برگزیده های پرشین تولز

چند تا سوال در مورد mt

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
سلام
چند تا سوال داشتم كه ممنون ميشم جواب بديد
1- اين mt كد يا پلاگيني نداره كه با قرار دادنش بشه آمار سايتو ديد؟
2- چطوري ميشه تعداد صفحات رو تو وبلاگ آورد مثلا اگه 20 تا مطلب نوشتيم و رو هر صفحه 10 پست تنظيم كرديم تو وبلاگ دو تا لينك به اسم 1 و 2 داشته باشيم.
3- چطوري فرمت html فايل index رو به php تبديل كنم?
4- نصب htmlarea رو mt 3.121 چجوريه؟
5- چطوري آرشيو موپوعي درست كنم؟

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما با ام تي نميتوني آمارهاي سايتتت رو ببيني ولي در عوض برنامه هاي شمارشگر و آناليز گر زيادي هستن كه با php يا cgi نوشته شدن و نمخونه زيادي از اونا هم در وب سايت hotscripts.com در دسترسن.

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد Htmlarea هم بهترين راهنما راهنماي سايت lastlord هستش كه به دليل برخي مشكلات كه در اين سايت پيش اومده به جاي ارسال لينك اين راهنما اينو كه قبلا ذخيره كرده بودم واست ميزارم اينجا:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اين پست به درد کساني ميخوره که از سيستم MT جديد نسخه 3.16 براي وبلاگشون استفاده ميکنن.

اما اگه شما MT نداريد ميتونيد باز هم از اين ويرايشگر خوشگل استفاده کنيد. نمونه کارش رو ميتونيد اينجا ببينيد و يا دانلودش کنيد و باهاش کار کنيد.

HTML Area رو که احتمالا ميشناسيد. اگه نميشناسيد بايد بگم تقريبا 43.2 درصد از عمرتون به فنا رفته.

خود ام تي براي نوشتن مطلب، متاسفانه، هيچ امکانات به درد بخوري نداره. همون 6 تا دکمه بي ريخت رو داره که فقط به درد لينک دادن ميخوره. حتي عکس رو هم نميشه باهاش توي پستها اضافه کرد.
HTMLArea که يه ويرايشگر HTML هست، توي خود ام تي نصب ميشه و خيلي از کارهاي FrontPage رو انجام ميده. يعني ميتونيد، اندازه قلم، رنگ قلم و پس زمينه، زير نويس يا توان نويس، جهت نوشتار و کلي چيز ديگه رو تغيير بدين. تازه ميتونيد عکس، جدول، لينک و ... رو هم داخل متن اضافه کنيد.

روش نصب:
اول فايل htmlarea3-FA.zip رو از سايت ما دانلود کنيد و باز کنيد. پوشه داخلش که htmlarea3 باشه و کل محتوياتش رو توي شاخه static ام تي خودتون بريزيد. مثلا در سايت ما، اين آدرس بصورت زير بوده:

lostlord.com/mt/statics/htmlarea3/

حالا فايل edit_entry_MT3.16.zip رو از سايت ما بگيريد و بازش کنید و تنها فایل داخلش رو داخل شاخه زير در محل نصب MT خودتون، در زير شاخه، tmpl/cms بريزيد. مثال:

lostlord.com/cgi-bin/mt/tmpl/cms/edit_entry.tmpl

حالا کافيه وارد ام تي بشين و يه نوشته جديد بنويسيد.

بايد HTMLArea و کارش رو از نزديک ديد.

نوش جان.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

موفق باشيد ;)

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
به نقل از ali. :
در مورد Htmlarea هم بهترين راهنما راهنماي سايت lastlord هستش كه به دليل برخي مشكلات كه در اين سايت پيش اومده به جاي ارسال لينك اين راهنما اينو كه قبلا ذخيره كرده بودم واست ميزارم اينجا:

اين پست به درد کساني ميخوره که از سيستم MT جديد نسخه 3.16 براي وبلاگشون استفاده ميکنن.

اما اگه شما MT نداريد ميتونيد باز هم از اين ويرايشگر خوشگل استفاده کنيد. نمونه کارش رو ميتونيد اينجا ببينيد و يا دانلودش کنيد و باهاش کار کنيد.

HTML Area رو که احتمالا ميشناسيد. اگه نميشناسيد بايد بگم تقريبا 43.2 درصد از عمرتون به فنا رفته.

خود ام تي براي نوشتن مطلب، متاسفانه، هيچ امکانات به درد بخوري نداره. همون 6 تا دکمه بي ريخت رو داره که فقط به درد لينک دادن ميخوره. حتي عکس رو هم نميشه باهاش توي پستها اضافه کرد.
HTMLArea که يه ويرايشگر HTML هست، توي خود ام تي نصب ميشه و خيلي از کارهاي FrontPage رو انجام ميده. يعني ميتونيد، اندازه قلم، رنگ قلم و پس زمينه، زير نويس يا توان نويس، جهت نوشتار و کلي چيز ديگه رو تغيير بدين. تازه ميتونيد عکس، جدول، لينک و ... رو هم داخل متن اضافه کنيد.

روش نصب:
اول فايل htmlarea3-FA.zip رو از سايت ما دانلود کنيد و باز کنيد. پوشه داخلش که htmlarea3 باشه و کل محتوياتش رو توي شاخه static ام تي خودتون بريزيد. مثلا در سايت ما، اين آدرس بصورت زير بوده:

lostlord.com/mt/statics/htmlarea3/

حالا فايل edit_entry_MT3.16.zip رو از سايت ما بگيريد و بازش کنید و تنها فایل داخلش رو داخل شاخه زير در محل نصب MT خودتون، در زير شاخه، tmpl/cms بريزيد. مثال:

lostlord.com/cgi-bin/mt/tmpl/cms/edit_entry.tmpl

حالا کافيه وارد ام تي بشين و يه نوشته جديد بنويسيد.

بايد HTMLArea و کارش رو از نزديک ديد.

نوش جان.

موفق باشيد ;)
ولي mt من 3.16 نيست
3.12 هستش

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فكر ميكنم به ام تي 3.12 هم بخوره ولي اينو ميدونم كه روي ام تي 3.2 كه اخيرا منتشر شده نصب نميشه.
به هر حال بهتره از اين موضوع اول مطمئن بشي و بعد اقدام كني.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از ali. :
فكر ميكنم به ام تي 3.12 هم بخوره ولي اينو ميدونم كه روي ام تي 3.2 كه اخيرا منتشر شده نصب نميشه.
به هر حال بهتره از اين موضوع اول مطمئن بشي و بعد اقدام كني.
نه نه ! به 3.12 نمیخوره !
بهترین راه استفاده از اون پلاگیم MT-WYSIWYG ئه.

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشكل اينجاست كه پلاگين MT-WYSIWYG الان دوره بتا و آزمايشي خودش رو طي ميكنه. :blush:
راستي اين پلاگين محصول چه سايتيه؟ :rolleyes:

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
3- چطوري فرمت html فايل index رو به php تبديل كنم?
وارد قالب ایندکس شو و index.html رو به index.php تغییر بده

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از ali. :
مشكل اينجاست كه پلاگين MT-WYSIWYG الان دوره بتا و آزمايشي خودش رو طي ميكنه. :blush:
راستي اين پلاگين محصول چه سايتيه؟ :rolleyes:
مشکلی از نظر باگ و اینا نداره !
میگن مرحوم عزیز اینو درست کرده و چون به تازگی مرحوم شده ، فک نمیکنم حالا حالا ها نسخه کاملش بیاد !

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
به نقل از Shahedr :
مشکلی از نظر باگ و اینا نداره !
میگن مرحوم عزیز اینو درست کرده و چون به تازگی مرحوم شده ، فک نمیکنم حالا حالا ها نسخه کاملش بیاد !
بابا مرحوم عزيز چبه ديگه شاهد جان! من زنده ام!‌ از هميشه بيشتر!‌ فقط اينجا امکانات ندارم و وقت! واسه همين يه سري کارام مونده.
در ضمن اين پلاگین و پلاگین فارسي ساز رو هم همين بنده حقير نوشته ام! قابل شما رو نداره.

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به هر حال من منتظرم.

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
پس من چيكار كنم واسه وبلاگ نويسي؟
جواب اينا رم ممنون ميشم بگيد
چطوري ميشه تعداد صفحات رو تو وبلاگ آورد مثلا اگه 20 تا مطلب نوشتيم و رو هر صفحه 10 پست تنظيم كرديم ؟
چطوري آرشيو موضوعي درست كنم؟(چه كدي تو قالب بزارم؟)

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از azizaa :
بابا مرحوم عزيز چبه ديگه شاهد جان! من زنده ام!‌ از هميشه بيشتر!‌ فقط اينجا امکانات ندارم و وقت! واسه همين يه سري کارام مونده.
در ضمن اين پلاگین و پلاگین فارسي ساز رو هم همين بنده حقير نوشته ام! قابل شما رو نداره.
ئه؟ اینجایی؟
بابا یه پست زدی که تو تاپیک ام تی - ویزویگ که روحیه مارو خراب کرد !
در هر صورت مرحومیت عزیز تکذیب میشه ! d:

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
من يه مقاله تو سايت http://www.lostlord.com/Post0556.pos ديدم
نصب شد خيلي هم خوب بود دستش درد نكنه
اين دو تا رم جواب بديد لطفا( سايتم رو هوا مونده )
چطوري ميشه تعداد صفحات رو تو وبلاگ آورد مثلا اگه 20 تا مطلب نوشتيم و رو هر صفحه 10 پست تنظيم كرديم ؟

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از raminonline :
پس من چيكار كنم واسه وبلاگ نويسي؟
جواب اينا رم ممنون ميشم بگيد

كد زير براي آرشيو موضوعي بكار ميره:

HTML:
	<MTArchiveList archive_type="Category">
							<a title="(<$MTArchiveCount$>)" target="_blank" href="<$MTArchiveLink$>">
							<span style="text-decoration: none">
							<$MTArchiveTitle$></span></a>
			<br>
			</MTArchiveList></div>

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
به نقل از ali. :
كد زير براي آرشيو موضوعي بكار ميره:

HTML:
	<MTArchiveList archive_type="Category">
							<a title="(<$MTArchiveCount$>)" target="_blank" href="<$MTArchiveLink$>">
							<span style="text-decoration: none">
							<$MTArchiveTitle$></span></a>
			<br>
			</MTArchiveList></div>
موقع ريبيلد كردن ارور زيرو ميده:
Build error in template 'Main Index': Error in <MTArchiveList> tag: The archive type specified in MTArchiveList ('Category') is not one of the chosen archive types in your blog configuration.

ITX

Registered User
لایک‌ها
0
من htmlarea رو هم 3.2 نصب کردم هم 3.15 ...3.12 هم باید نصب بشه...مشکل 3.2 قالبهاش هست که اگر ندونی چی کار باید بکنی میزنی میریزیش یه هم...
Build error in template 'Main Index': Error in <MTArchiveList> tag: The archive type specified in MTArchiveList ('Category') is not one of the chosen archive types in your blog configuration.
برای حل این ارور...ام تی کانفیگ >قسمت آرشیو ها(اسمش دقیقا یادم نیست)>تیک آرشیو دسته ای رو بزن...سیو >ریبیلد!!!!

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
به نقل از ITX :
من htmlarea رو هم 3.2 نصب کردم هم 3.15 ...3.12 هم باید نصب بشه...مشکل 3.2 قالبهاش هست که اگر ندونی چی کار باید بکنی میزنی میریزیش یه هم...

برای حل این ارور...ام تی کانفیگ >قسمت آرشیو ها(اسمش دقیقا یادم نیست)>تیک آرشیو دسته ای رو بزن...سیو >ریبیلد!!!!
دمت گرم مشكلم حل شد.
فقط يه سوال ديگه هم دارم.
از كجا اون فرم نظرخواهي (اون جايي كه بايد اسم و ... رو بنويسي ) اديت كنم؟

ITX

Registered User
لایک‌ها
0
دمت گرم مشكلم حل شد.
فقط يه سوال ديگه هم دارم.
از كجا اون فرم نظرخواهي (اون جايي كه بايد اسم و ... رو بنويسي ) اديت كنم؟
توی ام تی میشه دو جور نظر خواهی کرد یکی به صورت جاوا اسکریپت و پاپ آپ و دیگره مراجعه به صفحه آرشیو تکی یا این وی جوال... بستگی داره از کدوم استفاده میکنی...اگر از راه اول >این قالب ها Comment Preview Template و Comment Listing Template و Comment Error Template و Comment Pending Template البته در نسخه 3 و اگر از روش دوم فقط قالب Individual Entry Archive ... انتخاب با خودت! در نسخه های جدید از روش دوم بیشتر استفاده میشه!

بالا