برگزیده های پرشین تولز

چرا پرشيا نه ايران؟؟؟؟

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آقايون و خانوما من يه چند وقتيه تو اين سايت مايتاي بروبچ اينجا ميچرخم يه ايراد بزرگ به خيلي از اين دوستان هست خيلي جاها ديدم جاي ايران از واژه پرشيا يا پارس استفاده ميشه
بايد پذيرفت كه واژه پرشيا يا همون پارس مفهوم يك نژاد خاص رو ميده و دقيقا تا پيش از رضا شاه ايران رو به اين نام صدا ميكردن(خارجيها) اما رضا شاه در اون زمان با فرستادن دستوري به همه سفارتخانه هاي كشورهاي ديگه اعلام كرد بايد بجاي پرشيا يا پارس بگن ايران چرا چون ايران تنها پارس نيست بلكه ماد هم هست (كردها و آذريها) و نژاد بلوچ و تركمن و ... (كه اونها هم از نژاد آريا هستن) .
چرا پرشيا چرا ايران نه .؟؟؟

saeedonline

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
حرف شما درسته اما اين واژه سمبول ايران هستش و بخاطر اين كه بخوان چيزي از ايران ياد شه از واشه آريايي و پارسي و پرشيا استفاده ميشه و اين يه واژه جا افتاده هستش و تو بيشتر اماكن هم از اين واژه براي اينكه بگن اين چيز ايراني هستش از اين واژه ها استفاده ميشه ;)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دقيقا احسان جون حرفت درست،اين حرف درباره پرشين بلاگ و پرشين تولز و بعضي ها برقراره ولي (حالا نميخوام اسم ببرم دوستان ناراحت بشن-ولي نميشه هم نگفت) يكي از دوستان عكس هاي خيلي قشنگي از ايران گذاشته اما اسم سايتش با Persian شروع شده يا يكي ديگه راجب كوير ايران نوشته اما اسمش سايتش رو با Persian شروع كرده (بازم بگم يا نه)
اينا رو اينجا ديدم،نمونه هاي ديگش :

1- مثلا جناب آقاي فردوسي پور سايت زده اسمش اينه http://parsfootball.com/ (از كي تا بحال فوتبال ايران شده فوتبال پارس؟؟؟)

2- يا يكي ديگه اينو زده من نميدونم كيه : http://persianfootball.com/

3- يا اين يكي كه تيتر بالاي سايتش اينه : تاريخ و ادب ايران زمين ولي نشاني سايتش اينه http://www.persian-heritage.com/

4- چند جا ديدم تقويم جلالي كه تقويم ايراني هست به نام تقويم فارسي نام برده شده نمونش اينه : http://www.payvand.com/calendar/

5- حالا اگه خارجي ها بخواند اين كارو بكنن بخاطر خيلي مسايل يكيش اينه كه ايران مفوهم يه قوميت خيلي بزرگ رو ميده ولي فارس يه قسمتي از اونه نمونه اين بيشرفهاي خارجي اينه : http://www.wsu.edu:8080/~dee/GREECE/PERSIAN.HTM (پدر سوخته به عمد بجاي ايران و بجاي استفاده از واژه جنگ هاي ايران از جنگهاي پارس استفاده كرده)

6- يا اين يكي كه سردرش آه و ناله ايران رو كرده ولي نشاني سايتش اينه : http://www.farsinet.com/poetry/

7- يا اين يكي كه مدعي ليگ فوتبال ايران هست ولي نشاني سايتش اينه : http://www.persianleague.com/

8- اينم از كسي كه مدعيه (جناب بوش فرمودند) بهترين دوست ايرانه تيتر سايت اينه : پل ارتباطي ايران وآمريكا ولي آدرس سايت اينه http://persian.usinfo.state.gov/ پلي كه بوش پدرسوخته ميخواد با اين كثافت كارياش بزنه.

9- خدا كنه اين يكي سايتي خارجي باشه اگه ايراني باشه ... نام سايت اينه : Persian ArtThrough The Centuries و نشانيش هم اينه : http://www.art-arena.com/hpart.html اما عكس تخت جمشيد و ايران توشه؟؟؟؟(ايران فقط هنر پارسيه؟؟؟)

10- از اينگليسي بيشرف و كثافت از اين بيشتر هم انتظار نيست،همه ميگن گربه ايراني اما يه سايت ميگه : The Blue Persian نشانيش هم اينه :http://www.bluepersian.ndirect.co.uk/

11- اينم از يه ايراني كه مدعي هنر و موسيقي هستش (ببخشيد ديگه نميشه آدم خودشو كنترل كنه نگه اين يارو يا احمقه يا خودشو به حماقت زده) نام سايت به فارسي اينه : موسيقي هنري ايران نام سايت به اينگليسي اينه : persian art music و نشاني اين سايت هم اينه : http://www.persianartmusic.com/

12- اينم يه بازار براي فارسها نه ايرانيها : http://www.persianbazaar.com/ (البته فك نكنم اينو فارسها هم بتونن بخونن)

13- اینم آدمهایی که مدعی دانش هستن : نام : کانون ایرانیان دانشگاه تافتس - نشانی : http://www.tufts.edu/as/stu-org/persian/

14- این یکی هم که تاسف انگیزه از دانشگاهی جماعت : نام : دانشجویان ایرانی دانشگاه میشیگان و نشانی : http://www.umich.edu/~persians/

اینها فقط نمونه هایی بودن که من توی گوگل سرچ کردم و فقط هم هشت صفحه اولش رو دیدم یعنی فقط 80 تا لینک (خیلیهاش رو هم تازه بیخیال شدم)

اینم یادم هست درست قبل از اینکه سران سه کشور اروپایی بیان ایران - جناب آقای جک استرا ایران آمده بود و یکی از خبرنگاران نام اینگلیس رو به زبون آورده بود که بلافاصله جک خان برمیگرده و میگه بریتانیا نه اینگلیس(آخه اینگلیس مربوط به یه نژاد هم هست ولی خود کشور اینگلیس ترکیبی از ایرلندی و اسکاتلندی و ولزی و ... و ساکسون هست)
كاش ما ايراني ها هم يك دهم اين بابا فهم ودرك واژگان داشتيم. شايد خيلي ها بگن مهم نيست ولي اتفاقا مهمه چون اين باعث جدايي و دوري اقوام ايراني از هم ميشه باور كنيد اگه ايران ميخواد زنده بمونه فقط بايد بنام ايران باشه نه چيز ديگه.

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
اولا در هيچ دايره المعارف بزرگ جهاني مدخلي به نام Iranian وجود ندارد.( البته در چاپ هاي قديمي).
ثانيا واژه iranian واژه اي جعلي ساختگي و غير حقيقي است که توسط عده اي از مهاجران ايراني در سال هاي اخير رواج يافته است.
به اين معني که در هيچ فرهنگ معتبري نامي از قومي به نام iranian نبوده است. بلکه اين قوم هميشه و همه جا با نام persian شناخته مي شده است. چرا؟ به يک دليل ساده چون معروف ترين حکمرانان اين سرزمين پارس ها ( هخامنشي ها ) بوده اند. و چرا نامي از iranian نيست؟ چون که تا همان سال مورد ذکر شما نام بين المللي ايران( دقت کنيد نام بين المللي نه نام محلي و رايج بين اهالي) Persia بوده است. دليل اين تغيير نام هم بر همگان معلوم است. ثابت کردن اين موضوع که ما نيز از نژاد آريايي هستيم. تا آلمان نازي به اتحاد با ايران راضي شود.
اين واژه iranian دردسر ساز ترين واژه ممکن براي اهالي اين سرزمين است. چرا؟ به دليل شباهت بسيار زياد در تلفظ به iraq که حتما مي دانيد نام بين المللي کشور عراق مي باشد( که البته بسيار پيشتر از ايران اين نام را داشته اند.). هنر ايراني سالهاست که در دينا با نام persian art و فرض ايرانش با نام persian carpet شناخته مي شود. شما اگر از يک فرنگي بپرسيد که درباره iranian art چه مي داند ياخواهد گفت هيچ يا مي گويد که عراق(بله درست خوانديد عراق) کشوريست تاريخي در بين النهرين که دو رود دجله و فرات از آن مي گذرد و سال پيش در توسط امريکا فتح شد. بله اين است ثمره به کار بردم واژه مجعول iranian .
پس بي زحمت اينقدر به اين کلمه مزخرف و ساختگي بها نديد که مايه بدبختي ايرانيان است.
در ضمن persian نشان دهنده قوه يا نژاد خاصي نيست. بلکه نشان دهنده سرزمين خاصيست. نشانه خاک خاصيست. نشانه کشور پهناور و بزرگيست که ايرانيان از نژادهاي مختلف کرد و ترک و خراساني و عرب و ترکمن و ... در آن زندگي مي کنند.

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
يه چيز ديگه کشور انگستان ( يا همون طور که خودشون مي گنengalnd ) رسما به طور جدا از باقي کشورهاي تابعش ( مثل ولز اسکاتلند و ايرلند) در مجامع جهاني شرکت مي کنند.

saeedonline

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از kami :
اولا در هيچ دايره المعارف بزرگ جهاني مدخلي به نام Iranian وجود ندارد.( البته در چاپ هاي قديمي).
ثانيا واژه iranian واژه اي جعلي ساختگي و غير حقيقي است که توسط عده اي از مهاجران ايراني در سال هاي اخير رواج يافته است.
به اين معني که در هيچ فرهنگ معتبري نامي از قومي به نام iranian نبوده است. بلکه اين قوم هميشه و همه جا با نام persian شناخته مي شده است. چرا؟ به يک دليل ساده چون معروف ترين حکمرانان اين سرزمين پارس ها ( هخامنشي ها ) بوده اند. و چرا نامي از iranian نيست؟ چون که تا همان سال مورد ذکر شما نام بين المللي ايران( دقت کنيد نام بين المللي نه نام محلي و رايج بين اهالي) Persia بوده است. دليل اين تغيير نام هم بر همگان معلوم است. ثابت کردن اين موضوع که ما نيز از نژاد آريايي هستيم. تا آلمان نازي به اتحاد با ايران راضي شود.
اين واژه iranian دردسر ساز ترين واژه ممکن براي اهالي اين سرزمين است. چرا؟ به دليل شباهت بسيار زياد در تلفظ به iraq که حتما مي دانيد نام بين المللي کشور عراق مي باشد( که البته بسيار پيشتر از ايران اين نام را داشته اند.). هنر ايراني سالهاست که در دينا با نام persian art و فرض ايرانش با نام persian carpet شناخته مي شود. شما اگر از يک فرنگي بپرسيد که درباره iranian art چه مي داند ياخواهد گفت هيچ يا مي گويد که عراق(بله درست خوانديد عراق) کشوريست تاريخي در بين النهرين که دو رود دجله و فرات از آن مي گذرد و سال پيش در توسط امريکا فتح شد. بله اين است ثمره به کار بردم واژه مجعول iranian .
پس بي زحمت اينقدر به اين کلمه مزخرف و ساختگي بها نديد که مايه بدبختي ايرانيان است.
در ضمن persian نشان دهنده قوه يا نژاد خاصي نيست. بلکه نشان دهنده سرزمين خاصيست. نشانه خاک خاصيست. نشانه کشور پهناور و بزرگيست که ايرانيان از نژادهاي مختلف کرد و ترک و خراساني و عرب و ترکمن و ... در آن زندگي مي کنند.

ديدي اين درسته ايول كامي جان زدي به هدف

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به اين معني که در هيچ فرهنگ معتبري نامي از قومي به نام iranian نبوده است. بلکه اين قوم هميشه و همه جا با نام persian شناخته مي شده است.
منظورت دايرتالمعارف نوشته شده اينگليسي ها و اصولا اروپاييا كه نيست (هست؟؟؟) راستي كامي اينقدر محكم صحبت نكن.
فردوسي و خيام و ابن مقفع و ابن سينا و .... هم بله ديگه مهاجر جديدن؟؟؟
چون که تا همان سال مورد ذکر شما نام بين المللي ايران( دقت کنيد نام بين المللي نه نام محلي و رايج بين اهالي) Persia بوده است
اين يكي رو راست ميگه چون كشور ژاپن رو ما ميگيم خارجيها ميگن جاپان Japan و خودشون ميگن نيپونNipon
دليل اين تغيير نام هم بر همگان معلوم است. ثابت کردن اين موضوع که ما نيز از نژاد آريايي هستيم. تا آلمان نازي به اتحاد با ايران راضي شود
هيتلر و **** نازي رو نگو كه سرور همه هستش كامي جون خودتو بكشي من يكي سر سپرده اين بزرگ مرد تاريخم حالا هركي هرچي دلش ميخواد بگه اصلا مهم نيست.
اين واژه iranian دردسر ساز ترين واژه ممکن براي اهالي اين سرزمين است. چرا؟ به دليل شباهت بسيار زياد در تلفظ به iraq که حتما مي دانيد نام بين المللي کشور عراق مي باشد( که البته بسيار پيشتر از ايران اين نام را داشته اند.)
جل الخالق ببينم كمي جون تو اين اطلاعات رو از كدوم كتاب در آوردي حتي اينگليسياش هم يه همچين حرفايي رو نميزنن كه تو زدي جل الخالق بابا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هنر ايراني سالهاست که در دينا با نام persian art و فرض ايرانش با نام persian carpet شناخته مي شود. شما اگر از يک فرنگي بپرسيد که درباره iranian art چه مي داند ياخواهد گفت هيچ يا مي گويد که عراق(بله درست خوانديد عراق) کشوريست تاريخي در بين النهرين که دو رود دجله و فرات از آن مي گذرد و سال پيش در توسط امريکا فتح شد. بله اين است ثمره به کار بردم واژه مجعول iranian .
من بجاي اينكه با حرف به خارجي ثابت كنم نبايد بگه persian carpet اول از همه خودم اينقدر ميگم IRAN carpet تا اونم مجبور به استفاده بشه .
من ايرانيم شما خودتو چي ميشناسي بگو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن persian نشان دهنده قوه يا نژاد خاصي نيست. بلکه نشان دهنده سرزمين خاصيست. نشانه خاک خاصيست. نشانه کشور پهناور و بزرگيست که ايرانيان از نژادهاي مختلف کرد و ترک و خراساني و عرب و ترکمن و ... در آن زندگي مي کنند
كامي جون عرب هيچ وقت ايراني نبوده و نخواهد بود اين يك دومش ترك نه آذري
تا حالا رجوع به حرفات كردم حالا اينم حرفاي من :
كامي جون حرفت رو يه شوخي فرض ميكنم و به شوخي هم جوابت رو ميدم .
پس اين گفته يه داستانه تازه هم ساخته شده توي نسخ دست نويش 700 تا 800 سال پيشم نبوده :(اي فردوسي جاعل بايد به جرم كلاه برداري بگيرنش)
راستي يه جعل ديگه هم هست كه ميگن توي اوستاي جعلي ايرانويج يا يه همچين چيزايي بوده نكنه اوستا هم جعليه .
چو ايران نباشد تن من مباد
بدين بوم و بر زنده يك تن مباد

يا :
دريغ است ايران كه ويران شود
كنام پلنگان و شيران شود

--------------------------------
احتمالا اينطوري بوده :
چو پرشيا نباشد تن من مباد
بدين بوم و بر انگليسي مباد

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AIRYANA-VAEJAH ایران- ویج
ایران ویج( زادگه آریاییان) نخستین سرزمین خوبی یاد شده که اهورامزدا آفریده است که جایی خوش آب و هوا با تابستان های دراز و زمستان های کوتاه بوده است.یم یا جم یا جمشید شاه برجسته ای است که بر مردان و زنان و چارپایان فرمان میراند و سرزمین خود را به بهشتی راستین بر روی زمین تبدیل کرده است.آدمیان و جانوران در روزگار اوکه از روزگار زرین ایران(عصر طللایی)یاد می شود چنان می بالند وبسیار می شوند که کشور نمی تواند انان را در خود جای دهد پس اهورامزدا به وی می فرماید تا مردم فزاینده ی خود را به سوی نیمروز(جنوب) در راه آفتاب کوچ دهد.جم فرموده ی یزدانی را انجام می دهد باز چون این کار پاسخگو نیست دیگر باره ونیز برای بار سوم از همان سوکوچ می دهد.افزون برآن سرزمین شادی آفرین آنان با سرمای شدید و یخبندان ویران گردید ودیگر هیچ جای پای انسانی در آن سرزمین نماند.
هند و اروپاییان- این نژاد سپید پوست و زیبارو خود را اریا یا شریف می نامید.این مردم که ریشه مردمان هند و ایران و اروپا بودند زبان و کردار و باورهای یکسانی داشتند.جدایی باورهای اندیشمندان ودگرگونی کردار ایشان و عامل های طبیعی یاد شده در بالا جدایی ایشان را باعث می شود. در آغاز هزاره ی دوم پیش از میلاد مردم کوچنده خانه ی خود را گذاشتند و گروهی به سوی خوربران(غرب) وگروهی نیز به سوی نیمروز دریای کاسپین(مازندران) پیش رفتند.برخی از دسته های کوچنده نیز فرمانروایی هایی راپدید آوردند که اثاری ازکردار و پندارآریایی آنان یافت شده است.کوچ تا آنجا ادامه یافت که پهلویان با آشوریان سامی همسایه شدند.
وندیداد شانزده سرزمین خوب را که اهورامزدا آفریده بر می شمارد که ازایرانویج در پاختر (شمال) تاهند یا سند سرزمین هفت رودخانه (در روزگار پسین پنج رود:پنجآب) گسترش دارند. ایرانیان و هندیان زمان درازی با هم بودند تا سر انجام از یکدیگر جدا شدند.
در میان گروه های آریایی ایرانیان یاد سرزمین باستانی آریاییان را نگاه داشتند و ایرانیان مقرر داشتند تا سرزمینی که جایگاه دومین آنهاست باید برای همیشه به یاد خوش آن سرزمین ایرانویج نامیده شود. (لينك مطلب)

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از kami :
يه چيز ديگه کشور انگستان ( يا همون طور که خودشون مي گنengalnd ) رسما به طور جدا از باقي کشورهاي تابعش ( مثل ولز اسکاتلند و ايرلند) در مجامع جهاني شرکت مي کنند.
اينطوري كه معلومه دوستان بعضيهاشون ديگه از پاپ هم كاتوليكتر شدن (خود خارجيهاش سعي ميكنن بين ايران و پرشيا هي سويچ كنن يهو سه نشه ولي دوستان يهو از بيخ منكر تاريخ ايران ميشن و اصلا ميگن ايران تاريخ نداره هرچي داره اروپا داره و بس و هرچي اونا ميكن درسته بقيه غلط ميكنن حرف بزنن-اگرم حرف زدن مزخرف و جعليه)
تا اونجا كه من ميدونم فعلا ايرلنديها مدتهاست سر استقلال كشورشون از اينگليس دعوا دارن (شايد هم اينم از اون حرفاي مزخرف باشه كه رسانه هاي استكباري ساختن) كامي جون دلم ميخواد حتما به پست بالاييم جواب بدي ميخوام بدونم شاهنامه هم جعليه يا نه (از ديد تو) راستي اگه ميخوايي يه نموره بيشتر بدوني اين مطلب رو هم بخون
http://www.azargoshnasp.net/~iran/history/Aryan/qowmaryayikiya.htm

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دلم نميخواست اينهمه تند بنويسم ولي وقتي نامي به اين بلندي رو به همين راحتي و اسوني جعليش ميكنن آدم يهو دلش درد ميگيره نكنه ايرونيها اصالت خودشونو از ياد بردن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(آيا واقعا اين طوريه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
راستي گوزل قيز مني اوخي پيس دويي (من دميم دوز دي اما اوخي پيس ديير) : http://www.azargoshnasp.net/~iran/languages/Azari/eqraaralioffzabaanatoorpaatekaan.htm
بدا بير لينك دي اوخي بدا پيس دويير : آدي بدي آذري لر تورك دمخ خطا دي : http://www.azarpadgan.com/?id=1300917674
بنيدا اوخي : http://www.azarpadgan.com/?id=1300917674
و بني دا اوخي گوزل : http://www.azargoshnasp.net/~iran/languages/Azari/azarifarrkiyaani.htm
گينده بجور لينك لردن سنه يولياجيام.

Hooman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
برادران، همه می‌دونن که این مملکت، سرزمین امام زمان حضرت بقيه‌الله (عج) است و ایشون هم هر چند وقت یه بار با حضرات ارتباط برقرار می کنند. بهتره دنبال یه نام اسلامی باشیم...

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
برادران، همه می‌دونن که این مملکت، سرزمین امام زمان حضرت بقيه‌الله (عج) است و ایشون هم هر چند وقت یه بار با حضرات ارتباط برقرار می کنند. بهتره دنبال یه نام اسلامی باشیم...
جدي كه نگفتي اينو؟!!!!!!!!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
بخاطر رايج شدن اين ايران احمقانه است كه الان اروپايي ها تفاوت بين ايران و عراق رو نميدونند (iran ,iraq)
مثلا حسين كعبي كه رفته بود تو اينگليس تست بده يكي توي سايت باشگاهش كامنت زده بود "عاليه بلاخره ما ميتونيم جاي صدام رو بفهميم"!!!!!
در ضمن بسياري از كشورها اسامي كه مردم كشور شون ميگن با خارجيها متفاوته مثله دايچلند و جرمني _ندرلند وهلند
معني پرشين يا پرژن يعني ايرانيها
پرشيا يعني فارسي كه متاسفانه كلمات داخلي جايگزينش شده
ممنون
ممنون از تذكرت

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از Hooman :
هومندر يا هودرمن حرفت واقعا درسته ولي قربونت دستم به گوشه عباي امام زمانت منو بلينك.

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از SherlockHolmes :
بخاطر رايج شدن اين ايران احمقانه است كه الان اروپايي ها تفاوت بين ايران و عراق رو نميدونند (iran ,iraq)
مثلا حسين كعبي كه رفته بود تو اينگليس تست بده يكي توي سايت باشگاهش كامنت زده بود "عاليه بلاخره ما ميتونيم جاي صدام رو بفهميم"!!!!!
در ضمن بسياري از كشورها اسامي كه مردم كشور شون ميگن با خارجيها متفاوته مثله دايچلند و جرمني _ندرلند وهلند
معني پرشين يا پرژن يعني ايرانيها
پرشيا يعني فارسي كه متاسفانه كلمات داخلي جايگزينش شده
ممنون
ممنون از تذكرت
اول از همه آدم بخاطر يه مشكل صورت مسله رو پاك نميكنه (بخاطر شباهت ظاهري ايران و عراق يهو بيا اسم كشور رو تغيير بده يعني پاك كردن صورت مسله بجاي حلش) دومن ايول راست ميگي خيلي از كشور هاي خارجي نام كشورشون رو چيزي ميگن كه ديگران نميگن ولي هيچ وقتم خودشون توي مسايل داخلي خودشون سعي تو استفاده از اون نام خارجي ندارن.(البته اينم هست كه تمام سعي مردم هر كشور اينه كه كشورشون رو به نام يه قوم خاص نباشه مثل همين اينگليس كه سعي ميكنن بشه بريتانيا).
من گفتم مثلا همين احسان داره ابزار فارسي ارايه ميده بنابر اين حق داره اسم سايتش باشه پرشين تولز چون اصلا ابزار فارسيه و مال فارسي زبانهاست يا همين پرشين بلاگ (مفهوم وبلاگ فارسي زبانه) ولي اينكه شما بيايي درباره فوتبال ايران بنويسي ولي اسم سايتت پرشين فوتبال باشه اين ديگه يكم نا مفهومه واسه من .

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
خب من بدبختم كه همينو مي گم. نام داخلي خيلي از كشورها با نام ين الملليشون فرق داره. من كي گفتم خودمون در زبان پرسي بيايم به جاي ايران بگيم پرژا( يا پرشا) گفتم نام بين المللي كشورمون( يعنيiran)دردسر سازه نه ايران-اين دو تا با هم خيلي فرق دارند.

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
همونطور که بقيه دوستان گفتن، نام محلی با نام بين المللی تفاوت داره.
نام محلی کشور ما ايرانه و نام بين المللی اش Persia
اين که فکر نميکنم نياز به توضيح بيشتر داشته باشه.
کشور ما و تمدن ما قرنهاست با نام پرشيا در سراسر جهان شناخته شده است.
بکار بردن کلمه پرشيا در مکالمات و مباحثات بين المللی با تداعی کردن تمدن کهن اين سرزمين حس احترام ديگر اقوام ملل مختلف را به قوم ايرانی بر می انگيزد.
اگر کمی تجربه معاشرت با اهالی کشور های ديگر را داشته باشيد به وضوح اين گفته من را تصديق خواهيد کرد.

اگر قبول کنيم که Persia يعنی تمدن و سرزمين ايران، در نتيجه Persian ميشه ايرانی.
قبول داشته باشيم که ايران با قوم پارسی آن شناخته شده است. برای همين است که Persian را به ايران ترجمه کردم!

موفق و جستجوگر باشيد.

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
به نقل از koorosh :
همونطور که بقيه دوستان گفتن، نام محلی با نام بين المللی تفاوت داره.
نام محلی کشور ما ايرانه و نام بين المللی اش Persia
اين که فکر نميکنم نياز به توضيح بيشتر داشته باشه.
کشور ما و تمدن ما قرنهاست با نام پرشيا در سراسر جهان شناخته شده است.
بکار بردن کلمه پرشيا در مکالمات و مباحثات بين المللی با تداعی کردن تمدن کهن اين سرزمين حس احترام ديگر اقوام ملل مختلف را به قوم ايرانی بر می انگيزد.
اگر کمی تجربه معاشرت با اهالی کشور های ديگر را داشته باشيد به وضوح اين گفته من را تصديق خواهيد کرد.

اگر قبول کنيم که Persia يعنی تمدن و سرزمين ايران، در نتيجه Persian ميشه ايرانی.
قبول داشته باشيم که ايران با قوم پارسی آن شناخته شده است. برای همين است که Persian را به ايران ترجمه کردم!

موفق و جستجوگر باشيد.
دمت گرم. اين درسته.

ghaboli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Hooman :
"اسلام ويج" خوبه؟

بالا