آژانس هواپیماییexchanging

چرا الکترونیک در ایران جایگاه خودشو نداره ؟

شروع موضوع توسط hosseinrf ‏3 دسامبر 2005 در انجمن برق و الکترونیک

1. hosseinrf

hosseinrf کاربر تازه وارد

به نظر من تحریم اقتصادی مشکل اساسی ما بوده و هست.و به این دلیل که رشته هایی مانند الکترونیک که سرمایه گذاری روی اون زمانبره لذا سرمایه گذاری روی اون صورت نمیگیره.

نظر شما چیه؟؟؟

2. Electronics Art

Electronics Art کاربر فعال برق و الکترونیک کاربر فعال

1 - سواد درست و حسابي براي طراحي يك سيستم الكترونيك كه خوشبختانه تو 95 درصد فعالان اين رشته نيست
    2 - در نتيجه دليل اول روي اوردن به فقط مونتاژ صرف
    3 - نداشتن ايده درست و حسابي براي ايجاد پديده ها و دستگاه هاي جديد در اين رشته
    4 - نداشتن حتي يك كارخونه درست و حسابي براي توليد قطعات الكترونيكي خصوصاً نميه هادي ها
    5 - سياستهاي غلط كشور در خيلي زمينه ها كه خودتون ميدونين و موجب فرار نخبگان اين رشته به خارج ميشه
    6 - همون تحريم اقتصادي :D
    n - 7 تا چيزه ديگه :lol:

3. shockley

shockley Registered User

ولی نظر من چیز دیگه است. کلا برق و علوم انتزاعی برای پیشرفت نياز به متخصصانی با دانش وسیع و مطالعه ی عمیق داره. در حال حاضر بیشتر از 90 درصد دانشجویان در این رشته تنها واحدهای درسی شون رو پاس می کنن و اکثریت برق رو به خاطر اسمش انتخاب کردن و در این شرايط نباید توقع داشت که پیشرفتی در این زمینه داشته باشیم، این در حالیه که تو کشورها صنعتی دانشجو با آگاهی و انگیزه رشته ی دانشگاهی اش رو انتخاب می کنه و بنابراین به صورت یک متخصص از دانشگاه فارغ التحصیل میشه. البته عوامل دیگه ای هم وجود داره که عدم برنامه ریزی دولت و مهاجرت مستعدین این رشته نیز از اونهاست. همچنین این هم باید در نظر بگیریم که ما کار جمعی مون فوق العاده ضعیفه و این به نظر من یکی از مهمترین عوامل عدم پیشرفت ماست. ​

4. shockley

shockley Registered User

e هنر الکترونیک جان من این پست رو قبل از شما لود کرده بودم ندیدم جواب شما رو! باهات موافقم :rsc:

5. mahmoodnaghshin

mahmoodnaghshin کاربر تازه وارد

به نظر من آدماي باسواد زيادن
    ولي نبودن همون كار دسته جمعي كه دوستمون اشاره كرد مهمترين عامل هست
    چون پروژه هاي بزرگ احتياج به چند جور سواد داره كه همش در يك نفر پيدا نميشه
    ضمن اينكه ديگه كسي چشمك زن 2 يا 3 لامپي نميخاد
    متشكرم

6. K_2

K_2 کاربر تازه وارد

be nazare shoma kudum reshte jayhgahe aslie kodesho tu iran dare?????begin mamnun misham.....

7. appbannerkhuniresbanner
  8. leadertime

leadertime Registered User

نبود آدم با سواد درست و حسابی درسته ولی یه عامل درست دیگه هم هست اونم نبود تکنولوژیه.
    چه فایده ای داره ما این همه درس بخونیم آخرشم نتونیم یه کار عملی انجام بدیم؟ فقط هم رشته برق نیست که اینجوریه کلا تمام رشته ها توی ایران همینن. مثلا متالورژی رو در نظر بگیرید. کجا یک مهندس متالورژی میتونه قطعه ای که طراحی کرده رو بسازه؟ وقتی تکنولوژی نباشه انگیزه ای هم برای پیشرفت وجود نداره.
    ولی رشته هایی مثل عمران یا نرم افزار که نیاز به تکنولوژی خاصی ندارن خیلی پیشرفت کردن.
    عوامل اقتصادی هم مهم هستن.

9. chia

chia Registered User

با سلام خدمت دوستان باید بکم من رشته ی الکترونیک که در دانشگه دارم تحصیل میکنم به من میکروپروسسور z80 درس میدن که مال قرن بوق است مگه غیر از اینه که آموزش باید تکنولوژی جدید رو اموزش بده ذکه نمیده و مگه غیر از اینه کههر کس غیر از علاقه ی خودش نباشه به دنبال تکنولوژی جدید نمیره در ضمن مگه غیر ازاینه که هر کس زنو بچه دار باشه و سرشار از بار علمی وتئوری باشه (مثل یکی از استاد های ما ) اگه بخواد یه کار تحقیقاتی بکنه باید خودش و زن و بچه هاش از گرسنه گی بمیرند چون دولت از هیچ کار تحقیقاتی حمایت نمیکنه.