برگزیده های پرشین تولز

پیشنهاد تاپ مشارکت

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
عرض ارادت مجدد

اینکه از حرفهای تئوری شروع کنیم تا به عمل برسیم بدیهیه، اما اینکه بدیهیات رو تکرار کنیم، رسیدن به مرحله ی عمل رو عقب میندازه...

شاعرانه نیست، به نظرم همین طرز فکر کمک میکنه تا زندگی آروم و فکر فعالی داشته باشید.. خیلی هم خوبه.
اما شما که متاهل و درگیر زندگی هستید، به خوبی میدونید، که اینکار رو در وقت فراغت یا بدون نیاز مالی باید انجام داد! .. اما در صورتی که به عنوان هدف اصلی شما محسوب بشه، تضمینها و اطلاعات جنبی و برنامه ریزی، مقدم بر کسب تجربه هستند.

..

از نشستن \\\"باطل\\\" که به ظاهر بهتره!... اما برا اینکه نشستن به بطالت نگذره، میتونید شروع به طراحی یک طرح تجاری کنید.
مثال هم کاملا واقعی بود، اما صبر کنید تا ببینیم بحثها به کجا میرسه

چند تا از دامینهای معرفی شده در لیست ایشون هم واجد این شرایط هستند. اما با سرمایه گذاری و ایده پردازی، کار به شروع میرسه و حداقل نیاز به کار مداوم رو هم باید بهش اضافه کنید. این نیاز توی وب به هیچ وجه کمتر نمیشه.

سلام مجدد

اينكه ما در اينجا فقط حرفهاي تئوري ميزنيم كه بديهيه دوست من! اما اميدواريم كه از تويه اين حرفهاي تئوري يه روز(شايد همين امروز شايد هم 10 سال ديگه) يه طرح قابل اجراي همه پسند دربياد كه با كمك هم عمليش كنيم... ميدونم يه كم شاعرانه‌ست ولي طرز فكر من اينه كه تو اين مسير اگه نتيجه‌ي ايده‌آل هم به دست نياد حداقل تجربه بدست مياد!

شاعر در همين زمينه مي‌فرمايد:
به راه باديه رفتن---------------- به(beh) از نشستن باطل!

در مورد اون مثالت هم اگه واقعي بود من صد در صد پايه‌ام!(البته بعد از شنيدن شرط و شروط و تحليل خودم!)
;)
ياحق

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام مجددتر

قبل از هر چيز خدمتت عرض كنم كه اگه تو اين تاپيكها دنبال پاكارها يا دنبال‌كننده‌هايي مثل من و ew ميگردي بايد بگم كه گشتم نبود نگرد نيست!;)
بحث تئوري و عملي و غيره رو هم ديگه بي‌خيال،;) ظاهرا بعد از مدتها يه نفر مشتاق عمل با وقت و ايده پيدا كرديم...
پس حالا كه اينطوره بذار يه كم موقعيت رو حلاجي كنيم.
ابتدا يه توضيح شخصي:
به نظر من براي شروع يه فعاليت همونطور كه خودت هم اشاره كردي به اين فاكتورها نيازه(سعي ميكنم به زعم خودم با اولويت ذكر كنم):
1- طرح خوب
2- برنامه‌ريزي و تدوين استراتژي
3- سرمايه‌گذاري
4- اجرا

خوب طرح خوب رو سعي داريم ان‌شاءالله از دل اين تاپيكها در بياريم.
براي برنامه‌ريزي و اين حرفها هم اول بايد پاكارها معلوم بشن...

باز هم به نظر من پاكارها بايد چند ويژگي داشته باشن(به نسبتهاي مختلف البته):
1- وقت
2- سرمايه
3- تخصص
البته مسائلي مثل روحيه شراكت و حسن ظن و سعه صدر هم در كنار اينها هستند كه كاملا شخصين.

از خودم شروع ميكنم:
خوب من از نظر وقت فعلا كه كارمند اداره هستم، ولي كارم خيلي سبكه! اين بدين معنيه كه كار غير حظوري و مجازي ميتونم انجام بدم... اما به شدت مشتاقم و البته دارم نهايت تلاشم رو هم ميكنم كه با يه طرح خوب هر چه زودتر بيام بيرون! پس فعلا مجازي و يا از ساعت 5 بعدازظهر به بعد ولي در صورت ايده‌آل تمام وقت هستم!

از نظر سرمايه هم بايد بگم كه در برابر شما كه اوتم ولي باز هم بگم كه در صورت وجود يه طرح خوب كه از اجراش يه مدت معقولي گذشته باشه حاضرم خونم رو بفروشم و حدودا يه 50-60 ميليونيش رو سرمايه‌گذاري كنم.
البته من يه دفتر تو خيابون حافظ پايين‌تر از جمهوري دارم(از پدرم اجاره كردم) كه ميتونم اگه لازم بشه برا كار شركت بذارمش!(خلاصه زيره رو به كرمون مي‌برم!:blush:)

از نظر تخصص هم تو محيط IT يه تخصصكي دارم كه بعضي كارها رو راه بندازه(در صورت نياز!)

شرمنده‌ام بيشتر از اين براي ارائه ندارم...

فعلا يا حق!

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
پنجاه شصت ميليون كارمنده اداره ؟!

بابا رخصت پهلوان - چه خبره ! - مگه ميخواهي چه كار كني كه اينهمه سرمايه ريختي !

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
پنجاه شصت ميليون كارمنده اداره ؟!

بابا رخصت پهلوان - چه خبره ! - مگه ميخواهي چه كار كني كه اينهمه سرمايه ريختي !

بابا گفتم خونم(خونم=خونه‌ام) رو مي‌فروشم! درست بخون تو رو خدا...

ما انگشت كوچيكه‌ي وايمكس كارا هم نميشيم!;)

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
ارزش نداره براي وب خونه ات رو بفروشي (آخه تو ايران زندگي ميكني - اينجا كه لاس وگاس نيست)
اگر ميخواهي خونت رو بفروشي پس من بهت توصيه ميكنم اصلا نفروشي چون خونه هر روز ميره روش !
ولي اگر جاي ديگري هم پول داشتي و زياد بود تو وب نزار چون ريسك پذيري وب بالاست !
توي وب بايد بتوني با كم ترين هزينه كارت رو راه بندازي (چون حقيقتا شما اگر بخواهيد يك سايت مثل يوتيوب هم بسازيد با هيچ هزينه اي ميتونيد بسازيد ! )
مگر اينكه قصد فروشگاه زدن رو داشته باشي كه اون هم سرمايه آنچناني نميخواهد ... ؟!؟!

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ترین!

افراد زیادی توی همین بخش هستند .. اینجا بخش وبمسترهاست و حداقل اینه که همگی اهل کار توی وب هستند! حالا با هدف درآمد یا غیر اون ...
از طرف دیگه، همگی با دید HomeBased وارد بیزنس شدند و اکثراً به همین شکل ادامه میدن
پس اگه منظورتون پاکار برای وب باشه، اینجا زیاده!

اینی که پیدا کردین، نشون ما هم بدین!
..
4 مورد اول، هنوز معلق هستند.
اما در مورد اون 3 گزینه، یک 4 هم اضافه می کنم... 4. تفکر

..
در مورد خودتون رو که من از قبل می دونستم ، ولی یه چیز دیگه رو هم که میدونم، اضافه می کنم تا کسی فکر نکنه که خدای نکرده، همینجوری یه رقم گفتید!
شما سابقه ی فعالیت و شراکت رو داشتید و از ریسک سرمایه و خطرات دیگه هم مطلعید و به این راحتی که حرفش رو زدید، در عمل حاضر نیستید پول رو راحت و بی محاسبه و قرار داد و ... وارد کنید ! (;

............................

در مورد این میزان سرمایه که توی ذهن دارید، با خیلی از صحبتای دوستمون هم عقیده هستم. و اینکه توی ایران، فروشگاه، در حال حاضر کمترین ریسک رو توی وب داره.
و برای جلب اعتماد بیشتر خریدار، داشتن یک آدرس واقعی و جایی شبیه دفتر یا مغازه، در شروع و برای فرهنگ سازی، خیلی مفید هست.

اما در مورد آیندش، کمی نظر متفاوت دارم.
همونطور که جای دیگه هم گفته بودم، شاید از معدود مزیتهای کشوری مثل ما، اینه که با نگاه به کشورهای پیشرفته، میتونیم آینده ی خودمون رو پیش بینی و شبیه سازی کنیم!
درسته که ثبات مدیریت در ایران کم هست، اما بالاخره افتان و خیزان، رو به جلو حرکت می کنیم...
وب بهترین محل برای این پیش بینی هست...
پس داشتن سایت قوی و پر مخاطب و قابل اطمینان در ایران، برای آینده، بهترین سرمایه گذاری محسوب میشه.

البته خیلی از مثالهایی که زده بودید، همراه با واردات هست. این با اون بخش عقایدتون در مورد جلوگیری از خروج ارز، منافات نداره ؟؟!

سلام مجددتر

قبل از هر چيز خدمتت عرض كنم كه اگه تو اين تاپيكها دنبال پاكارها يا دنبال‌كننده‌هايي مثل من و ew ميگردي بايد بگم كه گشتم نبود نگرد نيست!;)
بحث تئوري و عملي و غيره رو هم ديگه بي‌خيال،;) ظاهرا بعد از مدتها يه نفر مشتاق عمل با وقت و ايده پيدا كرديم...
پس حالا كه اينطوره بذار يه كم موقعيت رو حلاجي كنيم.
ابتدا يه توضيح شخصي:
به نظر من براي شروع يه فعاليت همونطور كه خودت هم اشاره كردي به اين فاكتورها نيازه(سعي ميكنم به زعم خودم با اولويت ذكر كنم):
1- طرح خوب
2- برنامه‌ريزي و تدوين استراتژي
3- سرمايه‌گذاري
4- اجرا

خوب طرح خوب رو سعي داريم ان‌شاءالله از دل اين تاپيكها در بياريم.
براي برنامه‌ريزي و اين حرفها هم اول بايد پاكارها معلوم بشن...

باز هم به نظر من پاكارها بايد چند ويژگي داشته باشن(به نسبتهاي مختلف البته):
1- وقت
2- سرمايه
3- تخصص
البته مسائلي مثل روحيه شراكت و حسن ظن و سعه صدر هم در كنار اينها هستند كه كاملا شخصين.

از خودم شروع ميكنم:
خوب من از نظر وقت فعلا كه كارمند اداره هستم، ولي كارم خيلي سبكه! اين بدين معنيه كه كار غير حظوري و مجازي ميتونم انجام بدم... اما به شدت مشتاقم و البته دارم نهايت تلاشم رو هم ميكنم كه با يه طرح خوب هر چه زودتر بيام بيرون! پس فعلا مجازي و يا از ساعت 5 بعدازظهر به بعد ولي در صورت ايده‌آل تمام وقت هستم!

از نظر سرمايه هم بايد بگم كه در برابر شما كه اوتم ولي باز هم بگم كه در صورت وجود يه طرح خوب كه از اجراش يه مدت معقولي گذشته باشه حاضرم خونم رو بفروشم و حدودا يه 50-60 ميليونيش رو سرمايه‌گذاري كنم.
البته من يه دفتر تو خيابون حافظ پايين‌تر از جمهوري دارم(از پدرم اجاره كردم) كه ميتونم اگه لازم بشه برا كار شركت بذارمش!(خلاصه زيره رو به كرمون مي‌برم!:blush:)

از نظر تخصص هم تو محيط IT يه تخصصكي دارم كه بعضي كارها رو راه بندازه(در صورت نياز!)

شرمنده‌ام بيشتر از اين براي ارائه ندارم...

فعلا يا حق!

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته

آقا من يه اشتباه كردم اونم اينه كه تفكراتم رو كه راجع به يه طرح كلي بود تو اين تاپيك مطرح كردم*. بابا ديگه بعد از اين سن بچه كلاغي كه ازم گذشته ميدونم كه هيچ احمقي خونه‌ش رو براي وب نميفروشه!:blink::wacko::blink:

*طبق همون مطلبي كه تو آخرين پستم تو قسمت شراكت گفتم كه بيايم اينجا بحث كنيم چون صفحاتش كمتره و احتمال بازديدش از طرف ديگران بالا ميره!

ما راجع به طرحهاي كلي مثل كارهاي توليدي و كشاورزي و معدني تو پستهاي قبلي بحث كرديم، آقا هايپر كه اون پستها رو خونده از كم و كيفش خبر داره، من منظورم راجع به سرمايه‌گذاري تو يه همچين طرحهايي بود كه كمِ كم بالاي 100ميليون سرمايه‌ مي‌خواد و 50-60 ميليون حدوداً از نصفش هم كمتره. تازه من گفتم وقتي اين كار رو ميكنم كه پروژه از مرحله اجراش هم گذشته باشه و نزديك به ثبات باشه...

از اين به بعد هم براي جلوگيري از اين اشتباهات ادامه بحثهاي كلي رو تو همون قسمت شراكت يا كشاورزي مطرح ميكنم.

راجع به كار وب من تا الان فقط با آقا احسان وارد بحث شدم، نه اينكه بگم با كس ديگه‌اي نمي‌خوام بحث كنم ها!(اين ديگه از معايب آفلاين نويسيه كه بعضي اوقات برداشتها اشتباه از آب درمياد)

بگذريم...

به آقا هايپر(ديگه مينويسم كه اشتباه نشه);)
راجع به اون يه نفر كه شما هنوز پيداش نكردي:eek: با اين تفاسير من هم متوجه شدم كه پيداش نكردم و احتمالا خوابنما شدم:wacko:

بقيه فرمايشاتتون هم كه راجع به وب بود و من هم در بالا موضعم رو مشخص كردم.

پس فعلا يا حق

Last edited:

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همگی

اول به آقای هایپرماتریس بگم که منظور من از Grandiosity .....بود (همه چیزو که نمیشه گفت:D) ، یه بار از اول تاپیکو بخون ;)

و اما ایده من : از نظر من (گفتم از نظر من ، اول بخونید بعدا بزنید :() زدن سایت به قصد گرفتن تبلیغ و... وقت تلف کردنه. من سایتی داشتم در زمینه الکترونیک که اگر نام ببرمش ، قطعا تمام مهندسین الکترونیک ایرانی و تا حدودی خارجی یکبار بهش سر زدن ، تقریبا مرجع شده بود . ولی در بهترین موقع درامد تبلیغاتش حدود 200-300 دلار بود.(همون موقع فروشش در حد 600-900 دلار یا کمی بیشتر و کمتر بود)
در مورد سایت فروش هم ، تکفروشی و خرده فروشی که وقت گیره و به صرفه نیست،لا اقل برای یک شرکت(ما تکفروشی رو در سایت شرکت خودمون تعطیل کردیم ، چون درامدش به دردسرش نمی ارزید) . عمده فروشی هم که بیشتر روابط میخواد تا سایت.

ایده من این بود که یه سری سایت با موضوعات خاص ایجاد بشه و با روابط به سازمانهای دولتی فروخته بشه:blush:

بقیه اش رو نمیگم:D

exactly! it was my idea too, I swear to god!​
آقا من الان كارم وب‌سايت زدن برا دولته آدرسهاش هم اگه خواستي بهت pm ميزنم اگه رابطه داري سفارش بده حله!

Last edited:

ehsanlotfy

Registered User
لایک‌ها
0
خلاصه و كلا نظر من راجع به سايت و پول در آوردن از آن.
آري شود و ليك به خون جيگر شود.
و شده است و مي شناسم.
ولي به خون جيگر !

Last edited:

ehsanlotfy

Registered User
لایک‌ها
0
اين ديگه نياز به صحبت داره
اي دي من هست همينه
ممنون

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه خصوصا دورزنها:D!

آقا من بعيد ميدونم كه يه وب‌سايت تو ايران در حال حاظر 170-180 ميليون تومن قرارداد بسته بشه، اگر هم بشه ديگه بهش وب‌سايت نميگن، ميشه يه Application Program كه تحت شبكه اينترانت و اينترنت(وب‌سايت) كار كنه و يكي از معظلات اساسي يه ارگان رو هم به نحو شايسته‌اي حل كنه! توي اداره‌ ما هم اين قراردادها رو هم با مشاورين گريد يك يا نهايت دو مي‌بندن! حالا تو باز چه شامورتي‌ بازييي مي‌خواي دربياري(مثل منبع تغذيه 2x2x1) خدا عالمه:f34r:.

بابا داشew ما ديگه بعد از اين سن بچه كلاغيمون فرق وب‌سايت 200-300 تومني رو با يه وب‌سايت كه با رابطه به اداره مي‌فروشن رو نميدونيم؟...(اصلا من ديگه قهرم!:blink:)
يه pmهم برات گذاشتم! (در راستاي دور زدن نيستها!)

فعلا يا حق!

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام عليكم

آقا متشكرم كه از هيسيت ما الكترونيكي‌ها ثيانط ميكني!:blink:

ناقلا تو كه گفتي كه خودم ساختم كه! اي شيطون من مطمئن بودم كه امكان نداره بشه تو همچين ابعادي منبع تغذيه رو ساخت، عمرا نميشه، بي‌خود خالي هم نبند كه ميتوني تو نميتوني من شك ندارم.:f34r:

حالا اگه ميزون تهييج شدي يه نمونه بساز بفرست شركت ببينيم چطوري ساختي!:evil:

pm رو هم كه حتما ديدي!

فعلا يا حق!

Mr.solution

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از کاربر ایرانی نمی توانید کسب در آمد کنید چون کریدیت کارت ندارند

و قوانین قضایی در این زمینه وجود ندارد

Last edited:

Mr.solution

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دامنه های ir

[/SIZE][/B]=================
gol.ir
abi.ir
tar.ir
haraj.ir
1001.ir
room.ir
niki.ir
cup.ir
newspaper.ir
eyiran.ir
bazari.ir
=============
دامنه های .
com

=============
topiran.com
mahnameh.com
gahnameh.com
irancomic.com
iranmsn.com
foriran.com
iranapple.com
takiran.com
iranhi.com
iranonly.com
buyiran.com
iraneveryday.com
iranblogs.com
blogestan.com
iranaks.com
tanziran.com
iranfashions.com
iranjournals.com
iranhobby.com
iranmonthly.com
iranpresent.com
tehransima.com

تمام این دامنه ها یا پسوند .ir دارند یا کلمه فارسی هستند یا نام Iran در آنها ذکر شده است
پس بعید است که بتوانید سرویس به غیر از ایرانی ها برای دامین ها راه بیاندازید

علاوه بر آن با توجه به اینکه هیچ کدام از این دامنه های .com از کلمات رند و تکی ساخته نشده اند پس خوده اسم دامین دارای ارزش نمی باشد چون هزاران ترکیب دیگر مثل این دامین ها آزاد هست

در ایران به خاطره تحریم یک شرکت نمی تواند مالک یک دامین باشد و آن توسط شخص ثالث تهیه می شود
و از نظر قانونی شخصی که هزینه دامین را به شرکت اصلی ثبت کننده آن پرداخت کرده است مالک حقیقی آن محسوب می شود که آنهم از مشخصات کریدیت کارت یا حساب بانکی تعیین می شود
علاوه بر آن هیچ کدام از این دامین ها را نمی شود Trade mark کرد

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه

من فكر ميكنم عدم اطمينان به وب سايت (كه نه پدرش معلومه نه مادرش) مهمتر از نداشتن كرديت كارت و دامين مناسبه، ضمن اينكه امكان پرداخت آنلاين به صورت كژدار و مريض تو وب‌سايتها وجود داره و يه دامين مثل مجيدآنلاين مياد با كار زياد معروف هم ميشه فروشگاهش هم راه ميندازه!
من فكر ميكنم فروش جنس تقلبي و عدم تضمين كيفيت و كلاهبرداري و... مانع كار فروشگاههاي الكترونيكي تو ايرانه...
البته من فكر ميكنم حل ميشه يعني چاره‌اي غير از حل شدن نداره! شايد تا 5-6 سال آينده بهتر بشه... ان‌شاءالله

و اما ew:
آقا تو نميتوني ما رو جلويه چند تا دشمن:medieval: (كامپيوتريها) ضايع نكني؟ گيرم كه من حواس پرتم، تو چرا سياه‌نمايي ميكني؟ تو بايد بگي حواس‌پرتيت تقصير اين كامپيوتريهاي جهان‌خواره!!!:blink:
pm چي شد پس؟!

فعلا يا حق!

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان

PS: اَي دل غافل دو روزه برات pm گذاشتم (در جواب آخرين pmت كه توش خاطره تعريف كردي) هي ميگم چرا جواب نميده الان رفتم ديدم اصلا چيزي ارسال نشده حتي تو sent messageم هم نبود!!!:wacko:
خلاصه دوباره نشستم عرق ريختم و تايپش كرم، اگه نيومده بود بگو كه خودم رو دار بزنم!

Mr.solution

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

اول بگم تا یادم نرفته :D ( آخه منهم حواسم پرته ، ولی نه به اندازه شما:D) : مگه pm منو نگرفتی؟ یه pm دادم قبل از اون پست بالاییم (توی پستم بهش اشاره کردم) که هم قضیه سایت رو توضیح داده بودم ، هم در مورد پروژه ای که میخواستید ، صحبت کرده بودم. یه بار دیگه چک کن شاید گرفته باشی. من دیگه حال ندارم اینهمه رو از اول تایپ کنم:(:wacko:

و اما در مورد صحبتهای دوستمون Mr.solution : مبحث خیلی گسترده است و به این آسونی نمیشه در مورد موفقیت یا عدم موفقیت یه سایت با توجه به شرایط ایران اظهار نظر کرد. من در مورد فروش به مشتری خارجی ، خودم موفق بودم چه به عنوان ایرانی ساکن ایران و چه به عنوان ایرانی ساکن خارج از ایران. در مورد فروش به ایرانی هم که توی همین فرام می بینید ، با وجود کلاهبرداریها و... کار زیاد سختی نیست. یه خرده اعتماد سازی:D میخواد به همراه قیمت پایینتر از بازار (یعنی خرده دلالی احتمالا جواب نمیده ، چون خریدار در مقابل ریسک خرید اینترنتی ، قیمت پایینی میخواد). قوانین هم به مرور به وجود میان. چه از جانب دولت و چه از جانب خود مردم ( خود درمانی!:D ، یعنی مثلا در فرام افراد از کسی خرید میکنن که چند نفر قبلا تاییدش کردن. این خودش یه جور قانونه)
اما فعلا من خودم به شخصه دنبال این خرده کاریها نیستم و طرح مورد نظرم چیز دیگه ای بود که آقای لطفی که فعلا جواب ندادن ، بقیه دوستان هم ای...
در مورد دامین و اینکه به نام خریدار نیست ، فکر نمیکنم اینطور باشه. اصولا اکثر افرادی که خواهان ثبت یک دامین هستن ، مستقیما به اداره های مربوط به مالکیت تجاری در امریکا مراجعه نمیکنن، حتی اگر با کردیت کارد خرید کنن. بلکه شرکتهای واسطه ای در این بین هستن که این خدمات رو ارائه میدن. شرکت در این حالت وکیل اون افراد محسوب میشه و اسم رو بنام اونها ثبت میکنه ( مثل go daddy ...). در ایران به دلیل اینکه بعضی افراد کردیت کارد ندارن که مستقیما از این شرکتها خرید کنن ، یه واسطه دومی (یک شخص یا شرکت ایرانی) به وجود میاد که پرداخت از طریق کردیت کارد اون شرکت انجام میشه . در این حالت هم اگر شرکت کلاهبردار نباشه ، دامین به نام شخص متقاضی ثبت میشه. (مثل این می مونه که شما و دوستتون برید یه ماشین بخرید ، پول رو دوستتون بده ، ولی سند ماشین به نام شما ثبت بشه. از نظر قانونی ماشین متعلق به شماست)

موفق باشید

اعتماد سازی که شما ذکر کردید
مجموعه از باید ها و نباید هایی هست که در طول زمان به وجود می آید
برای مثال کدام شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنتی را می تواند معتمد دانست ؟
بعلت کمبود قانون در داخل جذب کابر ایرانی و بوجود آوردن اعتماد در او خیلی سخت هست چون همین شرکت های فروش اینترنت امکان دارد که از سوی مخابرات اختلال هایی در سرویسشان ظاهر شود که خارج از کنترل آنها باشد ولی این مساله موجب ناراحتی و بی اعتمادی کاربرانشان شود
بر فرض وب سایتی که شما ساختید یک روز فیلتر شود باز این مساله از دست شما خارج هست و موجب از بین رفتن اعتماد می شود
مواردی هم که اختیار شما و کنترتان قرار دارد می تواند نسبت به چگونی ارایه سرویس یا کالا به مشتری باشد
و چگونگی سیاست شما در خصوص تعویض و گارانتی کالا یا خسارات احتمالی وارده و یا پس گرفتن آن
که اگر به طور شایسته و در کیفیت بالا و با مدیریت خوب انجام شود باعث می شود که خریدار برای خرید دیگر محصولات مورد نیازش هم به شما مراجعه کند
در خصوص قانون , تا زمانی که اجرا کننده قانون وجود نداشته باشد خوده قانون بی معنی است
در شرایط خاص نیاز به اجرای قانون بوجود می آید که در صورت عدم هیچ گونه اقدامات قانونی , سو اتفاده از ضعف های سیستم شما رو به افزایش می گذارد
برای مثال اگر شخصی اکانت فرده دیگری را هک کند و از حساب او برای خودش خریدی انجام دهد و شما کالا یا سرویس را به شخص هکر بفرستید , مجری قانون باید وارد عمل شود
ولی اگر بخواهید از سیستم های رای گیری یا review برای اعتمد سازی استفاده کنید فقط کاربران حرفه ای را هدف قرار دادید و از طیف وسیع خریداران تازه وارد فاصله گرفته اید

در خصوص دامین
شما چه دامین را از registar icann یا reseller ان در هر جای دنیا بخرید تا زمانی که مشخصات Billing address آن با مشخصات شما مثل passport , Driving lisence ,social security card .... و کلا هر کارت شناسایی معتبر دیگر همخانی داشته باشد شما مالک قانونی آن محسوب می شوید ان در خصوص مالکیت حقیقی , در خصوص مالکیت حقوقی , مالکیت دامین به شرکتی که مشخصاتش در Billing address وارد شده است واگذار می شود

در ایران دامین به اسم شرکت ثبت کننده در می آید (مثلا: پرشین تولز ) ولی اطلاعات whois به نام شما وارد می شود و همچنین مشخصات کنترل پنل دامین به شما داده می شود
در واقع پرشین تولز دامین را با کریدیت کارت خود می خرد و به شما تحویل می دهد و این معامله ای است که بین این دو انجام می شود و شرکت Godaddy که صبت کننده دامین است هیچ آگاهی نسبت به حصور شما ندارد

مثال شما هم باید اصلاح کرد
(مثل این می مونه که شما و دوستتون برید یه ماشین بخرید ، پول رو دوستتون بده ، و سند ماشین هم به نام دوستتون ثبت بشه. از نظر قانونی ماشین متعلق به دوستتون هست ولی سویچش دسته شماست)

ehsanlotfy

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به همگی

اول به آقای هایپرماتریس بگم که منظور من از Grandiosity .....بود (همه چیزو که نمیشه گفت:D) ، یه بار از اول تاپیکو بخون ;)

و اما ایده من : از نظر من (گفتم از نظر من ، اول بخونید بعدا بزنید :() زدن سایت به قصد گرفتن تبلیغ و... وقت تلف کردنه. من سایتی داشتم در زمینه الکترونیک که اگر نام ببرمش ، قطعا تمام مهندسین الکترونیک ایرانی و تا حدودی خارجی یکبار بهش سر زدن ، تقریبا مرجع شده بود . ولی در بهترین موقع درامد تبلیغاتش حدود 200-300 دلار بود.(همون موقع فروشش در حد 600-900 دلار یا کمی بیشتر و کمتر بود)
در مورد سایت فروش هم ، تکفروشی و خرده فروشی که وقت گیره و به صرفه نیست،لا اقل برای یک شرکت(ما تکفروشی رو در سایت شرکت خودمون تعطیل کردیم ، چون درامدش به دردسرش نمی ارزید) . عمده فروشی هم که بیشتر روابط میخواد تا سایت.

ایده من این بود که یه سری سایت با موضوعات خاص ایجاد بشه و با روابط به سازمانهای دولتی فروخته بشه:blush:

بقیه اش رو نمیگم:D

روابط زیادی هست ولی نمی دونم کجا و چگونه مورد شما لازمه . موبایلمو واست تو پیام خصوصی گذاشتم
واسه عملیاتی کردنش حاضرم . کلا روش خوبه حالا باید دید چگونه میشه اجرائی کرد

بالا