برگزیده های پرشین تولز

چرا پس حجم ديتابيس كم نميشه ؟

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
روي localhost من يه مووبل تايپ دارم .. امروز يه آزمايش كردم .. حجم دايركتوري ديتابيس (بركلي) رو چك كردم و بعد يك وبلاگي رو ساختم و حدود 500 كيلوبات هم مطلب توش ريختم و ذخيره كردم .. و حجم دايركتوري ديتابيس هم طبيعتا زياد شد .. بعد رفتم و اون وبلاگ رو حذف كردم ولي حجم ديتابيس كم نشد :rolleyes: چرا اين طور هست ؟ :?:

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
اي بابا من گفتم شايد اين ديتابيس بركلي يه چيزيش ميشه .. تنظيمات مووبل تايپو عوض كردم و يه mysql هم ريختم و خلاصه بعد از طي صدوپنجاه و شش و يا هفت مرحله همون آزمايش رو اين بار با mysql تكرار كردم و نتيجه همون بود .. بعدش اومدم روي پرشين تولز و با سرويسي كه از خودتون گرفته بودم تست كردم و اول از توي كنترل پنل فضاي استفاده شده توسط mysql رو چك كردم و بعد يه مطلب خفن رو وارد كردم كه حجم يه مقداري بالا رفت و بعدش همون پست رو حذف كردم ولي حجم اشغال شده توسط mysql كاهش پيدا نكرد !! :rolleyes: مي گم چجوريه ؟ آيا فرضا مكانيزمي هست كه اين اطلاعات بيخودي كه در ديتابيس ميمونه رو بعد از چند ساعت يا چند روز حذف مي كنه ؟ اگه اين طوري نباشه كه اون وقت در دراز مدت دردسر ميشه كه .. :rolleyes:

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
كسي جواب اين سوالو نمي دونه ؟ ممكنه من اشتباه كرده باشم؟ :rolleyes:

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من چرا اينو نديده بودم...
ببين توي مووبل تايپ اگه مطلبي رو حذف كني از توي ديتابيس حذف نميشه... نميدونم چرا!
براي حذف كردنش بايد با استفاده از ابزار مديريت ديتابيس مثل phpMyAdmin بري و اضافات رو حذف كني...
در ضمن فكر نميكنم هر چقدر هم حجم مطالبت زياد باشه حجم ديتابيس بالا بره.
براي نمونه ديتابيس اينجا حدود 7 مگابايت است.

بالا