برگزیده های پرشین تولز

چرا سایت دیجی کالا خوب است ؟

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
سلام . با توجه به اینکه یه تاپیک خورده بود به اسم چرا دیجی کالا کثیف است ؟ ( اینجا کلیک کنید ) لازم دیدم یه سری مطالبی رو به عنوان مشتری قدیمی دیجی کالا عنوان کنم
خیلی ایراداتی که مطرح میشه به نظر من وارد نیس
من اینجا به یه سریشون پاسخ میدم :

این چه سیستم جدید بیخوده دیجی کالا راه انداخته و اعتبارشو زیر سوال برده ؟؟
جواب : این دقیقا مد روزترین و بهترین سیستم فروش دنیاس . اصطلاح Market Place یا این روش مدتهاست داره توسط علی بابا و آمازون انجام میشه و فروشنده های دیگه میتونن کالاهاشون رو ارایه بدن و خوب فیدبک مشتریا رو هم بر اساس در صد یا ستاره دریافت میکنن . در دیجی کالا به صورت درصد این فیدبک انجام میشه. به عکسای زیر ( نمونه فروش کولر سی پی یو توسط سه سایت دیجی کالا و آمازون و علی بابا ) دقت کنید می بینید که مثلا تو آمازون فیدبک به صورت ستاره زده تو علی بابا جفتش و البته اسم فروشنده هم در کنار کالا قید شده:

amazon.JPG

alibaba.JPG

digikala.JPG
چرا وقتی خودش کالا میفروخت و مشتریا راضی بودن از فروشنده های دیگه داره استفاده میکنه ؟
جواب : چون حجم خریدها به شدت زیاد شده ، تامین کالا در این شرایط بسیار سخت میشه .همونطور که ذکر شد حتی در این شرایط غولهای اینترنتی چین و آمریکا هم بخشی از تامین کالاشونو به سایر فروشنده ها سپردن . ضمن اینکه سیستم قبلی هم همچنان برقراره . لزومی نیست کاربرا حتما از فروشنده های غیر دیجی کالا خرید کنن . میتونن نگاه به فروشنده اون کالا بندازن اگه دیجی کالا بود بخرن اگه فروشنده غیر بود نخرن. مثل عکس زیر :

Capture.JPG

فروشنده های غیر دیجی کالا نامعتبرن و کالای فیک توشون زیاده ؟
جواب : خوب اگر تصمیم به خرید از فروشنده غیر دیجی کالا دارین حتما به امتیازش دقت کنید . مثلا به فروش هارد زیر دقت کنید . خوب از فروشنده ای که فقط 50 درصد رضایت خرید ازش وجود داشته نخرید !! ضمنا شما از فروشگاه های بیرونم خرید کنین قطعا مشتریهای ناراضی دارن . به عبارتی هیچ فروشنده ای رضایت خرید 100 درصد ازش نیس. مثلا کی به گارانتی های آواژنگ یا سازگار امتیاز 100 درصد میده ؟ یا در تولید کننده ها : حتی کالاهای اینتل و AMD هم مشتریای ناراضی دارن !!!

rez1.JPG

دیجی کالا راه بامیلو رو داره میره . بامیلو نابود شد !

جواب : در مورد چرایی نابودی بامیلو حرف و حدیث زیاده که شاید کوچیکترین و بی اهمیت ترین علتش نارضایتی کاربرا باشه .

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
و در پایان باید بگم وجود سایتی مثل دیجی کالا نعمته . وگرنه فروشنده های بیرون پوست از سر مشتریا میکندن . الان حداقل مرجعی برای چک کردن قیمتها هست . من حتی به تعویض روغنی محل قیمت اینترنتی رو نشون دادم و متوجه شارلاتان بازیش کردم که همون روغنو داشت سی تومن گرونتر از دیجی کالا میداد .

Pt2005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
102
داداش نوشتین اگه از فروشنده های دیجی ناراضی هستین از کالاهایی بخرین که مال خود دیجی کالاست مشکل همینجاست که دیگه کالاهایی که فروشنده اش خود دیجی کالا باشه به تعداد انگشتان دست هم نمیرسه تو اکثریت قریب به اتفاق رسته ها چیزی برای فروش نداره خودش .دارین فروشنده های صد درصد بنجل فروش اینجا رو با فروشنده های آمریکایی و حتی چینی مقایسه می کنین ؟؟؟؟!! قیاستون از اساس اشتباهه دیجی هم همین اشتباه رو کرده که اینجا رو با آمریکا و چین مقایسه کرده ...

alone33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
438
من تو اون تاپیک هم گفتم
حداقل در مورد لوازم خانگی قیمت های دیجی کالا خیلی بالاتر از قیمت مغازه است
مثلا یه سرویس غذا خوری رو که من ۲۵۰ از مغازه خریدم دیجی کالا ۴۹۹ زده بود
یا یه دست کاسه ۴۰ تومنی رو ۱۶۰ زده بود و الان همون شده ۲۵۰

جدای ازین یه چیز دیگه اینکه جنسی رو امروز میزنه مثلا ۱۰۰ تومن و پس فرداش میزنه ۵۵ تومن
خب این برچه مبنایی بوده که از ۱۰۰ تومن رسیده به ۵۵ در طی ۲ روز!

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
من تا حالا خیلی خرید داشتم ازش البته قبلا بیشتر الان کمتردر کل راضی بودم

این بحث فروشنده ها یه ضعف اصلیش اینه که تا کالا رو موجود کنن طول میکشه اگه کالا رو داخل انبار دیجی بذارن خیلی بهتره یه بحث دیگس جنس های تقلبیه که یکی از حسن های دیجی ایم بود که مطمئن بودی از اصالت کالا اما الان اینجوری نیست به نظرم خیلی فله ای فروشنده ها زیاد شدن از اون ور قابلیت هندل کردن این همه فروشو ندارن مثلا بعضیو موقع تماس میگیری انقدر باید صبر کنی از کرده خودت پشیمون میشی امازون علی بابا قطعا برای همچین مواردی برنامه ریزی کردن

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
داداش نوشتین اگه از فروشنده های دیجی ناراضی هستین از کالاهایی بخرین که مال خود دیجی کالاست مشکل همینجاست که دیگه کالاهایی که فروشنده اش خود دیجی کالا باشه به تعداد انگشتان دست هم نمیرسه تو اکثریت قریب به اتفاق رسته ها چیزی برای فروش نداره خودش .دارین فروشنده های صد درصد بنجل فروش اینجا رو با فروشنده های آمریکایی و حتی چینی مقایسه می کنین ؟؟؟؟!! قیاستون از اساس اشتباهه دیجی هم همین اشتباه رو کرده که اینجا رو با آمریکا و چین مقایسه کرده ...

البته حق با شماست
ولی این مساله در سال رونق و تولید !!!!! گریبانگیر همه شده . بازار به شدت راکده . تامین کالا به شدت سخته . وارادت کالا به شدت دشوار شده ( خیلی از وارد کننده ها هم قید وارداتو زدن ) . وقتی کل کشور از نظر اقتصادی دچار ضعف و ناکارآمدی شده ( که تحریم و محاصره اقتصادی تنها یک دلیل کوچک از هزاران دلیلشه ) . طبعا بازخوردشو تو دیجی کالا هم خواهیم دید
و قطعا چون جزیی از همین کشوره تافته جدا بافته نیس که آسیب نبینه

علی بابا و امازون که از کل جهان سفارش میگیرن رو با شتی‌کلا مقایسه میکنید؟

قطعا اقتصاد اول و دوم دنیا با اقتصاد ایران قابل مقایسه نیستن . همونطور که خودروسازی ، هواپیماسازی ، صنایع الکترونیک ، نرم افزار و سخت افزار و ...... شون هم اصلا قابل قیاس نیستن . شما فکر کن وقتی آمریکا هووآوی رو تحریم میکنه چه ضربه بزرگ اقتصادی به این شرکت وارد میشه . در حدی که شایع شده میخواد خط تولیدشو متوقف کنه تو بعضی شاخه ها .
چند صد برابر شدت اون تحریم الان بر بازار ایران حاکمه . و البته هیچ دوستی هم در بازار جهانی نداریم که بگیم حالا آمریکا نشد فلان جا که ما رو تحریم نکرده !! نمیتونیم زیر بار اونهمه تحریم و کارشکنی کیفیت خدمات علی بابا و آمازون رو بخوایم که . منطقی باشیم

من تو اون تاپیک هم گفتم
حداقل در مورد لوازم خانگی قیمت های دیجی کالا خیلی بالاتر از قیمت مغازه است
مثلا یه سرویس غذا خوری رو که من ۲۵۰ از مغازه خریدم دیجی کالا ۴۹۹ زده بود
یا یه دست کاسه ۴۰ تومنی رو ۱۶۰ زده بود و الان همون شده ۲۵۰

جدای ازین یه چیز دیگه اینکه جنسی رو امروز میزنه مثلا ۱۰۰ تومن و پس فرداش میزنه ۵۵ تومن
خب این برچه مبنایی بوده که از ۱۰۰ تومن رسیده به ۵۵ در طی ۲ روز!

قطعا کار درست اینه که آدم وقتی جنسی میخواد خرید کنه از جاهایی که میتونه استعلام بگیره . از سر کوچه . دوست ، آشنا ، بازار تهران ، بازار شهر خودمون و سایتهای مثل ترب و ایمالز . و در نهایت اگر دیدیم قیمت مناسبه بخریم . اونور قضیه رو هم ببینیم که خیلی کالاهاشم قیمتش مناسبه

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
فروشنده محصولش رو تو دیجی کالا حداقل 15 درصد گرونتر از بازار ارائه میده به خاطر درصد دیجی کالا . بیا کلی جنس فیک نشونت بدم که به اسم برند اصلی خورده و داره فروش میره و میره تو پاچه ملت در مورد جنس های که خود دیجی کالا تامین کننده هست بازم شاید بشه خرید خوبی داشت ولی بقیش اصلا.
پ.ن اون سری ایمیل دادم نوشتم فلان جنستون فیکه اصلا اصلش این شکلی نیست دارن به اسم برند اصلی میفروشنش در جواب گفتن فروشنده ها موظف هستن اصلی بدن !!!

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
فروشنده محصولش رو تو دیجی کالا حداقل 15 درصد گرونتر از بازار ارائه میده به خاطر درصد دیجی کالا . بیا کلی جنس فیک نشونت بدم که به اسم برند اصلی خورده و داره فروش میره و میره تو پاچه ملت در مورد جنس های که خود دیجی کالا تامین کننده هست بازم شاید بشه خرید خوبی داشت ولی بقیش اصلا.
پ.ن اون سری ایمیل دادم نوشتم فلان جنستون فیکه اصلا اصلش این شکلی نیست دارن به اسم برند اصلی میفروشنش در جواب گفتن فروشنده ها موظف هستن اصلی بدن !!!

اصلا از خرید اینترنتی بیایم بیرون . آقا من پریروز رفتم برای 206 لنت ترمز عوض کنم . به طرف گفتم چه جنسی ببندم ؟ تکستارخوبه ؟ طرف گفت ببین یه چیز بهت میگم . هر جنسی بخری الان ( تو بازار امروز ایران ) چینیه یا فیکه. همون تکستارم یه سریشو چین میزنه یه سریشو تو همین ایران با جعبه تکستار میفروشن بهت !!!!
متاسفانه ما در همچین کشوری زندگی میکنیم !!!
من این شارلاتان بازیا رو از همین ملت فرهیخته می بینم . نه خود دیجی کالا. خودمون باید زرنگ باشیم جنس اصلو از تقلبی تشخیص بدیم و از فروشنده غیر معتبر نخریمو گول ارزونی رو نخوریم

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
میزان رضایت از دیجیکالا کاملاً به چیزی که آدم میخره بستگی داره. من از سال 92 تا الآن کلی چیز از دیجیکالا خریدم و هیچ وقت هم مشکل خاصی نداشتم، چون سراغ جنس‌هایی رفتم که هم قیمت‌شون رو می‌دونم و بدون تحقیق نمی‌خرم که بعدش اعتراض کنم که گرون بهم دادن، هم سراغ جنس‌هایی نمیرم که احتمال خرابی دارن یا ممکنه فیک باشن. از اون طرف هم نمی‌دونم از خوش‌شانسی من بوده یا چی، ولی تقریباً همه سر موقع جنس رو آورده و تأخیر خاصی بهش نخورده.
بعضی چیزها رو کلاً نباید اینترنتی خرید، مخصوصاً اجناسی که احتمال خرابی یا قلابی بودن اون‌ها وجود داره. مثلاً چند وقت پیش دیدم طرف می‌گفت تلویزیون از دیجیکالا گرفتم و باز کردم دیدم توش یه پارچه افتاده، پس دست دوم هست! خب مرد مومن، کی از دیجیکالا تلویزیون میخره؟! :D ولی خیلی چیزها هم هست که میشه به جای کلی رانندگی و رفتن توی مغازه، یه کلیک کرد و با همون قیمت یا شاید هم کمتر خرید و راحت میاد دم در خونه و خلاص. اگه ببینم قیمتش گرون‌تر از بیرون هست هم یه بیلاخ به دیجیکالا میدم و نمی‌خرم، نه اینکه بخرم و بعدش غصه بخورم! :D

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
اصلا از خرید اینترنتی بیایم بیرون . آقا من پریروز رفتم برای 206 لنت ترمز عوض کنم . به طرف گفتم چه جنسی ببندم ؟ تکستارخوبه ؟ طرف گفت ببین یه چیز بهت میگم . هر جنسی بخری الان ( تو بازار امروز ایران ) چینیه یا فیکه. همون تکستارم یه سریشو چین میزنه یه سریشو تو همین ایران با جعبه تکستار میفروشن بهت !!!!
من این شارلاتان بازیا رو از همین ملت فرهیخته می بینم . نه خود دیجی کالا. خودمون باید زرنگ باشیم جنس اصلو از تقلبی تشخیص بدیم و از فروشنده غیر معتبر نخریمو گول ارزونی رو نخوریم
دقیقا همینطوره بیرون هم وضعیتش بدتره الان داره باب میشه جنس های کپی رو بصورت عادی دارن میفروشن یعنی مثلا هر برندی عشقشون کشید میزنن روش چون همه جنس ها هم همینطوره نمیشه تشخیص داد واقعا .

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
دقیقا همینطوره بیرون هم وضعیتش بدتره الان داره باب میشه جنس های کپی رو بصورت عادی دارن میفروشن یعنی مثلا هر برندی عشقشون کشید میزنن روش چون همه جنس ها هم همینطوره نمیشه تشخیص داد واقعا .

وقتی تو روغن پالم میریزن یا تو آبلیمو آب کاه میریزن !! یا به جای گوشت گوسفند گوشت الاغ میفروشن . دیگه تو بخوان حدیث مفصل از این مجمل
ریشه همه اینها هم در فقر و البته عدم نظارت و همچنین فساد هست .

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
میزان رضایت از دیجیکالا کاملاً به چیزی که آدم میخره بستگی داره. من از سال 92 تا الآن کلی چیز از دیجیکالا خریدم و هیچ وقت هم مشکل خاصی نداشتم، چون سراغ جنس‌هایی رفتم که هم قیمت‌شون رو می‌دونم و بدون تحقیق نمی‌خرم که بعدش اعتراض کنم که گرون بهم دادن، هم سراغ جنس‌هایی نمیرم که احتمال خرابی دارن یا ممکنه فیک باشن. از اون طرف هم نمی‌دونم از خوش‌شانسی من بوده یا چی، ولی تقریباً همه سر موقع جنس رو آورده و تأخیر خاصی بهش نخورده.
بعضی چیزها رو کلاً نباید اینترنتی خرید، مخصوصاً اجناسی که احتمال خرابی یا قلابی بودن اون‌ها وجود داره. مثلاً چند وقت پیش دیدم طرف می‌گفت تلویزیون از دیجیکالا گرفتم و باز کردم دیدم توش یه پارچه افتاده، پس دست دوم هست! خب مرد مومن، کی از دیجیکالا تلویزیون میخره؟! :D ولی خیلی چیزها هم هست که میشه به جای کلی رانندگی و رفتن توی مغازه، یه کلیک کرد و با همون قیمت یا شاید هم کمتر خرید و راحت میاد دم در خونه و خلاص. اگه ببینم قیمتش گرون‌تر از بیرون هست هم یه بیلاخ به دیجیکالا میدم و نمی‌خرم، نه اینکه بخرم و بعدش غصه بخورم! :D

دقیقا صحبت منم بخش بزرگیش همینه

siavash_ATi

Registered User
لایک‌ها
239
من همیشه قبل خرید از همه جا پرس و جو میکنم . بعد اگه قیمت دیجی نسبت به قیمتی که من درآوردم مناسب بود ازش میخرم
زورمون که نکردن حتما از دیجی یا فروشنده هاش بخیرم بعد بگیم گرون داد که
الان بری تو بازار کامپیوتر پایتختم مستقیم سرتو کج نمیکنی بری تو یه مغازه پول نقد بدی که . اول همه مغازه ها میری قیمت در میاری . یه مناسب ترشو میخری
اونایی هم که یونشون قطر زیادی داره و حوصله ندارن برن بازار . میتونن از سایتای استعلام قیمت مثل موبایل دات آی آر. یا ترب قیمت در بیارن بعد برن خرید اینترنتی .
در مورد اصل و فیکم بگم همه کالاهای موجود در بازار جمهوری اسلامی ایران فیک هست و لاغیر . فاتحه م االصلوات . صلوات دومم بلندتر ختم کن
در واقع طبق معمول همیشه انتخاب ما در بازار بین بد و بدتر هست ( چینی های کپی یا چینی بنجل !! )

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
وقتی تو روغن پالم میریزن یا تو آبلیمو آب کاه میریزن !! یا به جای گوشت گوسفند گوشت الاغ میفروشن . دیگه تو بخوان حدیث مفصل از این مجمل
ریشه همه اینها هم در فقر و البته عدم نظارت و همچنین فساد هست .
تازه محصولات تراریخته رو یادت رفت که رسما دارن نسل کشی میکنن

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
تکستار رو چند خریدی؟
من دو ماه پیش خریدم 200 تومن :general402:
واسه 206 سه نوع لنت تولید میشه. باید لنت رو عکس بگیری ببری تا بهت بگن کدوم مدل میخوره
به عنوان مثال واسه ماشین من مدل رانایی میخوره:oops:
----
خود همین ایران خودرو هم روی ماشینای صفر جنس های بیخود سوار میکنه.
چند روز پیش میخواستم لامپ نور پایین ماشینو عوض کنم. اون گیره اش اینقدر بی کیفیت و بد ساخته شده بود که موقع درآوردن زدم شکستمش:general509: فعلا با سیم بستم تا برم جدید بخرم
جالبه چراغ های جلو برند مدرن بود..واسه چراغ های 206 و 207 دو برند کروز و مدرن تولید کننده هستن.
مدرن جنس هاش بی کیفیت هست.
کروز اصلیه

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
تکستار رو چند خریدی؟
من دو ماه پیش خریدم 200 تومن :general402:
واسه 206 سه نوع لنت تولید میشه. باید لنت رو عکس بگیری ببری تا بهت بگن کدوم مدل میخوره
به عنوان مثال واسه ماشین من مدل رانایی میخوره:oops:
----
خود همین ایران خودرو هم روی ماشینای صفر جنس های بیخود سوار میکنه.
چند روز پیش میخواستم لامپ نور پایین ماشینو عوض کنم. اون گیره اش اینقدر بی کیفیت و بد ساخته شده بود که موقع درآوردن زدم شکستمش:general509: فعلا با سیم بستم تا برم جدید بخرم
جالبه چراغ های جلو برند مدرن بود..واسه چراغ های 206 و 207 دو برند کروز و مدرن تولید کننده هستن.
مدرن جنس هاش بی کیفیت هست.
کروز اصلیه

من ۱۶۰ خریدم
۲۰۰ ؟ بهت انداختن [emoji1][emoji1][emoji1] واسه من مدل رانایی بود
واسه ۲۰۶ تیپ ۵

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
من ۱۶۰ خریدم
۲۰۰ ؟ بهت انداختن [emoji1][emoji1][emoji1] واسه من مدل رانایی بود
واسه ۲۰۶ تیپ ۵
تهران ارزون تره خب از شهرستان
من چند جا سوال کردم قیمتش همین بود
البته 10 تومن تخفیف داد شد 190:oops:
---------

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,684
دیگه انقدر همه میگن خودمون باید زرنگ باشیم بعید نیست چند وقت دیگه برای جنس تقلبی فروختن خریدار مجرم شناخته بشه

seul

Registered User
لایک‌ها
261
تا حالا چند بار خرید ازش داشتم و نمیدونم شانسم خوبه یا چی، همیشه جنس عالی بوده و به موقع آورده. یه بار هم از یه جنس دو عدد سفارش داده بودم زنگ زدن گفتن یه دونه بیشتر نداریم تو انبار، شماره کارتت رو بذار تو سایت. و بلافاصله که نه ولی در کمتر از ۵ دقیقه پولش رو ریختن به حسابم (پونصد و خورده ای بود)
نمیدونم ولی چرا بقیه هر چی میخرن یا فیکه یا خراب میشه یا ناموجود میشه سه ماه باید منتظر بمونن پولشون برگرده:D
البته باید بدونی چی رو بخری که سرت کلاه نره.
آخرین خریدم هم یه هارد سامسونگ ۲ ترا بود (فکر کنم 4-5 ماهی بشه) که طبق سریال نامبر اونی که من خریدم محصول ۲۰۱۶ بود ولی محصول ۲۰۱۸ رو برام فرستادن که خیلی گرون‌تر بود قیمت دلاریش:D دلتون آب
تا الان راضی بودم از دیجیکالا. بعدا رو نمیدونم

بالا