منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

چرا تبلیغات در فیس بوک واقعا موثر و سودمند است؟

itlass2014

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
17 دسامبر 2015
نوشته‌ها
18
لایک‌ها
8
سن
34
فیس بوک پر مخاطب ترین شبکه ی اجتماعی است که تعداد کاربران فعال آن از مرز یک میلیارد نفر گذشته است. کاربران این شبکه از تمام قشرها و در تمام سنین هستند بنابراین به جاست که فیس بوک، به فکر پلن های تبلیغاتی در این مقر بزرگ باشند. اگر شما از امکانات تبلیغ در این شبکه بهره مند شوید، به این وفرصت دست یافته اید که محصولات و خدمات خود را به راحتی در معرض دید میلیون ها کاربر قرار داده اید و مطمئنا یک سود فوق العاده نصیبتان خواهد شد. فرصت تبلیغاتی فیس بوک به گونه ای است که از خرده فروشی های کوچک، تا برند های بزرگ توانسته اند از سمت تبلیغات در آن سود کنند. نمونه ای موفق از استفاده از فروش در فیس بوک توسط Joseph Nogucci ثبت شده که در آمد وی از تبلیغات در فیس بوک 7 برابر هزینه ای بوده که وی برای تبلیغات در این شبکه خرج کرده است و این فوق العاده است.

fbadintrofeature.jpg


زمانی که در مورد تبلیغات فیس بوک صحبت می شود ممکن است با خود بگویید که تبلیغات در فیس بوک گران است یا اینکه به سختی می توان یک تبلیغ را ثبت کرد اما شما می توانید با مطالعه مقالات مروبوط به تبلیغات در فیس بوک این پروسه را به راحتی طی کنید، علاوه بر این می توانید ایجاد کمپ تبلیغاتی فیس بوک خود را با توجه به بازار هدف، به آرتا بسپارید.چه کسانی می توانند در فیس بوک تبلیغ کنند؟

به طور کلی هر فردی که در فیس بوک یک اکانت داشته باشد، می تواند نسبت به ایجاد پلن تبلیغاتی فیس بوک اقدام کندچرا کسب و کار شما به تبلیغات فیس بوک نیاز دارد؟

یکی از دلایلی که بازاریابان در بازاریابی اینترنتی خود از شبکه های اجتماعی علی الخصوص فیس بوک استفاده می کنند این است که درست مثل تبلیغات کلیکی گوگل، تبلیغات فیس بوک نیز تنها توسط افرادی که در دامنه ی بازار هدف شما قرار دارند مشاهده می شود. حتی بهتر از گوگل، این شبکه می تواند کاربران مورد نظر شما را شخصی سازی و محدود تر کند تا دقیقا محتوای تبلیغی شما به دست همان افراد با ویژگی های خاصی که می خواهید برسد که این واقعا فوق العاده است.

facebook-ads.jpg


فیس بوک چگونه کاربران را برای تبلیغات فیلتر گذاری می کند؟

فیس بوک اطلاعات خاصی از کاربران دارد، که از طریق همین اطلاعات می تواند به راحتی، دسته و گروه افراد را برای شما فیلتر گذاری کند، برای مثال اگر شما به دنبال دانشجویان پسر 30 ساله ای هستید که در دانشگاه x تحصیل می کنند می توانید به راحتی در فیس بوک این ویژگی ها را تنظیم کنید تا تبلیغ شما تنها به این قشر با همین محدودیت نمایش داده شود. هزینه ی تبلیغاتِ فیس بوک به صورت تبلیغات کلیکی cpc و cpi محاسبه می شوند. طبق گزارشی از سه ماهه سوم سال 2014، هر بازاریاب به ازای هر کلیک، حدود 0.49 دلار پرداختی به فیس بوک داشته است. شما می توانید بر روی میزان هزینه ی روزانه تان برای کاهش شارژ نیز کنترل داشته باشید. عاقلانه ترین راه این است که تبلیغات خود را برای روزانه 1 تا 3 دلار برنامه ریزی کنید، و نتیجه کلیک ها و میزان فروشتان را مورد بررسی قرار دهید و در صورت مثبت بودن نتیجه این کمپ تبلیغاتی، آن را توسعه دهید.تبلیغات فیس بوکی در کجا نمایش داده می شود؟

تبلیغات فیس بوکی در حالت نمایش در news fees موبایل و news feed دسکتاپ نمایش داده می شود. این تبلیغات می توانند در صفحه اصلی و لابلای خبر ها و یا در ساید بار نمایش داده شوند تحقیقات نشان دهنده ی این است میزان نرخ کلیک، در نسخه موبایل، بر روی تبلیغات بیش از حالت عادی یا مشاهده با pc است.. حالا که این اطلاعات را در اختیار دارید، قبل از ایجاد یک کمپ تبلیغاتی فیس بوک، باید توجه داشته باشید که وب سایت شما موبایل فرندلی باشد، به عبارت بهتر، باید به برای مشاهده در موبایل بهینه شده باشد، و دارای رابط کاربری آسان و قابل فهم باشد. در زیر جایگاه های نمایش تبلیغات در فیس بوک را مشاهده می کنید.

851564_453735701419824_1196201161_n.jpg


به طور کلی، فیس بوک پلن های عالی برای تبلیغات دارد که بیش از هر چیز، بازاریابان برای بازاریابی اینترنتی خود، از مدل تبلیغاتی در نیوزفید، ها استفاده می کنند. هر چند جایگاه های تبلیغ در فیس بوک در بالا ذکر شده است، اما می توانید روش های تبلیغ در فیس بوک کلیک کنید و پرداخت هزینه تبلیغات فیس بوک کلیک کنید را هم مورد بررسی قرار دهید.در نسخه موبایلی امکان تبلیغات به چه صورت وجود دارد و کدامیک موثر ترند؟

در نسخه موبایل در دو قسمت مجزا تبلیغات نمایش داده می شود. یکی در ساید بار و دیگری در نیوز فید. اگر در ساید بار تبلیغات کنید، مزیت آن این است که هم نیوز فید و هم تبلیغات در کنار هم نمایش داده می شوند و کاربر می تواند بدون هیچج مزاحمتی محتوا ی فیس بوک را بخواند اما اگر از از تبلیغات در نیوزفید استفاده کنید برایتان سود آور تر خواهد بو.د چرا که تحقیقات حاکی از این است که تبلیغاتی که در این بخش قرار داده شده، در جذب کاربران موثر تر بوده اند. در نهایت باید بگوییم که در بازاریابی اینترنتی، فیس بوک نقش بسیار مهمی دارد بنابراین باید حتی یکبار هم که شده از قابلیت آن استفاده کیند.

بسیاری از بازاریابان اینترنتی، به محض اینکه کمپین تبلیغاتی خود را راه اندزای می کنند، سریعا به تبلیغ در فیس بوک روی می آورند، چرا که این بازاریابان با تجربه هم به تعداد کاربران زیاد در فیس بوک و هم به تنوع مخاطبین و البته تنوع تبلیغات و شخصی سازی مخاطبین برای تبلیغات در فیس بوک، به عنوان یک فرصت متفاوت در تبلیغات اینترنتی نگاه می کنند و با این رویکرد تا کنون، موفقیت های چشم گیری را به کسب و کار خود نسبت داده اند.
اگر به این مطلب علاقه پیدا کرده اید می توانید آموزش و تکینک های خود را در دو لینک زیر نیز بروز کنید:
کامل ترین راهنمای استفاده از تبلیغات هدفمند در فیس بوک
روش های تبلیغ در فیس بوک + 11 مدل پرداخت هزینه آن
 

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
20,615
لایک‌ها
18,894
محل سکونت
اوهایو - دیتون
تو کشوری که مسدود هست باز خوردی نداره متاسفانه
 
بالا