برگزیده های پرشین تولز

چطور 2 کامپیوتر را که کارت شبکه هم دارند می توان با هم شبکه کردفقط با یک متر سیم شبکه

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
پس از نصب کارت شبکه در کنار اتصالاتی که برای وصل شدن به اینترنت ایجاد کرده اید.
در قسمت network connections یک اتصال جدید به نام Local Area Connection ایجاد شده روی آن کلیک راست کنید وگزینه ی properties را انتخاب کنید.
سپس روی (internet protocol (tcp/ip کلیک کنید و کلید properties را فشار دهید
و use the following ip address را انتخاب کنید و در قسمت ip address برای رایانه ی مودم دار{اصلی}
192.168.0.1 را تایپ کنید
و برای رایانه ی دوم در همان قسمت 192.168.0.2 را تایپ کنید
ودر قسمت subnet mask برای هه 255.255.255.0 را تایپ کنید
در قسمت default getway برای رایانه ی دوم 192.168.0.1 را تایپ کنید
در قسمت preferred DNSserver هم برای همه 192.9.9.3 را تایپ کنید و با فشردن کلید ok تنظیمات کامل میشود

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اقا دمتون گرم اومده بودم همن رو بپرسم که جوابمو دادین !! ما که اینکاره نیستم ولی اگه یکی یه روزی ازاینورا رد شد خواست عکساو ببینه از اینجا میتونه ببینه http://www.duxcw.com/digest/Howto/network/cable/cable5.htm توضحاتشم ای بدک نیست !! راستی من میخواستم بپرسم سیم ما 20 متره مشکلی که نداره (تا جایی که یادکه 90 مترم جاداره ؟!؟!؟) بعد کابل کراس کابل مخصوصیه یا همینکه 4 تا سیم از توش بیرون اومده باشه ثابت میشه کراسه ؟؟ :"> ببخشید دیگه داداشمون گیر داده گیم بزنه مام دوتا کارت شبکه بی مصرف داشتم گفتیم استفاده کنیم !

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
جناب check_shark تا قسمت sub musk رو حالی شدم.
ولی بعد از اون نظمش به هم خورده می تونید واضح تر توضیح بدید؟
:blush:

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
خوب ممنون - آقا این کار رو هم کردم - بعد چی کار کنم؟
که شبکه ره بیفته و بتونم پرینتر به اشتراک بزارم و . . . :blush:

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از najafzadeh :
جناب check_shark تا قسمت sub musk رو حالی شدم.
ولی بعد از اون نظمش به هم خورده می تونید واضح تر توضیح بدید؟
:blush:

default getway رو بايد تو کامپيوتری بزنی که ميخوای به کامپيوتر مستر وسل شه با اين کارا اينترنت رو هم ميتونی به اشتراک بزاری

ghalate emlahi nagirin farsi nadaram daram ba barnameye en2fa minevisam

pc man be soookhte:(

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
آقا این هم درست شد.
ولی من تا یک workgroup درست نکردم کار نکرد.
به هر حال با یک کابل کراس و یک workgroup به کار افتاد.
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون:blush:

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از najafzadeh :
آقا این هم درست شد.
ولی من تا یک workgroup درست نکردم کار نکرد.
به هر حال با یک کابل کراس و یک workgroup به کار افتاد.
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون
ممنون از لطفتون:blush:

فکر کنم تو هم مثل من بعد از سه چهار روز اشتياقتو از دست بدی
ممکنه درد سر ساز هم بشه مثلا اون ويروس بگيره و تو رو هم بدبخت کنه مثله من:( :wacko:

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
ممکن نیست. چون قبلا شده

salarblacklove

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از NetworkMan :
با سلام

دوستان ببخشيد كه در بحثتون دخالت ميكنم ولي حرف هر دو درست است . دوست عزيزمون bhrzk دارند از آدرس دهي Classfull استفاده ميكنند و Subnet Mask خود كلاس A را به كار مي برند كه با اينكار تا شبكه اي به تعداد 2-24^2 هاست را مي توان آدرس دهي كرد ، در حاليكه دوست عزيزمونsalarblacklove آدرس دهي Classless را به كار برده اند و در واقع به جاي اينكه از خود Network A استفاده كنند ازيك Subnet اين كلاس استفاده كردند و با Subnet Mask به كار برده شده مي توان تا 254 هاست را آدرس دهي كرد كه همينطور كه ديده ميشه با هر دو Subnet Mask اين دو كامپيوتر پوشش داده مي شوند .[/QUOTE
سلام دوست عزیز البته من خیلی متاسف شدم که بعضی از دوستان موردی که بین من و bhrzk ÷یش اومده بود رو دعوای خانوادگی توصیف کردن من واقعآ از اون عزیزان ............. :hmm: واز دوست عزیزم bhrzk معضرت می خواهم و از شما هم ممنون شدم که این مورد رو به ما یاد آوری کردید :)

K_2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
salam man ye moshkel daram tebge dasturate gabli ip dehi ro kardam va ba 2ta system mitunam varede net besham fagat 1moshke daram:man ba system 2om nemitunam filehaye server ro bebinam yani serveram shar nemikonechikar konam????

K_2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از K_2 :
salam man ye moshkel daram tebge dasturate gabli ip dehi ro kardam va ba 2ta system mitunam varede net besham fagat 1moshke daram:man ba system 2om nemitunam filehaye server ro bebinam yani serveram shar nemikonechikar konam????
aga nabud 1ki?vajebe be khoda....

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
به نقل از salarblacklove :
به نقل از NetworkMan :
با سلام

دوستان ببخشيد كه در بحثتون دخالت ميكنم ولي حرف هر دو درست است . دوست عزيزمون bhrzk دارند از آدرس دهي Classfull استفاده ميكنند و Subnet Mask خود كلاس A را به كار مي برند كه با اينكار تا شبكه اي به تعداد 2-24^2 هاست را مي توان آدرس دهي كرد ، در حاليكه دوست عزيزمونsalarblacklove آدرس دهي Classless را به كار برده اند و در واقع به جاي اينكه از خود Network A استفاده كنند ازيك Subnet اين كلاس استفاده كردند و با Subnet Mask به كار برده شده مي توان تا 254 هاست را آدرس دهي كرد كه همينطور كه ديده ميشه با هر دو Subnet Mask اين دو كامپيوتر پوشش داده مي شوند .[/QUOTE
سلام دوست عزیز البته من خیلی متاسف شدم که بعضی از دوستان موردی که بین من و bhrzk ÷یش اومده بود رو دعوای خانوادگی توصیف کردن من واقعآ از اون عزیزان ............. :hmm: واز دوست عزیزم bhrzk معضرت می خواهم و از شما هم ممنون شدم که این مورد رو به ما یاد آوری کردید :)

چاکرتیم داداش , شمام ببخشید :)

K_2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
baba toro khoda 1ki maro komak koneEeEeEeE!!!!

K_2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ey baba kasi nemikhad be ma komak koneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?????????

salarblacklove

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از K_2 :
ey baba kasi nemikhad be ma komak koneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?????????
دوست عزیز سلام ببین اگه میشه شما مشکلت رو کلی تر بنویس مثلآ سیستم عامل سرورت چه ویندوزی هست چی کار کردی ؟:rolleyes:

K_2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از salarblacklove :
دوست عزیز سلام ببین اگه میشه شما مشکلت رو کلی تر بنویس مثلآ سیستم عامل سرورت چه ویندوزی هست چی کار کردی ؟:rolleyes:
ba salam .systeme man har 2system xp sv1 hastesh va tebge gofteye dustan amal kardam(yani ip bandi ro hamuntory ke dar safheye aval hamin topic goftan kardam)hala ham systeme server ke internet mideh be pc e shomaraye 2 file hash shayre nemishe.

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
شما اگه فارسی بنویسی زودتر به نتیجه میرسی دوست عزیز :)

K_2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Reza364 :
شما اگه فارسی بنویسی زودتر به نتیجه میرسی دوست عزیز :)
vallah computeram fonte farsi nadare....sharmandeh ...hala nemishe intor komak konin ????zahmate khundanesh vali komak konin

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
والا من که خیلی از شبکه سر درنمیارم یه بار هم به مشکل خوردم تو همین تاپیکها مشکلمو حل کردم!
ولی دوستان اهل فن خیلی حوصله خوندن فارسی رو ندارن برای فارسی نویسی از برنامه en2fa میتونی استفاده کنی.تو همین فروم سرچ کنی پیداش میکنی

بالا