برگزیده های پرشین تولز

چطوري با C++Builder برنامه هاي تحت شبكه بنويسم

Mammad Khafan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت همه . آقا يكي به ما كمك كنه. من مي خوام يه برنامه اي بنويسم كه بتونم داخل يك شبكه كامپيوترهاي ديگه رو مثلا خاموش كنم. لطفا راهنماييم كنيد.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
سلام
همينجوري نميشه. يعني شما بايست يه تروجان رو رو كامپيوتر هدف اجرا كني (مثلا تو استارت اپ) بعد ار يه كامپيوتر ديگه رو همون شبكه بهش دستور بدي. به عبارتي تروجان گوش بزنگ ميمونه دستور رو كه گرفت عمل ميكنه. اگه بدون تروجان موفق بشي اين يعني يه بلاستر يا ساسر يا يه چيزي تو مايه هاي اينا. در حقيقت بايد كاربر اون يكي ماشين يه جوري برنامه شما رو اجرا كنه و برنامه شما بايد هر طور كه هست خودشو قايم كنه.

Mammad Khafan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابت راهنماييت خيلي ممنون. ولي منظور من اين نبود. شايد من بد توضيح دادم. منظور من يه برنامه ايه كه باهاش شبكه رو مديريت كرد. مثلا يوزر تعريف كرد يا يوزر ها رو محدود كرد و يا كامپيوتري كه هيچ يوزري ازش استفاده نميكنه رو خاموش كرد. آيا اصلا C++Builder اين امكانات رو داره. اگه كسي توضيح بده ممنون ميشم.

amirkarimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام !

با سي بيلدر خيلي راحت ميشه اين برنامه اي رو كه ميگي ساخت !

بايد 2 تا برنامه بسازي . يكيشون ميشه server و ديگري client تو بايد سرور ( ميزبان ) رو روي كامپيوتري كه ميخوايي كنترلش كني قرار بدي و بعد با برنامه كلاينت ( مشتري ) ميتوني به سروري كه نوشتي متصل شي ! و بعد بهش دستور بدي و سرور هم بايد عمل كنه !

توي سي بيلدر ميتوني از كامپوننت هاي Server Socket و Client Socket ويا از TcpServer و TcpClient استفاده كني . نترس كار سختي نيست . البته من توصيه ميكنم از توابع API استفاده كني .

البته ميدونم كه همه اينا در حد حرف هستن . من خودم يه برنامه كوچيك با ++Visual C نوشتم كه بعد از اجراش ، با telnet به راحتي ميتوني خيلي كارا باهاش انجام بدي .
command prompt بهت ميده .
به زودي upload ميكنم و لينكش رو ميفرستم.

msmkhm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دمت گرم , اين دقيقا همون چيزيه كه من مي خوام. يه برنامه سوكت از اينترنت گرفتم client & server اما با tc و bc++ builder و Vc++ امتحان كردم با هيچكدوم اجرا نشد.
كلا در مورد سوكت اگر مي توني منو راهنمايي كني ممنون ميشم. اگر كتابي در اين مورد سراغ داري بگو.

msmkhm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چطور میشه با سوکت یه برنامه ارسال ای میل نوشت. یه چیزی تو مایه های اوت لوک ولی خیلی ساده

بالا