برگزیده های پرشین تولز

چرا مايكروسافت بده؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
اينم يه چند تا عكس از عمو بيلي! جهت لطافت بحث!!!
bill-gates.jpg

bill-gates-0005.jpg

bill-gates-0007.jpg

به هر حال به نظر من كسي نميتونه بگه نسبت به يكي از پولدارترين افراد جهان حسادت نميكنه!..

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من البت نميخوام دعوا كنم ولي از بيل گيتس بدم مياد !
بي تعارف آدم مزخرفيه !
همه دنيا رو داره و بازم بيشتر ميخواد.
بعوض اينكه به مجامع تحقيقي و دانشگاهي اجازه پيشرفت بده بعوض قايم كردن كد و محرمانه سازي و .... رو پيشه كرده كه نشون از انحصار طلبي و همه چيز خواهي بيلي كوچولو داره.
من لينوكس رو دوست دارم و روند پيشرفت اون رو بسيار سريعتر از هر كدوم از بخشهاي مايكروسافت ميدونم.

كد باز نشوندهنده ارزش قائل شدن براي عقل جمعي است و كد بسته يعني اين مجموعه كارشناس هاي من هر چه حكم كنن همه عالم(با توجه به سيطره اي كه من روشون دارم) بايد ازش پيروي كنن و اين بهترينه!
در حاليكه جامعه كد باز و لينوكس تمام قدرتشو براي مقابله با غولي كه بيلي صاحبشه بكار ميگيره و هميشه مشخصه كه يك مجموعه از برنامه نويسان نتيجه كارشون قوي تر از 500 تا كارشناس بيلي كوچولوئه !

لينوكس زيبا و مطمئن است و من شديدا معتقدم ماها بخاطر اينكه نديديمش ازش ترس داريم.
مايكروسافت با دست به يكي كردن با بزرگان توليد كنندگان سخت افزار تونسته Compatibility بالاتر از لينوكس برا سيستم عاملش ايجاد كنه ولي ما ديديم كه وقتي اين بعنوان يكي از معايب لينوكس شمرده شد به چه سرعتي پشتيباني لينوكس از همه انواع سخت افزار ها پيشرفت كرد(هر چند بنظر من هنوز به مقام مايكروسافت نرسيده) ولي بزودي ميرسه.

از تمام كساني هم كه ويندوز مصرف ميكنن و از ويروس و ورم مينالن ميخوام حداقل يكبار با لينوكس كار كنن(حداقل يك هفته). ممكنه تو اين يك هفته ياد گيري معماريش سخت باشه ولي بالاخره زيبايي هاي گرافيكي لينوكس هم كم نيست !!
بله. من بهتون اطمينان ميدم اگر تابحال فقط ويندوز Xp رو ديدين زيبايي لينوكس suse9 دهنتونو باز نگه ميداره. آيكونهايي زيبا و 3D و محيط گرافيكي زيبا. هر چيزي دقيقا همونجايي كه بهش فكر ميكنيده ! باور كنيد !
نه مثل ويندوز كه علي رغم اينكه حتي از 2-3 جا shortcut هست براي يك پنل يا ستينگ ولي جاي هيچكدام منطقي نيست و آدم انتظارش چيز ديگه ايه !

من توصيه ميكنم دوستاني كه ميگن لينوكس بدرد سيستم عامل خانگي نميخوره يكم با زوزه كار كنن. (بعنوان سيستم عامل خانگي) درسته كه ويندوز هاي سرور پيش لينوكس حرفي براي گفتن ندارند(روي سرور) ولي اين دليل نميشه كه قابليت هاي لينوكس براي تبديل شدنش به يك سيستم عامل خانگي رو نديده بگيريم.
همين مودم هاي بقول معروف ويندوز based بخوبي ساپورت ميشوند. ارتباط با اينترنت بسادگي و با امنيتي بيشتر از اين IE مزخرف !
حتي اگر تو ويندوز هم از Mozilla استفاده كنيد متوجه تفاوت عظيمش با IE كه متاسفانه هنوز براوزر ديفالت Xp هست ميشيد.
در لينوكس براحتي با دانلود و يا خريد يك سي دي ميتونيد هسته سيستم عاملتونو Upgrade كنيد و ساپورت هاي جديد سخت افزاري و امنيتي رو به سيستم عاملتون اضافه كنيد.

من توصيه ميكنم به جمع آزاد انديشان ( :happy: ) بپيونديد و از انحصار طلبي و سيطره اون به كل عالم جلوگيري كنيد.

من اصلا نميخوام دعوا كنم :lol: :lol: و فقط حرفم رو گفتم و ميرم ! :p

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
كاكوي عزيز كاملا با حرفهايت موافقم.
كي گفته كه لينوكس فقط مي تونه به عنوان سرور مطرح بشه؟
من با زوزه 9.1 كار كردم با منديك 10 و با Knoppix 3.4
از لحاظ كارآيي زوزه را بهترين ديدم.
از لحاظ ثبات هم زوزه را در بني اين 3 تا بهترين ديدم.
از لحاظ زيبايي Knoppix را به علت اينكه Move CD هست و Theme اش واقعا قشنگه خيلي زيبا ديدم.
اما خوب شما در صورتي كه Knoppix را بر روي سي دي نصب كنين متوجه ميشين به درد نصب روي هارد ديسك نمي خوره.
منم همانند كاكو از همه ميخوام يك بار با لينوكس (ترجيحا زوزه) كار كنند وقتي زوزه را ميريزي و ياد ميگيري كه چه طور Compile كني يا برنامه اي نصب كني احساس مي كني لينوكس چه قدر زيباست.
در ضمن لينوكس از لحاظ سازگاري واقعا پيشرفت كرده مخصوصا زوزه كه سازگاريش از توزيع هايي مثل Fedora,RedHat خيلي بهتره. و شما احتمالا غير از مودمتون كه احتمالا WinModem هست با چيز ديگري مشكل پيدا نمي كنيد.
شما اگر يك اينتزنت پرسرعت داشته باشيد كارتان تقريبا حله. مي تونيد Suse 9.1 را با 5 سيدي دانلود كنيد! هر چه احتياج داريد. احتياج به خريد نسخه ي جديد نداريد مي تونيد Upgarde شو تهيه كنيدو در كشوري مثا ايران تلاش شركتهايي مثل Technotux هم همينه. اونا سي دي شو از اينترنت تهيه مي كنند و در اختيار ما قرار ميدن! در واقع كار شركت تكنوتاكس مثل بازار ويندوز نيست بري نرم افزار بخري كرك بگيري بدون كپي رايت! كار تكنوتاكس كاملا قانونيه! در واقع شما با گرفتن زوزه از تكنوتاكس يا نرم افزارهاي همانند آن الاقل يك بار مي تونيد احساس كنيد قانوني كار مي كنيد!
آلفا جان سايتت خيلي جالبه. حيف كه حجمش زياده وگرنه حتما دانلود مي كردم.
كي گفته عدهي كمي براي لينوكس برنامه ريزي مي كنند؟ اتفاقا برعكسه. در جامعه ي اوپن سورس همه كار همو اصلاح مي كنن چون كدهارو در اختيار دارن.
در ضمن واقعا اين تيم تخصصي مايكروسافت منو كشته! كساني كه ادعا مي كنن تيم تخصصين اما به خواسته ها بها نميدن. در حالي كه موندن چه طوري امنيت برقرار كنن.
بيل گيتس خيره؟ اون يك آدم حريصه كه ميخواد دنيا مال اون باشه. حتما فكر مي كنين داره به نفع جامعه ي كامپيوتر كار مي كنه تا پول هنگفتي در چيزي نباشه خير نميشه. اين حرف حقيقت نداره.
در ضمن ما داريم در مورد قدرت لينوكس حرف مي زنيم. كسي كه واسه بازي سيستم مي خره يعني احتياجي به امنيت نداره چنين كسي بهتره بره با همون ويندوز كار كنه. كسي كه طرفدار قدرت سيستم عامله كسي كه زيبايي را همراه با قدرت مي خواد لينوكس استفاده مي كنه. در ضمن مي تونه در كنار ويندوز از لينوكس استفاده كنه.
اون موقعي كه سان و مايكروسافت با هم سيستم عامل ساختن اما مايكروسافت زد زيرش و گفت بيخيال اما در نسخه هاي بعدي ويندوز ازش استفاده كرد. BeOS را ميگم. irgamer با اون كار كرده و با چشم خودش قدرت اون سيستم عامل را ديده. اگه شركتها با هم متحد بشن سيستم عاملي خواهند ساخت بسيار بهتر.
البته فراموش نكنيم در كنار اينها Mac OSX از اينا بهتره. و برتري خودشو ثابت كرده اگه اپل براي PC سيستم عامل ميزد مي ديديد كه چه مي شد.
(در ضمن من هيچ وقت نخواهم گفت از ويندوز دست بكشيد! خودم هم با ويندوز كار مي كنم هم با لينوكس. اما بايد تجربه ي كار با لينوكس را داشت و همراه با ويندوز وارد دنياي كد باز هم شد.)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در ضمن كاكو جان ما كه دعوا نداريم! داريم منطقي حرفامونو مي زنيم. شما هم در بحث شركت كن كه از من با تجربه تري.

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Getto and Proud In My 6Mbps Internet Cable!! :D
1 - ما چیزی به نام شرکت لینوکس نداریم...در دنیای امروز شما نمی تونید چیزی به نام تروریست یا القاعده
رو از بین ببرید. چرا؟ چون القاعده...مارکس...فروید...لینوکس شخص و شاخص نیست که بشه خریدش
و محوش کرد...بر فرض مثال شما پديده هايي به نام napster و audiogalaxy رو آنالیز کنید...این دو شرکت
پایه مساله بزرگی در جهان امروز هستند به نام p2p در حالی که خود این دو شرکت اصلا از این تکنولوژی
استفاده نکردند. و حال با قدرت مافیایی به نام کنگره حامیان کپی رایت میوزیک در آمریکا که برا خودش حرف های اساسی هم داره و غیره سرویس هاشونو
به صورت پولی ارایه می دن. حال نه یک نه دو بلکه از shareaza تا bit torrent دارند صنعت p2p رو وسعت می دن
و همین افرادی که الآن به صورت مبالغه آمیز دم از بیل و دروازه می زنن وجود هر یک سی دی تمپلیت, ebook, mp3 و غیره رو
مدیون این صنعت هستند. و به معنی ساده...وجود هر نوع دید در فضای امروز باعث پیشرفت و ایجاد دیدی دیگر می شه...و این پایانی نخواهد داشت..شما یکی از سرهارو بزن
یه سر دیگه در میاد...باز یکی دیگه رو بزن...یکی دیگه در میاد...این مساله اگر سقوط کنه...مایکروسافت, لینوکس هر نقطه و دایره ای در این دنیا زنده باشه خواهد مرد...سیاه و سپید در کنار هم...ما
هیچوقت خاکستری نخواهیم داشت چیزی که بعضی ها در این نوع بحث می خوان ثابت کنن انتهاست...کدوم انتها؟! کدوم پیروزی؟ اقایان خاکستری
2 - من یه انسانم...من می تونم رقابت کنم...به چالش بکشم...چون این طبیعت منه...اما وقتی این مساله
به لینوکس...مایکروسافت و یاهو می رسه کلمه رقابت بسار کلمه سطحی خواهد بود! رقابت با کی؟ با چی؟
میلیون ها انسان و مدیر و خانواده, زن بچه با زندگی سرمایه داری در آمریکا شب رو به روز می رسونن...قضیه دو تا بقالی نیست...ما اینجا برای مثال داریم در مورد یک سیاست قدیمی بین کشورهای
اروپای میانه و بالکان در برابر آمریکا صحبت می کنیم...یعنی هر دو طرفین قدرتی رو ایجاد می کنند...حالا پشتش می خواد یهودی باشه یا مسیحی...و نمایشی زیبا پر از توپ و تانک و گلوله...و در انتها یک عمر پیشرفت در کنار هم!
من اگر قرار باشه همیشه با خودم باشم...فرو می رم تو یه ژرفنای بی پایان...و افت خواهم کرد...اینجا دوستی معنی پیدا می کنه...دوست می تونه دشمن من هم باشه...اما هرچه هست
از طریق این دوست دشمن من خصوصیات و امکانات و امتیازات خودم رو خیلی راحت تر به دنیای پیرامونم نشون می دم!...در کنار هم بودن خلاقیت ایجاد می کنه! شما ببینید مرورگر جدید موزیلا به نام firefox رو این مرورگر یک هدیه است به دنیای نت! خوب اگر IE نبود...؟! firefox الان دو تا دکمه داشت! اما نه الان هم دو تا دکمه بیشتر داره هم کلی امکانات مثل مدریت دوانلود و new tab و غیره
3 - یک حرف بسیار بی منطق! هیچ قدرتی در هیچ جای دنیا نمی تونه ملک دیگری رو بخره! مگر با خواسته خود طرف! بخره برا زنش بخره بر بچش باکس پاستیل که نیست! اون کسی که نشسته اینجا
در مورد یه عمر زحمت 10 تا قدرت اینجوری حرف می زنه اول خودشو به چالش بکشه ببینه یه نقطه برای پویایی اقتصاد کشور جهان 100 دومیش کاری کرده؟ شما آقایان خاکستری آیا یک میلیون هم عرضه
بیلی عزیز رو در نگاه داشتن هم تیمی و هم رای رو دارید؟ اصلا پول رو در پول می بینید پول رو در خدمت می بینید یا خدمت رو در پول...این آقای alpha اگر همونی باشه که من فکر می کنم یک عمره داره می نویسه و من هنوز یادمه
زمانی که من پ رو از ه تشخیص نمی دادم ایشون وبلاگشو با برنامه ای که خودش نوشته بود مدریت می کرد...حالا چهار تا انسان عالم مثل خودمن!!! میان اینجا از متراژ خونه بیل گیتس حرف می زننن!!! آقا برو 2-3 سال دیگه بیا
جوجه رو آخر پاییز می شمرن ( در نظر دادن آزاديم اما يك جايي هم احترام هست و قانع شدن و گر نه بايد تا صد سال ديگه بشينيم بحث كنيم به من ياد دادن چشمامو جلوي آدم با تجربه بالا بگيرم اما به موقع هم بيارم پايين )
4 - خیر...هاه...خیر...ای خدا سطحی نگری در چه حد...خیر...کدام خیر!؟...نشستم تو خونم...آب میوه ام رو می خورم...فعالیت هامو در زندگیم خودم می چینم...می تونم جلوی هر هیجان یا حادثه یا سختی رو در زندگیم بگیرم...هیچ معمای سختی برای خودم نساختم...حالا دارم از...اصلا معنی خیر چیه؟
ملت دارن تیکه تیکه می شن بقل دست خودمون...من اصلا باید خجالت بکشم از خیر یه آدمی صحبت کنم که از تو عکس اونم پشت عینک یه لبخند نایک داره می زنه!!! اون خیر به خودش داره...
خدا هم دوستش داره...حقشم هست...من بهتره از آب گل آلود ماهی نگیرم!!! آره داداش...یاورو خوب استاد می کنی..اما اون یاور دیگه این یاور نیست!
5 - من اینجا از این کلمات جورنالیستی و نمی دونم اپوزوسیون...خفنزیسیوم بلد نیستم که تا حرف می زنیم بعضی ها چهار تاشو شوت می کنن طرف آدم هنگ می کنیم...چیزی به نام کلفت
نداریم ما...همه با هم زندگی می کنیم...در هدف پیشرفت هم...حال ممکنه لینوکس باشیم با دل یا آی بی ام...اینا 1000 1000 تا آدمن...یکیم می زارن بیاد جو رو داغ کنه بگه لینوکس خفن ترینه
ویندوز خدا ترینه...من یه نفرم...هروقت دو نفر شدم...بهتره تصمیم بگیرم سه نفر شیم...بعد بیشتر بریم جلو...بريم و بريم...تا حالا بشم یه چیزی شبیه شرکت سینا ( روزهای خوشیش رو می گم )...بعد بیام با قدرتی که دارم
در طولانی مدت به جوون ها امکان پیشرفت بدم اونم نه همه...انسان های مشخص...حالا یه قدرت ساختم...بعد می تونم از طریق اون نظم و سرعت تکنولوژی داخل کشورمو هدایت کنم...
بالانس ایجاد کنم...کارو بزنم انشالا خارج از کشور...صادرات و این حرفا...البته در باکس نرم افزار هام...خاویار جا سازی نکنم!
6 - يكي مرده جنگي به از صد هزار!!!! مرده که دیگه مرده ولش کنید بابا! اما کلا این بحث بیشتر داره به داستانهای اسطوره های یونانی کشیده می شه تا بحث حقیقی! در واقع حقیقت مال کسی هست که در جریان قرار داره مال من نيست كه تو خونه نشستم و و يك باكس 25 تايي كافه ميكس رو با روزنامه هام مطالعه مي كنم!
7 - دوستان طرف های من اینجا دوستانی هستند که هپلی هپو می زنن لینوکس رو کوچیک می کنن و مایکرو سافت رو بزرگ و بر عکس ( نقد اصلا بد نيست...من الان نصف دوستامو از دست دادم چون اشتباه نقدم كردن...نصف غريبه هاي زندگيم الان دوستمن چون خيلي عالي نقدم كردن حتي با بد و بيراه...اما هپلي هپو نريم تو بحث خارج از هسته!اي كاش خود من ميومدم مقاله هاي گوناگون در مورد لينوكس و ويندوز مي نوشتم بدون اينكه فكر كنم چرا با وين كار مي كنم يا چرا با لين چقدر كار قشنگي بود اما حيف كه...كاليبر...)...همین...روز زنم تولد فرحه فکر کنم! زیاد وارد مسایل زنان و اینا نشید.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
من می خواستم بیشتر از این وارد این بحث نشم چون این بحثها فایده نداره اما نتونستم صبر کنم بیشتر!!
به نقل از شایان :
حالا هم داره نون زحمت و فكر خلاقش رو ميخوره !
شاید در مورد سایستگذاری خلاق بوده باشه اما هیچ وقت نو آوری نداشته!
به نقل از sherlockholmes :
منم ميگم كه الان هركي با مايكروسافت مخالفت كنه!!مثلا فكر ميكنه روشنفكره
و از اين حرفها........
تازه 1 شركت تجاري با يك بنگاه خيريه خيلي تفاوت داره!!!
اينو باور كنيد!!
هیچ وقت افراد طرفدار مسئله خاصی را جمع نبندید لطفا :eek:
و اما بنگاه خیریه، فعلا بیل گیتش با کمک مالی به موسسه های خیریه،مدارس و بنیاد بیل و ملیندا گیتس می خواد خودشو خیر نشون بده ;)
به نقل از daftarekhaterat :
به شدت موافقم. ضمن اينكه طرفداران مايكروسافت بقيه شركتها و محصولات نظير لينوكس يا php رو قبول دارن ولي ضد مايكروسافتي ها اصلا مايكروسافت رو قبول ندارن!
بازم میگم جمع نبندین! خیلی از طرفدارهای مایکروسافت هم محصولات بقیه رو از رو تعصب قبول ندارن.
به نقل از alpha :
نه از اين نظر هيچ مشكلي نيست . مگه چند هفته قبل نخوندين كه مايكروسافت كل محصولاتش رو به پاكستان با 90 درصد تخفيف مي ده ؟ (البته عددش دقيق يادم نيست ) . مطمئن باش براي مايكروسافت ( و يا هر شركت ديگري ) يك سنت هم يك سنته . براي مقابله با كپي برداري هاي غيرقانوني ايران و همچنين ديگر محصولات رقيب حتي مي تونه يك ويندوز را به خيلي كمتر هم بده . بالاخره اينها حساب درآمد سرانه هر مملكت و فرهنگش و ... رو دارند .
تقریبا موافقم اما بستگی به دولتش داره،فعلا که سیاست مایکروسافت Windows XP Starter Edition ها خواهد بود :(
به نقل از daryvary :
دوستان بهتره به يه نكته توجه داشته باشيد:
ويندوز هاي معمولي سيستم عامل هاي خانگي هستن. ولي لينوكس هر ورژنيش رو كه بگيد براي نوعهاي مختلف سرور طراحي شده!
حتي خود شركتهاي طراح لينوكس هم هيچ وقت سعي نميكنن كه لينوكس رو به عنوان سيستم عامل خانگي مطرح كنن. حالا من نميدونم چي شده كه تويه ايران انقدر بحث سر اين موضوع هست!
لینوکس هم توزیع Desktop داره هم PDA هم Tablet PC هم سطوح مختلف سرور. و هرکدوم ادعا دارن در این زمینه ها قابل استفاده هستن برعکس ادعای شما!
به نقل از mahi3466 :
با این حرف موافقم چون هیچی جای ویندوز رو نمی گیره و اصولا لینوکس و بقیه باید برن توی کوزه تا سازنده هاشون بیان ابشو بخورن...
راستی اینم بگم که در قدرتتمند بودن #C نسبت به جاوا شکی نیست
لطفا اینقدر سریع عقب نشینی نکنید! :happy:
به نقل از daryvary :
كي سورس ويندوز ان تي رو ديده؟
اگر جدا كسي اين سورس رو ديده باشه يعني از طريق يه رابطه اي اين رو از دزد گرفته. پس از اين طريق ميتونن به دزد مايكروسافت برسن.
خوب در نتيجه اين حرفا راجع به ويندوز شايعست.
(البته تا جايي كه من ميدونم هنوز دزدش رو پيدا نكردن. اگر پيدا كردن خبرشو به من هم بديد ممنون ميشم)
اینکه source ها لو رفت فقط بخشی از NT/2000 بود نه همش، اونم در bittorrent پخش شده بود و قابل دریافت بود. اما اینکه کدی کپی شده منبع موثقی من ندیدم.
به نقل از daryvary :
هيچ وقت هم نرم افزارهاي جانبي نميتونن به خوبي نرم افزارهاي شركت اصلي كار كنن. همين ويندوز رو نگاه كنيد. من هيچ وقت حاظر نيستم مديا پلاير رو با پلاير ديگري عوض كنم.
خودتون رو به نرم افزارهایی که از اول براتون آماده است محدود نکنید، خیلی اوقات آلترناتیو بهتر براشون پیدا میشه!
به نقل از SherlockHolmes :
خب متاسفانه من چند وقت كم ميام نتونستم تو اين بحث عالي شركت كنم :(
فقط 1 آمار ميدمو ميرم!!
شركت لينوكس كل سهامش 33 مليارد دلاره
وشركت ياهو سهامش كلا 35 مليارد دلاره
خب پس حالا نتيجه ميگيريم كه بيل ميتونه شركت گوگل وياهو رو خيلي و بدون دردسر بخره براي هديه روز زن براي همسرش!!!
ولي اينكارو نميكنه بلگه باهاشون رقابت ميكنه!!
در ضمن آلفا جان بيل گيتس يكي از خير ترين افراد دنيا است!!اگه هم به كسايي زور گفته در زمينه مالي شركتهاي گردن كلفتي مثل سان و آي بي ام بودن!!پس لطفا انصاف رو رعايت كنيد
منظورتون شرکت redhat هست؟ redhat چه جوری می تونه نماینده کلیه شرکت های توزیع کننده لینوکس باشه؟! تازه تمام اونها رو هم چه جوری می تونن بشن "شرکت لینوکس" ؟ کمی درمورد نحوه ی انتشار لینوکس مطالعه کنید بد نیست ;)
و اما درمورد خریدن شرکتها وقتی Corel توزیع لینوکس خودش رو میزد و برنامه هاشم کم کم بر روی لینوکس می برد و توجه خیلیهارو داشت به خودش جلب می کرد مایکروسافت با خریدن 25درصد سهام Corel مانع از ادامه ی این کار شد! اما خوب باید خود اون شرکتها بخوان تا خریداری بشن...مشکلی که مایکروسافت داره اینه که لینوکس محصول یک "شرکت" نیست که با خریدنش متوقفش کنه.
به نقل از SherlockHolmes :
در ضمن به نظر شما !نر افزاري آينده دار تره كه 1تيم متخصص با و با مديريت عالي روش كار ميكنن يا 1نرم افزار كه مليونها نفر بي هدف هري يه چيزي بهش اضافه ميكنه!!!
از قديم گفتن يكي مرده جنگي به از صد هزار!!!!
مگه میشه پروژه ی به این عظیمی بی هدف روش کار بشه :blink:
به نقل از daryvary :
اين همه كامپيوتر خريداري ميشه 90 درصد يا حتي بيشترش براي بازي هست.
شما آمار دقیقی در این مورد دارید؟ درضمن هدف برنامه هایی مانند Cedega جبران کردن همین ضعف هاست.
به نقل از kako :
درسته كه ويندوز هاي سرور پيش لينوكس حرفي براي گفتن ندارند(روي سرور)
من چند مورد جمله های مشابه جمله شما تو این بحث دیدم. به نظم نمیشه خیلی راحت گفت یه سیستم عامل(اونم در این سطح،یعنی مقایسه لینوکس و ویندوز برای server ها) درمقابل دیگری حرفی برای گفتن نداره ;)
به نقل از mohammadr :
اون موقعي كه سان و مايكروسافت با هم سيستم عامل ساختن اما مايكروسافت زد زيرش و گفت بيخيال اما در نسخه هاي بعدي ويندوز ازش استفاده كرد. BeOS را ميگم. irgamer با اون كار كرده و با چشم خودش قدرت اون سيستم عامل را ديده. اگه شركتها با هم متحد بشن سيستم عاملي خواهند ساخت بسيار بهتر.
محمد جان شما یه مقدار اشتباه به ذهنت سپردی ;)
یه زمانی IBM و Microsoft با هم سیستم عامل ساختن که نامش بود OS/2 و بعد مایکروسافت تجربیاتی که لازم داشت رو بدست آورد و رفت Windows NT رو تولید کرد. و اما BeOS محصول شرکتی نسبتا کوچک بود اما بسیار سریع زیبا و قدرتمند که توسط سیاستهای مایکروسافت ورشکست شد.
و اما اگر همه شرکتها با هم متحد بشن که دیگه رقابتی نمی مونه و نوآوری از بین می بره ;)
به نقل از mohammadr :
البته فراموش نكنيم در كنار اينها Mac OSX از اينا بهتره
من خودم علاقه ی بسیاری به Mac OS X دارم اما چون خواستم بی طرفانه برخورد کنم تو این بحث داخلش نکردم وگرنه از نظر من بهترین Desktop میشه Mac OS X و بهترین Server میشه Mac OS X Server ;)
خوب این نظرات من بود من همیشه سعی می کنم بیطرفانه برخورد کنم اگر هم کم لطفی در حق ویندوز بشه در انجمنهای لینوکسی انتقاد می کنم و برعکس :)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
میگم جناب نجوا گر مطالبتو خوندم(از حرفهای داش محمد هم خوشم اومد، البت حرف همه خوبه! حتی شرلوک که از مایکروسافت خوشش میاد) ولی نجوا گر چرا اینجوری متن مینویسی؟
آدمو همش پرت میکنی اینور اونور ! آدم گیج میشه متنتو میخونه. ماشالله ذهن سیالی داری ها ! :p

من هم از تمام دوستانی که برای کشف سیستم عامل جدیدی حرص دارن(یادتونه اول ویندوز یاد گرفتن چه شور و شوقی داشتیم که فلان شورتکات رو بلدیم و ..... ) توصیه میکنم حتما زوزه نصب کنن. بقدری راحت کنار ویندوز نصب میشه و بقدری Boot loader روونی داره(من با گراب کار میکنم) که اصلا متوجه نمیشین !
ویندوز مشکلش اینه که بوت لودر نداره.(همونی که با نرم افزارهایی مثل system commander و .... بصورت دستی باید درست کنید تا بتونید چند سیستم عامل رو با هم نصب کنین)
ولی لینوکس داره. میتونید اول بوت شدن تعیین کنید که ویندوز بوت بشه یا لینوکس. راحت با جدا کردن 2 گیگ از هارد دیسکتون(نارحت نباشین با Partition magic نمیخواد کاری بکنین!:p ) میتونید این سیستم عامل رو نصب کنین.
باور کنید فقط یک هفته تو کف بازی هایی که روی سیستم عامل هست( اونایی که میتونید دانلود کنید نه ها ! ) میمونید.
تو کف گرافیکش هم میمونید. اگر هر کدوم دسکتاپ هاتون(بفرض محال) قفل شد میتونید در محیط دسکتاپ دیگه ای با سیستمی که انگار تازه بوت شده کار کنید!!(هیچوقت معایب ویندوز در مدیریت حافظه رو از یاد نبرید ! :D ویندوز قفل کنه راهی براش نیست چون بیش از نصف قفل شدن های ویندوز مربوط به Memory OverFlow هست ولی در لینوکس حافظه ها همه مدیریت شده و از همه جداست ! باور کنید ! تو یه دسکتاپ دارید کار میکنید مثلا یک سی دی خش دار میزارید گیر میکنه میزنید تو دسکتاپ 2-تا 16 دستکتاپ میشه داشت- و راحت کارتون رو ادامه میدید. )
فکر میکنم از این نرم افزارها که برای ویندوز هم چند دسکتاپ ایجاد میکنند دیده باشید. حتما دیدید که چقدر Resource میگیرند و Ram سیستم رو اشغال میکنن؟ دیدید چقدر کند میشه سیستم بعدش؟؟
آدم کیف میکنه با سیستم عاملی کار میکنه که لازم نیست برای ساپورت بعضی مسائل پیش پا افتاده و بدیهی(مثل همینا که گفتم بوت لودر و مولتی دسکتاپ و ...) نرم افزار نصب کنه و راحت تو خود سیستم عامل همه اینها هست. لازم نیست به وعده سر خرمن 2005 مایکروسافت برای ویندوز لانگهورن بمونید !
هسته های آپدیت شونده لینوکس همه رایگانند.

واقعا از کسانی که دنیای لینوکس رو میخوان پولی نمایش بدن بدم میاد چون بی انصافن !
مایکروسافت رو ول کردن و به ردهتی که بعد از خیانت به پیمان Free بودنش(بعد از ردهت 9) از طرف تمام طرفداران لینوکس مغضوب شد میگن چرا پولی شده!
خوب بابا این سیستم عامل کلی وقت برده کلی برنامه نویس روش کار کردن و یکی از بهترین و قابل اعتماد ترین سیستم عامل های سرور هست.
حالا تصمیم گرفته پولی کنه محصولشو(حالا نه که 99$ خیلی پول زیادیه در مقابل ویندوز چند صد دلاری؟؟) او تازه بخاطر این تصمیمش از طرف طرفداراش مورد بغض قرار گرفته.

نمیدونم دیدید هکر ها چجوری کار میکنند؟ کرکر ها مخصوصا ! بی خیال و برای عموم !
من اینو کرک کردم خودم حال کردم کرک شد گفتم دیگران هم حال کنن !

اونچه که لینوکس رو اینجوری کرده بنظر من همچین طرز تفکری است. آزاد و Free. هم پولی و هم فکری و هم فیزیکی(کد)!

من که با لینوکس خیلی حال کردم و دوباره حال و هوای اوائل یادگیری کامپیوتر اومد تو سرم. با این تفاوت که اینبار چیزهایی رو یاد میگرفتم که خودم میتونستم تغییرش بدم. خودم Customize اش کنم. خودم ادیتش کنم. همه چی ! مال خودم باشه. تا تهش !

نه اینکه چند صد دلار پول چیزی رو بدم که کد اصلیش پیش کس دیگه ایه و حتی شرکت های برنامه نویسی برای بهینه کردن برنامه هاشون دسترسی به کد ندارن !
این حرفها که تنوع نرم افزار برای لینوکس به اندازه ویندوز نیست رو باور نکنید! اصلا عظمت سایت های لینوکس رو ندید اگر همچین فکر میکنید.
لینوکس اول راهه تازه .......
شما قدم تو راه بزاری شیرینی موضوع خودش میبرتت.
موضوع اینه که ما اصلا محیط لینوکسم بعضا ندیدیم !

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
منم بدم نمی یاد لینوکس نصب کنم ولی درایور مودمم که زولتریکس سه چیپ(اسمارت اسپایرت) هست رو گیر نیوردم و حتی دودفعه که لیندوز رو هم نصب کردم خوردم به دردسر!! لینوکس که اصلا طرفش سر همین مودم نرفتم

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
یه مودم اکسترنال بخر خیالتو راحت کن
:p
بعد هم
چرا همه گیر به مایکروسافت دادن
به نظر من هر برنامه ای یا سیستم عاملی مال هر شرکتی که باشه اگه کاربرا احساس کنن امکاناتش خوبه یا کار کردن باهاش راحتتر ه و چند تا عامل دیگه باعث میشه ازش استقبال بیشتری بشه و کاربرا ازش بیشتر از بقیه محصولات در اون زمینه راضی میشن
حالا چه مایکروسافت باشه چه هر شرکت دیگه ای
راجع به ویندوز و لینوکس هم فکر کنم عاملی که ویندوز رو جلو انداخته محیط گرافیکی و دوستانه و یوزر فرندلی اون هستش که جدیدا هم لینوکس ها دارن بهش میرسن ولی بهر حال مایکروسافت هم سعی میکنه ویندوز رو بهتر کنه

;)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از kasra_kh :
یه مودم اکسترنال بخر خیالتو راحت کن
کو پولش !!!!!!! من تازه هاستمو **** گرفتم کجایه کاری؟؟

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا حالا يه سوال ....
راست مي گن كه لينوكس يا ليندوز هنگام نصب هارد رو فرمت مي كنه و طوري دوست داره پارتيشن بندي مي كنه ؟
راستش خيلي دوست دارم يه بار لينوكس بريزم ولي رو هارد چيزايي دارم كه براشون مي ترسم
لطفا ما رو هم راهنمايي كنيد تا به جمع لينوكسي ها بپيوندم چون ديگه از ويندوز خسته شدم خيلي مذخرفه

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میگم جناب نجوا گر مطالبتو خوندم(از حرفهای داش محمد هم خوشم اومد، البت حرف همه خوبه! حتی شرلوک که از مایکروسافت خوشش میاد) ولی نجوا گر چرا اینجوری متن مینویسی؟
راستشو بخواي من هميشه همينجورم...همممم مي دوني نمي خوام سايد خاصي رو دنبال كنم...حالا نمي دونم تا چه حد موفق شدم...اما انگار بايد بيشتر تمرين كنم نه؟! ;)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از mahdi3466 :
اقا حالا يه سوال ....
راست مي گن كه لينوكس يا ليندوز هنگام نصب هارد رو فرمت مي كنه و طوري دوست داره پارتيشن بندي مي كنه ؟
راستش خيلي دوست دارم يه بار لينوكس بريزم ولي رو هارد چيزايي دارم كه براشون مي ترسم
لطفا ما رو هم راهنمايي كنيد تا به جمع لينوكسي ها بپيوندم چون ديگه از ويندوز خسته شدم خيلي مذخرفه
لینوکسو نمی دونم ولی لیندوز موقع ست اپ ازت میپرسه که خودشو برا کاربرا ویندوز نصب کنه یا نصب مستقیم کنه!!!!!! سه تا گزینه میاد!!!!!! دقت کن و بخونی می فهمی و مشکل پیش نمیادو در کنار ویندوز نصب میشه اونم خیلی سریع !!!! من 15 دقیقه ای نصب کردم!!!

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
مهدی جان
اولا ویندوز مزخرف نیست چون اینهمه کاربر داره
بعد هم نه
هنگام نصبش چند تا انتخاب داری
یکیش اونیه که خودت هم گفتی
یه گزینه ی دیگش اینه که میتونی یه درایو (پارتیشن) رو انتخاب کنی که به فرمت لینوکس فرمت بشه
بعد توی اون لینوکس نصب بشه
خیلی باید حواست باشه اشتباهی کل هارد رو فرمت نکنی که چیزات پاک شن
یه سرچ کنی چند تا راهنما برای نصب مخصوصا ردهت و مندریک هست
راستی قبل از ریختن هم میتونی لینوکس رو با لینوکس لایو
live linux
تجربه کنی
با گذاشتن سی دی اینها توی کامپیوتر با لینوکس بوت میشه و تا قبل از ریستارت کردن توی لینوکسی
بازم اگه سرچ کنی راجع به اینجور لینوکس هم مطلب پیدا میشه
مشهورترینشون هم
knoppix

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دستت درد نكنه اقا كسري و اقا مهرداد
اما من يه بار خواستم ليندوز بريزم نشد
يه صفحه اومد كه چرت و پرت توش بود با نوشته هاي به هم ريخته و غير قابل استفاده
هر كاري هم كردم درست نشد كه نشد

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
خواهش میکنم
برای کسب کردن اطلاعات بیشتر هم persianlinux.org/weblog

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
همون طور كه كسرا گفت يكي با لينوكس هال ميكنه . يكي با ويندوز .
من به شخصه با ويندوز بيشتر حال ميكنم . چون از حمون اول با ويندوز شروع كردم باهاش راحت ترم .

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فقط مي خواستم يه چيزي بگم و برم...امشب من و خانوادم مستند fahrenheit 9/11 رو از Michael moore دیدیم...اواخر فيلم صحبت مي شه از خدماتي به نام halliburton که پرداخته شخص اول CEO است و بوش هم گفت که عراقی ها قانونی در مورد انرژی نفتیشون ندارند و یکی باید بیاد این کشور رو بسازه...من تو این مستند...نه کاری به سقوط بلك هواک دان های آمریکا دارم نه به اون کودک جزغاله ای که مادرش با جیغ می بردش که دفنش کنه...اینجا یه بحس هست وسظ جنگ شرکت مایکروسافت...DHL و بیل گیتس و هر چیز دیگه اومدن این halliburton رو دعوت کردن به يك كنفرانس تا ببینن چقدر پول می شه از عراق جدید ساخت! آقا قشنگ وايساده بود بالا ممبر مي گفت كارا كه تموم بشه نفته و نفت و يه عالمه پول...كه عراق دومين فيلد نفتي جهانه و بياين بچاپيد باهاش ويندوز لانگ هورن درست كنيد به عنوان هديه به قيمت 500 تومن به خودشون بفروشيد! من نمي دونم اين همه شركت چرا اين خير خواهان اومدن اين وسط؟ تو این فیلم یه جایی هست که نه خون ریزی هست نه گلوله یه مادر آمریکایی حرف می زنه از مرگ پسرش...فقط شما باید ببنید که این مادر چطور اشک می ریزه که خاله من نفسش بند اومد...حالا که قراره واقعیت ها گفته بشه؟ اینم بگیم...که مردن هر شهروند عراقی یا سرباز آمریکایی یک قدم بیشتره برای کنترل سیاست های غول هایی مثل مایکروسافت و به اصطلاح خود خفنشون major company ها...و این کسایی که این حرفا رو می زدن داداش من نبودن همه معاونین CEO و مایکروسافت...که در ظاهر می گن ما سیستم عاملیم...اما در باتن...اسکناس...نفت...بالانس...من نمی تونم فرا تر از این بگم اما تو همین فرورم کسانی هستند که از نظر سیاسی و اقتصادی نیز وضعیت فرا ظاهري شرکت های غول رو آنالیز می کنن...
ببخشید باز از زمین زدم به آسمون
به نظر من بیل گیتس فرقی با دیک چنی نداره...اگر دیک چنی خوبه...قبول من از نظر کلی می گم مایکروسافت صفا سوتی محبت.
در آخرم جان من هرکی می تونه این فیلم رو بگیره ببینه...جدا از بعضی حرفهای مبالغه آمیزش به علت نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری...چیزهایی هست در این مستند که واقعیت تمامه و ما ازشون اطلاعاتی نداریم...

Doing Business With The Enemy
http://www.cbsnews.com/stories/2004/01/22/60minutes/main595214.shtml

Dick Cheney, Halliburton
http://www.newsfollowup.com/halliburton.htm

Rebuilding Iraq
Platinum Sponsor کیه؟!
مایکی!
Robert Dees
Executive. Director, Defense Strategies
Microsoft Corporation!!!!!!!
بابا خفن!
http://www.new-fields.com/iraq2/agenda.htm
بکشید ملت رو حالشو ببرید!

گفتم شاید بدتون نیاد یه کمی باز تر نگاه کنیم...
بای

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از mahdi3466 :
مهدي عزيز اگه قصد داري لينوكس بريزي حتما زوزه Suse 9.1 را پيشنهاد مي كنم 5 سي دي و هر چي بخواي پيدا ميشه تويش. هر سوالي از لينوكس پيدا كردي فروم technotux.com در خدمتته!
اتفاقا زوزه از اين حرفهام نداره كه كل هاردتو پاك كني و.... بسيار سازگاره و عالي.
اما مثلا منديك را كه امتحان كردم در مقابل زوزه بسيار بد ديدم! نه اينكه خودش بد باشه در مقابل زوزه بده خيلي!
نصب زوزه فوق العاده آسونه خود سايت www.technotux.com راهنماي نصب زوزه را در مقالات نوشته.
البته بهتره هميشه Backup داشته باشي حتي وقتي ونيدوز ميريزي.
در مورد ليندوز و شبيه آن كه بيشتر به ويندوز شباهت دارن به نظرم Lycoris,Xandros بهترن.
محمد جان شما یه مقدار اشتباه به ذهنت سپردی
راست ميگي همه اش اشتباه شد بس كه شركتهاي مختلف هست هموني كه irgamer گفت.
منم بدم نمی یاد لینوکس نصب کنم ولی درایور مودمم که زولتریکس سه چیپ(اسمارت اسپایرت) هست رو گیر نیوردم و حتی دودفعه که لیندوز رو هم نصب کردم خوردم به دردسر!! لینوکس که اصلا طرفش سر همین مودم نرفتم
ليندوز را ولش كن! همه اول ا ليندوز شروع مي كنن معمولا اما اين مربوط به گذشته ست با مطرح شدن توزيع هايي همچون suse و نصب گرافيكي اش هيچ مشكلي پيش نمياد
در ضمن مودم هم زياد گران نيست اتفاقا دوست داشتم در سخت افزار بحث مودم بشه بحث كنم درباره اش
External زياد گران نيست 34,000 خوبشه. البته مهرداد جان شما مي توني خوب فعلا توي لينوكس به اينترنت وصل نشي!
من خودم مودم شما را داشتم و اصلا قصد تعويض مودم نداشتم وقتي زوزه را ريختم مجذوب آن شدم و مودمم را عوض كردم اما بدون اينترنت هم لينوكس بسيار ديدنيه.
در مورد Live سيدي مثل knoppix واقعا من عاشق Theme كناپيكس هستم فوق العادست! حيف كه theme شو گير نياوردم.
من به شخصه با ويندوز بيشتر حال ميكنم . چون از حمون اول با ويندوز شروع كردم باهاش راحت ترم .
همه ي ما اول با ويندزو شروع كرديم. اما تجربه ي كار با سيستم عاملي جديد حس كنكجاوي منو برانگيخت
من هم از تمام دوستانی که برای کشف سیستم عامل جدیدی حرص دارن(یادتونه اول ویندوز یاد گرفتن چه شور و شوقی داشتیم که فلان شورتکات رو بلدیم و ..... ) توصیه میکنم حتما زوزه نصب کنن
دقيقا هميشه عمو كاكو!
منم برايم لينوكس خيلي جالب بود مثل يك سيستم عامل جديد كه هست مثل روزي كه با ويندوز كار كردم.
در آخر بگم كه irgamer زياد حرف نزذ. اما اون از من خيلي واردتره به اين امور. دو سال با لينوكس كار كرده و اگه با اون وارد بحش بشين حتما متقاعد ميشين. اون منو آشنا كرد با لينوكس و صبورانه به همه ي مشكلاتم پاسخ گفت.
با تشكر از irgamer و اميد روزي كه به مكينتاش برسه

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در ضمن تكنوتاكس كه لينكش در امضاي من هست يك سايت كامله.
سي دي ها همه قانونيه و يك فروم براي حل مشكلات داره( معمولا هر سي دي 500 تومان من هميشه از اونجا سي دي لينوكس گرفتم و سي دي هايش كامله و بدون نقص. هيچ جا اين قسمت پيدا نمي كنين!)
مقالاتي راجع به كامپايل كردن نصب توزيع ها و... داره.
و در صفحه ي اول هميشه اخبار لينوكس را مي بينين!
اميدوارم اين شركت هميشه پابرجا باشه. تلاش اين شركت آشنايي ايرانيان با لينوكس هست و واقعا عجب قدمي برداشته!
خواستم اينجا از زحمات اين شركت تشكر كنم!

بالا