنیم (مثلا می‌تونه کلیه مراکز استان‌ها به اضافه چند ایستگاه خاص مثل آبعلی در البرز مرکزی، سیاه‌بیشه و ماسوله در البرز غربی کوهرنگ در زاگرس مرکزی، سمیرم در زاگرس جنوبی، زرینه اوباتو در زاگرس شمالی، سراب در آذربایجان، ایستگاهی در بینالود، لاله‌زار در کوه‌های کرمان، و همین طور چند ایستگاه کویری). در این زمینه هم نظر شما مهمه.

۳- یک دوره زمانی خاص که مطمئن باشیم همه ایستگاه‌های که در مرحله دوم انتخاب شدند آب و هواشون ثبت شدند رو انتخاب کنیم (مثلا ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵).

۴- شاخص‌های مرحله اول رو بین خودمون تقسیم کنیم. مثلا اگر ۱۵ شاخص رو تصمیم گرفتیم و پنج نفر شدیم هر کس ۳ شاخص رو بررسی کنه. هر کسی آمار شاخص‌های محول شده رو برای ایستگاه‌هایی که در مرحله دوم ذکر شدند در بازه زمانی که در مرحله سوم تصمیم گرفته شد رو در بیاره، همه آمارها رو یکی کنیم و مثلا به صورت اکسل یا اچ تی ام ال منتشر کنیم. اگر به صورت اچ تی ام ال باشه خوبیش اینه که می‌شه جوری برای هر شاخص نتایج رو اعلام کرد که بشه بر اساس اون شاخص ایستگاه‌ها رو از کم به زیاد یا زیاد به کم مرتب کرد.

۵- در نهایت می‌شه متوسط جهانی شاخص‌ها رو هم پیدا کرد تا وضع ایران در مقیاس دنیا هم با عدد و رقم سنجیده بشه.

خوب دوستان نظرتون چیه؟ اگر کسی علاقمند بود جواب بده تا وقتی به تعداد کافی رسیدیم این کار رو شروع کنیم. در مورد تک تک موارد ۱ تا ۵ هم نظرتون بگید، ممنون.

مایاک عزیز من خودم بار ها این مقایسه ها رو انجام دادم . ولی کسی که نخواد گوش کنه گوش نمیکنه . اگر میخواید بحثای بیهوده آب و هوا کم بشه من این راه ارائه آمار رو انجام دادم ولی نتیجه بخش نبود . مثلا کسی که درجه حرارت رو به عنوان معیار محسوب نمیکنه و میگه آفتاب 35 درجه فلان جا 45 درجه هستش خب بحث فایده نداره .

بعد فکر نکنم کسی کلا خوشش بیاد آمار بگیم و ...

مژگان معمولا بحث در مورد زاگرس و البرز و مطرح میکنه و بقیه چندان تمایلی به مقایسه ندارند .

تا نظر بقیه دوستان چی باشه :)

maiak

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,316
مایاک عزیز من خودم بار ها این مقایسه ها رو انجام دادم . ولی کسی که نخواد گوش کنه گوش نمیکنه . اگر میخواید بحثای بیهوده آب و هوا کم بشه من این راه ارائه آمار رو انجام دادم ولی نتیجه بخش نبود . مثلا کسی که درجه حرارت رو به عنوان معیار محسوب نمیکنه و میگه آفتاب 35 درجه فلان جا 45 درجه هستش خب بحث فایده نداره .

بعد فکر نکنم کسی کلا خوشش بیاد آمار بگیم و ...

مژگان معمولا بحث در مورد زاگرس و البرز و مطرح میکنه و بقیه چندان تمایلی به مقایسه ندارند .

تا نظر بقیه دوستان چی باشه :)

پس تنها راه اینه که وقتی کسی چنین حرفی زد بقیه بی‌توجه رد شن و جواب ندن. آخه هر بار که چنین بحثی مطرح می‌شه تا سه چهار صفحه جواباش ادامه پیدا می‌کنه و بقیه بحثای مفید توشون گم می‌شن:hmm:

saman27

Registered User
لایک‌ها
1,183

والا مایاک جان من هم مشکل شما رو دارم . شب که میام بحثای هوا رو دنبال کنم می بینیم از صبح 50 صفحه جلو رفته و تا بخوام همشو ببینیم 2 ساعت طول میکشه. من کاملا موافقم با نظرت که این مقایسه انجام بشه و دیگه این بحثای شمال و جنوب و غرب و شرق نشه اما به نظرت کاربرای دیگه همکاری میکنن؟؟!!و اصولا آیا این مقایسه درسته؟ من کلا با مقایسه مخالفم چون شرایط یکی نیست شهری مثه مشهد یا شیراز که با این وسعت و تنوع اب و هوایی فقط یک ایستگاه داره با شهری که 4 تا ایستگاه داره میشه مقایسه کرد؟ بنابراین از اصل این مقایسه مشکل داره. اما اگه این مقایسه باعث بشه دیگه این بحثا نشه، با کمال میل موافقم.

mohamad-tehran

Registered User
لایک‌ها
22,762
پس تنها راه اینه که وقتی کسی چنین حرفی زد بقیه بی‌توجه رد شن و جواب ندن. آخه هر بار که چنین بحثی مطرح می‌شه تا سه چهار صفحه جواباش ادامه پیدا می‌کنه و بقیه بحثای مفید توشون گم می‌شن:hmm:

مایاک هر کسی که سوال داشت آمارش رو ارائه میدیم . برای اون 2 منطقه مورد نظر

آخه من میدونم که با مطرح کردن آمار این بحثا تموم نمیشه . کسی که از جایی بدش بیاد با هزار تا آمار هم نظرش عوض نمیشه

نمیدونم منظورم و میرسونم یا نه ؟!

maiak

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,316
والا مایاک جان من هم مشکل شما رو دارم . شب که میام بحثای هوا رو دنبال کنم می بینیم از صبح 50 صفحه جلو رفته و تا بخوام همشو ببینیم 2 ساعت طول میکشه. من کاملا موافقم با نظرت که این مقایسه انجام بشه و دیگه این بحثای شمال و جنوب و غرب و شرق نشه اما به نظرت کاربرای دیگه همکاری میکنن؟؟!!و اصولا آیا این مقایسه درسته؟ من کلا با مقایسه مخالفم چون شرایط یکی نیست شهری مثه مشهد یا شیراز که با این وسعت و تنوع اب و هوایی فقط یک ایستگاه داره با شهری که 4 تا ایستگاه داره میشه مقایسه کرد؟ بنابراین از اصل این مقایسه مشکل داره. اما اگه این مقایسه باعث بشه دیگه این بحثا نشه، با کمال میل موافقم.

مایاک هر کسی که سوال داشت آمارش رو ارائه میدیم . برای اون 2 منطقه مورد نظر

آخه من میدونم که با مطرح کردن آمار این بحثا تموم نمیشه . کسی که از جایی بدش بیاد با هزار تا آمار هم نظرش عوض نمیشه

نمیدونم منظورم و میرسونم یا نه ؟!

خوب سامان این‌هایی که گفتی نواقص مقایسه‌ای هست که انجام می‌شه اما به هر حال باز تا حدودی بیانگر آب و هوای مناطق مختلف هست. ولی به قول محمد سوال اینجاست که آیا این مقایسه باعث تموم شدن این بحث‌ها می‌شه؟ که هممون حدسمون این هست که نه! اما اگه به نظرتون این کار کاربرد دیگه‌ای هم داره من پایه هستم که انجامش بدیم. شاید کاربرد عملی خاصی نداشته باشه اما به نظر جالب می‌رسه و باعث می‌شه کسی که مثلا توی ارومیه زندگی می‌کنه تصورش راجع به هوای کرمان واقعی‌تر بشه. سایت‌هایی مثل ودر دات کام هم امکان مقایسه آمار آب و هوای شهرهای مختلف دنیا رو گذاشتند که البته خیلی شاخص‌هاش محدوده.

mohamad-tehran

Registered User
لایک‌ها
22,762
خوب سامان این‌هایی که گفتی نواقص مقایسه‌ای هست که انجام می‌شه اما به هر حال باز تا حدودی بیانگر آب و هوای مناطق مختلف هست. ولی به قول محمد سوال اینجاست که آیا این مقایسه باعث تموم شدن این بحث‌ها می‌شه؟ که هممون حدسمون این هست که نه! اما اگه به نظرتون این کار کاربرد دیگه‌ای هم داره من پایه هستم که انجامش بدیم. شاید کاربرد عملی خاصی نداشته باشه اما به نظر جالب می‌رسه و باعث می‌شه کسی که مثلا توی ارومیه زندگی می‌کنه تصورش راجع به هوای کرمان واقعی‌تر بشه. سایت‌هایی مثل ودر دات کام هم امکان مقایسه آمار آب و هوای شهرهای مختلف دنیا رو گذاشتند که البته خیلی شاخص‌هاش محدوده.

والا دادن اطلاعات آماری که فی نفسه کار جالبی هستش و من مشکلی ندارم . ولی اگر هدفتون اینه که کاربر یا کاربران مورد نظر دست از مقایسه بردارند با جرات میگم فایده ای نداره .

خب اگر میخواید آمار بدید به نظرم این موارد ذکر شود .

1 - میانگین دمای بیشینه بهار - میانگین دمای کمینه بهار

2 - میانگین دمای بیشینه تابستان - میانگین دمای کمینه تابستان

3 - میانگین دمای بیشینه پاییز - میانگین دمای کمینه پاییز

4 - میانگین دمای بیشینه زمستان - میانگین دمای کمینه زمستان

5 - میانگین بارش بهار

6 - میانگین بارش تابستان

7 - میانگین بارش پاییز

8 - میانگین بارش زمستان

9 - مجموع بارش سالانه

10 - تعداد روز های همراه با بارش برف سالانه

12 - مجموع ساعات آفتابی سال

13 - تعداد روز های یخبندان سالانه

maiak

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,316
والا دادن اطلاعات آماری که فی نفسه کار جالبی هستش و من مشکلی ندارم . ولی اگر هدفتون اینه که کاربر یا کاربران مورد نظر دست از مقایسه بردارند با جرات میگم فایده ای نداره .

خب اگر میخواید آمار بدید به نظرم این موارد ذکر شود .

1 - میانگین دمای بیشینه بهار - میانگین دمای کمینه بهار

2 - میانگین دمای بیشینه تابستان - میانگین دمای کمینه تابستان

3 - میانگین دمای بیشینه پاییز - میانگین دمای کمینه پاییز

4 - میانگین دمای بیشینه زمستان - میانگین دمای کمینه زمستان

5 - میانگین بارش بهار

6 - میانگین بارش تابستان

7 - میانگین بارش پاییز

8 - میانگین بارش زمستان

9 - مجموع بارش سالانه

10 - تعداد روز های همراه با بارش برف سالانه

12 - مجموع ساعات آفتابی سال

13 - تعداد روز های یخبندان سالانه

مرسی از نظرت. حالا باید دید نظر سایرین چی هست. اگه چند داوطلب پیدا کردیم شروع می‌کنیم و مواردی که گفتی رو در نظر می‌گیریم;)

saman27

Registered User
لایک‌ها
1,183
من با مقایسه با این نواقص مشکلی ندارم اما همین الان اگه بخوایم یه شهرو با تهران مقایسه کنیم میدونی چه اتفاقی می افته؟ اولین مساله ای که به وجود بیاد اینه که دوستان میگن تهران یعنی اقدسیه و خیلی اگه حال بدن میگن اقدسیه و ژئوفیزیک دیگه اون 4 تا ایستگاه دیگه ی فرودگاه مهراباد و چیتگر و فرودگاه امامو و دوشان تپه رو بی خیال میشن . از طرفه دیگه تبریز و ....همین عامل باعث به وجود اومدن یک بحثه مفصل میشه. یک سری همین اتفاق افتاد و من و چند تا از کاربرای دیگه به عنوان پیشنهاد گفتیم با توجه به اینکه اکثر شهرها ایستگاشون تو فرودگاست . ایستگاه فرودگاه به عنوان مبنا انتخاب بشه و بدون هیچ قصد و غرضی هم این پیشنهادو دادم اما دیگه نمیدونی چه بحثی در گرفت که اخر دیگه من خودم بیخیال شدم و گفتم دیگه این بحثو ادامه نمیدم چون واقعا بی فایده بود. میدونید معضلات اینجوری خیلی زیاده.

mohamad-tehran

Registered User
لایک‌ها
22,762
من با مقایسه با این نواقص مشکلی ندارم اما همین الان اگه بخوایم یه شهرو با تهران مقایسه کنیم میدونی چه اتفاقی می افته؟ اولین مساله ای که به وجود بیاد اینه که دوستان میگن تهران یعنی اقدسیه و خیلی اگه حال بدن میگن اقدسیه و ژئوفیزیک دیگه اون 4 تا ایستگاه دیگه ی فرودگاه مهراباد و چیتگر و فرودگاه امامو و دوشان تپه رو بی خیال میشن . از طرفه دیگه تبریز و ....همین عامل باعث به وجود اومدن یک بحثه مفصل میشه. یک سری همین اتفاق افتاد و من و چند تا از کاربرای دیگه به عنوان پیشنهاد گفتیم با توجه به اینکه اکثر شهرها ایستگاشون تو فرودگاست . ایستگاه فرودگاه به عنوان مبنا انتخاب بشه و بدون هیچ قصد و غرضی هم این پیشنهادو دادم اما دیگه نمیدونی چه بحثی در گرفت که اخر دیگه من خودم بیخیال شدم و گفتم دیگه این بحثو ادامه نمیدم چون وافعا بی فایده بود. میدونید معضلات اینجوری خیلی زیاده.

من معمولا وقتی میخوام دما و ... بگم اقدسیه و مهراباد و میگم .

Amir Mohsen

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
12,637
دوست خوب و عزیزم مایاک جان

پیشنهاد خوبتون رو خوندم و نشان از فهم و درک بالای شما دوست عزیزم داره.

درسته ما در اینجا 2 راهکار مهم داریم :
1- ارائه آمار و ارقامی که بتونه فرد خاطی رو مجاب کنه
2- بی اهمیت تلقی کردن و پاسخ ندادن به کامنت های بی ارزش از این دست افراد

بنظرم من هر دو راهکار بسیار موثر بنظر میرسه از این بابت که راهکار اول باعث جمع آوری اطلاعات خوبی میشه که میتونه مرجع آماری مناسبی برای کلیه کاربران عزیز بشه و راهکار دوم هم باعث میشه که شخص خاطی دو راه حل بیشتر نداشته باشه یا خودش رو اصلاح کنه و یا در صورت ادامه روند موجود باهمراهی سایر دوستان عزیز در صورت پاسخ نگرفتن از سایر کاربران فورم بصورت اتوماتیک وار از مبحث حذف بشه .

Amir Mohsen

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
12,637
مایاک جان

حالا اگه که با سایر دوستان به این جمع بندی رسیدید که وجود یک بخش مجزا واسه ارائه آمار و ارقام مورد نظر ضروری بنظر میرسه حتما با ایجاد یک تاپیک مجزا در صفحه اول فوروم این مهم رو خودتون عملی کنید .

با سپاس

بالا