برگزیده های پرشین تولز

چطور یه ایده رو با گوگل در میون بذارم؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
امین جان اگه گوگل بهش یدونه از این کلاها با آرم گوگل بده! شرکتای ایرانی که هیچی نمیدن :)
تازه اگه با کلنگ نیوفتن دنبالش :)
داریوش جدی میگم! ایده رو به خودم بگو شاید یه کاریش کردیم. :)

hamid_dj4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
انسان خوب اگر دقت کرده باشی
من اول از همه پرسیدم که ایده ات چی هست
تا اینکه بقیه اینها هم به ذهنشون رسید که اینو ازت بپرسن

من و تو از یک جنسیم , جز نخبه ها محسوب می شیم
و همیشه ایده های خوب سراغ ما میاد
اگر یک حمایت مالی بشیم چشمه ایده هایمان خشک نمی شه , بقیه این افراد از ادمین گرفته تا کاربر های فعال بخش اینترنتی
فکرشان محدود هست و هیچ وقت چیزه جدیدی به ذهنشان نمی رسد
ولی تو خیلی جسوری و مغزت مثل خارجی ها کار می کند و هنوز مثل اینها تنبل نشدی

ایده تو می تونی با من در میان بزاری , نه اینکه قصد اینو داشته باشم تا ایدتو بدزدم
چون دو نفر بهتر از یک نفر می تونند رو این ضمینه مانور بدهند

در ضمن من یک کابر حرفه ای اینترنت هستم و تجربم خیلی زیاده
بیش از 100000 صفحه از تو اینترنت خواندم

در ضمن در ضمینه ناولتی آی دی کارت هم تجربه داشتم

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
انسان خوب اگر دقت کرده باشی
من اول از همه پرسیدم که ایده ات چی هست
تا اینکه بقیه اینها هم به ذهنشون رسید که اینو ازت بپرسن

من و تو از یک جنسیم , جز نخبه ها محسوب می شیم
و همیشه ایده های خوب سراغ ما میاد
اگر یک حمایت مالی بشیم چشمه ایده هایمان خشک نمی شه , بقیه این افراد از ادمین گرفته تا کاربر های فعال بخش اینترنتی
فکرشان محدود هست و هیچ وقت چیزه جدیدی به ذهنشان نمی رسد
ولی تو خیلی جسوری و مغزت مثل خارجی ها کار می کند و هنوز مثل اینها تنبل نشدی

ایده تو می تونی با من در میان بزاری , نه اینکه قصد اینو داشته باشم تا ایدتو بدزدم
چون دو نفر بهتر از یک نفر می تونند رو این ضمینه مانور بدهند

در ضمن من یک کابر حرفه ای اینترنت هستم و تجربم خیلی زیاده
بیش از 100000 صفحه از تو اینترنت خواندم

البته همینطور که مغز دو نفر بهتر از یک نفر کار میکنه. مغز سه نفر هم بهتر از دونفر کار میکنه :دی

در ضمن داریوش جان قبل از این که ایدت رو به کسی بدی از اون طرف مطمئن شو. توی این کشور صاحبان ایده هیچ حفاظی در برابر دزدیده شدن این ایده ندارن :دی

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
50 تومن میخرم

گذاشتم خوب تحقیق کنی قیمت بازار بیاد دستت

دیدی بیشتر از اینها نمیرزه

خواستی شماره حساب بده بفرستم پولو

بعدم ایدتو بزن تو همین تاپیک همه حالشو ببرن

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
50 تومن میخرم

گذاشتم خوب تحقیق کنی قیمت بازار بیاد دستت

دیدی بیشتر از اینها نمیرزه

خواستی شماره حساب بده بفرستم پولو

بعدم ایدتو بزن تو همین تاپیک همه حالشو ببرن

سکوت عزیز
بعد از خرید ایده و قبل از این که ایده رو منتشر کنی! یه تماسی با من بگیر یه توضیح کوچیک بهت بدم ;)

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
خوب یعنی که می خوای تاپیک رو ببندی نه
ولی یادت رفت
لول:دی

لووووووووووووووووووووووووول

پ.ن: بیا منو بن کن :snitch:

نه قربان ما همچین جسارتی نمی کنیم خدمت شما و دوستان ... :D

منم اجازه دارم اسپم كنم؟:rolleyes::happy:

بله بفرمایید .. منزل خودتونه ... :D راحت باشید ...
================================
من چند ساعت دیگه خدمت می رسم :p

Nevissande

Registered User
لایک‌ها
10
سلام

یه ایده توپ دارم که خودم نمیتونم انجامش بدم.
چطوری میتونم به گوگل بگم؟ و انقدر مورد اطمینان هست که منو شوت نکنه اونور و ایدم رو ندزده؟

به نظرتون اولش بگم ایرانیم یا نه؟

خلاص هم راهنمایی کنید هم راه ارتباط رو بگید. ایمیلی چیزی نداره؟ منکه گشتم پیدا نکردم
اين مطلب رو يكي از كارمندهاي ايراني گوگل نوشته كه شايد بدردت بخوره:

چگونگی ارتباط با گوگل

بارها از طریق ایمیل و یا کامنت از من پرسیده اند که در صورت داشتن یک ایده چطور می شود با گوگل تماس گرفت و ایده ها رو با اونها در میان گذاشت. حقیقت آن است که در داخل خود گوگل بین هر تیم و همچنین در سرتاسر دفاتر گوگل در دنیا، پروژه های بسیاری در حد ایده مطرح می شوند. اما حتی سازمان سریعی مثل گوگل با آن پشتوانه مالی قوی به دلایل بسیار نمی تواند پشتیبان تمام ایده ها و پروژه ها باشد و در بسیاری موارد ایده ها و پروژه ها غربال می شوند و تنها تعدادی محدود بر روی آنها سرمایه گذاری و وقت گذاشته میشه. از جمله دلایل غربال کردن ایده ها و گزینش آنها می شود به کمبود نیروی انسانی، کمبود وقت، ناموجه بودن محرک های پشتبان یک ایده، مغایر بودن با اصول و خط مشهای جاری شرکت و از این قبیل اشاره کرد.

در گوگل هم مانند بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا پروژه ها و ایده ها بررسی می شن و از صاحب آن خواسته میشه تا اونجا که می تونه بکاپ و سند و مدرک برای ایده اش تهیه کنه و نهایتا بهش وقت داده میشه که از این ایده دفاع کنه و آن زمانی که مدیران مجاب شدن که میتونه این پروژه آغاز بشه، لوازم و سرمایه و نیروی انسانی مورد نیاز براش تهیه میشه. اما فرقی که گوگل با سایر شرکت ها داره اینه که اولا اکثریت کارکنانش روحیه کارآفرینی دارن یعنی سرشون درد می کنه برای کار روی پروژه های جدید بر خلاف سازمانهای دیگه که کارمند میره سر کار که فقط پول دربیاره و شکمش رو سیر کنه. دوما مدیران و دست اندرکاران سخت گیر نیستند و اگر واقعا ایده خوب و با سند و مدرک خوب داشته باشید حتما به جایی خواهید رسید که بهتون اجازه کار داده بشه این در حالیه که در اکثریت سازمانها در همان نطفه یک ایده رو خفه می کنن چون نمی خوان انرژی و وقت و هزینه براش گذاشته باشه و سوما به دلیل اینکه کارکنان گوگل عموما باهوش و دارای استعدادهای مختلف هستند، ایجاد سریع یک تیم و به انجام رساندن یک پروژه دنگ و فنگ بسیار کمتری نسبت به سایر شرکت ها داره

گوگل از چند طریق با کاربران در ارتباطه و شما می تونید مانند سایر آدمهای دنیا بر روی اینترنت با گوگل ارتباط بر قرار کنید. یادتان باشد که گوگل یک فرد نیست و دارای تعداد بسیار زیادی دپارتمان و گروه کاری است و از طریق همان بخش با کارکناش ارتباط برقرار کنید. مثلا اگر ایده ای راجع به بلاگر دارید، باید با قسمت بلاگر تماس بگیرید نه با قسمت نقشه گوگل!

اولین روش ارتباط همان فرمهای فیدبک و نظرخواهی در بخش کمک یک سرویس خاص گوگل هست. بعضی از سرویس های گوگل دارای بخش نظرخواهی هستند که می تونید اونجا فیدبکتون رو وارد کنید. راه دوم شرکت در مسابقات گوگل هست. متاسفانه در مسابقات می تونه شرایط حاکم باعث بشه که شما نتونید در مسابقه شرکت کنید(مثلا شرط سنی گذاشته شده) و یا برای یک منطقه جغرافیایی تعریف شده باشه. اما در هر صورت چون گوگل هر ساله مسابقاتی برگزار می کنه اگر که دارای شرایط حضور در مسابقه باشید شاید بتوانید توجهی رو جلب کنید. سومین راه شرکت ر نمایشگاهای کار برای دانشجویان هست که عموما گوگل هم یک غرفه داره. می تونید به مسوولین غرفه سر بزنید و ببینید چه کمکی می تونن بهتون بکنن. مثلا در سوئد هم هر ساله نمایشگاه آرمادا که در استکهلم برگزار میشه، گوگل دو سالیست که غرفه داره.

اگر فکر می کنید ایده ای جدید دارید که در هیچکدام از محصولات کنونی گوگل نمی گنجه متاسفانه تا کنون جایی وجود نداشته که شما بتونید از طریق ایمیل یا سایت مطرحش کنید. این که بخواید به طور اختصاصی یک ایمیل به فلان مدیر بزنید و آنچه را که شما ایده می پندارید با او در میان بگذارید فقط برای گوگلی ها مقدور است نه برای افراد خارج از سازمان. همون طور که گفتم در گوگل هر روزه ده ها طرح و ایده به صورت داخلی مطرح میشه و به دلایل گوناگونی که برخیش رو بالاتر گفتم امکان اجرای همشون وجود نداره. در پایان امیدوارم این مطلب کمکی کرده باشه به حل سر در گمی بسیاری از هموطنان عزیزم.

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
اين تاپيك هم طبق پيش بيني به گند كشيده شد :hmm: نشد اسپم نشه يه تاپيك ... بابا بزاريد اين بنده خدا پولدار

بشه شايد به گوگل پيشنهاد داد يه پيتي گوگلي بسازه و پيتي جهاني بشه :D

وله بازم ميگم بهترين كار اينه كه تيريپ ايدتو بياي بگي جوري كه كسي سر در نياره اما بتونه سبك و سياق ايدتو

بفهمه و كمكت كنه ... تكبير :eek: اله اكبر اله اكبر :blink:

بالا