برگزیده های پرشین تولز

چرا تنظيمات مانيتور به هم ميخورد؟!؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
سلام.
من به تازگي يه مانيتور الجي f700p گرفتم. مشكلي كه باهاش دارم اينه كه هر بار كه مانيتور رو روشن و خاموش ميكنم تنظيمات مربوط به صفحه نمايش به هم ميخوره. يعني من با كنترل هاي روي مانيتور تصوير رو طوري تنظيم ميكنم كه تصوير كاملا مستطيلي شكل باشه و توي چارچوب مانيتور فيكس بشه و حاشيه سياهي معلوم نباشه. اما به محض اينكه مانيتور رو براي چند دقيقه خاموش و سپس روشن ميكنم يا تصوير از جهت افقي يه مقدار فشرده شده يا از جهت عمودي از كادر در رفته يا...! خلاصه اينجوري بگم كه حتما بايد دوباره بشينم تنظيمش كنم. :(
آيا مانيتور من مشكل خاصي داره؟! آيا به خاطر نو بودن مانيتور ممكنه باشه؟ شما به اين مشكل برخورد كردين؟ چي پيشنهاد ميكنين؟

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
ممكنه اين مانيتور اين امكان رو داشته باشه كه از توي ويندوز بشه تنظيماتش رو تغيير داد و يا احتمال بيشتر اينه كه نرم افزار درايور كارت گرافيك شما ميتونه اين تنظيمات رو به هم بريزه و از نو انجام بده. مثلا اكثر كارتهاي گرافيك Ati كه من ديدم يه امكان رو دارن كه اندازه صفحه نمايش رو از توي خود ويندوز تغيير بدن حالا هر مانيتوري كه ميخواد باشه! حالا اگه هم اينطور باشه اينكه چرا هي تنظيماتش reset ميشه جاي سوال هست.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از mahdi206 :
ممكنه اين مانيتور اين امكان رو داشته باشه كه از توي ويندوز بشه تنظيماتش رو تغيير داد و يا احتمال بيشتر اينه كه نرم افزار درايور كارت گرافيك شما ميتونه اين تنظيمات رو به هم بريزه و از نو انجام بده. مثلا اكثر كارتهاي گرافيك Ati كه من ديدم يه امكان رو دارن كه اندازه صفحه نمايش رو از توي خود ويندوز تغيير بدن حالا هر مانيتوري كه ميخواد باشه! حالا اگه هم اينطور باشه اينكه چرا هي تنظيماتش reset ميشه جاي سوال هست.
گرافيك من geforce 6600 هست. توي تنظيماتش (در قسمت display) يه قسمت داره كه ميشه فقط تصوير رو بالا و پايين كرد. اما مشكل بيشتر كش اومدن يا فشرده شدن تصويره.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
مونیتورت صفحش مسطح هست؟
برای تنظیم کردن بگذارید حداقل 2-3 ساعت مونیتور روشن باشه. در این حالت اگر تنظیمش کنید، بعدا فقط یک ربع اول ممکن هست اونطور بشه. درواقع وقتی مونیتور رو روشن میکنید تا یک گرم :) بشه طول میکشه. بیخودی اول کار تنظیم رو بهم نریزید. هر وقت هم میخواستید تنظیمش کنید یک صفحه کاملا سفید باز کنید تو ویندوز تا حداکثر چارچوب با روشنایی معلوم بشه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از daftarekhaterat :
گرافيك من geforce 6600 هست. توي تنظيماتش (در قسمت display) يه قسمت داره كه ميشه فقط تصوير رو بالا و پايين كرد. اما مشكل بيشتر كش اومدن يا فشرده شدن تصويره.
فرکانس رو چنده؟ بعد هم vsync روشنه یا خاموش؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از balabala :
مونیتورت صفحش مسطح هست؟
برای تنظیم کردن بگذارید حداقل 2-3 ساعت مونیتور روشن باشه. در این حالت اگر تنظیمش کنید، بعدا فقط یک ربع اول ممکن هست اونطور بشه. درواقع وقتی مونیتور رو روشن میکنید تا یک گرم :) بشه طول میکشه. بیخودی اول کار تنظیم رو بهم نریزید. هر وقت هم میخواستید تنظیمش کنید یک صفحه کاملا سفید باز کنید تو ویندوز تا حداکثر چارچوب با روشنایی معلوم بشه.
آره ديگه. مانيتور فلترونه.
منظورت اينه كه وقتي گرم شد (!) تنظيمش كنم بعد هر روز هم كه دوباره سيستم رو روشن ميكنم بايد صبر كنم گرم بشه و ....؟!!

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
85 هرتز.
منظورت رو از اون سوال دومي نفهميدم. كجاست؟!

یک چیزی به این اسم شاید تو قسمت directx در همون display property باشه. ولی همون باید بگذاری گرم بشه! فکر نکنم مشکل از vsync باشه. :)

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
سلام.
من به تازگي يه مانيتور الجي f700p گرفتم. مشكلي كه باهاش دارم اينه كه هر بار كه مانيتور رو روشن و خاموش ميكنم تنظيمات مربوط به صفحه نمايش به هم ميخوره. يعني من با كنترل هاي روي مانيتور تصوير رو طوري تنظيم ميكنم كه تصوير كاملا مستطيلي شكل باشه و توي چارچوب مانيتور فيكس بشه و حاشيه سياهي معلوم نباشه. اما به محض اينكه مانيتور رو براي چند دقيقه خاموش و سپس روشن ميكنم يا تصوير از جهت افقي يه مقدار فشرده شده يا از جهت عمودي از كادر در رفته يا...! خلاصه اينجوري بگم كه حتما بايد دوباره بشينم تنظيمش كنم. :(
آيا مانيتور من مشكل خاصي داره؟! آيا به خاطر نو بودن مانيتور ممكنه باشه؟ شما به اين مشكل برخورد كردين؟ چي پيشنهاد ميكنين؟

ايول!!! دقيقآ!!!! مال منم همينطوره . البته تنظيمش موقتي به هم ميخوره , يعني اينكه اول كه روشن ميكنم در جهت افقي يه كم ( شايد 1 سانت ) كوچك و در جهت عمودي خيلي كم كش مياد! و از وقتي مانيتور روشن ميشه اين يواش يواش به حالت تنظيم شده بر مي گرده و درست ميشه , البته 1 ساعت طول مي كشه! :blink: و در اون حين چون تصوير داره به حالت اوليه بر مي گرده نميشه تنظيمشم عوض كرد .و هر چي هم زمان خاموش بودن مانيتور بيشتر باشه بيشتر طول ميكشه تا درست بشه ( حداكثر 1 ساعت! ) . به نمايندگي زنگ زدم همون روز ( و نه كمتر از 2 ساعت كه ماديران ادعا ميكنه!) اومدن بردنش و بعد از يك هفته! آوردنش . اولاش يه كم بهتر بود! ( و نه درست ) ولي آلان همونجوري شده باز :( :hmm:

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از noisymind :
ايول!!! دقيقآ!!!! مال منم همينطوره . البته تنظيمش موقتي به هم ميخوره , يعني اينكه اول كه روشن ميكنم در جهت افقي يه كم ( شايد 1 سانت ) كوچك و در جهت عمودي خيلي كم كش مياد! و از وقتي مانيتور روشن ميشه اين يواش يواش به حالت تنظيم شده بر مي گرده و درست ميشه , البته 1 ساعت طول مي كشه! :blink: و در اون حين چون تصوير داره به حالت اوليه بر مي گرده نميشه تنظيمشم عوض كرد .و هر چي هم زمان خاموش بودن مانيتور بيشتر باشه بيشتر طول ميكشه تا درست بشه ( حداكثر 1 ساعت! ) . به نمايندگي زنگ زدم همون روز ( و نه كمتر از 2 ساعت كه ماديران ادعا ميكنه!) اومدن بردنش و بعد از يك هفته! آوردنش . اولاش يه كم بهتر بود! ( و نه درست ) ولي آلان همونجوري شده باز :( :hmm:
:( نگوووووو!
نگفتن مشكلش چيه؟!

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
من میگم مشکلی نداشته الکی ورداشتن بردن بابا، فقط یه جاروبرقی کشیده زودتر قطعات خنک بشه :)
noisymind حالا چقدر گرفت؟
پس این فلترونها خوب در نیومدن...

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به مدت يك ساعت كل سيستم رو خاموش كردم. دوباره كه روشن كردم صفحه از حالت افقي فشرده شده بود از حالت عمودي از جاش تكون خورده بود.
گاهي وقتها آدم وسواسي ميشه اما اين ديگه داره واقعا غيرقابل تحمل ميشه. من با مانيتور فلترون 795FT قبلي خودم اصلا از اين بازيها نداشتم!
32.gif

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
مشكل عجيبيه . تا حالا تجربه اش نكردم :(

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
:( نگوووووو!
نگفتن مشكلش چيه؟!

اين يارو كه اومده بود اينجا ببينتش كه چيزي بارش نبود . وقتي هم مانيتور اونجا بود تماس گرفتم مسئول اون قسمت گفت اين كه چند دقيقه طول بكشه تصوير به حالت پايدار برسه عادي هست ولي نه تا 1 ساعت!! بعد يه چيزايي گفت كه من حاليم نشد! و گفت كه تنظيم شده و مشكل حل شده . ولي الان كه باز همونجوري شد :(
البته من بعد از ظهر كه از خدمت مقدس [ !?!] سربازی بر میگردم خونه تقریبا مانیتورم تا آخر شب روشن و در حال خدمت رسانی به اسلام و مسلمین هست و عیب اصلا به چشم نمیاد ولی این دلیل نمیشه آدم جنس نو بخره اینجوری باشه!! حالا نمیدونم چه کارش کنم :(

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
مشكل من اينه كه ممكنه حدود هر يك ساعت يكبار بخوام حدود يك ربع بلند بشم به كار و زندگي برسم و دوباره برگردم. شما فكرش رو بكن در شبانه روز آدم بخواد 4 يا 5 بار صفحه مانيتورش رو تنظيم كنه!!
25.gif

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از balabala :
من میگم مشکلی نداشته الکی ورداشتن بردن بابا، فقط یه جاروبرقی کشیده زودتر قطعات خنک بشه :)
noisymind حالا چقدر گرفت؟
پس این فلترونها خوب در نیومدن...

الكي شايد بردن و آوردن ولي مشكل كه داشته كه :(
جارو برقي چيه؟ چقدر گرفت ؟ بابا تازه هنوز 3 ماه شده گرفتمش . خير سرش تا 31 / 1 /86 گارانتيه!!
خدمات ماديران !!!!!!! :hmm:

noisymind

Registered User
لایک‌ها
1
مشكل من اينه كه ممكنه حدود هر يك ساعت يكبار بخوام حدود يك ربع بلند بشم به كار و زندگي برسم و دوباره برگردم. شما فكرش رو بكن در شبانه روز آدم بخواد 4 يا 5 بار صفحه مانيتورش رو تنظيم كنه!!
25.gif

ببينم مال تو تنظيمش به هم كه ميخوره دوباره درست نميشه خودش؟! :(

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از noisymind :
الكي شايد بردن و آوردن ولي مشكل كه داشته كه :(
جارو برقي چيه؟ چقدر گرفت ؟ بابا تازه هنوز 3 ماه شده گرفتمش . خير سرش تا 31 / 1 /86 گارانتيه!!
خدمات ماديران !!!!!!! :hmm:

:wacko: 3 ماهه!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از noisymind :
ببينم مال تو تنظيمش به هم كه ميخوره دوباره درست نميشه خودش؟! :(
درست بشه؟! فكر نميكنم. البته من كه طاقت ندارم يه ربع بشينم تا صفحه خودش كش بياد!!! اينهم شد كار؟
به نظرت من هم به گارانتي زنگ بزنم؟ توي اين مدت مانيتور جايگزين ميدن؟

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
يه زنگي بزن ببين چي ميگن . ضرر كه نداره .

بالا