برگزیده های پرشین تولز

چطوري عكس رو داخل دايره بزارم ؟

Full

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

من در فتوشاپ مبتدي هستم

مي خواتم بدونم چطور يهمچين عكس
f909b211ba.gif
ايجاد كنم البته مي خوام خارج از اين دايره transparent باشه

كه اونو بلدم

ولي چطوري يه دايره درست كنم كه داخل دايره يا كره عكس باشه

بيرون دايره هيچي نباشه

Last edited:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
اگه درست متوجه شده باشم شما نياز داريد مراحل زير رو براي طرح يك آيكن اجرا كنيد
1.فايل جديدي ايجاد كنيد اندازه مورد نظر و رزولوشن(بهتره 300 باشه) بهش بديد و بك گروند رو روي ترنسپرنت بزاريد و فايل رو ايجاد كنيد.
2.لايه اي جديد ايجاد كنيد و با رنگ سفيد پرش كنيد(البته در نهايت اين لايه رو حذف ميكنيم ولي براي راحتي كار بهش نياز داريم)
3.با استفاده از ابزار سلكت(كليدM) و نگه داشتن شيفت دايره ي كاملي ايجاد كنيد.(روي يك لايه جديد)روش هاي متفاوتي براي رسيدن به دايره كامل وجود داره كه بحثش طولاني ولي همين دايره هم خوبه.
4.از اين مرحله به بعد به مهارت خودتون برميگرده يعني ابتدا رنگ زمينه دايره رو ميكشيد (مثلا تصوير بالا تقريبا آبي رنگ هست) و بعد با استفاده از ابزار گرادينت و انتخاب رنگ هاي مناسب و تركيب اونها حجم كروي رو بايد ايجاد كنيد و نور پردازي كره رو انجام بديد ....در نهايت بايد روي لايه دابل كليك كنيد تا به قسمت لير استايل برسيد و با سايه دادن حجم كره رو مشخص كنيد(البته بهتره زاويه روي 90 درجه تنظيم باشه بعد سايه بديد)....
5. حالا اگه بخوايين شكل رو طراحي كنيده مراحل ديگه اي داره ولي اگه شكل شما آماده باشه اون رو توي لايه اي جديد لود ميكنيد و بعد از پردازش(احتمالا نور پردازي و تنظيم رنگ، متناسب با جهت نور كره) شكل رو وسط دايره ميزاريد.به همين سادگي!!
6.در نهايت لايه سفيد رنگي كه در مرحله دوم ايجاد كرديد حذف كنيد و شكل خودتون رو با فرمت PNG ذخيره كنيد .
اگه ميبينيد جايي مبهم هست بپرسيد تا توضيح بدم.البته منم مثل شما مبتدي هستم ولي تا اونجايي كه بدونم كمك ميكنم دوستان ديگر هم هستن كه حرفه اي كار ميكنن ميتونيد از اونها هم كمك بگيريد!

saeed_rezaei

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
لایه درونی رو بالای لایه دایره قرار بدید،
حالا در حالی که لایه رویی رو انتخاب کرده اید کلیدهای ctrl+G رو بزیند تا عمل grouping انجام بشه.
تذکر: تصویر دایه باید تو پر باشه، به عبارتی فقط یه حلقه نباشه.

Full

Registered User
لایک‌ها
1
واقعاً ممنونم ازتون مخصوصاً bloody جان همه اين ها رو خودون زحمتش رو كشيدين ؟!

وافعاً جاي تشكر داره

Last edited:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
واقعاً ممنونم ازتون مخصوصاً bloody جان همه اين ها رو خودون زحمتش رو كشيدين ؟!

وافعاً جاي تشكر داره

زحمتي نبود خوشحالم مفيد واقع شد.البته يه نكته مهم رو هم فراموش كرده بودم كه سعيد جان تذكر دادن و اون اينه كه لايه ها رو درست بچينيد اگه لايه عكس زير لايه دايره قرار بگيره عكس ديده نميشه ...

بالا