برگزیده های پرشین تولز

چطوري از برنامه ها محافظت كنم؟؟ و يك سوال در مورد Msvbvm60.dll

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
1.من شنيدم كه فايل ها يي كه توي VB تبديل به exe مي كنيم رو مي شه بعدا Decode كرد! چي كار كنم كسي نتونه اين كارو بكنه؟
2.و سوال ديگم اينه كه چي جوري مي شه msvbvm60.dll رو توي خود فايل exe يه برنامه جا داد؟

ممنون

vzsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
البته هر فايل EXE را ميشه Decode كرد ( ولي اطلاعات زيادي نمي توان از فايل Decode شده استخراج كرد )
براي اينكه فايل شما در VB -> Decode نشود سعي كنيد از فايلهاي Res در برنامه خود استفاده نكنيد

فايل msvbvm60.dll را نمي شه در فايل EXE قرار دهيد

موفق باشي

vzsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
با سلام
البته هر فايل EXE را ميشه Decode كرد ( ولي اطلاعات زيادي نمي توان از فايل Decode شده استخراج كرد (فقط عكس))
براي اينكه فايل شما در VB -> Decode نشود سعي كنيد از فايلهاي Res در برنامه خود استفاده نكنيد

فايل msvbvm60.dll را نمي شه در فايل EXE قرار دهيد

موفق باشي

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
براي اينكه كسي سورس برنامه شما رو بدست نياره بايد برنامه خودتون رو پك (Pack) كنيد
packer هاي زيادي وجود داره و ساده ترينشون UPX هست

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون از كمكتون, خب حالا من اين UPX رو از كجا دانلود كنم؟

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
سلام
1. اگه منظورتون از اين عمل دكود كردن فقط دستكاري Resource Section هست كه اون عملا اهميتي نداره!!! هيچ چيز بخصوصي از كد در اون نيست و اين كه از Res فايلها استفاده نكنيد اصلا راه جالبي نيست
2.UPX يه برنامه خيلي جالبه كه ميتونيد از www. upx.sourceforge.net بگیریدش جز اون Petite هم هست(چرا Search نكرديد؟؟؟)
3.اما براي انتقال msvbvm60.dll )Microsoft Visual Basic Virtual Machine Version 6.0) تنها راه اينه كه اونو با يه برنامه Setup كنيد.مثلا با كمك Vb6 Package Addon كه از منوي Addon ميشه اوردش اما فوق العاده زشته. راه ديكه مثلا Install Shield Express هست كه يه قسمت واسه وي بي داره اما من خودم دو تا ديگه رو پيشنهاد ميكنم يكي Inno Setup و اون يكي NSIS كار با اينا يه كم سخته اما بي نظيرن

موفق باشيد

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
UPX به دليل رايگان بودن ( كه البته براي بقيه كرك موجوده) و قدرت بالا در پك كردن بسيار پر طرفداره
البته من احساس مسوليت مي كنم و اين نكته رو هم ذكر مي كنم كه Unpacker هاي خيلي زياد و قوي براي upxوجود داره و امروزه بدترين راه براي محافظت از برنامه استفاده از upx هست
از اينupx امروزه فقط براي كم كردن حجم فايل اجرايي استفاده مي كنن
توجه كنيد كه upx نسخه 1.24 يك فايل اجرايي معمولي را تا 68 درصد فشرده مي كنه و اين خيلي عاليه
براي محافظت از برنامه خودتون مي تونيد از ASProtect استفاده كنيد
Petite هم خوبه ولي Unpacker هاش خيلي خيلي زياده و هركس با يه سرچ مي تونه اونا رو پيدا كنه
البته اين طور نيست كه براي ASP هيچ Unpacker نباشه
هست ( خوبشم هست) ولي Unpacker براي نسخه هاي جديدش كمه و كمتر كسي ( تو ايران بسيار كمتر ) به اين Unpacker ها دسترسي دارن و مي تونن داشته باشن
در آخر اينم اضافه كنم كه انتخاب با خودتونه !

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
بالاتر يه پست در مورد packer ها هست كاش اينو اونجا مينوشتي

اما واقعا كي ميگه ميشه كه با اين كارها از فايل اجرايي محافظت كرد؟؟؟ اصلا جز Resource Section مگه قسمت ديگه اي هم در معرض خطر هست؟؟؟

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
بله كل فايل درخطره
كركر ها هم ميان سورس فايل رو به زبان اسمبلي بر مي گردونن و توابع اونو طوري تغيير مي دن كه برنامه كرك مي شه
مثلا بدون كد فعال سازي برنامه فعال مي شه و...
ريسورس كه ديگه جايب خود دارد !
اگه وقت كنم چندتا مطلب در اين باره خواهم نوشت !

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
1- اگه كركرها دنبال كرك باشن و ما بخوايم محافظت كنيم ميبايست از متدهاي غير استاندارد استفاده كردك مثلا ASProtect يه متد عمومي هست و اگه واسه يه برنامه يه بار هك شه ديگه همه برنامه ها در خطرن
2- برنامه هايي كه كد رو به زبان اسمبلي برميگردونن اين كدها رو هم اسمبلي ميكنن و در كل اين فايده نداره . مساله به همين راحتي ها هم نيست. اگه به قول كركر ها برنامه هدف باشي كارت تمومه و اين بازيها فايده نداره بايد از بيخ و بن كد رو غير قابل رد گيري كني . همين.!!!!!

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
خيلي ممنون, راههاي خوبي پيشنهاد دادين.
درسته اگه برناممون هدف باشه ديگه هيچ راهي براي فرار نيست, ولي خوب بهتره كه يكمي حال اون كركر رو هم بگيريم, شايد هم طرف خسته شد و بي خيال شد! :blush:
ولي به نظر من اگه برنامه رو يه خورده بپيچونيم, حتي اگه به اسمبلي هم برگردونن كلي حالگيري داره!!!

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
بله اما پيچوندن كد يه چيزه و استفاده از اين برنامه ها يه چيز ديگه..

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
حرف از حال گيري از كركر ها نزنيد كه مدت هاي هست تمام اين شركت هاي نرم افزار دانيا مي خوان اين كار رو بكنن ولي نمي تونن
ديگه چه برسه به من و شما !!
اينكه شما مي فرماييد كل برنامه به اين pack ها به زبان اسمبلي بر مي گرده اشتباهه
چون فايل ها فشرده شده و سورس اصلي رو نمي بينيم
براي ديدن سورس اصلي يا بايد حتما فايل باز بشه يا از ديباگر استفاده كرد
ديباگر ها هم يه بحث خيلي طولاني دارن و روش هاي محافظت از برنامه در مقابل ديباگر ها هم بحثي طولانيه و من و اين فروم حوصله اين بحث رو نداريم
درسته؟؟

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
به نقل از cracki :
حرف از حال گيري از كركر ها نزنيد كه مدت هاي هست تمام اين شركت هاي نرم افزار دانيا مي خوان اين كار رو بكنن ولي نمي تونن
ديگه چه برسه به من و شما !!
اينكه شما مي فرماييد كل برنامه به اين pack ها به زبان اسمبلي بر مي گرده اشتباهه
چون فايل ها فشرده شده و سورس اصلي رو نمي بينيم
براي ديدن سورس اصلي يا بايد حتما فايل باز بشه يا از ديباگر استفاده كرد
ديباگر ها هم يه بحث خيلي طولاني دارن و روش هاي محافظت از برنامه در مقابل ديباگر ها هم بحثي طولانيه و من و اين فروم حوصله اين بحث رو نداريم
درسته؟؟
نه . متاسفانه درست نيست. هميشه از ديباگزها استفاده ميشه تا نقطه مورد نظر پيدا شه بعدش اون نقطه رو دستكاري ميكنن. اما در مورد AS Pack يا باقي برنامه ها. مگه كركرش ناشي باشه كه بلافاصله تشخيصشون نده.در اونصورت يه همچي كركري خطري نداره هيچ كه مفيدم هست (مايه خنده ست!)

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
راستي اصلا متد AS Protectمطالعه كرديد؟ يه سري تابع بخصوص كه Export شده رو مخفي ميكنه و فقط كافيه كه اونو پيدا كني بعد با يه Loader كلكش كندست. يه نمونه هم هست كه اينجوري كرك شده :FlaX البته نسخه قديميش. و اگه يكبار شده دوباره هم ميشه.

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
بله
درسته
منم مثال زدم
البته اين روز ها اينقدر روش هاي ضد كرك هست كه انسان توش غرق مي شه
اما از طرفي كركر ها هم بي كار نيستن و فعاليت مي كنن و اين باعث پيشرفت علم نرم افزار مي شه !

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
من تا 15 روز ديگه اين برنامه رو ميزارم تو ايران ويج كه ميتوني هر فايلي رو تو وي بي جا سازي كني نه تنها اين فايل بلكه هر فايل ديگه اي رو ;)

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
موفق باشي اما مثل اينكه متوجه نشدي اين يكي يه كمي خاصه. خود msvbvm60.dll لازمه كه برنامه اجرا بشه (در مورد اون تروجانت هم همين مشكل بود) بايد گفت اينجا اول برنامه بايست اجرا بشه بعد شما فايل از توش در آري و براي اجراي برنامه هم به همين احتياج داري (اول مرغ يا تخم مرغ؟؟ ) مگه هدر رو با يه زبون ديگه مثل سي يا دلفي بنويسي...

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
درسته, دقيقا مشكل همينجاست كه براي اجرا شدن برنامه اين فابل بايد باشه!
يك بديه ديگه هم كه داره حجمش خيلي زياده, مثلا چي يك خط برنامه نوشته باشه چي يك ميليون خط كم كمش برنامه 1.32MB حجمش مي شه!! راستي چرا زبونايي مثل C اينجوري نيست؟

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از mehdvirus :
من تا 15 روز ديگه اين برنامه رو ميزارم تو ايران ويج كه ميتوني هر فايلي رو تو وي بي جا سازي كني نه تنها اين فايل بلكه هر فايل ديگه اي رو ;)

خيلي باحال مي شه اگه بشه, يك بار سعي كردم يك چيزي تو اين مايه ها درست كنم ولي يك جاش گير كردم بي خيالش شدم... :D

بالا