برگزیده های پرشین تولز

پیش خرید واحد در چیتگر چطوریاس

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
سلام دوستان
ببخشید که بابت این سوال تاپیک زدم
من یک زمین داشتم به قیمت 1 تومن الان با این وضعیت سریع میخوام جایگزین کنم
یکسری واحد دیدم چیتگر مشارکت در ساخت 3 4 ساله
400 تومن میگیرن بعدش هم ماهی 10 تومن متراژ هم حدود 100 متر
نظرتون در مورد این مشارکت‌ها چیه؟
دو حالت داره یا از پس قسطش بر میام دو تاش رو میخرم
بدترین حالت یکیش رو مجبور میشم بفروشم که باز هم بعد 3 4 سال یک واحد دارم
ولی الان هیچ جوره نمیتونم چیتگر واحد بخرم
پیش خرید کنم یا برم کرج بخرم؟
به حرف این شرکت‌ها (یکی برا سپاهه) میشه اعتماد کرد؟ خودشون گفتن باید این 3 سال 600 تومن دیگه بدی حدوداً

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
بنده خودم پول برای مشارکت در ساخت و پیش خرید و از این قبیل قراردادها نمی دهم.

در اینجور قراردادها، تنها اعتبار سازنده است که باید مدنظر شما قرار بگیرد. بهتر است به صورت میدانی تحقیق کنید.

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
بنده خودم پول برای مشارکت در ساخت و پیش خرید و از این قبیل قراردادها نمی دهم.

در اینجور قراردادها، تنها اعتبار سازنده است که باید مدنظر شما قرار بگیرد. بهتر است به صورت میدانی تحقیق کنید.

قطعاً دوست عزیز
ولی برام سواله که با این قیمتی که میدن اونم تحویل 3 ساله
بعد از ساخت ارزش داره
سمت متروی وردآورد

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
قطعاً دوست عزیز
ولی برام سواله که با این قیمتی که میدن اونم تحویل 3 ساله
بعد از ساخت ارزش داره
سمت متروی وردآورد

والله من از تهران نیستم و قاعدتا نمی توانم در خصوص ارزشمندی ملک مورد نظرتان دیدگاهم را بیان بدارم. تنها خواستم بگویم طبق تجربه ام، در این قراردادها بدقولی زیاد می شود و اگر در تحقیقات میدانی حس کردید از سازنده تعریف نمی کنند یا نسبت به آن آشنایی ندارند، قید این ملک را بزنید.

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
سلام عزیز
ببین نگفتی چندتا قسطه اما اگه فرض کنیم تا آخرین ماه تکمیل بخوای قسط بدی و 4 سال طول بکشه ، 480 تا دادی
400 هم اول دادی
کلا 880 تا میدی که اون اقساط 10 تومنی آینده هم هر روز ارزش ریالی پایین میاد و خونه بالا هم میره
880 با قیمت امروز متری 8.8 میلیون میشه که از نظر من واس اونجا سوپر مفته
الان بهای تمام شده ساخت هر متری متری 5-6 تومنه ( اگه دلار روی 30 بمونه ) دیگه شما حساب بکن که این قیمت چقدر ارزونه

یه ولی داره

با این وضعیت خاص که هممون شاهدش هستیم پیش خرید کردن از شخص معتبر هم به شدت ریسکیه ! شما فرض کن طرف متواری بشه و شما بمونی و یه ملک نصفه نیمه و پولی که روز به روز ارزشش پایین میاد و ملکی که بهتون نمیدن و مال شما هم نیست و حالا وضع هم فرض کن بهم ریخته باشه که دیگه کسی اهمیتی نمیده شما اون کلاهبردار رو پیدا بکنی یا نه

این مورد که وابسته به دولته نه تنها ریسکش رو کم نمیکنه تازه بیشترش هم میکنه :D
پولو بدی ملکو ندن یقیه کیو میخوای بگیری ؟!
من هیچوقت توی معامله ای که یک سرش شخص مشخصی نباشه به هیچ وجه وارد نمیشم

تازه معمولا اینجور مواقع با شما قراردادی میبندن که بعدا ازتون پول بگیرن . از یه جایی به بعد هم اگه قسط ندی یا پولی که میخوان رو ندی ، جریمه وارد عمل میشه و خلاصه شما میمونی و ضرر روی ضرر

شما با همین پولت برو کرج بگیر . الان منطقه متوسط کرج میتونی یه 50-60 متری بخری . همینم نگیری ، معلوم نیست بعدا همین قیمت باشه یا نه
اونم که میگم دلار ممکنه بریزه و ملک وارد رکود بشه واسه کسیه که بخواد سرمایه گذاری بکنه و ریسک داره وگرنه شما میخوای مصرف بکنی ، اصلا قبول همچین ریسکی که احتمال بدی دلار هم بریزه شما با خیال راحت بخری ، اشتباهه . پس اون موضوع رو اینجا یوقت قاطی نکنی الکی الکی متضرر بشی . شما برو یه ملک شسته رفته و آماده همون کرج بخر ، سندشو بزار زیر بالش ، خودتم درگیر دردسر پیش خرید و اینچیزا نکن

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
سلام عزیز
ببین نگفتی چندتا قسطه اما اگه فرض کنیم تا آخرین ماه تکمیل بخوای قسط بدی و 4 سال طول بکشه ، 480 تا دادی
400 هم اول دادی
کلا 880 تا میدی که اون اقساط 10 تومنی آینده هم هر روز ارزش ریالی پایین میاد و خونه بالا هم میره
880 با قیمت امروز متری 8.8 میلیون میشه که از نظر من واس اونجا سوپر مفته
الان بهای تمام شده ساخت هر متری متری 5-6 تومنه ( اگه دلار روی 30 بمونه ) دیگه شما حساب بکن که این قیمت چقدر ارزونه

یه ولی داره

با این وضعیت خاص که هممون شاهدش هستیم پیش خرید کردن از شخص معتبر هم به شدت ریسکیه ! شما فرض کن طرف متواری بشه و شما بمونی و یه ملک نصفه نیمه و پولی که روز به روز ارزشش پایین میاد و ملکی که بهتون نمیدن و مال شما هم نیست و حالا وضع هم فرض کن بهم ریخته باشه که دیگه کسی اهمیتی نمیده شما اون کلاهبردار رو پیدا بکنی یا نه

این مورد که وابسته به دولته نه تنها ریسکش رو کم نمیکنه تازه بیشترش هم میکنه :D
پولو بدی ملکو ندن یقیه کیو میخوای بگیری ؟!
من هیچوقت توی معامله ای که یک سرش شخص مشخصی نباشه به هیچ وجه وارد نمیشم

تازه معمولا اینجور مواقع با شما قراردادی میبندن که بعدا ازتون پول بگیرن . از یه جایی به بعد هم اگه قسط ندی یا پولی که میخوان رو ندی ، جریمه وارد عمل میشه و خلاصه شما میمونی و ضرر روی ضرر

شما با همین پولت برو کرج بگیر . الان منطقه متوسط کرج میتونی یه 50-60 متری بخری . همینم نگیری ، معلوم نیست بعدا همین قیمت باشه یا نه
اونم که میگم دلار ممکنه بریزه و ملک وارد رکود بشه واسه کسیه که بخواد سرمایه گذاری بکنه و ریسک داره وگرنه شما میخوای مصرف بکنی ، اصلا قبول همچین ریسکی که احتمال بدی دلار هم بریزه شما با خیال راحت بخری ، اشتباهه . پس اون موضوع رو اینجا یوقت قاطی نکنی الکی الکی متضرر بشی . شما برو یه ملک شسته رفته و آماده همون کرج بخر ، سندشو بزار زیر بالش ، خودتم درگیر دردسر پیش خرید و اینچیزا نکن

خیلی ممنون
منتظر نظر شما بودم
اتفاقاً قیمت هم درست فرمودید ;)
مشکل قسطش نیست
غیر از اینکه برای **** بود یکی دیگه هم بود برای ارگان آزاد بود که تا الان چند ساختمون ساخته جاش هم یکذره بهتر بود این متری 12 تومن
من خودم نمی خوام برم داخل این واحد ولی فکر 5 6 سال سرمایه‌گذاری هستم از طرفی هم تحلیل خودم اینه:
تا 5 سال دیگه بر فرض قیمت جنت آباد 40 تومن باشه نازی آباد 20 تومن باشه این واحدا نباید زیر 20تومن باشن!
از طرفی هم حرف شما در مورد ریسک کاملاً درسته ولی بازم به شدت داره منو تحریک میکنه و می خوام دو واحد بنویسم;)

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
خیلی ممنون
منتظر نظر شما بودم
اتفاقاً قیمت هم درست فرمودید ;)
مشکل قسطش نیست
غیر از اینکه برای **** بود یکی دیگه هم بود برای ارگان آزاد بود که تا الان چند ساختمون ساخته جاش هم یکذره بهتر بود این متری 12 تومن
من خودم نمی خوام برم داخل این واحد ولی فکر 5 6 سال سرمایه‌گذاری هستم از طرفی هم تحلیل خودم اینه:
تا 5 سال دیگه بر فرض قیمت جنت آباد 40 تومن باشه نازی آباد 20 تومن باشه این واحدا نباید زیر 20تومن باشن!
از طرفی هم حرف شما در مورد ریسک کاملاً درسته ولی بازم به شدت داره منو تحریک میکنه و می خوام دو واحد بنویسم;)
خواهش میکنم
اگه پیش خرید نبود شدیدا توصیه میکردم اونجا بخرید
یه قانون کلی در مورد ملکه که الان نقاشیش میکنم . اگه منطقه قرمز ، منقطه توسعه یافته و رشد کرده هستش ، شما اطراف اون رو بخر یعنی منطقه سبز. از نظر من اون محدوده الان من ، اون منطقه الان سبزه :p
برای خرید باز هم تصمیم با خودتونه ولی من خودم با کسی که زورم نرسه یقشو بگیرم یا اصلا شخص واضحی نباشه (!) که یقه داشته باشه ، باهاش وارد هیچ معامله ای نمیشم . مگه اینکه کالا رو نقد بگیرم ( یا بدم ) و پول رو نقد بدم ( یا بگیرم )
مرحله اول.png
بعد اطراف هم که سبزه ، رشد بالایی میکنه و به تعادل میرسه
مرحله دوم.jpg
بعد دوباره این اتفاق تکرار میشه و همین طوری موج های افزایش قیمت رخ میده
مرحله اول.png

h3saam

Registered User
لایک‌ها
392
پیش خرید توی این شرایط ریسک هست هر روز داره قیمت مصالح ساختمانی تغییر میکنه مطمئنا وقتی پیمانکار طرح ببینه قیمتا جوری هست که از پسش بر نمیاد میزنه زیر همه چی و دست شما هم به جایی بند نیست متاسفانه

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
آقا دارم یک ریسکی میکنم که حتی گفتنش هم جالب نیست
bav3_154fs759111.gif

ماهه دیگه ایشالا میام میگم
bav3_154fs759111.gif

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
خب بعد از 5 ماه خرید دو واحد آپارتمان 100 متر (پروژه روی خاک) تجربم رو میگم:

این 5 ماه فقط درختای محل قطع شد
من هر واحد رو 375 گرفتم
الان 425 هستش
هنوز گود برداری نکردن
احتمالا بعد گودبرداری به 500-550 برسه
میشه گفت سودی نکردم چون پول هر جا بود سود میداد
ولی خب ضرر هم نکردم

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,091
خب بعد از 5 ماه خرید دو واحد آپارتمان 100 متر (پروژه روی خاک) تجربم رو میگم:

این 5 ماه فقط درختای محل قطع شد
من هر واحد رو 375 گرفتم
الان 425 هستش
هنوز گود برداری نکردن
احتمالا بعد گودبرداری به 500-550 برسه
میشه گفت سودی نکردم چون پول هر جا بود سود میداد
ولی خب ضرر هم نکردم
چند دیگه گفتن تحویل میدن

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
چند دیگه گفتن تحویل میدن
الان فقط درخت اونجا رو کندن
اگر فردا شروع کنن به گود برداری احتمالا یکی دو ماه بکشه
بعدش با پیمانکار قرارداد میبندن که پروژه مرحله به مرحله جلو میره پیمانکار هم متعهد میشه اگر 36 ماه دیرتر تحویل داد جریمه بده

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,458
انشاالله که همین طور هست که میگید.

نمیخوام ایه یاس بخونم ولی 5 ماه طول دادن برای درخت لابد 5 سال هم طول میدن برای تکمیل و تحویل.

در هر صورت فعلا که پول رو دادید و خرید کردید. منتظر باید باشید تا ببینید در اینده چطوری میشه دیگه/

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
انشاالله که همین طور هست که میگید.

نمیخوام ایه یاس بخونم ولی 5 ماه طول دادن برای درخت لابد 5 سال هم طول میدن برای تکمیل و تحویل.

در هر صورت فعلا که پول رو دادید و خرید کردید. منتظر باید باشید تا ببینید در اینده چطوری میشه دیگه/

میتونم بفروشم مشتری هست
از ۳۷۵ تومن به ۴۲۵ رسیده
ولی تحقیق کردم این پروژه‌ها همش همینطوره
یکی دو سال تاخیر میخوره
ولی در هر صورت ساخته شدنش خیلی بیشتر سود داره
پی تاخیر رو به خودم مالیدم

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
کدوم پروژه نوشتین

الان اریاسازه داره واحد 90 متری رو میده ماهی پونزده تومن 43 ماهه. به نظرتون ارزش داره ادم بخره. به موقع تحویل میدن یعنی.

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
کدوم پروژه نوشتین

الان اریاسازه داره واحد 90 متری رو میده ماهی پونزده تومن 43 ماهه. به نظرتون ارزش داره ادم بخره. به موقع تحویل میدن یعنی.

من اسپرلوس نوشتم
ببین دو تا چیز رو باید در نظر بگیرید
یک -قیمت زمین
دو -قیمت ساخت که تقریبا خیلی فرق نداره

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
ملکی که بهتون نمیدن و مال شما هم نیست
چرا میگید مال شما نیست؟ مثلا همون ساختمون نیمه ساز هم مال طرف نمیشه؟
موقع پیش خرید آپارتمان های اینجوری، سند نمیزنند به نام طرف؟

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
چرا میگید مال شما نیست؟ مثلا همون ساختمون نیمه ساز هم مال طرف نمیشه؟
موقع پیش خرید آپارتمان های اینجوری، سند نمیزنند به نام طرف؟
از نظر قانون تا وقتی شما سند ملک به نامتون نباشه ، اون ملک روی هواست
هزارتا اتفاق میتونه بیوفته که اون ملک به شما نرسه
سازنده ها قرارداد رو مدلی مینویسن که در صورت رخ دادن هر مشکلی ، تقصیر ها 100% گردن خریداره . یعنی خیلی راحت هم میتونن جریمه رو پرداخت نکنن ، هم مقدار بیشتری نسبت به پولی که قرار بود پرداخت بکنید از شما میگیرن و در صورت ناراضی بودن شما یا یک خطای کوچیک از سمت شما ، قرارداد رو باطل میکنن و پول شما رو پس میدن در حالی که کلی هم ضرر بابت افت ارزش پولتون دارید

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
از نظر قانون تا وقتی شما سند ملک به نامتون نباشه ، اون ملک روی هواست
هزارتا اتفاق میتونه بیوفته که اون ملک به شما نرسه
سازنده ها قرارداد رو مدلی مینویسن که در صورت رخ دادن هر مشکلی ، تقصیر ها 100% گردن خریداره . یعنی خیلی راحت هم میتونن جریمه رو پرداخت نکنن ، هم مقدار بیشتری نسبت به پولی که قرار بود پرداخت بکنید از شما میگیرن و در صورت ناراضی بودن شما یا یک خطای کوچیک از سمت شما ، قرارداد رو باطل میکنن و پول شما رو پس میدن در حالی که کلی هم ضرر بابت افت ارزش پولتون دارید

قضیه قراردادش واقعا ریسک داره
چون یک متن رو واسه همه تنظیم کردن و شما حق نداری متن رو عوض کنی. اون شرکته هم چندتا وکیل گردن کلفت داره که این متن رو تنظیم میکنه و با تجربه ای که دارن همه موارد رو طوری تنظیم کردن که هیچ خطری تهدیدشون نکنه. خیلی ها هم فقط امضا می کنند بدون اینکه به بند بند قرارداد توجه کنن.

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
قضیه قراردادش واقعا ریسک داره
چون یک متن رو واسه همه تنظیم کردن و شما حق نداری متن رو عوض کنی. اون شرکته هم چندتا وکیل گردن کلفت داره که این متن رو تنظیم میکنه و با تجربه ای که دارن همه موارد رو طوری تنظیم کردن که هیچ خطری تهدیدشون نکنه. خیلی ها هم فقط امضا می کنند بدون اینکه به بند بند قرارداد توجه کنن.
دقیقا همینه
ماجرای وکیل کاملا درسته
و اینکه حتی با خوندن بند بند قرارداد و اعتراض به هر کدومشون ، بهتون میگن همینه که هست ! خونه با این شرایط و این قرارداده اگه خریداری امضاء بکن در غیر اینصورت خوش اومدی :D

بالا