برگزیده های پرشین تولز

چطور خودم خودمو بيمه كنم و كجا؟

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
بعد از تاریخ صدور سه ماه وقت داری پرداخت کنی

ی مبلغی جریمه میشی بعدش ادامشو میتونی خویش فرما کنی هزینه فقط بیمه بازنشستگی 103 هزارتومن با دفترچه 136 یا 126 بیمه کامل بازنشستگی فوت دفترچه معلولیت 200 تومن
ممنون از راهنماییتون

rasivell

Registered User
لایک‌ها
3
سلام خدمت دوستان ،‌من یه راهنمایی میخوام یه اقا یا خانم گل و انسان دوست یه راهنمایی مفصل و صریح و واضح کنه منو خدا ازتون راضی باشه. کسی که مطلعه راهنماییم کنه متشکرم

من 25 سالمه تازه 3 ماهه وارد این سن شدم ، خودم دانشجو ام و کنار درسم پروژه هایی مرتبط با درسم میگیرم و گه گاه انجام میدم هزینه تحصیل و زندگی در میاد که سر بار خانواده نباشم :)
همیشه اشتغال به تحصیل از دانشگاه میگرفتم میدادم به پدر واسه این دفترچه بیمه ها و.. واسم تمدید میکرد و میگرفت! امروز رفته بهش گفتن دیگه نمیشه اقا سنش داره میره بالا این باید خودش به فکر بیمه باشه.

در هر صورت من راستش بهم بر خورده خخ گفتم که چرا خودم خودمو بیمه نکنم؟ کنار درامد اندکی که دارم میتونم برنامه ریزی کنم از این بیمه ها میخوام که 4 روز دیگه هم متاهل شدم به همسرم بچه هام و.. دفترچه درمانی تامین اجتماعی برای دکتر و.. میدن ها از اونا. و مثلا مثلا بعد 20 یا 30 سال بازنشسته میشی و حقوق میدن بهت .. اسمشو نمیدونم از اون بیمه ها مد نظرمه یه چیز دولتی و نه شخصی..

میتونم وایسم تا جایی مشغول بشم واسه کار و بیممم کنن ولی فعلا درس میخونم نمیخوام از این مساله بیمه هم عقب بیوفتم و یه جوری باشه که اگر بعدا مثلا کارمند هم شدم شرکته بتونه ادامه بده بیمه منو

سوالم اینه که اسم این نوع بیمه که من میخوام چیه؟؟ (دفترچه درمانی داشته باشه و بعد n سال بازنشست بشم.)
هزینه ماهیانه داره یا سالیانه یا چطوریه رقمش؟
من از این بیمه ها میخوام که تو شرکتا به کارمندا میدن هاا قشنگ بازنشستگی و.داره
و اینم برام مهمه متاهل شدم به همسر و فرزندامم بیمه بدن
و سوال اخر و حیاتیم اینه که کلا این تصمیم خوبه؟ یا نه مثلا ی جور دیگه بیمه کنم! بیمه درمانی و بازنشستگی رو که صد درد صد میخوام ولی کلا راهنماییم کنید زنده باشید دوستان

rasana

Registered User
لایک‌ها
34
سلام خدمت دوستان ،‌من یه راهنمایی میخوام یه اقا یا خانم گل و انسان دوست یه راهنمایی مفصل و صریح و واضح کنه منو خدا ازتون راضی باشه. کسی که مطلعه راهنماییم کنه متشکرم

من 25 سالمه تازه 3 ماهه وارد این سن شدم ، خودم دانشجو ام و کنار درسم پروژه هایی مرتبط با درسم میگیرم و گه گاه انجام میدم هزینه تحصیل و زندگی در میاد که سر بار خانواده نباشم :)
همیشه اشتغال به تحصیل از دانشگاه میگرفتم میدادم به پدر واسه این دفترچه بیمه ها و.. واسم تمدید میکرد و میگرفت! امروز رفته بهش گفتن دیگه نمیشه اقا سنش داره میره بالا این باید خودش به فکر بیمه باشه.

در هر صورت من راستش بهم بر خورده خخ گفتم که چرا خودم خودمو بیمه نکنم؟ کنار درامد اندکی که دارم میتونم برنامه ریزی کنم از این بیمه ها میخوام که 4 روز دیگه هم متاهل شدم به همسرم بچه هام و.. دفترچه درمانی تامین اجتماعی برای دکتر و.. میدن ها از اونا. و مثلا مثلا بعد 20 یا 30 سال بازنشسته میشی و حقوق میدن بهت .. اسمشو نمیدونم از اون بیمه ها مد نظرمه یه چیز دولتی و نه شخصی..

میتونم وایسم تا جایی مشغول بشم واسه کار و بیممم کنن ولی فعلا درس میخونم نمیخوام از این مساله بیمه هم عقب بیوفتم و یه جوری باشه که اگر بعدا مثلا کارمند هم شدم شرکته بتونه ادامه بده بیمه منو

سوالم اینه که اسم این نوع بیمه که من میخوام چیه؟؟ (دفترچه درمانی داشته باشه و بعد n سال بازنشست بشم.)
و سوال اخر و حیاتیم اینه که کلا این تصمیم خوبه؟ یا نه مثلا ی جور دیگه بیمه کنم! بیمه درمانی و بازنشستگی رو که صد درد صد میخوام ولی کلا راهنماییم کنید زنده باشید دوستان

با عرض سلام و خسته نباشید
دوست عزیز با توجه به وجود دفترچه های سلامت که دولت در اختیار مردم قرار داده مشکل درمان و دفترچه های درمانی حل شده و اگه فقط برای هزینه های درمانی میخواین بیمه تأمین اجتماعی و یا دیگر بیمه های دولتی رو انجام بدین اصلاً پیشنهاد نمی کنم
ولی اگه قصد تون بازنشستگی و یا تشکیل سرمایه ست که هر لحظه بتونین به اندوخته تون دسترسی داشته باشین و مث حساب بانکی باشه براتون
بنده براتون یه پیشنهاد عالی دارم
با بنده در تماس باشین
09380986389
عزیز یوسفی

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
و سوال اخر و حیاتیم اینه که کلا این تصمیم خوبه؟ یا نه مثلا ی جور دیگه بیمه کنم!

دوست عزیز بیمه مورد نظر شما بیمه تامین اجتماعی هستش که شما با پرداخت حق بیمه ماهانه میتونید از خدمات درمانی اون برای خودتون و افراد تحت تکفل بهره مند بشید و پس از سی سال پرداخت به صورت مستمر , خوتون رو بازنشسته کنید و از مزایای مستمری اون بهره ببرید و دور از جون دور از جون بعد از 120 سال که فوت کردین در صورت زنده بودن همسرتون , مستمری تون به همسرتون نعلق میگیره تا زمان فوتش.

متاسفانه در مملکت ما این امر انحصارا" در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار داره و سایر بیمه ها چه شخصی و چه دولتی هر کدام فقط قسمتی از این امکانات را ارائه می دهند.
مثلا" همین بیمه سلامت که اول رایگان بود و حالا صحبت از پولی شدنش هست فقط و فقط برای خدمات درمانی هست و بازنشستگی نداره.
بیمه های شخصی هم بیشتر در قالب عمر و پس انداز مطرح میشه و خدمات درمانی منوط به نوع و میزان پرداخت شماست و اخیرا" یکی دو تا بیمه طرحهایی مبنی بر پرداخت مستمری راه انداختند اما با شروط فراوان. روی هم رفته هیچ بیمه ای قادر به ارائه گستردگی نوع خدمات تامین اجتماعی نیست و این البته نقطه ضعف هم نیست بلکه الزام قانونیه.

شما از همین امروز میتونید به شعب و کارگزاریهای بیمه محل سکونتتون مراجعه کنید و درخواست بیمه خویش فرما بدید و به محض اولین پرداخت , ذخیره سابقه شما شروع میشه حالا اگه این وسط جایی رفتی و مشغول شدی و اونها برات بیمه رد کردند خودبخود بیمه خویش فرما باطل میشه و بیم اجباری جایگزین میشه و باز اگر از اون شغل انصراف دادی و بیمه ات قطع شد میتونی مجددا" بری و درخواست بیمه خویش فرما بدی.

اما جواب سئوال آخرت : اگر واقعا" تصمیمت همینه که با پرداخت یک حق بیمه خودت و زن و بچه ات و افراد تحت تکفلت از خدمات درمانی استفاده کنن و بعد از سی سال بازنشسته بشی و مستمری بگیری و بعد همون مستمری برای بازماندگانت هم بمونه با توجه به مطالب بالا شک نکن که کار درستی انجام میدی. یه نصیحت تکراری هم که همیشه میکنم : اگر واقعا" هدفت اینه به هیچ وجه اجازه نده بین سوابق بیمه ایت فاصله بیفته

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
اگر بیمه تامین اجتماعی باشند همونطور که دوستمون فرمودن بدون هیچ مشکلی کل سوابق شما جمع آوری و متمرکز میشه
اما اگر بیمه اشون مثلا" خدمات درمانی یا بیمه آینده ساز باشه طبق ضوابطی و پرداخت مبالغی این سابقه ها قابل انتقال هست و بالعکس یعنی از سایر بیمه های عمومی به بیمه تامین اجتماعی هم امکان پذیره.
سلام دوست عزیز
من امروز زنگ زدم اداره بیمه همین سوالو از کارمندش پرسیدم گفت بستگی به اداره ای که میخوای استخدام بشی داره که قبول میکنن یا نه
ولی شما گفتی در هر صورت قابل انتقال هستش!
من به احتمال خیلی زیاد دو سال دیگه استخدام دولتی یا خصوصی میشم
نمی دونم چکار کنم؟ ادامه بدم یا قطعش کنم؟ 6ماهشو تا الان پرداخت کردم:(
خواهشا یه راهنمایی کنید. ممنونم

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
سلام دوست عزیز
من امروز زنگ زدم اداره بیمه همین سوالو از کارمندش پرسیدم گفت بستگی به اداره ای که میخوای استخدام بشی داره که قبول میکنن یا نه
بازم پرداخت کن و ادامه بده
فاصله هم نیانداز

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
درود
سابقه بیمه خدمات درمانی که فقط برای هزینه های رمانی هست رو مگر میشود به بیمه تامین اجتماعی منتقل کرد؟

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
سلام دوست عزیز

ببین دوست عزیز دو حالت کلی در سابقه بیمه داریم :
1- شما ابتدا با بیمه تامین اجتماعی در یک شرکت خصوصی یا دولتی یا خویش فرما شروع کردی
و حالا بعد از چند سال میری یک شرکتی که مشمول بیمه تامین اجتماعی نیست
و بیمه هایی مثل خدمات درمانی یا آینده ساز (این بیمه بیشتر برای خودرو سازهاست) داره و یا نظامی میشی و مشمول بیمه لشگری , مشغول به کار میشی.

در این حالت باید حتما" بری سازمان بیمه جدیدت و بپرسی که آیا میتونی سابقه بیمه ات رو از تامین اجتماعی به اونجا منتقل کنی یا نه ؟؟؟

2- شما در یک سازمان دولتی شروع به کار کردی و بیمه ات مال بیمه آینده ساز یا بیمه خدمات درمانی بوده و یا اصلا" نظامی بودی و بیمه لشگری داشتی حالا بنا به هر دلیل از اون سازمان میای بیرون و در شرکتی مشغول به کار میشی که بیمه تامین اجتماعی داره. اینجا هم شما میری سازمان تامین اجتماعی و نامه درخواست انتقال سوابق میگیری و میری سازمان بیمه مبداء و بعد از گرفتن جوابیه با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی سابقه ات رو با پرداخت مبلغ مابه التفاوت به تامین اجتماعی منتقل میکنی.(کاری که خود من انجام دادم)

همونطور که می بینی در هر دو حالت اسمی از اداره ای که داری در اون کار میکنی آورده نشده.
کلا" سابقه بیمه چون تاثیرش فقط روی زمان بازنشستگی و پرداخت مستمریه به همین خاطر اداره یا سازمان یا شرکتی که در اون کار میکنی توش دخیل نیستند که بخوان قبول کنند یا نه.

بلکه این سازمانهای بیمه ای هستند که در این مسئله تصمیم گیرنده هستند که آیا سوابق پرداخت بیمه شما در سازمانهای دیگه رو قبول کنند یا نه .

بنابراین تا اونجا که من میدونم انتقال سابقه از سایر بیمه ها به بیمه تامین اجتماعی ممکنه و بالعکسش رو مطمئن نیستم.

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
ببین دوست عزیز دو حالت کلی در سابقه بیمه داریم :
1- شما ابتدا با بیمه تامین اجتماعی در یک شرکت خصوصی یا دولتی یا خویش فرما شروع کردی
و حالا بعد از چند سال میری یک شرکتی که مشمول بیمه تامین اجتماعی نیست
و بیمه هایی مثل خدمات درمانی یا آینده ساز (این بیمه بیشتر برای خودرو سازهاست) داره و یا نظامی میشی و مشمول بیمه لشگری , مشغول به کار میشی.

در این حالت باید حتما" بری سازمان بیمه جدیدت و بپرسی که آیا میتونی سابقه بیمه ات رو از تامین اجتماعی به اونجا منتقل کنی یا نه ؟؟؟

2- شما در یک سازمان دولتی شروع به کار کردی و بیمه ات مال بیمه آینده ساز یا بیمه خدمات درمانی بوده و یا اصلا" نظامی بودی و بیمه لشگری داشتی حالا بنا به هر دلیل از اون سازمان میای بیرون و در شرکتی مشغول به کار میشی که بیمه تامین اجتماعی داره. اینجا هم شما میری سازمان تامین اجتماعی و نامه درخواست انتقال سوابق میگیری و میری سازمان بیمه مبداء و بعد از گرفتن جوابیه با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی سابقه ات رو با پرداخت مبلغ مابه التفاوت به تامین اجتماعی منتقل میکنی.(کاری که خود من انجام دادم)

همونطور که می بینی در هر دو حالت اسمی از اداره ای که داری در اون کار میکنی آورده نشده.
کلا" سابقه بیمه چون تاثیرش فقط روی زمان بازنشستگی و پرداخت مستمریه به همین خاطر اداره یا سازمان یا شرکتی که در اون کار میکنی توش دخیل نیستند که بخوان قبول کنند یا نه.

بلکه این سازمانهای بیمه ای هستند که در این مسئله تصمیم گیرنده هستند که آیا سوابق پرداخت بیمه شما در سازمانهای دیگه رو قبول کنند یا نه .

بنابراین تا اونجا که من میدونم انتقال سابقه از سایر بیمه ها به بیمه تامین اجتماعی ممکنه و بالعکسش رو مطمئن نیستم.
ممنون از جوابتون
با این اوصاف تصمیم گرفتم بیمه رو قطع کنم
تا الان 6ماهشو دادم. این سابقه 6ماه رو میخوام نگه دارم و ماهانه 90تومن به اندازه پول بیمه ای که میدادم بریزم تو یه حسابم و به عنوان. پس انداز خرجش نکنم تا برم سرِ کار بیمه بشم
بنظرتون تصمیم درستیی هس؟ نظر شما چیه؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
ببینید،وقفه بین حق بیمه ها بیافته توی مستمری اتون تاثیر میزاره
کلا دفترچه درمان تامین اجتماعی تفاوتی با بیمه سلامت توی هزینه های درمان نداره
اگر جابجایی کار زیاد دارید،اصلا میتونین به بیمه تامین اجتماعی اعتنا نکنین و برای خودتون یه بیمه سرمایه گذاری یا بازنشستگی تهیه کنید که همه چیش دست خودتون هست...در کنارش هروقت سرکار رفتید بیمه درمان همون شرکت رو استفاده کنید و بینش بیمه سلامت

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
دوستمون کاملا" درست فرمودند. اگر فقط میخوای از بیمه به خاطر جبران هزینه های درمان استفاده کنی بله تصمیمت خوبه
اما اگر هدفت در بلند مدت این باشه که در آینده بازنشست بشی و یه مستمری ماهانه بگیری و دور از جون بعد از فوتت همسرت همون مستمری رو دریافت کنه بهتره که بیمه ات رو بدون وقفه ادامه بدی.

ولی باز به نظر من از اونجا که ما ایرانیها همیشه در شرایط بی ثبات به سر میبریم و اصلا" نمیتونیم پیش بینی کنیم که در آینده شغلمون و درآمدمون با توجه به ناپایداری قوانین سیاسی و اقتصادی مملکت چه جوری میشه و آیا اصلا" پابرجا میمونه یا نه بهتره که از حربه بیمه برای داشتن آب باریکه در دوران سالمندی استفاده کنیم.
من خیلی از کاسبای موفق رو میشناسم که علیرغم داشتن درآمد مکفی و نسبتا" خوب چند سالیه به صرافت افتادند که بیمه پرداخت کنند . همه اشون هم همون دلیل ذکر شده رو میگن.

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
میخواستم سوال کنم که دیدم همه جور پاسخی هست اینجا ممنونم از دوستان عزیز . لایک دارید فراوون

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
سلام به بزرگواران
با عرض مزاحمت دوباره
1- دوستان من سایت تامین اجتماعی قسمت مشاهده سوابق میرم میگه شما هیچ سابقه ای ندارید!!! چرا؟؟
2- دوستان سابقه بیمه تامین اجتماعی رو میشه به خدمات درمانی منتقل کرد؟؟؟ :general510:

hady_babaei

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نظرم بیمه تامین اجتماعی از همشون بهتره

PersianHB

Registered User
لایک‌ها
15
من داداشم 36 سالشه سربازی هم معافیت گرفته

می خواد خودشو بیمه کنه دفترچه درمانی نه فقط بازنشستگی

جدیدا آزمایشاتش چی ها هستن ؟ و هزینش چقدره
برای بیمه شدن کارت پایان خدمت هم می خوان ؟
اگه از شرکتی بیمه بشه بازم برای بیمه شدن باید آزمایش بده ؟
در ضمن از طرف بابام بیمه بود چون دانشجو بود دفترچه بیمه داره ولی چون درسش تموم شده نمیشه تمدید کرد
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
من داداشم 36 سالشه سربازی هم معافیت گرفته

می خواد خودشو بیمه کنه

جدیدا آزمایشاتش چی ها هستن ؟ و هزینش چقدره
برای بیمه شدن کارت پایان خدمت هم می خوان ؟
به معافیتش گیر ندن ؟
در ضمن از طرف بابام بیمه بود چون دانشجو بود دفترچه بیمه داره ولی چون درسش تموم شده نمیشه تمدید کرد
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

کدوم بیمه؟
تامین اجتماعی یا بیمه عمر؟یا بیمه سلامت؟

اگر بیمه عمر مد نظر هست اگه سرمایه فوت خیلی بالا نباشه، ازمایش نیاز نیست و اگر هم ازمایش بخواد با هزینه شرکت بیمه هست
معافیت هم اگر غیر پزشکی باشه مشکلی براش نداره؛اگر هم پزشکس باشه ممکن هست فقط اضافه نرخ بخوره

در مورد دفترچه عم ایشون میتونن دفترچه بیمه سلامت رو تهیه کنند که رایگان هست

Sent from my E5823 using Tapatalk

PersianHB

Registered User
لایک‌ها
15
کدوم بیمه؟
تامین اجتماعی یا بیمه عمر؟یا بیمه سلامت؟

اگر بیمه عمر مد نظر هست اگه سرمایه فوت خیلی بالا نباشه، ازمایش نیاز نیست و اگر هم ازمایش بخواد با هزینه شرکت بیمه هست
معافیت هم اگر غیر پزشکی باشه مشکلی براش نداره؛اگر هم پزشکس باشه ممکن هست فقط اضافه نرخ بخوره

در مورد دفترچه عم ایشون میتونن دفترچه بیمه سلامت رو تهیه کنند که رایگان هست

Sent from my E5823 using Tapatalk
تامین اجتماعی
معافیت پزشکی هست 16 سال پیش گرفته تمارض کرده ( به علت ترس از سربازی )

هیچیش نیست چند روز پیش هم آزامایش چکاب داده هیچی نداره کلا سالمه و نرماله

دفترچه تامین اجتماعی داره که از تاریخش گذشته ولی کد شناسایی بیمه داره
گفتم که از طریق بابام به علت دانشجو بودنش گرفته بود

الان دفترچه سلامت داره
اگه از طریق شرکت خصوصی هم بیمه بشه بازم باید بره آزمایش یا نیاز نیست؟
فقط می خواد بیمه مستمری تامین اجتماعی بشه

ممنون

Last edited:

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
سلام

دوستان بنده 2 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی در 8 سال پیش که در شرکتی کار میکردم داشتم و بیمه برام رد شده الان با مراجعه به تامین اجتماعی و بخوام ادام اون بیمه رو خالی کنم برای فقط مستمری بازنشتگی باید مجددا آزمایش و مراحل پزشک و اینها رو طی کنم تا بیمه فقط مستمری و بازنشستگی و یا از کار افتادگی بشم؟ چون دفترچه سلامت رو دارم و نمیخوام هزینه دفترچه رو بدم و فقط میخوام بیمه مستمری بشم.

بالا