برگزیده های پرشین تولز

چطوری جدول رو بچسبونيم به کف؟

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:) من برگشتم
آقا چطور می شه يه table رو چشبوند به کف وب پيج بطوری که هيچ فضای خالی ديده نشه. برای اين که دوزاريتون بيوفته چی می گم وقتی می خوايم بچشبونيم به سقف می نويسيم margin-top=-15
واقعاً که چه رئيسی هستم من! :D

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من كه زياد متوجه منظورتون نشدم
تا جايي كه متوجه شدم شما ميتونيد به جاي اون از margin-bottom: -15 استفاده كنيد.
توجه داشته باشيد كه cellspacing="0" باشه.
يه سوال؟ شما چرا از تگ div استفاده نمي كنيد؟

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Mashaheer :
من كه زياد متوجه منظورتون نشدم
تا جايي كه متوجه شدم شما ميتونيد به جاي اون از margin-bottom: -15 استفاده كنيد.
توجه داشته باشيد كه cellspacing="0" باشه.
يه سوال؟ شما چرا از تگ div استفاده نمي كنيد؟
چسبيده باشه به کف يعنی اينطوری:
kaf.jpg

:hmm:

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من تا تگ div ميدونم چطوريه، اگر خواستي بگو تا برات با مثال توضيح بدم.

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Mashaheer :
من تا تگ div ميدونم چطوريه، اگر خواستي بگو تا برات با مثال توضيح بدم.
مشاهير جان چقدر تو سخت می گيری و کلاس می زاری برای توضيح دادن!! خوب توضيح بده عزيز دلم :)
در ضمن حالا يا اينجا يا تو يه تاپيک مناسب لطفاً در مورد طرز استفاده DIV يه توضيح بده چون يکی دو دفعه هر جور خواستم ازش استفاده کنم نشد. آيا DIV جاي Table رو می گيره؟ :blush:

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزیز دلم هیچی جای table رو نمی گیره, Div اصلا یه چیز دیگه است
من دقیقا متوجه چیزی که می خوای شدم, توی زبون های سطح بالا بهش می گن Dock و فکر نمی کنم که html همچنین چیزی داشته باشه, پیشنهاد می کنم با کد های جاوا اسکریپت این کارو بکنی
ارتفاع پنجره کاربر رو بدست میاری و از ارتفاع table کم می کنی و بعد به table مختصات جدید میدی
فقط حواست باشه که position باید absoloute باشه
موفق باشی
www.mahdikh.5u.com

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از pejman1358 :
مشاهير جان چقدر تو سخت می گيری و کلاس می زاری برای توضيح دادن!! خوب توضيح بده عزيز دلم :)
در ضمن حالا يا اينجا يا تو يه تاپيک مناسب لطفاً در مورد طرز استفاده DIV يه توضيح بده چون يکی دو دفعه هر جور خواستم ازش استفاده کنم نشد. آيا DIV جاي Table رو می گيره؟ :blush:
شرمنده پژمان جان اون زمان زياد وقت نداشتم توضيح بدم و گفتم شايد شما دوست داريد با جدول اينكار رو انجام بديد.
تگ div هم مي تونه جاي table قرار بگيره بيشتر كساني كه در سطح حرفه اي صفحات وب رو طراحي ميكنند با استفاده از div طراحي ميكنند چون هم سريعتر صفحات لود ميشه و هم به صورت خط به خط لود ميشه، يه مثال خيلي خود در اين زمينه قالب استاندارد مووبل تايپ هستش كه با استفاده از تگ div اينكار رو كرده.
همانطوري كه قبلا گفتم شما باستفاده از تگ div ميتوانيد جدول رو به پايين صفحه بچسپانيد. براي مثال:
کد:
<html>
<head>
<style>
<!--
.address     { width: 740px; border: 1px solid #BCD2FC; padding: 1px; background-color: 
               #E7EFFE; font-family:Tahoma; font-size:9pt; color:#000000; direction:ltr; text-align:center; line-height:100%; margin-top:0; margin-bottom:0 }
.address a:hover { color: #C0C0C0; text-decoration: none }
.address a   { color: #808080; text-decoration: none }
body         { line-height: 100%; margin-top: 0; margin-bottom: 0 }
-->
</style>
</head>
<body>
<p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p>
<div class="address">Copyright ©2000 - 2004, <a href="http://tools.bolghan.com" target="_blank">Bolghan Tools</a></div>
</body>
</html>
البته اين زماني كه براي صفحه اسكرول بار بيافته اين جدول به پايين صفحه مي چسپه.
اميدوارم كه با اين مثال متوجه منظورم شده باشيد و به جواب سوالي كه خواسته بوديد رسيده باشيد.

اگر باز هم سوالي داشتيد در خدمتيم :blush:

masoud_ie79

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Mashaheer :
شرمنده پژمان جان اون زمان زياد وقت نداشتم توضيح بدم و گفتم شايد شما دوست داريد با جدول اينكار رو انجام بديد.
تگ div هم مي تونه جاي table قرار بگيره بيشتر كساني كه در سطح حرفه اي صفحات وب رو طراحي ميكنند با استفاده از div طراحي ميكنند چون هم سريعتر صفحات لود ميشه و هم به صورت خط به خط لود ميشه، يه مثال خيلي خود در اين زمينه قالب استاندارد مووبل تايپ هستش كه با استفاده از تگ div اينكار رو كرده.
همانطوري كه قبلا گفتم شما باستفاده از تگ div ميتوانيد جدول رو به پايين صفحه بچسپانيد. براي مثال:
کد:
<html>
<head>
<style>
<!--
.address     { width: 740px; border: 1px solid #BCD2FC; padding: 1px; background-color: 
               #E7EFFE; font-family:Tahoma; font-size:9pt; color:#000000; direction:ltr; text-align:center; line-height:100%; margin-top:0; margin-bottom:0 }
.address a:hover { color: #C0C0C0; text-decoration: none }
.address a   { color: #808080; text-decoration: none }
body         { line-height: 100%; margin-top: 0; margin-bottom: 0 }
-->
</style>
</head>
<body>
<div class="address">Copyright ©2000 - 2004, <a href="http://tools.bolghan.com" target="_blank">Bolghan Tools</a></div>
</body>
</html>
البته اين زماني كه براي صفحه اسكرول بار بيافته اين جدول به پايين صفحه مي چسپه.
اميدوارم كه با اين مثال متوجه منظورم شده باشيد و به جواب سوالي كه خواسته بوديد رسيده باشيد.

اگر باز هم سوالي داشتيد در خدمتيم :blush:

وقتي صفحات را در نرم‌افزار Dream طراحي مي‌كنيم براي Load شدن بر روي اينترنت بايد ادرس دهي نسبي كنيم تا همه‌جا Load بشه مي‌خواستم بدونم چطوري بايد اينكار را بكنيم؟ راستي آيا تو Dream ميشه صفحات ديناميك طراحي كرد.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
اگه اصرار داری این کار با table باشه میتونی با اضافه کردن height=100% به تگ Table و رعایت کردن اندازه cell های درونی این کار رو انجام بدی.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
پژمان جان من اين روشي كه براتون نوشتم مشكلتون رو حل نكرد؟

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از masoud_ie79 :
وقتي صفحات را در نرم‌افزار Dream طراحي مي‌كنيم براي Load شدن بر روي اينترنت بايد ادرس دهي نسبي كنيم تا همه‌جا Load بشه مي‌خواستم بدونم چطوري بايد اينكار را بكنيم؟ راستي آيا تو Dream ميشه صفحات ديناميك طراحي كرد.
دوست عزيز ميشه كمي بيشتر توضيح دهيد؟ :)

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Mashaheer :
پژمان جان من اين روشي كه براتون نوشتم مشكلتون رو حل نكرد؟
مشاهير جان درست شد ولی تو رزلوشين 1280 تو دقيقاً تو سنتر قرار نمی گيره. من آدرس سايت رو برات ايميل می کنم يا پی ام می زارم که يه نگاه بهش بندازی.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از pejman1358 :
مشاهير جان درست شد ولی تو رزلوشين 1280 تو دقيقاً تو سنتر قرار نمی گيره. من آدرس سايت رو برات ايميل می کنم يا پی ام می زارم که يه نگاه بهش بندازی.
اوكي عزيز مشكلي نيست.
بيشترين بازديد كننده در رزلولشنهاي 1024 × 768 و يا 800×600 هستش و بيشترين بازديدكننده از اينترنت اكسپلورر سايت رو بازديد ميكنند

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Mashaheer :
اوكي عزيز مشكلي نيست.
بيشترين بازديد كننده در رزلولشنهاي 1024 × 768 و يا 800×600 هستش و بيشترين بازديدكننده از اينترنت اكسپلورر سايت رو بازديد ميكنند
منم دقيقا منظورم همين 1024 × 768 بود:)

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از pejman1358 :
منم دقيقا منظورم همين 1024 × 768 بود:)
من توي اين رزلوشن امتحان كردم مشكلي نداشت.
اون كدهايي كه بالا نوشتم رو تست كن.

mostarah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا اين چه كاريه؟ اگه بلد نيستي با table كار كني خوب بگو بلد نيستم. همون كاري رو كه با تگ div كردي دقيقا مي توني با تگ td هم انجام بدي. منتها بايد توي style sheet براي td اون مشخصات رو بنويسي. تموم. حالا هي كلاس ميذاره كه div بهتره و سريع تر مياد بالا و ... . هيچ فرقي نداره. حتي table بهتره چون بعضي از مرورگر ها با div مشكل دارن و به درستي نشونش نميدن.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از mostarah :
بابا اين چه كاريه؟ اگه بلد نيستي با table كار كني خوب بگو بلد نيستم. همون كاري رو كه با تگ div كردي دقيقا مي توني با تگ td هم انجام بدي. منتها بايد توي style sheet براي td اون مشخصات رو بنويسي. تموم. حالا هي كلاس ميذاره كه div بهتره و سريع تر مياد بالا و ... . هيچ فرقي نداره. حتي table بهتره چون بعضي از مرورگر ها با div مشكل دارن و به درستي نشونش نميدن.
حق با شما عزيز ضرورتي نبود اينقدرعصباني بشي :D
با table هم ميشه اينكار كرد. من كه نگفتم نميشه، در رابطه با پشتيباني تگ div با ديگر مرورگرها درسته ولي تگ div خيلي سريعتر لود ميشه و خيلي هم باكلاسه و حرفه اي

بالا