برگزیده های پرشین تولز

چرا نویز ندارم ولی اینترنت قطع و وصلی دارد!

MrMegaMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام
مشکل عجیبی دارم اگر لطف بفرمایید راهنمایی کنید چطوری این مشکل رو برطرف کنم .

توضیخات:

• من از مودم TP-Link TD-W8901N استفاده می کنم که 2ماه پیش خریدم .
  • و همچنین از بستر اینترنت آسیاتک استفاده می کنم .
  • سرعت دانلودم را 8 مگ و سرعت آپلودم را 500 کیلوبایت تنظیم کردم .
TPLINK.jpg
مشکل:

• اینترنتم خیلی قطع و وصل می شود و پشتیبانی آسیاتک هم اصلا جوابگو نیست و میگن هیچ نویز یا مشکلی دیده نمیشه
  • بیش از 50بار با پشتیبانی تماس گرفتم و 4-3 بار هم اونها تماس گرفتن اما مشکل همچنان پابرجاست و فقط منو بازی دادن .

نشانه ها در زمان قطع شدن اینترنت :
  • چراغ ADSL و چراغ INTERNET روشن است و خاموش نیست!!!
  • SNR آپلود 39 و دانلود 23.4 است (نرمالشون باید حداقل 20 باشد)
عمل های انجام داده شده برای رفع قطع و وصلی:
  • مودم را خاموش و روشن کردم .
  • مودم را ریست کردم و از اول برنامه ریزی کردم .
  • سیم های مودم را از سیم های برق دارای نویز دور نگه داشتم .
  • تلفن خانگی را از مودم جدا کردم .
  • مودم را تنها با اسپلیتر به خط تلفن وصل کردم .
  • از اسپلیتر های مختلف استفاده کردم .
  • از چند اسپلیتر به صورت سری استفاده کردم .
  • مودم را بدون اسپلیتر به خط تلفن وصل کردم (تلفن هم قطع کردم ) .
  • کامپیوتر را بدون وایرلس و با کابل LAN به مودم وصل کردم .
  • به صورت سخت افزاری وایرلس را نیز خاموش کردم .
  • با موبایل و چند کامپیوتر دیگر تست کردم .
  • و...

این هم تصویر SNR مودم :
2018-11-26_215616.jpg

به نظرتون مشکل از کجاست ؟
من کار و کسبم با اینترنت است و حداقل روزی 18ساعت از اینترنت استفاده می کنم .
واقعا برام زجر آور است این قعط و وصلی ها
15ثانیه وصل میشه 1دقیقه قطع میشه

راستی بزارین پینگ گوگل هم بگیرم تصویرشو بزارم ببینید
2018-11-26_224626.jpg

این دوتا پینگ رو همین الان گرفتم و کاملا مشخصه چقدر قطع و وصلی دارم .
خواهشمندم هرپیشنهاد و کمک و همفکری که دارین مطرح کنین تا این مشکل حل بشه .
سپاس از همه شما بزرگواران
بی صبرانه منتظر پاسختون هستم....

Masood Ashoori

Registered User
لایک‌ها
90
درود ، وقتی اینترنت قطع میشه ، چراغ dsl و اینترنت روشن هستند ؟
از صفحه تنظیمات اینترنت مودم عکس قرار بدید . صفحه ای که شامل vpi vci user pass هست

hellbrain666

Registered User
لایک‌ها
946
احیانا فریمور مودم رو اپدیت نکردید؟
پ ن : اسیاتک واقعا افتضاحه هیچ بعید نیست مشکل از تجهیزات فوق مدرن خودشون باشه

MrMegaMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
درود ، وقتی اینترنت قطع میشه ، چراغ dsl و اینترنت روشن هستند ؟
از صفحه تنظیمات اینترنت مودم عکس قرار بدید . صفحه ای که شامل vpi vci user pass هست
سلام
1-بله در توضیحات گفتم که وقتی اینترنت قطع میشه چراغ ها روشن هستند
2-بجز PVC2 بقیه PVC هارو غیر فعال کردم...
2018-11-27_111817.jpg

MrMegaMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
احیانا فریمور مودم رو اپدیت نکردید؟
پ ن : اسیاتک واقعا افتضاحه هیچ بعید نیست مشکل از تجهیزات فوق مدرن خودشون باشه
سلام نه آپدیت نکردم
اینترنت آسیاتک خوبه فقط پشتیبانیشون بده
تمامشون انگار از روی یک دفترچه راهنما دارن راهنماییت میکنن
100بارم زنگ بزنی به پشتیبانی و با صد نفر مختلف هم صحبت همی همه یه نوع پاسخی میدن
حتی چند دفعه پشتیبانی ویژشون با من تماس گرفتن (بعد 3روز از اعلام مشکل اساسی تماس میگیرن ) ولی بی فایده بود و اطلاعات خودم ازشون بیشتر بود :|
اما سرعت و کیفیت خوبه، قیمت هاشونم خوبه و تنوع قیمتیشونم عالیه

MrMegaMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
مشکل رو از آخر برطرف کردم
دیگه نیازی به تغییر تنظیمات نرم افزاری نیست

مشکل از سخت افزار بوده
به نظرم رسید احتمالش باشه چون مودم یکسره روشن هست ، داغ میکنه
من با وجود اینکه مودمم نو هست ،و با اینکه در مقابل باز شدن مقاومت زیادی نشون میداد ، به هر شکلی بود بازش کردم و گذاشتم هوا بهش بخوره
از همون دیشب که اینترنت قطع و وصلی داشت ،این کارو کردم تا همین الان اینترنت یکبارم قطع نشد و سرعت عالیه:general601:
IMG_9235.JPG

البته این رو هم بگم که اوایل ما نویز توی خونمون خیلی خیلی زیاد بود
در این حد !!!! :
photo_۲۰۱۸-۱۰-۰۶_۰۱-۱۷-۴۹.jpg

بنده هم چون رشته تخصصیم تکنولوژی الکترونیک هست ، آستین بالا زدم و مدار نویزگیری که مکمل اسپلیتر میشه رو طراحی کردمو ساختم .
بعد از اون ، کیفیت نویز من 4-5برابر بهتر یعنی به این شکل شد :
IMG_9236.JPG
انشالله سرمایه ای جور بشه ازش تولید کنم و تقدیم عموم مردم خسته از نویز ADSL کنم ...

سپاس از کمک و همفکریتون

Last edited:

hellbrain666

Registered User
لایک‌ها
946
بنده هم چون رشته تخصصیم تکنولوژی الکترونیک هست ، آستین بالا زدم و مدار نویزگیری که مکمل اسپلیتر میشه رو طراحی کردمو ساختم .
مشاهده پیوست 1099805
میشه دراین مورد توضیح بدید؟ من از 2 اسپلیتر و نسبت سیم یک به پنج هم استفاده میکنم اما تاثیرش خیلی ناچیزه

در مورد داغ شدن مودم هم بله متاسفانه چیپست های Ralink نسبت به Broadcom حساس تر هستند چون لینک پست ابتدایی از امازون اشاره به برادکام داشت من فکر کردم مودم شما هم همین نوع چیبست رو داره

MrMegaMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
میشه دراین مورد توضیح بدید؟ من از 2 اسپلیتر و نسبت سیم یک به پنج هم استفاده میکنم اما تاثیرش خیلی ناچیزه

در مورد داغ شدن مودم هم بله متاسفانه چیپست های Ralink نسبت به Broadcom حساس تر هستند چون لینک پست ابتدایی از امازون اشاره به برادکام داشت من فکر کردم مودم شما هم همین نوع چیبست رو داره
تمام روش هایی که در انینترنت برای حذف نویز یاد میدن رو بزارید کنار
همشون تست کردم ذره ای تاثیر نداشته
سایت ها برای بالا رفتن بازدید سایتشون آموزش های الکی میزارن که عملی کاربردی هم نیستن
شما میگین 2تا اسپلیتر ....من با 4تا اسپلیتر هم به هم سری کردم ذره ای نویز کم نشد

برای همین این فکر به ذهنم رسید باید با مدارات الکترونیکی این کارو انجام بدم و نتیجه هم ثمر بخش بود
اطلاعات زیادی نمیتونم راجبش بدم چون انحصارش از دستم خارج میشه
توی دنیا هم ندیدم چیزی بجز اسپلیتر استفاده کنند و به احتمال زیاد این مدار بنده اولین و تنها نویزگیر واقعی adsl خواهد بود .
انشالله در آینده نزدیک که سرمایه ای رسید ، تولید و پخشش رو شروع میکنم .

mk67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من هم مشکلی تقزیبا مثل شما دارم با اینترنت مخابرات و مودم تی پی لینک 8901
کیفیت خطم بالاست 18.3 snr 25 , Line Attenuation
ولی خطم قطع میشه و چراغ ای دی اس ال خاموش مسشه دوبارع وصل میشه .
تو روز هم دارم و شبا بیشتره.هرکاری بود خودم و مخابرات کردیم درست نشده خطم
به نظرتون منم مودم رو باز کنم هوا بخوره

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
تمام روش هایی که در انینترنت برای حذف نویز یاد میدن رو بزارید کنار
همشون تست کردم ذره ای تاثیر نداشته
سایت ها برای بالا رفتن بازدید سایتشون آموزش های الکی میزارن که عملی کاربردی هم نیستن
شما میگین 2تا اسپلیتر ....من با 4تا اسپلیتر هم به هم سری کردم ذره ای نویز کم نشد

برای همین این فکر به ذهنم رسید باید با مدارات الکترونیکی این کارو انجام بدم و نتیجه هم ثمر بخش بود
اطلاعات زیادی نمیتونم راجبش بدم چون انحصارش از دستم خارج میشه
توی دنیا هم ندیدم چیزی بجز اسپلیتر استفاده کنند و به احتمال زیاد این مدار بنده اولین و تنها نویزگیر واقعی adsl خواهد بود .
انشالله در آینده نزدیک که سرمایه ای رسید ، تولید و پخشش رو شروع میکنم .

عزیز اول از همه دمتون گرم بابت طراحی بنده هزینشو میدم یک مورد برای من بسازید لطفا
مورد دوم میدونید که اسپیلیتر نویز گیر نیست فقط جدا گننده دیتا از صوت هست شما 100 تا هم سری کنی اندکی تفاوت نداره
مورد بعدی این که کاش قبل این که مودم رو باز میکردید با مودم دیگه چک میکردید مودم ههای تیپی لینک متاسفانه سابقه خوبی ندارن
چیپست های مختلف متاسفانه با DSLAM های مخابرات سازگاری ندارن
مخابرات یا زاکسل داره یا هواوی هرچند باز بایید بپرسید مرکز مخابراتی شما چی هست
چیپست های RTL جالبه که برخی مودم های بی نام و نشان از این چیپست ها استفاده میکنن و واقعا با کیفیت هستن

بهتون پیشنهاد میدم 2 مورد دیگه رو هم تست کنید البته که کیفیت خططو محشره
1- پریز هاتون رو برند خارجی تهیه کنید پاناسونیک و ... به خصوص ویکو پاناسونیک
2- اگر خرطومی یا لوله پیاستیکی استفاده میشه برای انتقال سیم درون پریز های تلفن حتما یه جوری هواشون بدید بخار میگیرن قشنگ رطوبت و حتی اب جمع میشه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
منم اینترنت مخابرات دارم با مودم دلی لینک . الان از اخرای اسفند قطعی های مودمم زیاد شده چرا اینترنتم قطع میشه در صورتی که اینترنت رو خطم هست
می خواستم در اولین فرصت برم سرویسم رو از یه شرکت دیگه بگیرم.ممکنه به خاطر مودم باشه ؟

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
منم اینترنت مخابرات دارم با مودم دلی لینک . الان از اخرای اسفند قطعی های مودمم زیاد شده چرا اینترنتم قطع میشه در صورتی که اینترنت رو خطم هست
می خواستم در اولین فرصت برم سرویسم رو از یه شرکت دیگه بگیرم.ممکنه به خاطر مودم باشه ؟

عوض کردن سرویس معمولا پیشنهاد نمیشه چون رانژه کردنش توسط مخابرات تمیز و با سلیقه انجام نمیشه و مثل جیگر زلیخا هست خراب کاری میکنن سر سیم رو
ابتدا شرایط خطی رو بررسی کنید ممکنه حتی با SNR بالای 7-8 هم حتی قطعی و وصلی داشته باشید توی ایران متاسفانه به خاطر محدودیت پورت توی بعضی مرکز مخابراتی ها دوستان زحمت میکشن اون جامپر ها رو هم تبدیل به پورت میکنن و لحظه ای دراپ میشه اگر مودم . کیفیت خططون بکشه لاینتون دراپ نمیشه ولی اگر نه متاسقانه قطع و وصلی خواهید داشت
پیشنهاد میشه اول کیفیت خطتون رو بررسی کنید دقیقا بدونید مشکل کجاست بعدش ISP رو عوض کنید

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
عوض کردن سرویس معمولا پیشنهاد نمیشه چون رانژه کردنش توسط مخابرات تمیز و با سلیقه انجام نمیشه و مثل جیگر زلیخا هست خراب کاری میکنن سر سیم رو
ابتدا شرایط خطی رو بررسی کنید ممکنه حتی با SNR بالای 7-8 هم حتی قطعی و وصلی داشته باشید توی ایران متاسفانه به خاطر محدودیت پورت توی بعضی مرکز مخابراتی ها دوستان زحمت میکشن اون جامپر ها رو هم تبدیل به پورت میکنن و لحظه ای دراپ میشه اگر مودم . کیفیت خططون بکشه لاینتون دراپ نمیشه ولی اگر نه متاسقانه قطع و وصلی خواهید داشت
پیشنهاد میشه اول کیفیت خطتون رو بررسی کنید دقیقا بدونید مشکل کجاست بعدش ISP رو عوض کنید

کیفیت خط من و مودم به این شکل هست
مدل دی لینک 2740u هست با توجه به نزدیک بودن فاصله تا مرکز مخابراتی که دارم. مقدار نویزم زیاد هست به نظر خودم.

فایل های ضمیمه

• dilink.png
    dilink.png
    45.8 KB · نمایش ها: 12

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
کیفیت خط من و مودم به این شکل هست
مدل دی لینک 2740u هست با توجه به نزدیک بودن فاصله تا مرکز مخابراتی که دارم. مقدار نویزم زیاد هست به نظر خودم.

توی تمامی ساعات همین وضع هست؟؟
اگر همینن صورته
خط شما حرف نداره و عالی هست میتونم به جرات بگم 16 مگ رو میگیره براتون

مشکل شما با ISP هست احتمالا
سعی کنید با پشتی بانی کنار بیایید
قبل از تعویض هم چک بکنید که خطون فیبر نباشه

M 1 K 4 1 L

Registered User
لایک‌ها
536
مشکل رو از آخر برطرف کردم
دیگه نیازی به تغییر تنظیمات نرم افزاری نیست

مشکل از سخت افزار بوده
به نظرم رسید احتمالش باشه چون مودم یکسره روشن هست ، داغ میکنه
من با وجود اینکه مودمم نو هست ،و با اینکه در مقابل باز شدن مقاومت زیادی نشون میداد ، به هر شکلی بود بازش کردم و گذاشتم هوا بهش بخوره
از همون دیشب که اینترنت قطع و وصلی داشت ،این کارو کردم تا همین الان اینترنت یکبارم قطع نشد و سرعت عالیه:general601:
مشاهده پیوست 1099801

البته این رو هم بگم که اوایل ما نویز توی خونمون خیلی خیلی زیاد بود
در این حد !!!! :

انشالله سرمایه ای جور بشه ازش تولید کنم و تقدیم عموم مردم خسته از نویز ADSL کنم ...

سپاس از کمک و همفکریتون

سلام . اگر تعمیرکار موبایل آشنا دارین بهش بدین یک هیتر بگیره ، چون در اثر گرمای زیاد لحیم قطعات از هم جدا و باعث اختلال در اینترنت میشه .
که دیگه نیاز به بازکردن کل مودم نباشه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
توی تمامی ساعات همین وضع هست؟؟
اگر همینن صورته
خط شما حرف نداره و عالی هست میتونم به جرات بگم 16 مگ رو میگیره براتون

مشکل شما با ISP هست احتمالا
سعی کنید با پشتی بانی کنار بیایید
قبل از تعویض هم چک بکنید که خطون فیبر نباشه
ممنون. حقیقتش گاهی اوقات چراغ اینترنتم قطع میشه در روز و نت ندارم در صورتی که اینترنت روی خطم هست. نمی دونم شاید به خاطر مودمم باشه چون تو اینترنت سرچ کردم دیدم یه سری با این مودم مشکل داشتن و میگفتن مشکل قطع و وصلی دارن با این مودم. البته خطم هم فیبر نوری نیست و معمولی هست

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
این مشکل رو من حدود 6 ماه دارم با مخابرات هر چی هم تماس گرفتم با 2020 و از طرف مخابرات اومدن میگفتن ما مشکل نداریم در صورتیکه تا قبلش من حتی یکبار هم قطعی نداشتم
مودم هم دیلینک مدل 2600 هستش با 3 تا مودم دیگه هم تست کردم هیچ فرقی نکردش
نویز هم در مواقعی معمولی این هستش snr بالایه 25 هستش
ولی یهو میاد رو 5 یا 6 قطع میشه لینکم و این بعضی اوقات تا روزی 10 بار تکرار میشه و هر دفعه 5 دقیقه طول میکشه

فایل های ضمیمه

• adsl1.jpg
    adsl1.jpg
    136.7 KB · نمایش ها: 7

FarzamRamazi

Registered User
لایک‌ها
119
این مشکل رو من حدود 6 ماه دارم با مخابرات هر چی هم تماس گرفتم با 2020 و از طرف مخابرات اومدن میگفتن ما مشکل نداریم در صورتیکه تا قبلش من حتی یکبار هم قطعی نداشتم
ولی یهو میاد رو 5 یا 6 قطع میشه لینکم و این بعضی اوقات تا روزی 10 بار تکرار میشه و هر دفعه 5 دقیقه طول میکشه

این کیفیت خط عالیه ISP تغییر بدید با اوضاعی که من میبینیم شما چسبیده به مرکز مخابراتی هستید!
افت ناگهانیه SNR معمولا مشکل DSLAM هست و شما کاری بابتش نمیتونید بکنید (البته تعداد پریز ها ی منزل - کیفیت و جنس پریز ها - دستگاه تلفن متصل به تلفن - و اسپیلیترتون) مهم هست اگر از سلامت و کیفیت این ها مطمعن هستید ISP عوض کنید

ممنون. حقیقتش گاهی اوقات چراغ اینترنتم قطع میشه در روز و نت ندارم در صورتی که اینترنت روی خطم هست. نمی دونم شاید به خاطر مودمم باشه چون تو اینترنت سرچ کردم دیدم یه سری با این مودم مشکل داشتن و میگفتن مشکل قطع و وصلی دارن با این مودم. البته خطم هم فیبر نوری نیست و معمولی هست
مودم های 2740U ورژن جدید این مشکلات رو ندارن ولی قدیمی ه چرا بعضا موارد اینطوری دیده میشد
شما هم میتونید عوض کنید ISP تون رو فقط و فقط خواهشا از پارس انلاین نگیرید

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,893

مشکل شما احتمالا مربوط به IP میشه
مخابرات IP کم داره برای همون به صورت رندوم آی پی نامعتبر میده به کاربر و نت قطع میشه
بعد دوباره درخواست از طرف کاربر می‌ره برای استفاده نت دوباره آی پی معتبر میگیری و نت وصل میشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

بالا