برگزیده های پرشین تولز

چرا فایلهای رایت شده فقط توسط رایتر خونده میشه؟

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من به تازگی یه رایتر asus خریدم...یه CD رو کامل رایت کردم ..ولی تو هر cd - rom که میزارم تا بازش نکنه..
نه تنها سی دی رو باز نمیکنه.. بلکه مرتب پیغام میزاره که سی دی سر جاش نیست!!! وقتی هم دوباره سی دی رو
میزارم تو cd - rom .. مجددا همین پیغام رو نشون میده.. همین مشکل رو با کامپیوتر محل کارم هم دارم.. ولی وقتی اومدم خونه و روی همون رایتر خودم گذاشتم( که باهاش رایت کرده بودم).. براحتی سی دی رو باز کرد و خوند!!!
ممنون میشم راهنمائی کنید

حمید سجاد
مدیر سایت ایران سلامت
www.iransalamat.com
http://community.iransalamat.com/index.php

good_pesar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از hamids54 :
سلام
من به تازگی یه رایتر asus خریدم...یه CD رو کامل رایت کردم ..ولی تو هر cd - rom که میزارم تا بازش نکنه..
نه تنها سی دی رو باز نمیکنه.. بلکه مرتب پیغام میزاره که سی دی سر جاش نیست!!! وقتی هم دوباره سی دی رو
میزارم تو cd - rom .. مجددا همین پیغام رو نشون میده.. همین مشکل رو با کامپیوتر محل کارم هم دارم.. ولی وقتی اومدم خونه و روی همون رایتر خودم گذاشتم( که باهاش رایت کرده بودم).. براحتی سی دی رو باز کرد و خوند!!!
ممنون میشم راهنمائی کنید

حمید سجاد
مدیر سایت ایران سلامت
www.iransalamat.com

شاید از سرعتی باشه که با هاش سی رایت کردی و سرعت سی دی رامات از سرعت رایت پایین تره

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
مرسی از جواب...
سی دی رام من.. asus 40x هست .. و رایترم ..asus 52 x32x52 هست.. من دفعه اولم هست که دارم رایت
میکنم و علت رایت کردنم هم اینکه نزدیک 20 گیگ فایل صوتی دارم که در 200 هزار قطعه روی هاردم
ضبط شده.. و میخوام اونها رو بیارم روی سی دی که هاردم خلوت بشه..

میتونی یه راهنمائی بکنی که چی کار کنم اونها روی سی دی ضبط بشن؟ و روی همه سی دی رام ها خونده بشه؟ چون با برنامه nero express چند بار تلاش کردم ولی موفق نشدم..و مرتب از این مطلب ایراد میگیره که فرمت فایلهای ضبط شده رو
support نمیکنه..ظاهرا همه فایلها با فرمت ...OCG ضبط شدن..یادمه برای این از این فرمت استفاده کردم
که بهترین کیفیت رو با کمترین فضا داشتم...

حالا میگی باید چی کار کنم؟ و آیا باید سرعت رایت کردن رو هنگام رایت تنظیم کرد تا این مشکل حل بشه؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
اين مشكل رو من هم گاهي داشتم. اصولا فكر ميكنم خيلي ها قبلا تجربه كردن. اميدوارم يكي از با تجربه تر ها اينجا رو ببينه مشكلتون حل بشه.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از hamids54 :
مرسی از جواب...
سی دی رام من.. asus 40x هست .. و رایترم ..asus 52 x32x52 هست.. من دفعه اولم هست که دارم رایت
میکنم و علت رایت کردنم هم اینکه نزدیک 20 گیگ فایل صوتی دارم که در 200 هزار قطعه روی هاردم
ضبط شده.. و میخوام اونها رو بیارم روی سی دی که هاردم خلوت بشه..

میتونی یه راهنمائی بکنی که چی کار کنم اونها روی سی دی ضبط بشن؟ و روی همه سی دی رام ها خونده بشه؟ چون با برنامه nero express چند بار تلاش کردم ولی موفق نشدم..و مرتب از این مطلب ایراد میگیره که فرمت فایلهای ضبط شده رو
support نمیکنه..ظاهرا همه فایلها با فرمت ...OCG ضبط شدن..یادمه برای این از این فرمت استفاده کردم
که بهترین کیفیت رو با کمترین فضا داشتم...

حالا میگی باید چی کار کنم؟ و آیا باید سرعت رایت کردن رو هنگام رایت تنظیم کرد تا این مشکل حل بشه؟
خوب براي ساپورت فايل كه بايد اونو تبديل به فايلهايي مثل mp3 كنيد :)

اما راجب اون مشكل . دقيقا بر ميگرده به رايتر شما كه ممكنه دچار اين اشكال باشه .

شما ابتدا سي دي هاي خام ديگه اي رو امتحان كنيد اگه جواب نداد بايد رايتر رو بررسي كنيد:)

good_pesar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من با سرعت پایین رایت کن مثلا 24 چون الان رایترمن 8 و 700 مگابایتو تو 12 دقیقه بهم میده حالا چند دقیقه بیشتر طول بکشه عیبی نداره ولی در کل دوستم همچین مشگلی داشت که با کاهش سرعت رایت برطرف شد .

راعجبه فرمت فایلها به نظر من اصلا ربطی نداره چیزی که روی سی دی ریخته میشه دیتاس حالا با هر فرمتی که میخواهد باشه اگه رایت مشگلی نداشته باشه حتما خوانده میشه .

از برنامه های دگه ایم که برای ساخت سی دی هست به جز نرو استفاده کن مثل :
NTI CD&DVD-Maker
CDBurnerXP Pro
البته این کارو به عنوان آخرین راه امتحان کن چون این برنامه ها حجم بالایی دارن و دانلود کردنشون زمان میبر
روی یه مارک دیگه از سی دی ام امتحان کنی بد نیست

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تا اونجایی که من میدونم این مشکل بخاطر از تنضیم خارج شدن هد رایتر بوجود میاد! مثل اون قدیما که هد ضبط تنظیم نبود و فقط خودش میتونست چیزی رو که ضبط کرده درست پخش بکنه...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از gray_wolf :
تا اونجایی که من میدونم این مشکل بخاطر از تنضیم خارج شدن هد رایتر بوجود میاد! مثل اون قدیما که هد ضبط تنظیم نبود و فقط خودش میتونست چیزی رو که ضبط کرده درست پخش بکنه...

من مطمئن نيستم ولي خوب ميشه به وسيله يه پيچ تنظيم فركانس ليزر رو كمي بالا پايين كرد...مواظب باشيد همه چي پاي خودتونه...

يه راه حل واسه اين مشگل استفاده از يه رايتر براي بازخونيه سي دي ....شما سي دي كه رايت كردي رو ببر بزار تو يه رايتر ديگه تا معلوم بشه فركانس ليزر موثر بوده يا نه..اگه خوند بايد كمي درايو تنظيم بشه واگه نخوند مشگل از جاي ديگست :D

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
از همه دوستانی که کمک کردن تشکر میکنم.
فکر کنم مشکل حل شد.. و تا حالایه رایت درست و حسابی انجام نشده بود.
.من چند ساعت سعی کردم که با همون برنامه nero..فایل هامو رایت کنم..اونم اول یک برآوردی میکرد که چه قدر جا لازم هست.. بعدش مرتب گیر به فرمت فایل های ضبط شده میداد..که نتیجه نگرفتم و تصمیم داشتم که فایلها رو..بهmp3 تبدیل کنم.. یه برنامه هائی هم پیدا کردم ولی بزودی فهیدم که تبدیل فرمت 200 هزار قطعه صدا غیر ممکنه

اما تصمیم گرفتم با یک کلیک راست ساده.. ببینم مشکل حل میشه یا نه.. که خوشبختانه بخوبی رایت شد و توسط سی دی رام هم خونده شد..فقط مونده ببرم روی یک سی دی رام دیگه هم تست کنم.. اگر مشکلی نبود.. بقیه فایلها رو رایت میکنم.. ولی روش کار اینطوری بود که روی هر فایلی که مایل به رایت کردن هستید.. کلیک راست کنید تا اونو ببره به بخش موقتی برنامه رایتر که temporarily نام داره... حالا برای اینکه رایت کنید.. باید دستور نهائی رایت رو بدید...من فکر کنم بقیه دوستان هم به همین روش ساده فایلهاشونو رایت میکنن...منتها من جوری گفتم که باعث سردر گمی شد... بهر حال ازتون تشکر میکنم

حمید سجاد
مدیر سایت ایران سلامت
www.iransalamat.com

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
بالا