برگزیده های پرشین تولز

چشم های ما تنها کسری از زیبایی را دیدند

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,737
ناسا این تصویر کاملا جذاب را از خورشید گرفتگی منتشر کرد

در حالی که میلیون ها نفر در سراسر قاره ایالات متحده عینک آفتابی خود را به آسمان پرتاب کرده اند تا تماشای خورشید را دوشنبه گذشته در پشت ماه ببندند، دانشمندان ناسا برای دیدن دیدگاه وسیع تر از این رویداد به آسمان سفر کردند.

در حال حاضر آنها تعدادی از تصاویر خود را از 15،240 متر (50،000 فوت) گرفته شده اند، از جمله یک دید مات و مبهم ولی بسیار دیدنی از خورشید گرفتگی به طور کامل

چشم انداز محدود ما توانایی دیدن این صحنه را ندارد.

نه تنها این تصاویر از خورشید گرفتگی برای شما دیدنی و جذاب هستند ، بلکه آنها به دانشمندان نیز فرصتی نادر برای مطالعه سطح دمای Mercury و نیز بررسی فضای بی نظیر مرموز خورشید می کند.

IR-image-of-Eclipse.jpg

با استفاده از سیستم های تصویربرداری و ضبط هوایی هواپیما (AIRS) و تلسکوپ تحقیقاتی DyNAMITE، Southern در اینجا یک تصویر نور قابل مشاهده با سرعت بالا از خورشید گرفتگی، گرفته شده :

این تصاویر از دو هواپیما تحقیقاتی ناسا (WB-57) که در فاصله 15،240 متر (50،000 فوت) قرار گرفته بودند، گرفته شد.

یکی از افراد این تیم، از موسسه تحقیقات جنوب غربی، گفت: "داده های قابل مشاهده در مادون قرمز چشمگیر هستند."

"ما در حال حاضر بعضی از ویژگی های شگفت انگیز را مشاهده کردیم، و بسیار هیجان زده ایم که تجزیه و تحلیل دقیق آن را زودتر ببینیم"

هدف مأموریت جمع آوری داده های ارزشمند در مورد خورشید بوده

به دلیل وجود جیوه نزدیکی به خورشید بسیار دشوار است. بدین ترتیب که نور خورشید به طور لحظه ای توسط ماه به نمایش در می آید، محقق فرصت کمی برای جمع آوری داده های مادون قرمز روی این سیاره را فراهم می آورد

تاریکی نیز به تیم اجازه داد تا جو زمین را در بالای سطح قابل مشاهده خورشید مطالعه کند.

PLANET__233_18_20_32_500_visible_5214.jpg

یکی از محققان، دن سیتون، از دانشگاه کلرادو، گفت: "این بهترین تداخل مشاهده شده است."

"با نتایج WB-57s و مشاهدات مکمل از فضا و دیگر آزمایشات بر روی زمین، ما فرصت پاسخ به برخی از اساسی ترین سوالات در مورد طبیعت را داریم."

اما اگر فکر می کنید این عکس ها خوب به نظر می رسند، تصور کنید که در یکی از هواپیماهای WB-57 در هنگام گرفتن آنها چه احساسی داشتند

دون دررو از تحقیقات جنوب، که در طول حوادث حضور داشت گفت: "مشاهده گرفتگی از روی WB-57 فوق العاده بود."

"من قادر به دیدن گرفتگی از سنسورها در هواپیما بودم و سپس به دنبال آن بودم که بتوانم آن را به طور مستقیم با چشم خود مشاهده کنم. من یکی از بهترین دید ها را از گرفتگی خورشید در سیاره داشتم. این واقعا بخش هیجان انگیز ماجرا بود."

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
بالا