برگزیده های پرشین تولز

چند تا سوال؟

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
شاید این سوالها ربط زیادی به ام تی نداشته باشه ولی اگه جواب بدین خیلی لطف کریدن.
1. توی یه صفحه اچتمل چجوری میشه تمام اعدادو به فارسی نوشت البته توی IE فارسی هست اما من سایتهایی رو دیدم که توی FF هم اعداد فارسیه.
2. لوگو برای سایتها که توی FF و IE7 و اپرا قابل دیدنه میدونین که چیو میگم... غیر از روش اضافه کردن کد اچتمل Shortcut icon راه دیگری برای قرار دادن اون هست یا نه؟
3.این مربوط به ام تیه! چجوری میشه توی ام تی برای Categoryها URL مخصوص تعریف کرد
مثلا توی خود ام تی وقتی یک Cat میسازی اگه فارسی باشه اسمشو میذاره مثلا Cat-5 حالا من چجوری می تونم این اسمو عوض کنم.
4.وقتی میخوام یک صفحه اچتمل فارسی رو ایمیل کنم باید چی کار کنم که لازم نباشه طرف مقابل Encoding خودشو به utf-8 تغییر نده و مستقیما متنهای فارسی رو درست ببینه؟
با تشکر:lol:

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
1 -باید کد Unicode معادل رو بذاری
2 - آیکون رو در ریشه روت سایت با نام favicon.ico سیو کنی
3 - تنظیمات » انتشار ؛ پایین صفحه قسمت آرشیو موضوعی میتونی از تگ های خود امتی هم استفاده کنی
4 - معمولا درست میبینه مگه اینکه یاهو باشه !!!!!!!
39.gif

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از shahkey :
شاید این سوالها ربط زیادی به ام تی نداشته باشه ولی اگه جواب بدین خیلی لطف کریدن.
1. توی یه صفحه اچتمل چجوری میشه تمام اعدادو به فارسی نوشت البته توی IE فارسی هست اما من سایتهایی رو دیدم که توی FF هم اعداد فارسیه.
2. لوگو برای سایتها که توی FF و IE7 و اپرا قابل دیدنه میدونین که چیو میگم... غیر از روش اضافه کردن کد اچتمل Shortcut icon راه دیگری برای قرار دادن اون هست یا نه؟
3.این مربوط به ام تیه! چجوری میشه توی ام تی برای Categoryها URL مخصوص تعریف کرد
مثلا توی خود ام تی وقتی یک Cat میسازی اگه فارسی باشه اسمشو میذاره مثلا Cat-5 حالا من چجوری می تونم این اسمو عوض کنم.
4.وقتی میخوام یک صفحه اچتمل فارسی رو ایمیل کنم باید چی کار کنم که لازم نباشه طرف مقابل Encoding خودشو به utf-8 تغییر نده و مستقیما متنهای فارسی رو درست ببینه؟
با تشکر:lol:
چقد سوالا به هم ديگه ربط داشتن !
193.gif

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
دستت درد نکنه اما.....
سوال 3 مقاله ای در این باره هست؟ اگه هست نعرفی کن چون حوصله ور رفتن با ام تی رو ندارم.
سوال4 آره توی یاهو این مشکل هست اما من خیلی وقتها اچتمل فارسی رو بدون تغییر دریافت کردم!

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
لطف کنید جواب بدین دیگه.............

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
به نقل از shahkey :
لطف کنید جواب بدین دیگه.............
حال ندارم وگرنه توضیح میدادم
فقط یه نکته اینکه میتونی از همون تگ هایی که توی قالب هات استفاده میکنی اینجا هم استفاده کنی (
275.gif
)

Motahari

Registered User
لایک‌ها
3
بالا