برگزیده های پرشین تولز

چطوري ميشه از MemoryStick به جاي FlashMemory استفاده كرد؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

همونطور كه مي دونيد FlashMemory حافظه اي هست كه ميشه اون رو به هر كامپيوتري از طريق پورت USB‌ متصل كرده و پس از فعال شدن خودكار، از اون استفاده كرد. اما MemoryStick حافظه اي هست كه توي دستگاه هاي مارك Sony يا گوشي هاي SonyEricson قرار مي گيره و با پورت يو اس بي هم به كامپيوتر وصل ميشه اما شناخته شدن اون توسط كامپيوتر مشروط به نصب سي دي مربوطه هست.

من يه گوشي سوني اريكسون و يه دوربين عكاسي سوني دارم كه هر دوشون مموري استيك دارند. سوالم اينجاست كه:

آيا راهي هست كه نصب مموري استيك اين دستگاه ها، روي همه كامپيوترها به صورت خودكار صورت بگيره؟ مثلاً آيا ميشه براي اونها فايل Autorun يا Autoinstall يا چيزي شبيه اون ساخت؟

اگه اين كار عملي باشه خيلي اتفاق مهمي افتاده. ضمن اين كه مطمئناً بايد يه راه حلي داشته باشه. لطفاً راهنمايي كنيد.

در ضمن يه سوال ديگه:
آيا دستگاه هايي كه كارت حافظه SD هم ميخورند همين مشكل رو دارند يا نصب اونها هم خودكار هست؟

خيلي متشكرم

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ببخشيد مموري ريدر ديگه چيه؟
در ضمن آيا مطمئنيد كامپيوتري كه دستگاه رو بهش وصل كرديد، قبلاً سي دي هيچ وسيله سوني يا سوني اريكسون روش نصب نشده بوده؟

خيلي ممنون

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
منم v3i دارم اصلا نیاز به هیچ درایوری ندارم
و به هر ویندوزی وصل میکنم راحت میشناستش و ازش به عنوان فلش استفاده میکنم و هرچی میخوام میریزم توش
مموری ریدر هم یه دستگاه کوچیکه که به پورت یو اس بی وصل میشه و مموری رو میتونه بخونه
قیمتشم زیاد گرون نیست

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
در ضمن آيا مطمئنيد كامپيوتري كه دستگاه رو بهش وصل كرديد، قبلاً سي دي هيچ وسيله سوني يا سوني اريكسون روش نصب نشده بوده؟

خيلي ممنون

memory reader يك دستگاه كوچك است كه از درگاه USB به كامپيوتر وصل مي شود و بنا به ساپورت كارت هايي كه دارد شما مي توانيد بدون نصب هيچ برنامه اي محتويات مموري خود را ببينيد / كپي كنيد / ديليت كنيد .

در بازار همه مدلش پيدا مي شود و از 7000 تومان تا 14000 قيمت دارند . البته برندهاي معروف كمي گران تر هستند .

نمونه اش اين است

B00006B1I7.01._AA280_SCLZZZZZZZ_.jpg

Fig_01.jpg

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2

خيلي ممنون
مثلا من ميبرم به سيستمهاي گيم نت كه جز گيم چيزي به چشمشون نديدن وصل ميكنم :D

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
اينطوري كه داريد داغ دل منو بيشتر مي كنيد كه :(
من K750i دارم.با PC خودم كه بدون سي دي كار نمي كرد. امروز به لپتاپ وصل كردم، نشناختش. :(
البته پيغام ميداد كه گوشي k750 وصل شده اما براي راه اندازي اون نياز به نرم افزار داشت و بدون سي دي، گزينه Removable Disk رو به فهرست درايوهاي My Computer اضافه نمي كرد. :(

قبلاً هم گوشي w700 رو با كامپيوترهاي ديگه امتحان كرده بودم همينطور بود و بدون درايور كار نمي كرد. آيا نياز نيست يه درايوري چيزي روي اين Memory Stick‌ ذخيره كنم؟

راستي مموري من از نوع Memory Stick Pro Duo هست. نميدونيد مال شما هم از نوع Pro Duo هست يا از نوع Duo ؟

لطفاً يكي راهنمايي كنه. خيلي برام مهمه.

ممنون

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
نه هیچی نیاز نیست رو مموری ذخیره کنی

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
من هم با Pro Duo امتحان كردم هم با Duo. شايد به ورودي USB بستگي داره چون بعضي وقتها رو بعضي USB ها كار نميكنه(همون سيستم)

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزیز تنها راه شما استفاده از رم ریدر هست. تنها راهی که میشه بدون نیاز به نصب درایور از روی رم گوشی فایل منتقل کرد همینه. البته لپ تاپ ها خودشون همچین چیزی رو دارن و انواع کارتها و رمهای مختلف رو بدون رم ریدر شناسایی میکنن ولی کامپیوترهای رومیزی بدون رم ریدر حتما محتاج درایورن. یه رم ریدر بخر خیال خودت رو از بابت هر جور مموری راحت کن.

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
گوشی های سونی اریکسسون درایور میخوان تا ویندوز بتونه رمشون رو بشناسه برای شما یهترین راه هموم memory reader هست که مدهای کوچیک هک داره

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
منم موتورولا L7 دارم وقتی با USB وصلش میکنم به کامیپوتر به عنوان یه Removable Disk میشناستش و خیلی راحت میتونم ازش به عنوان یه فلش مموری استفاده کنم فقط سرعت یکمی کمه . گوشیهای نوکیا هم فکر میکنم همینطوره مشکلی نداره .

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
آخه اين سوني اريكسون من با سوني اريكسون جناب Benbandu كه گفتند w810 دارند چه فرقي مي كنه؟ يعني w810 چيز خاصي داره كه k750 نداره؟ آخه همونطور كه گفتم من w700 رو هم كه امتحان كردم بدون سي دي جواب نميده. آيا نكته ظريفي در كار هست كه باعث ميشه w810 شناخته بشه اما k750 بدون سي دي كار نكنه؟

خيلي ممنون

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
آخه اين سوني اريكسون من با سوني اريكسون جناب Benbandu كه گفتند w810 دارند چه فرقي مي كنه؟ يعني w810 چيز خاصي داره كه k750 نداره؟ آخه همونطور كه گفتم من w700 رو هم كه امتحان كردم بدون سي دي جواب نميده. آيا نكته ظريفي در كار هست كه باعث ميشه w810 شناخته بشه اما k750 بدون سي دي كار نكنه؟

خيلي ممنون
بله W810 حالت Mass storage داره که K750 و W800و700 ندارن

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
له W810 حالت Mass storage داره که K750 و W800و700 ندارن

پويا جان خدا خيرت بده كه يه چيزي به معلوماتم اضافه كردي.
ولي آي آيها الناس به خدا توي Specifications كا750 نوشته كه Mass Storage داره. پس چرا نداره؟؟؟؟؟؟ من Mass Storage ميخوااااااام.

يكي راهنمايي كنه.

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
چه گیری دادی به Mass storage؟

یه کارت ریدر بگیر خیالت رو راحت کن

در ضمن کجا نوشته K750 قابلیت Mass storage داره؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
در ضمن کجا نوشته K750 قابلیت Mass storage داره؟

بابا تو سايت خود سوني اريكسون نوشته ديگه. ايناها:
http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gb&lc=en&ver=4000&template=pip3&zone=pp&pid=10242

آخه اقلاً يكي به من بگه گوشي w810 چي داره كه k750 نداره؟ چي باعث ميشه اون گوشي براي شناخته شدن حافظه اش نيازي به سي دي نصب نداشته باشه اما k750 نيازمند سي دي باشه؟

خيلي ممنون ميشم

بالا