برگزیده های پرشین تولز

چطوری میشه تو اکسس یک رکورد و حذف کرد که ترتیب آی دی ها بهم نخوره

esf-kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با درود . من با asp کار می‌کنم . وقتی می‌خام توسط دستورات asp یک رکورد را از تو دیتا بیس اکسس حذف کنم بهم خوردن شماره رکوردها دردسر ساز میشه . مثلا سه رکورد 1 و 2 و 3 دارم و شماره 2 رو حذف می کنم . نتیجه 1 و 3 می‌شه . من می‌خام اینجوری نشه .بلکه بشه 1 و 2 . یعنی شماره آی دی 3 خودکار تبدیل به 2 بشه . خواستم ببینم کسی برای اینکار می‌تونه راهی پیشنهاد کنه ؟‌

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
سوال خوبیه ..کسی میتونه جواب بده؟

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
برای فیلدهای autonumber یا بعبارتی identity یا auto increement این کار امکان پذیر نیست . ضمن آنکه شما قابلیت update کردن این فیلدها را ندارید .

Mad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با درود . من با asp کار می‌کنم . وقتی می‌خام توسط دستورات asp یک رکورد را از تو دیتا بیس اکسس حذف کنم بهم خوردن شماره رکوردها دردسر ساز میشه . مثلا سه رکورد 1 و 2 و 3 دارم و شماره 2 رو حذف می کنم . نتیجه 1 و 3 می‌شه . من می‌خام اینجوری نشه .بلکه بشه 1 و 2 . یعنی شماره آی دی 3 خودکار تبدیل به 2 بشه . خواستم ببینم کسی برای اینکار می‌تونه راهی پیشنهاد کنه ؟‌

در مورد فیلدهای AutoNumber فقط زمانی میتوانید ترتیب را مجدد درست کنید که یک بار فیلد را پاک کنید و دوباره ایجاد نمائید که بعد از هر حذف کار منطقی نیست.
تنها راهی که به نظر من میرسه اینه که AutoNumber تعریف نکنی و بعد از هر حذف یک کد بنویسی که عمل شیفت رو انجام بده .
بعد میشه توضیح بدید که برای چی چنین کاری میخواهید انجام بدین چون ظاهرا کار منطقی به نظر نمیرسه و تا اونجایی که من خبر دارم این کار در هیچ دیتا بیسی امکان پذیر نیست اگر مشکل نمایش در صفحه دارید بهتره از امکانات برنامه نویسی استفاده کنید.

موفق باشید

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28

اصلا لازم نیست که در ن هنگام نمایش شماره Aoutonumber کنار فیلد رو نمایش بدید.
یک متغیر به عنوان row تعریف کنید و در هنگام لیست شده رکوردها ، یکی یکی به اون عدد اضافه کنید.:eek:

بالا