برگزیده های پرشین تولز

پیپ

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
سلام

من یه مدتی که تفریحی سیگار میکشیدم خوشم نیومد و گذاشتمش کنار چون از بوش بدم میاد... چند روز پیش یه نفر پیپ میکشید و از بوش خیلی خیلی خوشم اومد یه آرامش خاصی بهم داد و تصمیم گرفتم پیپ رو شروع کنم ولی نمیدونم اصلا چی بخرم هم خوده پیپو هم توتونشو! بعدش اینکه نمیدونم توتونهاش با هم فرق دارن؟ کدوم مارک بهتره؟؟؟ آیا پیپ هم فیلتر داره؟ عوض میشه هر سری که پیپ بکشیم؟؟؟

میبینید هیچی نمیدونم:( پس راهنماییم کنین لطفا

آها یادم رفت بگم ضررش از سیگار کمتره یا بیشتر؟ به غلظت توتونش بستگی داره؟؟؟

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
والا خود پیپ که مدلای مختلف داره . هرچی گرون تر باشه بهتره!
توتونش هم فقط کاپیتان بلک خیلی معروفه و اکثرا از اون استفاده می کنن
ضررش هم احتمالا از سیگار بیشتر نباشه کمتر هم نیست

این مقاله میگه ضررشون یکی هست و اکثر مواد مضر در سیگار در پیپ هم هست:
http://www.health24.com/medical/Condition_centres/777-792-1952-1962,29412.asp

این یکی میگه سیگار بد تره:
http://www.cancerconsultants.com/cigarette-smoking-more-harmful-than-pipe-or-cigar-smoking/

میگه به دلیل نوع کشیدن پیپ و تفاوتش با سیگار ضررش کمتره و مصف کنندگانش دیرتر به سرطان ریه مبتلا میشن. ولی کلا این هم برای گرفتن سرطان ریه مفید هست و کسایی که علاقه دارن میتونند امتحانش کنند. اگه کسی خواست زودتر مبتلا بشه که باید بره سراغ قلیون اون دیگه آخرشه.

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
پيپ خوبه آقا خوبه!
سعی کن واسه شروع يه پيپ خوب و مارک دار بخری که دلت رو نزنه پيپ اگه بد باشه يا بد چاق بشه بد حال به هم زن ميشه.
پيپ هر چی گرون تر ميشه کيفيتش بهتر ميشه ،واسه شروع سعی کن حداقل 40، 50 تومان هزينه کنی.
واسه خريد هم بری 4 راه استانبول قيمتهاش بهتره و تنوع زياد.

حتماً فيلتر دارش رو بگير،من با هر فيلترش تقريباً 5 بار رو ميکشم،فيلتر هاش هم همه جا داره با مارک vauen ده تا توش داره قيمتش هم 1000 يا 1500 بستگی به جا های مختلف ميتونی بخری.

نگران توتون نباش ،بايد هی تست کنی تا توتون مورد علاقتو و همچنين نحوه چاق کردنش رو ياد بگيری.
تا اونجا ميدونم ضررش از سيگار بيشتره ولی آدم پيپ رو مثل سيگار هر ثانيه نميکشه بعد از هر بار کشيدن بايد تميزش کنی ،بزاری هوا بخوره

راستی يادت نره 3 کاره پيپ رو همراهش بخری که يکيش واسه کوبيدنه،يکيش واسه تميز کردن،يکيش هم واسه سوراخ کردن توتون موقع چاق کردن.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
پیپ از سیگار ضررش بیشتره چون توی توتونش از ترکیبات شیمیایی آروماتیک استفاده میشه.....

این که شعار بود البته
پیپ از سیگار بسیار سنگینتره و همچنین نیکوتینش بیشتر.....کلا بیشتر بهت حال میده....لول....من هیچ وقت پیپ واسه خودم نخریدم چون میدونم خیلی بی جنبه هستم.....لول

ولی در مورد توتون باید بگم که به نظر من این کاپیتان بلکهایی که تو بازاره مثل قدیم نیست به شخصه توتون بروکوم ریف رو پیشنهاد میکنم....توتون آمفرا هم بد نیست البته بسیار کم گیر میاد

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
پیپ از سیگار ضررش بیشتره چون توی توتونش از ترکیبات شیمیایی آروماتیک استفاده میشه.....

این که شعار بود البته
پیپ از سیگار بسیار سنگینتره و همچنین نیکوتینش بیشتر.....کلا بیشتر بهت حال میده....لول....من هیچ وقت پیپ واسه خودم نخریدم چون میدونم خیلی بی جنبه هستم.....لول

ولی در مورد توتون باید بگم که به نظر من این کاپیتان بلکهایی که تو بازاره مثل قدیم نیست به شخصه توتون بروکوم ریف رو پیشنهاد میکنم....توتون آمفرا هم بد نیست البته بسیار کم گیر میاد

کابتان بلک خراب شده،اما واقعاً هنوز که هنوزه بوی کاپتان بلک گلد 1 حال باحالی به من ميده.
بروکوم رو جديداً وانيليش رو تست کردم که اصلاً بهم حال نداد
تو تعطيلات عيد هم از شمال از نوع Scandinavian Mixture خريدم از وانيليش به نظر من بهتر بود اما باز هم طوری نبود که خيلی دوسش داشته باشم:happy:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
البته تایپهای مختلفی داره بروکوم ریف من Borkum Riff Bourbon Whiskey رو میپسندم پیشنهاد میکنم امتحان کنی!!!!

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
مرسی از دوستان که نظر دادن و کمک کردن:)

الان یه فکری به نظرم رسید!

من چون زیاد با دود و دم حال نمیکنم و فقط از بوی پیپ خوشم میاد چرا نرم و ادکلن یا عطری بخرم که بوی پیپ بده!

هست همچین ادکلنی؟؟؟

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
مرسی از دوستان که نظر دادن و کمک کردن:)

الان یه فکری به نظرم رسید!

من چون زیاد با دود و دم حال نمیکنم و فقط از بوی پیپ خوشم میاد چرا نرم و ادکلن یا عطری بخرم که بوی پیپ بده!

هست همچین ادکلنی؟؟؟

آره هستش ... به خود صاحب فروشگاه بگی راهنماییت میکنه

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
اسم عطره هم کاپیتان بلکه! زیاد دنبالش نگردی :دی

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
روزبه عطر نیست , ادکلنه

نه حاجی .. عطرش هم هست . ارزون تر هم هست
تو محل ما میفروختن دونه ای 1000 تومن :دی
بو و ماندگاری خوبی هم داشت :دی

//

رفقآ پیپ رو چجوری میشه خوب نگه داشت ؟
من الان هر 2 ماه یه پیپ 15 تومنی میخرم و تَرَک میزنه و میندازمش دور :دی

Last edited:

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
اسم عطره هم کاپیتان بلکه! زیاد دنبالش نگردی :دی

امروز رفتم بوستان پونک عطر فروشی...یارو گفت یه عطر دارم کاپیتان بلکه...یه مقدار مالید به دستم هر چی بو کردم حال نداد هی اصرار میکرد خود خودشه ولی من هرچی بو کردم جای پیپ بوی شکلات میفهمیدم...:D
قبلا هم از این عطر فروشا که تو مترو هم هستن چیزای دیگه خریدم کلا به نظرم جنساشون درپیته!

دنبال ادکلن خوب میگردم! ادکلن که بوی کاپیتان بلک باشه و خوب باشه داریم؟

درد دلهای یک دختر با کاپیتان بلک جالبه بخونید

Last edited:

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
یه بسته کاپتان بگیر جوشوندش رو درست کن روزی سه قاشوق چای خوری بریز رو کفش / پیرنت / کلله مللت.. تا آخره هفته کل فامیلا می گن معتاد شده.. حواست باشه یکی این راه رو خوند گوش نکرد الان سیگاری شده :|

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
//

رفقآ پیپ رو چجوری میشه خوب نگه داشت ؟
من الان هر 2 ماه یه پیپ 15 تومنی میخرم و تَرَک میزنه و میندازمش دور :دی

چند بار اولی که پيپ رو ميخوای چاق کنی خيلی مهمه،نبايد بزاری خيلی داغ بشه،مثلاً تا 3،4 دفعه اول تا پيپت داره داغ ميشه بزار کنار تا کاملاً سرد بشه و نزار بدنه خيلی داغ بشه
بعد از 3،4 بار حسابی چاقش کن و حالش رو ببر,با اين کار دوام پيپ زياد ميشه
البته ترک خوردگی تا حد زيادی به جنس چوبش هم بستگی داره،اما اگه اين کاری که گفتم رو بکنی , بی تأثير نيست.

Last edited:

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
چند بار اولی که پيپ رو ميخوای چاق کنی خيلی مهمه،نبايد بزاری خيلی داغ بشه،مثلاً تا 3،4 دفعه اول تا پيپت داره داغ ميشه بزار کنار و نزار بدنه خيلی داغ بشه
بعد از 3،4 بار حسابی چاقش کن و حالش رو ببر,با اين کار دوام پيپ زياد ميشه
البته ترک خوردگی تا حد زيادی به جنس چوبش هم بستگی داره،اما اگه اين کاری که گفتم رو بکنی , بی تأثير نيست.
سلام
امروز یه پیپ الدومورلی گرفتم 85 تومن . واقعآ جنس چوبش عالیه .
دیگه خسته شدم از بس پیپ به گ...ا دادیم :D . این کاری هم که گفتی رو حتمآ انجام میدم .
مرسی .... :blush:

طرف گفت تا چند روز دیگه واکس پیپ و خنک کننده پیپ هم میارم :blink: منم که اصلآ نمی دونم چی هست :D ولی گفتم اگه آورد بهم بگه بخرم ببینم چیه :دی

راستی توتون چی می کشی ؟
اینجا که فقط کاپیتان . سفید و آبی و طلایی داره . اگه توتون بهتری هم میدونی اسمشو بگو که دیگه از این کاپیتان ها نگیرم :ی

مرسی

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
سلام
امروز یه پیپ الدومورلی گرفتم 85 تومن . واقعآ جنس چوبش عالیه .
دیگه خسته شدم از بس پیپ به گ...ا دادیم :D . این کاری هم که گفتی رو حتمآ انجام میدم .
مرسی .... :blush:

طرف گفت تا چند روز دیگه واکس پیپ و خنک کننده پیپ هم میارم :blink: منم که اصلآ نمی دونم چی هست :D ولی گفتم اگه آورد بهم بگه بخرم ببینم چیه :دی

راستی توتون چی می کشی ؟
اینجا که فقط کاپیتان . سفید و آبی و طلایی داره . اگه توتون بهتری هم میدونی اسمشو بگو که دیگه از این کاپیتان ها نگیرم :ی

مرسی

مبارکه آقا ! ايشالا واست خوب چاق بشه.:rolleyes:
تو انجمن سيگاری ها 1 پست راجع به توتون زد بودم ،من از توتون هایskandinavik خيلی خوشم امد
توتون های mac baren هم خيلی توصيه ميشن مخصوصاً از نوع cherry ،من 1 بر امتحانش کردم که متاسفانه توتون خشک از آب در امد و حسابی خورد تو ذوقم ،ديگه سراغش نرفتم
از بروکوم ريف هم دوستان تعريف کردن،اما اين توتون رو نميدونم چرا نميتونم خوب چاقش کنم:(

امروز ميکس بروکوم از نوع champagne رو با کاپتان بلک گلد زدم خيلی حال داد.:thumbsup:

اينم سايت بروکوم هستش توتون هاشو ببين:

http://www.borkumriff.identityportal.se/en/start.php

بالا