برگزیده های پرشین تولز

چجوری ارایه ای پویا از اشیائ یک کلاس بگیرم

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
خوب H_R عزیز گفت مشکل رو کامل توضیح بده اینم از این (ببخشید دیر شد سر نزده بودم) :
من یک کلاس دارم (SET ) که کلاس مجموعه هاست ( همین مجموعه های ریاضی) و متد هایی مثل اشتراک و اجتماع و... رو هم توش داره
حالا من میخوام تو فرمم یک button بزارم که کاربر هر بار اونو بزنه مجموعه جدیدی ایجاد بشه (در حقیقت نمونه گیری بشه)
تا اونجا که فهمیدم باید این کار رو با استفاده از ارایه ای از SET بکنم اما اشکال اینجا است که اگه قرار باشه من تعداد مجموعه ها رو بدونم (که به اون مقدار new کنم ) که دیگه همون تعداد رو از اول تو برنامه new میکنم
پس مسئله من به این صورت میشه که میخوام ارایه بگیرم اما تعدادش معلوم نیست

یه راه حل هم amin_lili گفت ( دستش درد نکنه) اما میشه یه کم بیشتر توضیح بدین اصلا این متد arraylist از کلاس collections چی هست ؟

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ببین عزیز من . ArrayList یه آرایه هست ( در واقع یه کلاس از حوزه نام Collections هست نه یه متد). با این خصوصیت که هر خانه اش یه object هست یعنی اینکه می توه یه خونه اش string باشه و دیگری int و حتی یه خونه اش DataTable باشه و یه خونه دیگه اش Button . از طرفی هم نیازی نداره هنگام تعریف کردنش براش طول آرایه رو مشخص کنی بلکه طول این آرایه داینامیک هست و در هنگام اجرا می تونی بهش آیتم جدید اضافه کنی . عین مثال زیر
کد:
//تعریف ArrayList
System.Collections.ArrayList a = new System.Collections.ArrayList();
// می تونی یک آبجکت تعریف کنی و به آرایه اضافه کنی
object o1 = new object();
a.Add(o1);
// می تونی آبجکت اولی رو که در خونه اول آرایه قرار داره درون یک آبجکت جدید قرار بدی 
object o2 = a[0];

خیلی ساده هست کار باهاش . MSDN رو هم یه نیگا بندازی بد نیست . مثال های خوبی توش هست .
برای مساله شما تنها راه همینه . در واقع دات نت این کلاس رو برای رفع چنین مشکلاتی ساخته

بالا