• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

چاپ و تولید اولین شی با پرینتر سه بعدی نصب شده در ایستگاه فضایی بین المللی

ellanorouzi

Registered User
تاریخ عضویت
23 ژانویه 2016
نوشته‌ها
230
لایک‌ها
28
سن
41
چندی پیش پرینتر سه بعدی از زمین به ایستگاه فضایی بین المللی ناسا ارسال شد که در ایستگاه توسط Barry Wilmore نصب و راه اندازی شده بود. حال فضانوردان این ایستگاه موفق شده اند با این پرینتر برای اولین بار شی را در شکلی کامل پرینت و تولید نمایند. هدف از نصب این چاپگر در ISS، تست امکان شدنی بودن ساخت قطعات و ابزارها توسط فضانوردان در شرایط بی وزنی (microgravity) می باشد. گفته شده که این شی تولید شده در واقع قطعه ای یدکی است که می تواند درون خود پرینتر بکار گرفته شود.

Aaron Kemmer، مدیر عامل شرکت Made In Space گفته است: ” با این اقدام تحول بزرگی در صنعت فضا رخ داده است. ما ماشینی را ساخته ایم که داده های تحقیقاتی مورد نیاز ما برای توسعه پرینترهای سه بعدی آینده برای ایستگاه فضایی بین المللی و فراتر از آن، انقلابی در تولیدات فضایی فراهم می آورد.”

هدف از این کار به حداقل رساندن حمل قطعات و ابزارها از زمین به فضا و تسریع خودکفایی ایستگاه فضایی می باشد.

فاز اول مرحله تست این است که فضانوردادن انواع از کوپن ها، قطعات و ابزارها را با پرینتر نصب شده چاپ کرده و به زمین انتقال می دهند تا با اشیای چاپ شده توسط چاپگر مشابه بر روی زمین مقایسه گردد، و ببینند که این چاپگر در شرایط بی وزنی چه اندازه خوب عمل می کند. آنها استحکام کششی، گشتاور، انعطاف پذیری و دیگر فاکتورها را مورد آزمایش قرار می دهند. نتایج این آزمون ها به Made In Space در تکمیل نسل دوم از پرینتر چاپ سه بعدی بی وزنی شان کمک می نماید که احتمالا اوایل سال ۲۰۱۵ به ISS منتقل می گردد.

این پروژه تولید اساسی از ساخت کاربردی در فضا را نشان می دهد. نتایج این آزمایش برای آینده کاری فضانوردان قابل توجه است.

منبع : پرینتر سه بعدی
 
بالا